danielhaker

Ceny nowych ciągników 2022

Polecane posty

Zodiax    184

Nie mogę bo to co tu piszemy jest analizowane przez firmy dilerów a to może zniweczyć moje negocjacje 

Ale myślę żeby wykorzystać swoją przewagę negocjacyjną przez przedstawianie coraz niższych ofert cenowych nowym firmom by mogły odnosić się do cen i one były coraz niższe jeśli oczywiście chcą sprzedać ciągnik   

Zależy mi na niskiej cenie bo 

Nie korzystam z dofinansowania

Będę reklamował markę swoją osobą a ja znam wartość takiej reklamy 

Pociągnie to następne zakupy ukierunkowane w tej samej marce to jest następny ciągnik kombajn i maszyny towarzyszące

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3922
Napisano (edytowany)

Tak tak. Firmy sprzedające maszyny siedzą i czytają to forum zamiast pracować. Jeszcze jakbys zamawiał jedyny na świecie egzemplarz ciągnika 

Edytowano przez krzychu121
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

Haha może masz rację ale oni chyba są tak zdesperowani że tego nie można wykluczyć znam kilku przedstawicieli osobiście i jestem pewny że oni śledzą każdy aspekt swojej pracy mają do siebie tel i kontaktują się rozmawiają o klientach i mają swoje układy tak na poziomie dilera jak na poziomie firm sprzedających czy koncernów  

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
4 godziny temu, mysza103 napisał:

Chiny mają fabryki Mercedesa,  to niby mają  mówić że mercedes jest chińska firmą? Tak samo john deer to amerykaniec , a że produkowany na całym świecie to już inna bajka

Rozmawialiśmy jak Niemcy tracą na braku popytu na nowe traktory. Więc trzeba wszystkie marki wymienić co u nich składają ciągniki bo w tych fabrykach Niemcy pracują. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fanuel    32

Dostałem ofertę na valtrę n155 versu z rtk na 600 tyś netto, w 2021 roku taka sama valtra tylko, że Direct była wyceniana na 400 netto. 

 

U nas są strasznie drogie ciągniki, droższe niz u Niemca, czy Austryjaka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1196

Mocno droga oferta 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    199
Napisano (edytowany)

Też mi się wydaje, że za drogo. Za tyle max to powinna być T175 Versu.

Dla szukających ciągnika ok 200KM polecam sprawdzić ceny NH. W koncu CNH wrzuca nową kabinę i ultraarm do niższych serii. 7.230 już to ma. Ta kabina, wyciszenie, podłokietnik katapultuje NH z modelem T7 do góry vs konkurencyjne marki. Jakby dali jeszcze do tego skrzynie DC, to byłby hit. Jak zawsze pytanie o cenę, ale nowa kabina vs stara to na serio przepaść. W NH HD zbili hałas w kabinie do 66dB a to jest wartość podobna do tego jaki hałas jest w samochodach lepszej klasy (np Audi, Mercedes, BMW) przy prędkości 130km/h.  Hałas nie rośnie liniowo. Np wyszło w badaniach, że w przypadku opon głośność większa o 1dB to wzrost hałasu o 26%. Większość obecnych ciągników osiąga max 69-70 dB więc na prawdę warto sprawdzić to wyciszenie w nowym NH.  

 

Edytowano przez odrion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wirruss    0
18 minut temu, odrion napisał:

Też mi się wydaje, że za drogo. Za tyle max to powinna być T175 Versu.

Dla szukających ciągnika ok 200KM polecam sprawdzić ceny NH. W koncu CNH wrzuca nową kabinę i ultraarm do niższych serii. 7.230 już to ma. Ta kabina, wyciszenie, podłokietnik katapultuje NH z modelem T7 do góry vs konkurencyjne marki. Jakby dali jeszcze do tego skrzynie DC, to byłby hit. Jak zawsze pytanie o cenę, ale nowa kabina vs stara to na serio przepaść. W NH HD zbili hałas w kabinie do 66dB a to jest wartość podobna do tego jaki hałas jest w samochodach lepszej klasy (np Audi, Mercedes, BMW) przy prędkości 130km/h.  Hałas nie rośnie liniowo. Np wyszło w badaniach, że w przypadku opon głośność większa o 1dB to wzrost hałasu o 26%. Większość obecnych ciągników osiąga max 69-70 dB więc na prawdę warto sprawdzić to wyciszenie w nowym NH.  

 

Na tym filmie dość głośno jest w środku po odpaleniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    199
5 minut temu, wirruss napisał:

Na tym filmie dość głośno jest w środku po odpaleniu

bo ma drzwi otwarte :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fanuel    32

Wszystko spoko ale ile to będzie kosztowało ? 500 netto za t7.HD na AC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

T7 hd to chyba odpowiedniki optuma od case. Pan który tnie u mnie qq na kiszonke chwali te t7.315, ma 2, jeden nowke kupił bodaj w 2016 roku a drugi w tym roku tylko ten drugi ściągnął z zagranicy z niewielkim przebiegiem coś około 1000 mth i twierdzi ze te robione na zachod są lepsze od tych na Polskę.

A może koledzy coś około 100 km z ladowaczem macie oferty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michallem    4
Napisano (edytowany)
Dnia 2.02.2024 o 19:04, Zodiax napisał:

Pytam was jakie jest wasze zdanie ile można uzyskać rabatu jakie jest wasze doświadczenie?

Robiłem rozpoznanie cenowe jesienią 2023 roku w takich markach jak case, NH, steyer w segmencie do 100-120 koni praktycznie każdy jeden handlowiec schodził z ceny początkowej około 40-45 tysięcy. Wyceniałem takie sprzęty jak NH T5.120 EC, Steyr multi 120, case luxxum 120. Rypią nas jak chcą, skoro się okazuje ze nagle można tyle zejść i jeszcze zarobić na sprzedaży. 

Co do cen "z dziś", to jeszcze mam ofertę na NH t5.120 Dynamic Command, tuz, obciążnik , sztywna oś 370 netto.

Co do tura, to zarówno w case jak i NH sprzedawca powiedział, że trzeba liczyć najmniej +30 tys. netto za najtańszego tura 

Edytowano przez Michallem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3922

I teraz zobacz jak NH jest oderwany od rzeczywistości. 370 netto za pierdka w 4 cyl. Kiedyś nh się sprzedawał bo był tani. Teraz ich pogięło z cenami. 

Np mc cormick x6.616 155 km w 6 cyl idzie kupić poniżej 350 netto a to jest przepaść jeśli chodzi o moc i gabaryt. Dla bardziej wymagających Claas Arion 600 też w 6 cyl i dość dobrym wyposażeniu wychodzi nie dużo powyżej 410 netto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179
3 godziny temu, Michallem napisał:

Robiłem rozpoznanie cenowe jesienią 2023 roku w takich markach jak case, NH, steyer w segmencie do 100-120 koni praktycznie każdy jeden handlowiec schodził z ceny początkowej około 40-45 tysięcy. Wyceniałem takie sprzęty jak NH T5.120 EC, Steyr multi 120, case luxxum 120. Rypią nas jak chcą, skoro się okazuje ze nagle można tyle zejść i jeszcze zarobić na sprzedaży. 

Co do cen "z dziś", to jeszcze mam ofertę na NH t5.120 Dynamic Command, tuz, obciążnik , sztywna oś 370 netto.

Co do tura, to zarówno w case jak i NH sprzedawca powiedział, że trzeba liczyć najmniej +30 tys. netto za najtańszego tura 

Pewnie golas ale jest o 70 tys tańszy od NH T5 DC

IMG_20240204_121504.jpg

  • Like 1

Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1592

Te raty po10x 18 000 to na jaki okres chyba nie miesieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

No na pewno nie miesięczne. Miękną dilerzy to i promocje się znajdują. Nie długo może zaczną nawet między sobą konkurować... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331
4 godziny temu, Michallem napisał:

Robiłem rozpoznanie cenowe jesienią 2023 roku w takich markach jak case, NH, steyer w segmencie do 100-120 koni praktycznie każdy jeden handlowiec schodził z ceny początkowej około 40-45 tysięcy. Wyceniałem takie sprzęty jak NH T5.120 EC, Steyr multi 120, case luxxum 120. Rypią nas jak chcą, skoro się okazuje ze nagle można tyle zejść i jeszcze zarobić na sprzedaży. 

Co do cen "z dziś", to jeszcze mam ofertę na NH t5.120 Dynamic Command, tuz, obciążnik , sztywna oś 370 netto.

Co do tura, to zarówno w case jak i NH sprzedawca powiedział, że trzeba liczyć najmniej +30 tys. netto za najtańszego tura 

Te 370 to może brutto bo za  370 netto to JD 6m z ładowaczem gdzieś kiedyś widziałem jakaś "promocję"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcianjargit    156
1 godzinę temu, vodz napisał:

Te 370 to może brutto bo za  370 netto to JD 6m z ładowaczem gdzieś kiedyś widziałem jakaś "promocję"

Dużo.ci po powiedzieli za T5 w tych pieniądzach to już T6 kupisz z osia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian_B    22

Ostatnio były reklamy ze za 370 netto T7 już była. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, krzychu121 napisał:

I teraz zobacz jak NH jest oderwany od rzeczywistości. 370 netto za pierdka w 4 cyl. Kiedyś nh się sprzedawał bo był tani. Teraz ich pogięło z cenami. 

Np mc cormick x6.616 155 km w 6 cyl idzie kupić poniżej 350 netto a to jest przepaść jeśli chodzi o moc i gabaryt. Dla bardziej wymagających Claas Arion 600 też w 6 cyl i dość dobrym wyposażeniu wychodzi nie dużo powyżej 410 netto 

U jakiego dilera arion 610 nie dużo powyżej 410 netto ? Za 430 max to czysty biedak z wyposażenia tylko amortyzacja osi kabiny przedni tuz i w sumie tyle. Bez Leda, bez szybkiej skrzyni itd. ja po 4 miesiącach targów za 490 630 cebis na fajnej opcji podpisałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3922

W first Claas coś mi się kojarzy albo pomyliłem modele 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

To najpierw piszesz że class arion 600 z dobrym wyposażeniu ( to tak jak byś  znał szczegółowe wyposażenie)jest za 410 netto, a potem piszesz że ci się  coś tak kojarzy , albo możliwe że pomyliłeś modele ? Trochę nie profesjonalne takie pisanie na podstawie że mi się kojarzy , albo że cena taka za taki ciągnik,  a może I za inny . Jak już jakie miś cenami rzucamy to niech to będą ceny autentyczne , a nie że tak się komuś wydaje że tyle kosztuje,  bo robimy zamieszanie , i potencjalny kupiec pójdzie negocjować cenę mając na uwadze cenę z forum , a tu się okaże że pisane tutaj ceny to są wzięte że komuś się coś  wydawało.  Ja CASE Puma150 wynegocjowałem początkiem grudnia na 410 tys netto z nienajgorszym wyposażeniu 

  • Thanks 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcinrolnik12345kujawy
      Witam wszystkich, byłem wczoraj u handlarza oglądać sprowadzoną zza granicy ładowarkę, koszt kupna ok. 40tys. I tu mam problem, pytałem się go o umowe bo chce to zrobić legalnie to powiedział że ma takie "zaswiadczenie o własności maszyny z  pieczątką" od ostatniego własciciela z francji. Ładowarke potrzebuje na rok. Czy jak za rok sprzedam komuś ją na umowe kupna-sprzedaży i pójdę rozliczyć sie z urzędem skarbowym to czy nie bedę miał problemów? Wiem że temat może dla niektórych śmiesznie prosty ale ja to robie pierwszy raz i chce wiedzieć jak do tego podejsc. Nie posiadam gospodarstwa ani działalnosci. 
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj