odrion

Dopłaty bezpośrednie na nowych zasadach- 2023

Polecane posty

damianos95    436
Napisano (edytowany)

Jak zaznaczyć że ugor będę spełniał miedzyplonem. ? I czy ten miedzyplon wlicza się do ekoschematow czy już nie ?

Edytowano przez damianos95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
3 minuty temu, damianos95 napisał:

Jak zaznaczyć że ugor będę spełniał miedzyplonem. ? I czy ten miedzyplon wlicza się do ekoschematow czy już nie ?

Ja spełniam międzyplonem ścierniskowym , i tak , tam gdzie rośnie obecnie rzepak zaznaczyłem poplon ścierniskowy i roślina w poplonie rzepak , i normalnie przeszło , czyli bez kosztowo , a i poplon liczą w dodatku 1 do 1 , a nie jak bywało w poprzednich latach że poplon liczyli 0,3 . Co do schematów to chyba piszesz o poplonie ozimym , ale szczerze wątpię żeby taki poplon robił np, za ugór za okrywe zimową i jeszcze za ekoschemat , no ale żeby się dowiedzieć to chyba nic prostszego jak wpisać we wniosku o dopłaty taki wariant że zaznaczyć poplon w ugorze , i poplon w ekoschematach , i jak na takie coś system zareaguje ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

stosowal ktos ekoschemat srodki biologiczne ??   teoretycznie ma byc  zastosowany zgodnie z etykieta.   jest srodek po 160 zl na ha przy jednokrotnym zastosowaniu ale etykieta mowi o 2 lub 3 zabiegach.    myslicie ze w takim przypadku beda wymagac 2 zabiegow?  czy wystarczy tlumaczenie ze po 1 zabiegu zadziałalo?  ma ktos doswiadczenie  z takim postepowaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

Jak pisze że dwa to musisz mieć fakture na dwa zabiegi , kompletnie nieopłacalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Tak niestety to prawda w tamtym roku to przerabiałem jak pisze 2-3 to minimum 2 a jak na 3-4 to minimum 3 w sumie ich to nie interesuje czy opryskasz ważne by faktura byla

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665

tu Pan ekspert twierdz ze nie musi być na  X zabiegów wymaganych przez producenta- bo jak pomoze za 1szym razem to po co psikac kolejny, ba nawet mozesz nie zastosowac tego srodka bo jak nie trzeba to po co?wystarczy miec fakture na ten srodek. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Jeśli wymagają dwóch zabiegów to musisz mieć pokrycie w fv na taką ilość środka, co najpewniej zje całą dopłatę do biologicznej ochrony. Nikt nie jest w stanie sprawdzić czy rolnik to zastosował jak nakazuje etykieta czy np wypił 


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157
16 godzin temu, Knasiu93 napisał:

Witam. Czy dostał ktoś już decyzje odnośnie pomocy suszowej? U mnie w okolicy kilku znajomych otrzymało decyzje 

Mazowieckie decyzja w czwartek dotarła wniosek składany 05.03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142
13 godzin temu, niesamowity90 napisał:

Decyzję o dopłatach dostajecie papierowe czy gdzieś w tym EPUE trzeba szukać?

Ojcu wczoraj przyszedł sms, że decyzja do odebrania w PUE

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek424517    36
13 godzin temu, mysza103 napisał:

Ja spełniam międzyplonem ścierniskowym , i tak , tam gdzie rośnie obecnie rzepak zaznaczyłem poplon ścierniskowy i roślina w poplonie rzepak , i normalnie przeszło , czyli bez kosztowo , a i poplon liczą w dodatku 1 do 1 , a nie jak bywało w poprzednich latach że poplon liczyli 0,3 . Co do schematów to chyba piszesz o poplonie ozimym , ale szczerze wątpię żeby taki poplon robił np, za ugór za okrywe zimową i jeszcze za ekoschemat , no ale żeby się dowiedzieć to chyba nic prostszego jak wpisać we wniosku o dopłaty taki wariant że zaznaczyć poplon w ugorze , i poplon w ekoschematach , i jak na takie coś system zareaguje ,

Ja tak miałem w zeszłym roku, dobrze że trochę większy ugór z uprawą zaznaczyłem. Myślałem, że jak mam na 25% międzyplony ozime ( pod buraki) 2 rośliny to zmniejsze ugór z 4 do 3%. A tu d*pa, pod ekoschemat miałem a jedno i drugie ( warunkowosc) to dwie inne sprawy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490
2 godziny temu, Celownik07 napisał:

tu Pan ekspert twierdz ze nie musi być na  X zabiegów wymaganych przez producenta- bo jak pomoze za 1szym razem to po co psikac kolejny, ba nawet mozesz nie zastosowac tego srodka bo jak nie trzeba to po co?wystarczy miec fakture na ten srodek. 

 

Śmieszne jest to że fakturę możesz sobie w komputerze na Wordzie zrobić byle był środek data, odbiorca i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665

troche sie napalilem jak to usłyszalem, ale watpie zeby bylo tak pieknie. mi przeszlo jak zobaczylem 1l środka na owada za 220zl (naturalis czy jakos tak) i maksymalna liczba zabiegów 5 XD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
1 godzinę temu, Celownik07 napisał:

troche sie napalilem jak to usłyszalem, ale watpie zeby bylo tak pieknie. mi przeszlo jak zobaczylem 1l środka na owada za 220zl (naturalis czy jakos tak) i maksymalna liczba zabiegów 5 XD.

Rozumiem że nie używacie żadnych innych oprysków , skoro tak bardzo się tymi biologicznymi jaracie na ekoschemat . Jak na środku pisze np że biologicznego max 5 razy w sezonie można stosować , to nie możesz żadnym innym opryskiem opryskać dotąd , dopuki tych 5 wjazdów biologicznym nie przejedziesz , potem dopiero możesz wjezdżać chemicznym , a wówczas to już pewnie ani plonu ani niczego . To są dopłaty dla tych co na ugorach gospodarzą , i produkują tak żeby coś na tej ziemi po prostu rosło , tak jak i te miododajne , raczej nikt kto produkuje na rynek w chwasty nie wejdzie , tylko tacy się za to biorą co jest ciul , d*pa i kamieni kupa , a nie ziemia do uprawy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    101

A miododajne się nie zaliczaja do ugorowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1144
3 godziny temu, Tigon napisał:

Śmieszne jest to że fakturę możesz sobie w komputerze na Wordzie zrobić byle był środek data, odbiorca i tyle.

Za piękne, żeby było prawdziwe, przy kontroli wszystko wyjdzie, wtedy biada temu co próbował "wyłudzić"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9922

27.03 decyzja, wczoraj reszta dopłat plus onw wpłynęło 

Szybko licząc na 20 ha 6 tys więcej niż w sezonie 2022

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    101
47 minut temu, Celownik07 napisał:

Jednak dla kumatych ekoschematy nie sa takie bee. 

Są be. Bo emeryturę masz waloryzowana. A z dopłatami  przy tej inflacji wyszliśmy na 0. No. Może oprócz dziesiątki nowych obowiązków i rzeczy do spełnienia na polu. A ile to zabiera wystarczy spojrzeć na to forum. Kiedyś wypełnienie wniosku to była formalność. A teraz wszyscy siedzą liczą kombinują już od miesiąca. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

Ja nic nie kombinuje , samo wychodzi, robie normalnie , tylko trzeba policzyć żeby spełnić okrywe

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

Jak jest z obornikiem na jesieni i międzyplony ozimy, można to łączyć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665

Mozna, tylko zrob jaka przerwe miedzy tym. Nie ma okreslonej ramy czasowej- zgodnie z powszechna rolnicza praktyka. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.
       
      Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.
       
      Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj