odrion

Dopłaty bezpośrednie na nowych zasadach- 2023

Polecane posty

Gość   
Gość

tj. wymóg więc może być nawet odmowa przyznania płatności obszarowych... A może być tylko sankcja - zależy jak do tego podejdzie ARiMR 

Ostatnio zauważyłam we wniosku w podsumowaniu zapytania.. Czy jesteś rolnikem aktywnym zawodowo albo czy Twój dochód nie przekracza.... Itd...Nie zaznaczyłam tego.. Może trzeba? Nie było tego wcześniej... Ciekawe co do 30.06 wymyśli programista🙆‍♀️😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555

jak spełnić wymóg ugorowania w tym roku ? 

Dnia 2.10.2022 o 08:22, oregano napisał:

Osobiście nie nastawiam się na żadne ekoschematy, spełnię warunki na podstawę, jak się nie mylę 118 euro, czyli w granicach 500-600zł i to wszystko. Przy kosztach uprawy w granicach 4-7 tysięcy na hektar i przy przychodach rzędu 10-15 tysięcy z hektara te kwoty dopłat, które oni proponują to jest śmiech na sali.

podaj te uprawy z których masz dziś 15 tyś z ha ? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555

Czy we wniosku obszarowym deklaruje się gdzieś  te 80 okrywy na zimę czy jak to będzie weryfikowane ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555

Czy może GAEC 6 w tym roku nie obowiązuje ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

W tym nie obowiazuje,okrywa bedzie weryfikowana na podstawie wniosku w nastepnym roku, jedynie co w obecnym wniosku można zaznaczyć to ekoschemat poplony ozime, które liczą się do okrywy

3 godziny temu, jan88 napisał:

Czy we wniosku obszarowym deklaruje się gdzieś  te 80 okrywy na zimę czy jak to będzie weryfikowane ? 

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555

A czy w międzyplonie ozimym mogę wysiać tą samą roślinę którą mam zgłoszoną w plonie głównym w tym roku ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    909

Dziś rozmawiałem z osobą co złożyła dobrostan na ściółce, I już mieli kontrol czy faktycznie na ściółce i liczyli sztuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569

Jak to jest z wypasem krów mlecznych. Trzeba ponoś złożyć rejestr od 1 do 7 października. Było od 15 do 31 października. Ja tu się nie spieszę z wnioskiem a wygląda na to że jak nie złożę w  maju to jedyny ekoschemat pójdzie się jebać. Chyba trzeba zmieścić te 4 miesiące wypasu a liczy się od złożenia wniosku. Cała kasa przepada czy procentowo to jakoś ucinają tak jak to jest jak wchodzi sztuka w trakcie jak osiąga wiek 2 lata?

53 minuty temu, krzysiek277 napisał:

Dziś rozmawiałem z osobą co złożyła dobrostan na ściółce, I już mieli kontrol czy faktycznie na ściółce i liczyli sztuki

Ja mam teraz wszystko na wypasie to jak kontrola teraz? Potem uwięziówka na ściółce z 7 miechów. Jaka kasa od sztuki za tą ściółkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    156

Uproszczona uprawa tz. siew tylko bezpośrednio w ściernisko? Czy przejdzie uprawa broną talerzową następnie siew?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DrVVall    35

Uprawa uproszczona nie obejmuje uprawy zerowej. Brona talerzowa moim zdaniem jak najbardziej.

19 godzin temu, ws71 napisał:

W tym nie obowiazuje,okrywa bedzie weryfikowana na podstawie wniosku w nastepnym roku, jedynie co w obecnym wniosku można zaznaczyć to ekoschemat poplony ozime, które liczą się do okrywy

 

No chyba jednak obowiązuje, chyba że coś się zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Okrywa bedzie miała znaczenie wyłącznie we wniosku składanym we 2024 r, faktem jest że już na jesieni obecnego roku trzeba to uwzględnić w płodozmianie i w przypadku uderzenia w ekoschematy w obecnym wniosku[poplon ozimy]

Gdyby obowiazywała obecnie to wniosek musiałby uwzględniać  okrywę z sezonu 22/23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DrVVall    35

Pytanie było czy GAEC 6 obowiązuje w tym roku. Obowiązuje. Należy zapewnić okrywę na 80% GO od 1 listopada 2023 do 15 lutego 2024.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1004

Jak to uwzględnić we wniosku? Posiać ozime i poplony wszędzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DrVVall    35

Wystarczy nawet pozostawienie ścierniska. Nie zaznacza się tego we wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
Napisano (edytowany)
40 minut temu, DrVVall napisał:

Pytanie było czy GAEC 6 obowiązuje w tym roku. Obowiązuje. Należy zapewnić okrywę na 80% GO od 1 listopada 2023 do 15 lutego 2024.

Gdzie we wniosku tegorocznym jest to liczone[skoro obowiązuje, jak tak twierdzisz]

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DrVVall    35

Wniosek tego nie liczy. Twierdzisz, że GAEC 6 nie obowiązuje w sezonie 23/24?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569

Jak się nie wchodzi w ekoschematy to okrywa wystarczy z jednej rośliny np. gorczycy? Macie jakiś pomysł by zrobić to tak by normalnie zaorać pole na zimę i po orce rzutowo rozsiewaczem do nawozów posiać coś by robiło to za okrywę na zimę i na wiosnę nie przeszkadzało w uprawie przedsiewnej(rozłożyło, rozkruszyło ).

 

I jak to jest z wypasem krów mlecznych? Do kiedy trzeba złożyć wniosek by nie stracić pieniędzy? Po staremu było by to do ok 15 czerwca ale teraz chyba do końca maja jak trzeba rejestr dostarczyć do 1 października?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665
Napisano (edytowany)
Dnia 27.05.2023 o 22:43, krzysiek277 napisał:

Dziś rozmawiałem z osobą co złożyła dobrostan na ściółce, I już mieli kontrol czy faktycznie na ściółce i liczyli sztuki

kontrol zapowiedziana?

 

Dnia 26.05.2023 o 23:19, Ceres2 napisał:

tj. wymóg więc może być nawet odmowa przyznania płatności obszarowych... A może być tylko sankcja - zależy jak do tego podejdzie ARiMR 

Ostatnio zauważyłam we wniosku w podsumowaniu zapytania.. Czy jesteś rolnikem aktywnym zawodowo albo czy Twój dochód nie przekracza.... Itd...Nie zaznaczyłam tego.. Może trzeba? Nie było tego wcześniej... Ciekawe co do 30.06 wymyśli programista🙆‍♀️😋

to zaznaczasz jak jestes .. portem lotniczym, wodociagami lub jakims zarzadca duzych terenów itd....

Edytowano przez Celownik07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    909

@Celownik07 A tego nie pytałem, ale jak się dowiem to dam znać 

Do ekoschematu bydło na ściółce klika się pod punkt i daje wszystkie sztuki z automatu, a czy do płatności do bydła zwykłej wybieram sobie sam poszczególne sztuki czy też samo sobie oblicza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.
       
      Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.
       
      Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj