odrion

Dopłaty bezpośrednie na nowych zasadach- 2023

Polecane posty

Buszmen11    301
1 godzinę temu, mds212 napisał:

Czy zaliczki tez w tym roku wynsoza 70%? Bo u mnie przyszla polowe mniejsza niz w tamtym roku a ekoschematow nabranych mailem dosc sporo

Wynoszą do 70% więc... U mnie jest jakieś 20%. Zobaczymy czy coś jeszcze wejdzie.  Miałem komunikat w ewniosku że 15lipca jakiś głąb złożył wniosek z uprawą nachodzącą na moją działkę, więc teoretycznie kontrola będzie.

Co do okrywy. Mam pszenicę po qq ziarnowej zasianą 5 listopada, część ścierni po qq zmulczowana i zagruberowana na głęboko, coś tam po deszczu wystaje. Nie ma co sr** ogniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1191
23 minuty temu, Pitraszek napisał:

Nie w padajmy w paranoję. U mnie jeden po kuku już ponad miesiąc trzyma sciernisko. Miał siać pszenicę ale ze okrywy nie będzie i strach😂😅😂 go pokonał. Z kolei inny zasiał wszystko i pier**li ugorowanie. Ma zaznaczyć na uprawie ugór i liczy że kontroli nie będzie. W rolno środowiskowych nawet ara poplony nie zasiał i przeszło wsio

Za te rolnośrodowiskowe jak go dopadną, to będzie zwracał za 3 albo 5 lat, a narzędzia do sprawdzenia mają i zazwyczaj sprawdzają w ostatnim roku. Chyba, że ma "kogoś" w agencji, to sprawa trochę inaczej wygląda.

Edytowano przez jacor73
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1736
1 minutę temu, Buszmen11 napisał:

Wynoszą do 70% więc... U mnie jest jakieś 20%. Zobaczymy czy coś jeszcze wejdzie.  Miałem komunikat w ewniosku że 15lipca jakiś głąb złożył wniosek z uprawą nachodzącą na moją działkę, więc teoretycznie kontrola będzie.

Co do okrywy. Mam pszenicę po qq ziarnowej zasianą 5 listopada, część ścierni po qq zmulczowana i zagruberowana na głęboko, coś tam po deszczu wystaje. Nie ma co sr** ogniem.

gryka po mrozie w połowie października ledwie się trzymała dzisiejszy pierwszy snieg zdusił ją całkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9078
53 minuty temu, malaczarna napisał:

co wy macie z tymi poplonami? trzeba sobie było posiać we wrześniu i by was nie drażniło

Dokładnie tak zrobiłem, nie jest duży do 50cm ma mieszanka. Mocno zielona i niewiele kwitnie, gryka zmarzła już a reszta pewnie siadzie ze śniegiem. Nie ruszam do wiosny, więcej sniegu( wody) zatrzyma niż mulcz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7478
1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

Dziś na FB  jeden klient uświadamiał mocno że był na szkoleniu i tylko mulczowanie wchodzi wgre, żadne talerzowanie płytkie. 🤔 A mnie w ODR mówili że mogę  płytko talerzować.

Grześ ile Ty masz lat 😉 doradcy na FB i większość tutaj pierdaczy z nudów. 

Ja Ci powiem, że byłem na szkoleniu i można talerzować. Wierzysz? 

Każdy niech robi po swojemu. Boisz się to zostaw. Ja nie będę się z tym na wiosnę bujał... kiedyś już zostawiłem nieruszany metrowy poplon. 

1 godzinę temu, malaczarna napisał:

co wy macie z tymi poplonami? trzeba sobie było posiać we wrześniu i by was nie drażniło

Normalna kolej rzeczy, po to sieję jak najszybciej żeby narosło masy i na zimę talerzować/ orać. Nic mnie nie drażni. Jestem zadowolony bo porosło ładnie, a teraz ziemia będzie zadowolona. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszkol    5
1 godzinę temu, Buszmen11 napisał:

  Miałem komunikat w ewniosku że 15lipca jakiś głąb złożył wniosek z uprawą nachodzącą na moją działkę, więc teoretycznie kontrola będzie.

też miałem taki komunikat i po przejrzeniu działek znalazłem dwie gdzie sąsiad (kolega) przy rysowaniu "zahaczył" o moje granice.

Pewnie w arimr wyświetliła się niespójność krzyżowa poszły komunikaty ale przy obsłudze wniosku powinni sami dojść o co chodzi, tak tłumaczy arimr chyba że faktycznie jakiś głąb złożył wniosek z uprawą nachodzącą na moją działkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9078
10 godzin temu, pedro2 napisał:

Grześ ile Ty masz lat 😉 doradcy na FB i większość tutaj pierdaczy z nudów. 

Ja Ci powiem, że byłem na szkoleniu i można talerzować. Wierzysz? 

Każdy niech robi po swojemu. Boisz się to zostaw. Ja nie będę się z tym na wiosnę bujał... kiedyś już zostawiłem nieruszany metrowy poplon. 

Normalna kolej rzeczy, po to sieję jak najszybciej żeby narosło masy i na zimę talerzować/ orać. Nic mnie nie drażni. Jestem zadowolony bo porosło ładnie, a teraz ziemia będzie zadowolona. 

Wierzę, bo też takie mam info. Gdybym miał mocno wyrośnięty tez bym tak zrobił jak Ty👍

Ale widać niektórzy inne rację wciskają ludziom🤷

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9078

Nie. Czekam na decyzję rmg, ale tam też pewnie pkt zabraknie bo zainteresowanie spore mimo wyśrubowanych wymogów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    687

Siomsiady pewnie sie za glowe lapia a ja od rana jade z tematem XD .

 

Grzes- na stronie ministerstwa masz w pytaniach i odpowiedziach ze plytka talerzowka moze byc, te z odru niech sobie nie dopowiadaja teorii. W razie "w" foty porobione. 

IMG_20231118_071352.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2318
2 minuty temu, GRZES1545 napisał:

Nie. Czekam na decyzję rmg, ale tam też pewnie pkt zabraknie bo zainteresowanie spore mimo wyśrubowanych wymogów. 

To co cię interesuje nabór na 4.0 😁

22 minuty temu, Celownik07 napisał:

Siomsiady pewnie sie za glowe lapia a ja od rana jade z tematem XD .

 

Grzes- na stronie ministerstwa masz w pytaniach i odpowiedziach ze plytka talerzowka moze byc, te z odru niech sobie nie dopowiadaja teorii. W razie "w" foty porobione. 

IMG_20231118_071352.jpg

W sumie twoje zdjęcie użytkownika o tym swiadczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
outstanding    22
23 minuty temu, Celownik07 napisał:

Siomsiady pewnie sie za glowe lapia a ja od rana jade z tematem XD .

 

Grzes- na stronie ministerstwa masz w pytaniach i odpowiedziach ze plytka talerzowka moze byc, te z odru niech sobie nie dopowiadaja teorii. W razie "w" foty porobione. 

IMG_20231118_071352.jpg

Ładnie śniegu u Ciebie nasypało, na Podkarpaciu tylko błoto bo ciągle pada 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9078
28 minut temu, tommy66692 napisał:

To co cię interesuje nabór na 4.0 😁

W sumie twoje zdjęcie użytkownika o tym swiadczy

Jak co...interesować trzeba się co związane z rolnictwem😁 nie powiem bo rozważałem ten temat.

LRA też ponad 10cm śniegu, poplony ładnie przygniotło bo mokry ciężki śnieg. 

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    687
3 godziny temu, tommy66692 napisał:

W sumie twoje zdjęcie użytkownika o tym swiadczy

Twoje swiadczy ze jestes baronem narkotykowym i morderca- utozsamiasz sie?Xd . Ladnie cie odkleilo. 

2 godziny temu, outstanding napisał:

Ładnie śniegu u Ciebie nasypało, na Podkarpaciu tylko błoto bo ciągle pada 

Mazowieckie, chyba cala noc sypalo. Ale juz na plusie to znika. 

Koko jambo i do przodu! Tak sie uprawia doplaty. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajanek1    320

w zwiazku z tym że te poplony wyrastały za duże bo zim nie było wcale albo póżno przychodziły eksperci wpadli na pomysł żeby dopuścić po 15 listopada do ich zakończenia wegetacji . jak by zapisali że można tym  międzyplonom po 15 listopada pomóc w zakończeniu wegetacji mechanicznie np. je  rozdrobnić to by problemu nie , ale chcieli być nowocześni to dopuścili mulczowanie hahaha . Mulczowanie jak sama nazwa wskazuje wymaga odpowiedniej maszyny nie wszyscy ja posiadają i na dodatek mało wydajna , więc zaczęli  tą głupotę  która napisali  wcześniej odkręcać i tak skoro mulczowanie rozdrabnia i jak się mulczer nisko ustawi to trochę nawet miesza z glebą to  wynależli ci eksperci  zastępczą maszyne  talerzówkę bo ta z kolei jak się ją ustawi wyżej to trochę miesza i  trochę tnie i jest wydajniejsza . I jest problem bo napisane w ustawie  mulczowanie , zezwolone talerzowanie , kolega wyżej pokusił się nawet na odśnieżanie międzyplonu haha  problem jest taki że przyjdzie firma zewnętrzna na kontrol i dla niej się liczy co jest napisane w ustawie  czyli dopuszczony mulczer  [i dlatego doradcy nie chętni udzielać informacji że można talerzować ]  a nie  to co kto odpowiedział na pytanie albo czym międzyplon był odśnieżany . Mało tego w związku z tym że nie wiadomo co robić i przepisy się zmieniały często to eksperci wpadli na dodatkowy pomysł   haha a mianowicie jest to 1 rok ekoschematów cobyscie nie zrobili to będzie prawie dobrze , a jak to  ,,prawie '' zbytnio naciągniecie to dostaniecie prawie całą kwotę za ekoschemat np. miało być 500 wyszło 200 sankcji 100 = brakło na nasiona 50 zł.😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9078
2 godziny temu, Kotka napisał:

Czy ktoś dostał rolnosrodowiskowe?

Czekam nadal za kwiatki na łące. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26086
3 godziny temu, GRZES1545 napisał:

Nie. Czekam na decyzję rmg, ale tam też pewnie pkt zabraknie bo zainteresowanie spore mimo wyśrubowanych wymogów. 

Ładuj kiełbasę jak Strongman i do ARIMR. 

Jemu pykło, bez kiełbasy ani rusz🤣

  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2318
33 minuty temu, Celownik07 napisał:

Twoje swiadczy ze jestes baronem narkotykowym i morderca- utozsamiasz sie?Xd . Ladnie cie odkleilo. 

Mazowieckie, chyba cala noc sypalo. Ale juz na plusie to znika. 

Koko jambo i do przodu! Tak sie uprawia doplaty. 

O nic mi nie chodzi ale po prostu na tego z twojego awataru to patrzeć nie mogę, Escobar to chociaż inteligentny byl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    687

Czy byl czy nie- sprawa do dyskusji, ja uwazam ze znalazl sie we wlasciwym miejscu o wlasciwej porze i byl "mądrzejszy" od tej bidoty ze slumsów. Zawsze taki sie znajdzie w kazdej spolecznosci.Nawet w rodzinie alkusow moze urodzic sie ponadprzecietnie madre dziecko a reszta z jakims FASem czy innym downem. :). 

Moj awatar wlasnie po to jest- zeby denerwowac i widze swoja role spelnia dobrze. 

Co do "mulczowania" tych poplonow- chcialem sobie ciagnikiem pojezdzic i troche tej taniej ropy spalic co miesiac temu kupilem. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.
       
      Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.
       
      Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj