odrion

Dopłaty bezpośrednie na nowych zasadach- 2023

Polecane posty

krzychu121    3931
1 godzinę temu, maniekc360 napisał:

Ale jak Ukraina wywoła wojnę? Napadła na 60 kilometrową kolumnę wojska które jechało tranzytem w stronę Polski czy jak?

Poczytaj sobie trochę na temat tego konfliktu. Kto stoi za finansowaniem partii "banderowców '' i co zaczęli robić  z ludnością rosyjską na tych terenach gdzie teraz zajęła Rosja. Dali pretekst do wojny. Jakby nie ,,przeganiali '' rdzennych rosjanow mieszkających w Donbasie, Krymie itd to wszystko było by po staremu. Odszukaj sobie też wypowiedź papieża. Powiedział to co ja teraz streściłem na szybko. Zresztą nie raz już wspomniałem że to wszystko to nadmuchana bańka. Pejsaci w klika dni  zabili więcej cywilów niż Władek w dwa lata. A to Władek niby największy zbrodniarz świata 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapracowany    110

Tylko wydaje się tobie że coś wiesz... Cytujesz papierza a zapomniałeś skąd on pochodzi i kim dla nich jest usa.  Prawdą natomiast jest że biedacy cierpią a bogaci dorabiają

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3931

Równie dobrze tobie się wydaje że coś wiesz np kim dla nich jest papież itd. Ja nikogo do niczego  nie namawiam. Po to jest między innymi takie forum. W srovida i szpryce też niektórzy wierzyli tak jak teraz w to że Władek jest wszystkiemu winny . Koniec spamowania 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekc360    120

Akurat chorowałem przez miesiąc na Covida i do dziś mi nie wrócił węch...

Znaczy czasami coś czuję, intensywne zapachy.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1144
20 godzin temu, kamil0qwe napisał:

Dopłat dalej brak, połowa działek z satelity dalej nie sprawdzona, tylko iść i pogonić tych nierobów z agencji, nie wypłacać im pensji przez rok, tym ku.. z sejmu tak samo, rudy dojedzie rolnictwo jeszcze szybciej i lepiej jak kaczor

Akurat pracownicy w agencji, mają tyle do gadania , co pejsaty za okupacji. Wszystkich działek nie sprawdzają, kasy brak,  to i nie wypłacają, a poza tym mają czas do końca czerwca.

U mnie też brak reszty dopłat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    667
7 godzin temu, GRZES1545 napisał:

Wnikasz w szczegóły? To zobacz jakie kokosy przy tym zbijaja okreslone grupy biznesowe, przy okazji wyszlo kto tam łapke na czym trzyma, i jak mieszaja obecnie na naszych rynkach. Ta wojna jest obecnie na rękę wielu cwaniakom, bedo doić i przeciągać.  Zwykli ludzie tylko cierpią.  

Kurła, pokazalbym ci czym urki po wawie jezdza to bys sie za glowe zlapal. Nawet wczoraj mijalem najnowszego porsza suwa w szarym macie na kijowskich blachach- w srodku dwa mlode byczki i lala jak malowana. Mi ich nie szkoda bo widze jak czerpią od nas z socjalu ( chocby szkola- ja place na dzieciaki ,urki maja z "funduszu") Mialem wolne jeden dzien, poszedlem do centrum handlowego po zakupy ok 10 rano. Tylko urki w kolo.  Ale wiadomo bidny sasza z władywopiździa ma przej3bane bo trza z granatem biegac za " ojczyzne" 

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174

Tu masz rację, inne osoby mieszkające w stolicy mówią to samo. Pod centrami handlowymi co 3 cię auto na ich blachach i furki takie jak mówisz w wuekszosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    102
21 godzin temu, krzychu121 napisał:

A z ukrow jedzie wszystko jak leci i nikt im  nie każe się dostosowywać. Jeszcze ktoś wierzy w to że wojnę wywołała Rosja? Czy może Rosja została sprowokowana ( jak nawet stwierdził papież)? A dzięki wojnie można było znieść cła , kontyngenty i wszelkiej maści kontrole na granicy dla holdingów europejskich czy ze stanów. A gdzie można lepiej zarobić jak na bogatej Europie, która jest tuż za miedzą. Dodatkowo są bardzo dobre połączenia komunikacyjne. Jeszcze niedawno teoria spiskowa która stała się faktem. 

Tak. Została sprowokowana. Bo wierzyli że Ukraina to ich wasal. A nie mogli się pogodzić ze ucieka w stronę UE. w taki sposob bronili swojego interesu bo dalej tkwią w średniowieczu, gdzie w taki sposób budowało się politykę. Reszta to handel na którym zarabiają ci co mają największe wpływy, i z UE i z ukrainy. Nie ma tu żadnych teorii spisowych. I z tym skończymy bo to nie na temat 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abc1922    1

Dobry. Panowie jakieś przelewy za dobrostan  ktoś już  dostał? Albo jakieś decyzje? Troche suszy za kasą... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8989
16 godzin temu, Celownik07 napisał:

Kurła, pokazalbym ci czym urki po wawie jezdza to bys sie za glowe zlapal. Nawet wczoraj mijalem najnowszego porsza suwa w szarym macie na kijowskich blachach- w srodku dwa mlode byczki i lala jak malowana. Mi ich nie szkoda bo widze jak czerpią od nas z socjalu ( chocby szkola- ja place na dzieciaki ,urki maja z "funduszu") Mialem wolne jeden dzien, poszedlem do centrum handlowego po zakupy ok 10 rano. Tylko urki w kolo.  Ale wiadomo bidny sasza z władywopiździa ma przej3bane bo trza z granatem biegac za " ojczyzne" 

Nie musisz tłumaczyć, wiem coś na ten temat. Mi też nie szkoda..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142

Wie ktos na jaką date jest liczone bydlo(opasowe) ktore musi miec te 4-18mięsiecy żeby wpisac na ekosch. utrzymanie na ściółce? Na dzień zlozenia wniosku czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

Zastanawia mnie, czy jesli do 30 ha sa obowiazkowe 2 uprawy, to czy w ekoschemacie: zroznicowana struktura upraw beda obowiazywaly dalej 3 uprawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282
Siedzacybyk napisał:

Zastanawia mnie, czy jesli do 30 ha sa obowiazkowe 2 uprawy, to czy w ekoschemacie: zroznicowana struktura upraw beda obowiazywaly dalej 3 uprawy?

chyba nie jestem na bieżąco w tych zmianach, teraz do 30ha wystarczą 2 uprawy i największa 75% a nie 3 i 65% tak jak miało być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin80wlkp    38
4 godziny temu, Zigi94 napisał:

chyba nie jestem na bieżąco w tych zmianach, teraz do 30ha wystarczą 2 uprawy i największa 75% a nie 3 i 65% tak jak miało być?

 

3 godziny temu, Siedzacybyk napisał:

tak

Skąd takie info? Jakiś link? Nigdzie nic o tym nie piszą. Czyli mógłbym mieć pszenicę ozimą z kukurydzą pół na pół i to przejdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    958

Dostałem dziś decyzje papierową i urwali kilka arów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Knasiu93    6

Witam. Czy dostał ktoś już decyzje odnośnie pomocy suszowej? U mnie w okolicy kilku znajomych otrzymało decyzje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseihc    29

W 2025 na wiosnę będę siał łubin albo soję jak zrobić żeby wyszło jak najwięcej z dopłat myślałem po żniwach uprawa talerzówką i uprawa bezorkowa czy międzyplony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174
47 minut temu, Knasiu93 napisał:

Witam. Czy dostał ktoś już decyzje odnośnie pomocy suszowej? U mnie w okolicy kilku znajomych otrzymało decyzje 

Dziś dostałem decyzję mazowieckie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Knasiu93    6
Przed chwilą, zbyszek8201 napisał:

Dziś dostałem decyzję mazowieckie.

Dzięki za informację. A wniosek kiedy był składany? U mnie 5 marca i narazie cisza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    77
2 godziny temu, Knasiu93 napisał:

Witam. Czy dostał ktoś już decyzje odnośnie pomocy suszowej? U mnie w okolicy kilku znajomych otrzymało decyzje 

Pow. toruński przelew w tamtym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.
       
      Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.
       
      Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj