odrion

Dopłaty bezpośrednie na nowych zasadach- 2023

Polecane posty

radekz200    6726
39 minut temu, pedro2 napisał:

O kurła to z dobrostanem jeszcze miesiąc jak nie lepiej 😁

kurła to z wypasem ile? 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532
3 godziny temu, Fugeo napisał:

Jak dodać i opisać rozbieżności do działki?

Jest taki wpis we wniosku do wypełnienia ,dodaj rozbiezności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korbol    83

Miał ktoś tak? Wniosek dalej widnieje jako w obsłudze, ale pojawiło się coś takiego wczoraj. Na koncie patrzyłem nic nie ma.

obraz.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7245
3 godziny temu, malaczarna napisał:

Zachciało się milionów to trzeba sobie poczekac

Na dłużej starczą. Na razie na bułkę do chleba jest 😉


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480
Napisano (edytowany)

Czy ja jestem ślepy czy we wniosku na ten rok nie ma wypasu krów mlecznych?

to jak w takim razie się ubiegać o dopłatę do wypasu? 

co to jest przyznanie kosztów transakcyjnych w dobrostanie ?

Edytowano przez renovoltage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, Korbol napisał:

 

Miał ktoś tak? Wniosek dalej widnieje jako w obsłudze, ale pojawiło się coś takiego wczoraj. Na koncie patrzyłem nic nie ma.

obraz.png

Też mam tak nie moge doczekać sie decyzji, tylko mam zakończona i kasa wpłyneła

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    605
2 godziny temu, WitekRolnik napisał:

Ściółka, to znaczy, że zwierzęta są utrzymywane na ściółce, nie jestem pewien czy maty legowiskowe też pod to kwalifikują się

A co do kosztów transakcyjnych to tu nawet fajnie wyjaśnione: https://www.gov.pl/web/arimr/koszty-transakcyjne2

Mi w doradztwie mówili że na matach gumowych a kanał ścielony to już nie, przynajmniej uwięziowo.

Ile u Was w doradztwach wychodzi za wypełnienie wniosku tak na ok. 30ha? U mnie 500 wzięli. 

A i dowiedziałem się że Jak wpakowali mi TUZ na trawę i ja to zaorałem i chciałem mieszankę traw z lucerną wysiać to...nie mogę. Żeby przerwać tuz muszę jakąś koniczynę czy zboże rok posiać, a dopiero potem mieszankę trawy z lucerną. No popier... ich chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekRolnik    3160
Napisano (edytowany)

@niesamowity90 Od kilku lat sam wypełniam wniosek na dopłaty, także jak cenowo to się przedstawia to nawet nie orientuję się.

Znajomy ma maty w uwięziówce ale krat nie ma tylko zwykły kanał gnojowy i w tamtym roku mu doradca robił to mówił, że na spokojnie przejdzie bo przecież można na maty słomę też narzucić, także jak to zwykle bywa każdy urzędnik interpretuje to na swój sposób...

A co do TUZ-u to od dłuższego czasu jest tak, że żeby przerwać tuz we wniosku to trzeba zboże, qq lub inne rośliny uprawne wysiać przez rok, a w kolejnym roku już ponownie można wlatywać z trawami na gruntach ornych itp. mi osobiście taki wariant to pasuje, bo i tak trawę po trawie nie sieję, zawsze zbożem lub kukurydzą przesiewam.

Edytowano przez WitekRolnik
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2367
niesamowity90 napisał:

2 godziny temu, WitekRolnik napisał:

Ściółka, to znaczy, że zwierzęta są utrzymywane na ściółce, nie jestem pewien czy maty legowiskowe też pod to kwalifikują się

A co do kosztów transakcyjnych to tu nawet fajnie wyjaśnione: https://www.gov.pl/web/arimr/koszty-transakcyjne2

Mi w doradztwie mówili że na matach gumowych a kanał ścielony to już nie, przynajmniej uwięziowo.

Ile u Was w doradztwach wychodzi za wypełnienie wniosku tak na ok. 30ha? U mnie 500 wzięli. 

A i dowiedziałem się że Jak wpakowali mi TUZ na trawę i ja to zaorałem i chciałem mieszankę traw z lucerną wysiać to...nie mogę. Żeby przerwać tuz muszę jakąś koniczynę czy zboże rok posiać, a dopiero potem mieszankę trawy z lucerną. No popier... ich chyba.

kiedyś za 22 ha bylo 150 zl, widelki były 15-30 ha za te 150 zl, 500 zl to nigdy bym nie zapłacił, tym bardziej że na moją gmine jest bardzo mało ogarniety facet. Co do przesiewania tuzu to norma, krora od biedy da się obejść siejesz trawe z ta koniczyna z owsem wpisujesz owies jako uprawę główna i już


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    667

Ile tej koniczyny rzucic na trawe zeby w razie kontroli przeszlo? Moze rusze moj tuz lekko talerzowka i sypne garscia troche tej koniczyny + zwaluje ,wzejdzie to teraz? Mam jedna dzialke jako tp5 i za rok juz by byl tuz na n2000 a tak bym tego uniknal. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1670
2 godziny temu, niesamowity90 napisał:

Mi w doradztwie mówili że na matach gumowych a kanał ścielony to już nie, przynajmniej uwięziowo.

Ile u Was w doradztwach wychodzi za wypełnienie wniosku tak na ok. 30ha? U mnie 500 wzięli. 

A i dowiedziałem się że Jak wpakowali mi TUZ na trawę i ja to zaorałem i chciałem mieszankę traw z lucerną wysiać to...nie mogę. Żeby przerwać tuz muszę jakąś koniczynę czy zboże rok posiać, a dopiero potem mieszankę trawy z lucerną. No popier... ich chyba.

500 to jakoś dużo a cennik jest od ha i chyba ilości działek. ODR wszystko na faktury. 

6 godzin temu, pedro2 napisał:

Na dłużej starczą. Na razie na bułkę do chleba jest 😉

masło na poślizg potrzebne. też czekam zastanawiam się może znowu jakąś kontrol mi wymyslili.... 

dziś w tych finansach uwzględnili mi pomoc dla rodzin z suszowego:) 19 grudnia 2022 ekspresem aktualizacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7245
55 minut temu, malaczarna napisał:

masło na poślizg potrzebne. też czekam zastanawiam się może znowu jakąś kontrol mi wymyslili.... 

dziś w tych finansach uwzględnili mi pomoc dla rodzin z suszowego:) 19 grudnia 2022 ekspresem

W wodzie maczane.

Taniej 🤭 

Ło kurła szał. To i na pasztetową będzie 😁 

Czemu dopiero teraz? 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1670
1 minutę temu, pedro2 napisał:

W wodzie maczane.

Taniej 🤭 

Ło kurła szał. To i na pasztetową będzie 😁 

Czemu dopiero teraz? 

tzn, wpisali tam do tej sumy co mam z dopłat. Kasa dawno na lokacie kiśnie żeby nie jeść w kryzysie chleba maczanego w wodzie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    605
3 godziny temu, robi57362 napisał:

kiedyś za 22 ha bylo 150 zl, widelki były 15-30 ha za te 150 zl, 500 zl to nigdy bym nie zapłacił, tym bardziej że na moją gmine jest bardzo mało ogarniety facet. Co do przesiewania tuzu to norma, krora od biedy da się obejść siejesz trawe z ta koniczyna z owsem wpisujesz owies jako uprawę główna i już

Właśnie w taki sposób myślałem, tylko chyba trzeba ten owies do 15 lipca przetrzymać, ciekawe jaką fazę wtedy będzie miał, czy na zielono się nada, rok nietypowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2367

owies będzie prawie suchy i albo kosci i odrazu w bele akbo skosic wieszk kombajnem na ziarko a reszte kosiarka w bele

  • Like 1

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7245

Dokładnie. Kosisz kombajnem w kolano, czekasz tydzień, co przygniecione wstanie i kosiarka. 

Z trawą tak się udawało. Było i ziarko i owsianka z trawą pół na pół.

 

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korbol    83
16 godzin temu, miwigos napisał:

Też mam tak nie moge doczekać sie decyzji, tylko mam zakończona i kasa wpłyneła

moje też się teraz zmieniło na zakończone, na koncie nic nie przybyło, decyzja też się żadna nie pojawiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12419

Od kiedy przyjmują wnioski do sprzedanego zboża w 2024r. Wiadomo coś jakie wytyczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Na majówkę się przyda jak znalazł :P

Wiadomo może już coś czy przedłużony będzie nabór wniosków w tym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekc360    121
21 godzin temu, Celownik07 napisał:

Ile tej koniczyny rzucic na trawe zeby w razie kontroli przeszlo? Moze rusze moj tuz lekko talerzowka i sypne garscia troche tej koniczyny + zwaluje ,wzejdzie to teraz? Mam jedna dzialke jako tp5 i za rok juz by byl tuz na n2000 a tak bym tego uniknal. 

Jak ma być na pastewne to powinna być sama koniczyna bez trawy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.
       
      Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.
       
      Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj