odrion

Dopłaty bezpośrednie na nowych zasadach- 2023

Polecane posty

gregory81    157
2 godziny temu, maniekc360 napisał:

Może ktoś pamięta, bo nie jestem pewien, czy wg ekoschematu "zróżnicowana struktura upraw" kukurydza nie jest zbożem tylko odrębną uprawą? Chodzi o to, że jak mam w planach 20% soi, 15% kukurydzy i 65% pszenicy to będzie dobrze?

Chyba kukurydza miała być traktowana jako odrębna uprawa. Ale może ktoś się jeszcze wypowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157

Też tak mi się zdaje. Choć w tamtym roku to była wielka niewiadoma. Co i rusz inna interpretacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2464
1 godzinę temu, gregory81 napisał:

Też tak mi się zdaje. Choć w tamtym roku to była wielka niewiadoma. Co i rusz inna interpretacja.

Najpierw było połączone że rzepak kukurydza i zboża wrzucili do jednej grupa , jako zboża w zróżnicowana struktura upraw , potem to cofnęli i rozłączyli , ale znając ich to będzie maj czy czerwiec , a oni nadal będą jeszcze w dopłatach mieszać i coś zmieniać 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5395
8 godzin temu, kris82 napisał:

Nie do ciebie pytanie zj**ie więc morda psie

skierowanie na urlop.

Panowie, jest wzór oświadczenia dot ściółki? 

  • Thanks 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
Napisano (edytowany)

Jak mogę to oświadczenie dotyczące  ściółki złożyć w ARiMR ? Tylko osobiście lub listownie czy można jakoś elektronicznie ?

Edytowano przez Miran

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Można elektronicznie 

Słyszałem że ugoru w tym roku ma nie być znaczy się zamieniony na bobowate albo międzyplony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal_one    44

Tak, głośno o tym. Międzyplon w przeliczniku 1:1, także sprawa rozwiązana. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    414

podobno maja ugor wywalic od 01.01.2024 r. ciekawy jestem czy nie wcisna go w zroznicowana. jakos na tym ugorze im zalezy, jak by nie mieli wazniejszych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario666    1134

Nie mieli innych rzeczy ?  Będą mieli jeszcze wiele innych możliwość by nas wysiedlić z siodła Szwaby popierają swoich a na Ukrainie jest możliwość zarobienia to dlaczego polska ma zarabiać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michciubar    84
11 godzin temu, Rolnik1973 napisał:

Dziś 2 przelewy

Jeden 300parę

Drugi 23 zł 😁😁😁

Musisz mądrze podzielic wydatki żeby wystarczyło na cały sezon

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kriso82    0
12 godzin temu, Bartek933 napisał:

skierowanie na urlop.

Panowie, jest wzór oświadczenia dot ściółki? 

Wpisz, załączniki do wniosku o przyznanie płatności na rok 2023 i tam znajdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

Międzyplon zamiast ugoru można zgłosić jednocześnie do płatności za ekoschemat ?


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15404
41 minut temu, Siedzacybyk napisał:

moze po prostu nie dodal 000, nie chcial rzucac sie w oczy🤔

P0 co miałbym kłamać

 

Screenshot_20240315_103751_com.p1.chompsms_edit_253176411596783.jpg

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kowalsky30    477
Napisano (edytowany)
23 godziny temu, kris82 napisał:

A ty co adwokat. Po co odpisuje jak nie wie. Po to jest forum a nie żeby na priv pisać.

„Wersja papierowa rejestru może być dostarczona tylko w sytuacji, gdy z powodu braku technicznych możliwości, nie ma innej sposobności dostarczenia rejestru do ARiMR.

Tyle teorii, w praktyce nie biorą- przynajmniej u nas. Wysyłałem 70 kilkuletniemu dziadku, bo nie chcieli przyjąć mimo, że widzieli, że stary, i choć powiedział, że nie ma kompa i się nie zna to kazali kogoś poprosić

Edytowano przez Kowalsky30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wille    31

Wczoraj był u nas w gminie na spotkaniu minister Siekierki jego limuzyna dostała jajami gadał bez ładu i składu

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1829
3 godziny temu, Siedzacybyk napisał:

moze po prostu nie dodal 000, nie chcial rzucac sie w oczy🤔

Dostał tyle na ile zasłużył 🤫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174
19 minut temu, wille napisał:

Wczoraj był u nas w gminie na spotkaniu minister Siekierki jego limuzyna dostała jajami gadał bez ładu i składu

Jego gadka cały czas jest jakaś dziwna. Gość zachowuję się tak jakby nie miał o niczym pojęcia, pląta się, mota cały czas odkąd go pierwszy raz słyszałem.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario666    1134
Napisano (edytowany)

@wille   a co miał gadać jak on tylko to może A nie tylko to bo posadkę ciepłą i wypłatę Zresztą raczej nikt nic nie zrobi bo boją się kasy stracić Ursusa wodę leję powiedziała że rolnikom nie odpusci i już planują inna drogę na ukrainę  Coś mi się widzi że chyba trzeba będzie zrobić jakiś większy przewrót aby ich z siodła zrzucić   Zbyszek Chłop musi kręcić bo za coś kasę trzeba brać a są ludzie co lubią słuchać

Edytowano przez mario666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    669
Napisano (edytowany)
52 minuty temu, Kowalsky30 napisał:

„Wersja papierowa rejestru może być dostarczona tylko w sytuacji, gdy z powodu braku technicznych możliwości, nie ma innej sposobności dostarczenia rejestru do ARiMR.

Tyle teorii, w praktyce nie biorą- przynajmniej u nas. Wysyłałem 70 kilkuletniemu dziadku, bo nie chcieli przyjąć mimo, że widzieli, że stary, i choć powiedział, że nie ma kompa i się nie zna to kazali kogoś poprosić

u cb nie biora u @ws71 biorą , wiec remis  1:1. można się rozejść

Dnia 14.03.2024 o 13:29, ws71 napisał:

Akurat dobrze napisał u nas można bez problemu złożyć wersję papierowa i co Ty na to???

 

36 minut temu, wille napisał:

Wczoraj był u nas w gminie na spotkaniu minister Siekierki jego limuzyna dostała jajami gadał bez ładu i składu

Dziadek albo ma zaj3biście silną psychike albo jest wyciszony po lekach innej opcji nie widze. obserwuje jego wypowiedzi i jestem pelen podziwu tego spokoju.

18 minut temu, zbyszek8201 napisał:

Jego gadka cały czas jest jakaś dziwna. Gość zachowuję się tak jakby nie miał o niczym pojęcia, pląta się, mota cały czas odkąd go pierwszy raz słyszałem.

czyli  spokój wynika z głupoty niewiedzy. rozwiazales moja zagwozdke

Edytowano przez Celownik07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimmeshelter    88

Dokładnie kolego masz rację z tym że jest na lekach :) przypomnijcie sobie tego tfu Niedzielskiego przecież on tez musiał na czymś dobrym jechać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.
       
      Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.
       
      Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj