odrion

Dopłaty bezpośrednie na nowych zasadach- 2023

Polecane posty

tomek15h    110

Wpływają wam jakieś płatności końcowe?  Czy tylko jedynie analizowanie punktów za praktyki nam pozostało...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stach123    199
27 minut temu, Celownik07 napisał:

 

 

obraz.png

obraz.png

to do tego byka nie jest 300 zł , jak ktoś tu beczał tylko prawie 1000 zł. za dobrostan + drugi za ekoschemat i dopłate do bydła 

coś czuje że ciele 200 zł . do góry na tą okoliczność a byk 2 zł na kg. w dół jak urośnie i znowu czar  ekoschematowy pryśnie  haha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się Noe zachwycajcie tymi stawkami bo to rok wyborczy. Rzucili trochę kiełbasy ,a co niektórzy cali zaślinieni.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Za dobrostan jest spora kasa i nie ma co beczec +ekoschematy i mozna zyc ....ale nie  chlop bedzie sia bagna i laki bo zal ugorowac.. zeby potem darmo to oddac bo hodowla to dla glupich 

Darmo bedzie robil aby robota byla 😲

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3931
9 minut temu, zmechanizowany napisał:

Tak się Noe zachwycajcie tymi stawkami bo to rok wyborczy. Rzucili trochę kiełbasy ,a co niektórzy cali zaślinieni.

Nie kiełbasa wyborcza. Tylko tyle przewidzieli na to kasy co roku i widać tyle wystarczyło. Jedni mają więcej inni mniej. I tak to się kręci. Teraz tylko albo się chce dostosować albo nie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1828
1 godzinę temu, krzychu121 napisał:

A teraz się nie rzucili? Każdy się rzucił. Cześć osób nie dostanie bo powpisywala różne rzeczy które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Cześć zrezygnuję za rok a część złoży na dodatkowe. Zobaczymy ile będzie kasy na dobrostan. Jeśli zostanie też te 100 zł za 1 punkt. To znaczy że kasy wystarczy dla wszystkich którzy spełniają dane warunki. To za rok też pewnie będzie 100 zł za punkt jak poprzesuwaja środki 

30 % składających nazywasz olbrzymim zainteresowaniem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
47 minut temu, Stach123 napisał:

to do tego byka nie jest 300 zł , jak ktoś tu beczał tylko prawie 1000 zł. za dobrostan + drugi za ekoschemat i dopłate do bydła 

coś czuje że ciele 200 zł . do góry na tą okoliczność a byk 2 zł na kg. w dół jak urośnie i znowu czar  ekoschematowy pryśnie  haha 

Ty naprawde masz cos z glowa albo 3 klasy podstawowki skonczyles. Ty sobie zawsze te wszystkie cyferki dodajesz i ci zylka wyskakuje, ze ty tego nie dostaniesz? ? Pokaz mi gospodarstwo, ktore wypasa opasy. Realnie jest tam do wziecia 450zl i to nie do kazdej sztuki. 

Nastepne herezje 1000zl za ekoschemat? O czym ty w ogole piszesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3931
28 minut temu, ws71 napisał:

30 % składających nazywasz olbrzymim zainteresowaniem???

Widocznie tylko tyle osób jest zainteresowanych. Reszta może woli uprawiać jak chce i nie wchodzić w to. Każdego wolna wola 

35 minut temu, zmechanizowany napisał:

Zostaw ugór na Żuławach ,gdzie podatek i utrzymanie melioracji nikt nie ddpusci

To już każdego indywidualna sprawa czy się opłaci w to wchodzić czy nie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25698
36 minut temu, zmechanizowany napisał:

Zostaw ugór na Żuławach ,gdzie podatek i utrzymanie melioracji nikt nie ddpusci

Jaką stawkę podatku macie?

U mnie powiat lipski mazowieckie 157,5zĺ/ha przeliczeniowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3931
2 godziny temu, lolek1 napisał:

To że masz więcej roboty to dostajesz w cenie mleka za swoją pracę inne pieniądze . A dobrostan niema nic do twojej pracy tylko do stworzenia warunków gdzie i tu i tu są takie same .  

Gdzie masz takie same warunki ? Byka za przeproszeniem w byle jakiej stodole czy wiacie postawisz i się wszystko zgadza. Dla krów musi być coś lepszego bo jednak trzeba jakoś jak wspomniałem wcześniej dwa razy dziennie obsługiwać stado. Nikt nie będzie doil dwa razy dziennie z zamarzniętymi rękami. Albo w jakimś przeciągu. Zresztą ty nie masz za dużo pojęcia o krowach więc piszesz to co ci się wydaje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
Napisano (edytowany)
16 minut temu, Agrest napisał:

Jaką stawkę podatku macie?

U mnie powiat lipski mazowieckie 157,5zĺ/ha przeliczeniowy.

To ja nwm skąd u mnie na piachach 5-6klasa wzieli 224zl/ha przeliczeniowy... jedynie ratuje to ze tych przeliczeniowych u mnie ze świecą szukać. Ale nwm czy to śmiać sie czy płakać 😂🤔

Edytowano przez Michal014d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25698

Za 5 6 klasę u mnie jest 0zł, a w gminie w której mam takie pola to 120zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1829
6 minut temu, Michal014d napisał:

To ja nwm skąd u mnie na piachach 5-6klasa wzieli 224zl/ha przeliczeniowy... jedynie ratuje to ze tych przeliczeniowych u mnie ze świecą szukać. Ale nwm czy to śmiać sie czy płakać 😂🤔

U mnie to samo podatek 224 zł, od nieruchomości 1,15 zł/m2, a leśny 72 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek1    40
Napisano (edytowany)
25 minut temu, krzychu121 napisał:

Gdzie masz takie same warunki ? Byka za przeproszeniem w byle jakiej stodole czy wiacie postawisz i się wszystko zgadza. Dla krów musi być coś lepszego bo jednak trzeba jakoś jak wspomniałem wcześniej dwa razy dziennie obsługiwać stado. Nikt nie będzie doil dwa razy dziennie z zamarzniętymi rękami. Albo w jakimś przeciągu. Zresztą ty nie masz za dużo pojęcia o krowach więc piszesz to co ci się wydaje. 

Myślę że pojęcia to ty mało masz skoro karzesz byka w byle jakiej stodole trzymać a potem szukać go po całej okolicy . Jeszcze raz ci tłumacze że za swoją ciężka pracę masz zapłacone w cenie mleka bo zysk z krowy jest większy niż z byka Jeśli chodzi o dobrostan i ja i ty musieliśmy go zrobić taki sam pod bydło tylko ty dostaniesz za te przystosowanie  do sztuki 1300 a ja 300 i to jeszcze do 60% sztuk bo łapią się tylko od 4 do 18 miesiąca a dobrostan muszę spełnić dla wszystkich gdzie ty widzisz tu sprawiedliwość .

Edytowano przez lolek1
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kowalsky30    473

No widzisz łapią się od 4 do 18 msc, a krowę musisz chować 2 lata zanim coś skapnie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stach123    199
45 minut temu, asus921 napisał:

Ty naprawde masz cos z glowa albo 3 klasy podstawowki skonczyles. Ty sobie zawsze te wszystkie cyferki dodajesz i ci zylka wyskakuje, ze ty tego nie dostaniesz? ? Pokaz mi gospodarstwo, ktore wypasa opasy. Realnie jest tam do wziecia 450zl i to nie do kazdej sztuki. 

Nastepne herezje 1000zl za ekoschemat? O czym ty w ogole piszesz ?

celownik wkleił wymogi dobrostanu i naliczyłem że można maxymalnie dostać prawie 10 punktów , do tego mając byka potrzebne jest siano  . jak potrzebne siano to pewnie tuz się znajdzie i można wtedy skorzystać z ekoschematu ekstensywny wypas , ty deklarujesz wypas  za 500 , a to że byk nie lubi wypasu to inna bajka  no i podstawy do byka jest około 500 . T0 że według ciebie byk ma być przykuty do żłobu na kilku łańcuchach  to nie znaczy że tak mają wszyscy 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek1    40
3 minuty temu, Kowalsky30 napisał:

No widzisz łapią się od 4 do 18 msc, a krowę musisz chować 2 lata zanim coś skapnie

No widzisz a ja połowę byków co mam nie  powiem uciekajcie bo za was mi też nic nie skapnie a dobrostan spełnić muszę i dla nich . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
Napisano (edytowany)
25 minut temu, Stach123 napisał:

celownik wkleił wymogi dobrostanu i naliczyłem że można maxymalnie dostać prawie 10 punktów , do tego mając byka potrzebne jest siano  . jak potrzebne siano to pewnie tuz się znajdzie i można wtedy skorzystać z ekoschematu ekstensywny wypas , ty deklarujesz wypas  za 500 , a to że byk nie lubi wypasu to inna bajka  no i podstawy do byka jest około 500 . T0 że według ciebie byk ma być przykuty do żłobu na kilku łańcuchach  to nie znaczy że tak mają wszyscy 

To naucz sie liczyc gosciu, bo 0.9 + 2 + 2.8 + 2.9 = 8.6, gdzie wypas jest nierealny, wiec max to 5.7 i to w przypadku zwiekszenia o 50% na czym mocno sie traci.

Byk wedlug mnie niema byc przykuty do zlobu pajacu, bo podstawa do tego dobrostanu jest byk na luzie, wiec nie pierd.. glupot.

Tej deklaracji wypasu za 500 to nawet nie skomentuje... Ani kwota, ani lewa deklaracja sie niema prawa zgadzac.

Nastepna glupota to twoj "eksensywny wypas". Jak juz to eksensywny tuz. Czytales w ogole co to jest czy juz ci sie $$$ zaswiecily. Pisales, ze 1000zl do sztuki. Nie 1000, a 500, nie do sztuki, a do hektara... Maxymalnie 2DJP na hektar... Maxymalnie 2 pokosy z hektara i to po 1 czerwca... To sobie mozesz byki na tym sianie hodowac... Powodzenia.

Kolejne glupota, "podstawa do byka 500" Jak juz to platnosc do bydla. Po pierwsze niema nic wspolnego z dobrostanem, po drugie nie 500, a 340zl maxymalnie do 20 sztuk.

Gdzie sa te twoje miliony? Bo ja ich tutaj nie widze.

Powtorze jeszcze raz. Gowno wiesz, a sie udzielasz. Krowy na oczy nie widziales, a ludzia bedziesz pisac, ze idioci, bo nie robia tak jak ty sobie na papierku policzyles. Zebys ty chociaz kwoty i zasady znal...

Edytowano przez asus921
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puszczyk    5
Napisano (edytowany)

czy moze ktos podpowie....ile czasu od decyzji czeka sie na przelew z ARIMR...czy to jest loteria

Edytowano przez puszczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Knasiu93    6

Mam pytanko. Pobrałem protokół suszowy i w produkcji roślinnej mam straty 50% a z całości gospodarstwa wychodzi już tylko 19% strat. Która będzie brana pod uwagę przy składaniu wniosku suszowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44
Napisano (edytowany)

Juz ogłosili pomoc suszowa powyżej 30% od 29 lutego do 15 marca skladac .Pewnie z całości będzie brana pod uwagę. Oraz do kukurydzy od 21 do 29 luty bez faktury .

Edytowano przez Mariu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.
       
      Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.
       
      Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj