odrion

Dopłaty bezpośrednie na nowych zasadach- 2023

Polecane posty

krzychu121    3951
6 minut temu, WitekRolnik napisał:

Wejdź we wniosek obszarowy i tam będą te punkty podane

U ciebie są podane punkty ? Chyba coś źle sprawdzam ale z ostatnich płatności obszarowych nie mam żadnych załączników. Tylko znak sprawy i że jest w obsłudze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekRolnik    3168

@krzychu121 Wchodzisz w aplikację ewniosek tam gdzie się robi wniosek, następnie idziesz do zakładki wysłane wnioski i wczytujesz podgląd wniosku obszarowego

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabio    79

a jak lezy okrywa to ile pkt nie siane nie orane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142

Wejdz w zakladke wysłane wnioski wejdź w rok 2023 klikajac podglad i tam suwakiem praktycznie na sam dół zejdź w podsumowanie i tam będzie ile punktów sie uzbierało.

1 minutę temu, WitekRolnik napisał:

@krzychu121 Wchodzisz w aplikację ewniosek tam gdzie się robi wniosek, następnie idziesz do zakładki wysłane wnioski i wczytujesz podgląd wniosku obszarowego

Dokladnie tak kilka sekund przede mną wysłales :)

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3951
Napisano (edytowany)

To ten podpunkt ,,liczba punktów w ramach ekoschematu rolnictwo węglowe ''?

Może głupie pytania ale doradca mi ogarnia wniosek o stąd moje pytanie 

Edytowano przez krzychu121
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekRolnik    3168
Napisano (edytowany)

@krzychu121 Tak dokładnie o to chodzi

Wiesz nie sposób na wszystkim się znać i wszystko ogarniać także to nie są głupie pytania

Edytowano przez WitekRolnik
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapracowany    111
21 minut temu, Bogdan_ja napisał:

Dostane wiecej do ha jak w ubieglym roku ...jesli ty nie potrafisz to twoj problem ....malo tego jeszcze doplaty do zwierzyny ,wypasu itp.

Też więcej dostanę ale ile to nie wiem bo to zaliczka dopiero przyszła...

41 minut temu, Michal014d napisał:

Krotkie pytanie 65% zboża 25% strączkowe, 10% gryka moze byc zasiane i uznaja ten ekoschemat zróżnicowana struktura upraw czy nie?

Krotkie pytanie 65% zboża 25% strączkowe, 10% gryka moze byc zasiane i uznaja ten ekoschemat zróżnicowana struktura upraw czy nie?

Krotkie pytanie 65% zboża 25% strączkowe, 10% gryka moze byc zasiane i uznaja ten ekoschemat zróżnicowana struktura upraw czy nie?

O ile gryka to nie zboże to tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1846
25 minut temu, mysza103 napisał:

Ale za podstawowe wpadnie Ci pewnie  z 20-25 tys mniej , więc uciecha tylko pozorna . Ale jak to mówią najlepiej komuś zabrać 100 zł , a potem oddać mu 90 zł i już ktoś się cieszy jak dziecko .

Podstawowe za 2022 r 14,5 tys , za ten  rok x ekoschematami 23 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3951
12 minut temu, WitekRolnik napisał:

@krzychu121 Tak dokładnie o to chodzi

Wiesz nie sposób na wszystkim się znać i wszystko ogarniać także to nie są głupie pytania

Witek a idzie dokładnie sprawdzić za co było ile punktów oprócz tej sumy? Coś mi się to nie podoba. Wychodzi trochę ponad 3 punkty. A powinno być coś koło 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stach123    200

Gdzie są ci mędrcy którzy chcieli zielony ład do kosza w całości wywalić  ???????????  walą w nachy ...................

jak dla mnie do mogą jeszcze 15 takich ładów wymyśleć hahah 

no ale tak kolorowo za rok nie będzie , póki co decyzji nie ma trzeba cierpliwie czekać 

2 minuty temu, krzychu121 napisał:

Witek a idzie dokładnie sprawdzić za co było ile punktów oprócz tej sumy? Coś mi się to nie podoba. Wychodzi trochę ponad 3 punkty. A powinno być coś koło 6

leć cały wysłany wniosek i się dowiesz   3 punkty to może ZSU  nie pykło  

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekRolnik    3168
3 minuty temu, krzychu121 napisał:

Witek a idzie dokładnie sprawdzić za co było ile punktów oprócz tej sumy? Coś mi się to nie podoba. Wychodzi trochę ponad 3 punkty. A powinno być coś koło 6

Z tego co się orientuję to we wniosku nie ma takiego szczegółowego wyszczególnienia, jedynie co to możesz prześledzić jakie ekoschematy były podane do dopłat i ich areał, a później ręcznie przeliczyć z tabelką w której jest podana liczba pkt za dany ekoschemat.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1204

Jak patrzę i dobrze rozumuje to k**wa zgarne jeszcze 270000 dopłat . Luksusowo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stach123    200
12 minut temu, WitekRolnik napisał:

Z tego co się orientuję to we wniosku nie ma takiego szczegółowego wyszczególnienia, jedynie co to możesz prześledzić jakie ekoschematy były podane do dopłat i ich areał, a później ręcznie przeliczyć z tabelką w której jest podana liczba pkt za dany ekoschemat.

masz sumę i osobno ile za dany ekoschemat 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekRolnik    3168

@Stach123 Być może jest tak jak napisałeś, gdyż to wszystko pisałem z głowy także mogłem coś po prostu przeoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2468
34 minuty temu, ws71 napisał:

Podstawowe za 2022 r 14,5 tys , za ten  rok x ekoschematami 23 tys

To musiałeś tych punktów nabić co najmniej 10 /ha , ale mniejsza z tym . Bardziej bym się skupił na tym jak to większość jechała na PIS że obiecali że będą dopłaty większe , a tu na forum wszyscy pisaliśmy że dopłaty mniejsze o 30% i Pis nas oszukał , tym czasem wychodzi na to ze to Pis miał rację mówiąc że rolnicy będą mieli większe dopłaty , przynajmniej tak to wychodzi po ostatnich wpisach , bo każdy pisze że będzie miał większe dopłaty niż rok wcześniej . czyżby to była zasługa pisu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapracowany    111
43 minuty temu, ws71 napisał:

Podstawowe za 2022 r 14,5 tys , za ten  rok x ekoschematami 23 tys

A to już wiadomo dokładnie ile tej podstawy będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kvl    66
mysza103 napisał:

34 minuty temu, ws71 napisał:

Podstawowe za 2022 r 14,5 tys , za ten  rok x ekoschematami 23 tys

To musiałeś tych punktów nabić co najmniej 10 /ha , ale mniejsza z tym . Bardziej bym się skupił na tym jak to większość jechała na PIS że obiecali że będą dopłaty większe , a tu na forum wszyscy pisaliśmy że dopłaty mniejsze o 30% i Pis nas oszukał , tym czasem wychodzi na to ze to Pis miał rację mówiąc że rolnicy będą mieli większe dopłaty , przynajmniej tak to wychodzi po ostatnich wpisach , bo każdy pisze że będzie miał większe dopłaty niż rok wcześniej . czyżby to była zasługa pisu? 

chyba bardziej zasługa strajków pewnie miało być te 30zł za punkt ale że chcą spokoju to dali tyle , ale to jest tylko moja opinia

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

Mogą być jeszcze jakieś kontrole do rolnictwa węglowego? Bo jeszcze nie miałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1846
4 minuty temu, mysza103 napisał:

To musiałeś tych punktów nabić co najmniej 10 /ha , ale mniejsza z tym . Bardziej bym się skupił na tym jak to większość jechała na PIS że obiecali że będą dopłaty większe , a tu na forum wszyscy pisaliśmy że dopłaty mniejsze o 30% i Pis nas oszukał , tym czasem wychodzi na to ze to Pis miał rację mówiąc że rolnicy będą mieli większe dopłaty , przynajmniej tak to wychodzi po ostatnich wpisach , bo każdy pisze że będzie miał większe dopłaty niż rok wcześniej . czyżby to była zasługa pisu? 

PiS to raczej ma marginalny wpływ,lenistwo, lewe dzierżawy i nasza narodowa przypadłość ,, jakoś to będzie ", wypełniałem wnioski jak namawiałem na eko to mię każdy wyśmiewał że nie warto a teraz placz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stach123    200

damianku mogą sprawdzić czy ci kasa za ekoschematy pod beretem nie zryła

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1846
3 minuty temu, Kvl napisał:

chyba bardziej zasługa strajków pewnie miało być te 30zł za punkt ale że chcą spokoju to dali tyle , ale to jest tylko moja opinia

Z tymi 30 zł od początku była bzdura, skoro brakło ok 25%od podstawowej stawki 100zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stach123    200
8 minut temu, Zapracowany napisał:

A to już wiadomo dokładnie ile tej podstawy będzie?

750 zł. około do 30 pierwszych ha ,  powyżej 180 mniej 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1846
9 minut temu, Zapracowany napisał:

A to już wiadomo dokładnie ile tej podstawy będzie?

Koło 104zl za punkt 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vgrzes    3
12 minut temu, mysza103 napisał:

 każdy pisze że będzie miał większe dopłaty niż rok wcześniej . czyżby to była zasługa pisu? 

czy wiesz ilu się nie załapało na te ekogłupoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stach123    200
2 minuty temu, ws71 napisał:

Z tymi 30 zł od początku była bzdura, skoro brakło ok 25%od podstawowej stawki 100zl

jak wszystkim zaimali po 300 zł. do hektara z podstawy to komuś musieli to dać ??????????? co nie , jak niektórzy się nie chcieli bawić papierami to się bawią widłami 

jaja to dopiero mogą być w dobrostanie zwierząt haha  za  wypasiony dobrostan byka więcej  wart jak za byk na rzeż 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.
       
      Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.
       
      Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj