odrion

Dopłaty bezpośrednie na nowych zasadach- 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
thor1984    685
Napisano (edytowany)

Wie ktoś może czemu po usunięciu jednej uprawy i rysowaniu na jej miejscu innych wycina mi z mapy sąsiednie uprawy, nie pojawia się żaden błąd. Sąsiednią uprawę wycina z mapy ale w listach upraw jest. 

 

Edytowano przez thor1984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryszka    0

Doszły dopłaty 

Tylko może ktoś mi napisać jak ARiMR określa w tytule co za co jest dany przelew?

Jak ekologię 

A jak np. dobrostan zwierząt 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    300

Produkcja integrowana kukurydzy - ktoś miał ten ekoschemat w poprzednim roku? Dużo zabawy z tym, są jakieś dodatkowe wymagania, które ciężko dpełnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1546
2 godziny temu, krzysiek277 napisał:

Mówisz o międzyplonie żeby spełnić warunek ugorowania czy mówisz o międzyplonie jako ekoschemat za 5 pkt ? 

Bo na ugorowanie można zaorać po 8 tygodniach i siać kolejne uprawy, a międzyplon na dopłaty ma być do połowy lutego 

aa widzisz, ok dzięki. Więc odpada to jako ekoschemat. A powiedz mi jeszcze ile procent musi być międzyplonu żeby było to jako ugorowanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zamierzam 1,5ha dać ugór. I na tym ugorze planuję dać ekoschemat- międzyplon ozimy tylko trochę nie rozumiem jakie składniki mieszanki mogę dać?  "co najmniej 2 gatunki roślin ozimych lub jarych"

i jeszcze pytanie, mam inne pole 3 ha rośnie ozima pszenica, chcę to zwapnować po daj Boże zniwach  a potem dać ekoschemat międzyplon ozimy, nie gryzie się to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arosaw100    85
2 godziny temu, Patryszka napisał:

Doszły dopłaty 

Tylko może ktoś mi napisać jak ARiMR określa w tytule co za co jest dany przelew?

Jak ekologię 

A jak np. dobrostan zwierząt 

 Możesz  sprawdzić  w zakładce  finanse jak się  zalogujesz w e wniosku za co i kwotę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    909
2 godziny temu, XTRO napisał:

aa widzisz, ok dzięki. Więc odpada to jako ekoschemat. A powiedz mi jeszcze ile procent musi być międzyplonu żeby było to jako ugorowanie ?

4% ma być miedzyplonu na ugorowanie 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    667
Dnia 15.04.2024 o 22:15, masa24 napisał:

stosowal ktos ekoschemat srodki biologiczne ??   teoretycznie ma byc  zastosowany zgodnie z etykieta.   jest srodek po 160 zl na ha przy jednokrotnym zastosowaniu ale etykieta mowi o 2 lub 3 zabiegach.    myslicie ze w takim przypadku beda wymagac 2 zabiegow?  czy wystarczy tlumaczenie ze po 1 zabiegu zadziałalo?  ma ktos doswiadczenie  z takim postepowaniem?

 

Dnia 15.04.2024 o 22:39, miwigos napisał:

Jak pisze że dwa to musisz mieć fakture na dwa zabiegi , kompletnie nieopłacalne

 

Dnia 15.04.2024 o 23:02, damianos95 napisał:

Tak niestety to prawda w tamtym roku to przerabiałem jak pisze 2-3 to minimum 2 a jak na 3-4 to minimum 3 w sumie ich to nie interesuje czy opryskasz ważne by faktura byla

 

Dnia 16.04.2024 o 09:57, Matey napisał:

Jeśli wymagają dwóch zabiegów to musisz mieć pokrycie w fv na taką ilość środka, co najpewniej zje całą dopłatę do biologicznej ochrony. Nikt nie jest w stanie sprawdzić czy rolnik to zastosował jak nakazuje etykieta czy np wypił 

Wracając do tego tematu, w tym "poradniku" też piszą o "co najmniej jednym zabiegu" w biologicznej ochronie upraw. wszedłby w temat ale pewnie beda robić potem schody w agencji.

poradnik do pobrania:

https://www.tygodnik-rolniczy.pl/pieniadze/doplaty-bezposrednie/ekoschematy-2024-jakie-stawki-co-laczyc-poradnik-2508607

obraz.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

ciekawa sprawa , moze sprobuje na jakims malym areale zeby sprawdzic reakcje agencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    156
Celownik07 napisał:

Dnia 15.04.2024 o 22:15, masa24 napisał:

stosowal ktos ekoschemat srodki biologiczne ??   teoretycznie ma byc  zastosowany zgodnie z etykieta.   jest srodek po 160 zl na ha przy jednokrotnym zastosowaniu ale etykieta mowi o 2 lub 3 zabiegach.    myslicie ze w takim przypadku beda wymagac 2 zabiegow?  czy wystarczy tlumaczenie ze po 1 zabiegu zadziałalo?  ma ktos doswiadczenie  z takim postepowaniem?

 

Dnia 15.04.2024 o 22:39, miwigos napisał:

Jak pisze że dwa to musisz mieć fakture na dwa zabiegi , kompletnie nieopłacalne

 

Dnia 15.04.2024 o 23:02, damianos95 napisał:

Tak niestety to prawda w tamtym roku to przerabiałem jak pisze 2-3 to minimum 2 a jak na 3-4 to minimum 3 w sumie ich to nie interesuje czy opryskasz ważne by faktura byla

 

Dnia 16.04.2024 o 09:57, Matey napisał:

Jeśli wymagają dwóch zabiegów to musisz mieć pokrycie w fv na taką ilość środka, co najpewniej zje całą dopłatę do biologicznej ochrony. Nikt nie jest w stanie sprawdzić czy rolnik to zastosował jak nakazuje etykieta czy np wypił 

Wracając do tego tematu, w tym "poradniku" też piszą o "co najmniej jednym zabiegu" w biologicznej ochronie upraw. wszedłby w temat ale pewnie beda robić potem schody w agencji.

poradnik do pobrania:

https://www.tygodnik-rolniczy.pl/pieniadze/doplaty-bezposrednie/ekoschematy-2024-jakie-stawki-co-laczyc-poradnik-2508607

obraz.png

Bakto tarcza jest środkiem biologicznym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

no skad , tylko jakby przechodzil jeden zabieg a nie chcieliby stosowania np 2 zabiegow tak jak mowi etykieta  to zostaje okolo 260 zl na czysto z ha

wcale bym tego nie stosowal tylko liczyl ze ktos odkupi na olx:)

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takeda    336
Napisano (edytowany)
22 godziny temu, zbyszek8201 napisał:

Na ten moment standardowi do 15 mają. Nic oficjalnie o przedłużeniu terminu nie ma.

dzisiaj akurat byłem na kawie w ODR, raczej będzie przedłużenie, bo burdel jest straszny, niby coś tam przebąkują rządzący, ale jeszcze nic o ugorowaniu, ani też o zmianach w między/poplonach, zero rozporządzeń. a już myślałem, że apogeum syfu i braku organizacji to zeszły rok.

Kolejny raz się sprawdza, gdy myślisz, że to dno to ktoś rzuca łopatę, tylko czekać, aż zaczną dodatkowo pukać od spodu.

19 godzin temu, marcianjargit napisał:

Dostaliście resztę dopłat ja nie

w zeszłym tygodniu dostałem nawet rolnośrodowiskowe

Edytowano przez Takeda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

A jak w tym roku z obornikiem i gnojowicą oświadczenia czy zdjęcia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skowron16    19

Mam 24ha na 4 ha planuję posiać między plon ozimy jak to teraz zrobić aby spełniać to ugorowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DrVVall    35

Nie wiadomo jeszcze czy trzeba będzie spełniać to ugorowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
Napisano (edytowany)

Płacą już coś dobrostan ? Ktoś składał na wypas krów mlecznych? czy przy tym dzialaniu krowa musi być luzem na pastwisku, czy moze być na uwięzi?

Edytowano przez Miran

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toorano    182

dostaliście o północy sms z ARIMR ?

też sobie porę wybrali !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy30    18

ja mam tylko rolnictwo węglowe i do tej pory nic, w powiatowym mówią, że zablokowane czekają na odblokowanie przez Warszawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
1 godzinę temu, toorano napisał:

dostaliście o północy sms z ARIMR ?

też sobie porę wybrali !

Nie , a o czym chcieli cię tak pilnie powiadomić że w środku nocy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.
       
      Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.
       
      Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj