danielhaker

Ceny nowych ciągników 2022

Polecane posty

simpleNICKpl    218

a jeden po prostu nie jest na placu albo już zamówiony w produkcji a drugi dopiero na zamówienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Navara1988    109

Mi wczoraj dealer John deera powiedzial że taniej wyjdzie jak zamówimy nowy z fabryki niż te co na placu stoją u nich . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcianjargit    157
46 minut temu, Navara1988 napisał:

Mi wczoraj dealer John deera powiedzial że taniej wyjdzie jak zamówimy nowy z fabryki niż te co na placu stoją u nich . 

A mi powiedział z innej marki że taniej będzie z placu

Nie wiadomo kogo sluchac

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118
9 godzin temu, lysonzi1 napisał:

To ja robiłem w podobnym okresie, nie miałem wybitego T, ale jak zmieniałem prawo jazdy z 5 lat temu to już mi wbili 

Wszystko możliwe że już teraz tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leniwiec1    26

Może i potaniały tylko dilerzy trzymają a wolą na wyposażeniu zejść niby 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Tak patrzę na tego olx i nie dowierzam. nowa Proxima HS z roku 2021 jest w tej samej cenie tj.290 brutto co z 2022. Pamiętam, że w 2021 kosztował ten ciągnik 250 brutto. Szybko się tego nie pozbędą jak nie zejdą z ceny tym bardziej ,że nie spełniają normy stage V i na prow nie przejdzie.

Edytowano przez WojtekBuawski
Bład ortograficzny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3932

Jeszcze dużo handlarzy jest w szoku co się teraz dzieje. Praktycznie wszystko tanieje i niektórzy zamiast wypchnąć towar za 0 marży albo nawet że stratą a na nowym zarabiać to trzymają cenę bo myślą że ktoś głupi się znajdzie i kupić. Pisze tu o wyposażeniu sklepów. Ostatnio zacząłem się rozglądać za folia do bel. Świeża folia dobrej firmy kosztuje 380-390 brutto u tych co chcą handlować. A ci co nakupili na zapas foli w tamtym roku trzymaja nadal cenę 500 zł. I jaka w tym logika. Nie dość że nie zarobią na tej starej to i na nowej. Jak mieli stara folie kupiona po 300 zł przed tym szaleństwem i podnieść później na 500 zł bo takie ceny były przy nowych dostawach to im nie przeszkadzało. Fajnie się zarabiało 200-250 zł ma rolce zamiast 20-30 zł. Wtedy im nie przeszkadzało. A teraz są oburzeni że muszą parę zł dołożyć do interesu 

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, krzychu121 napisał:

Jeszcze dużo handlarzy jest w szoku co się teraz dzieje. Praktycznie wszystko tanieje i niektórzy zamiast wypchnąć towar za 0 marży albo nawet że stratą a na nowym zarabiać to trzymają cenę bo myślą że ktoś głupi się znajdzie i kupić. Pisze tu o wyposażeniu sklepów. Ostatnio zacząłem się rozglądać za folia do bel. Świeża folia dobrej firmy kosztuje 380-390 brutto u tych co chcą handlować. A ci co nakupili na zapas foli w tamtym roku trzymaja nadal cenę 500 zł. I jaka w tym logika. Nie dość że nie zarobią na tej starej to i na nowej. Jak mieli stara folie kupiona po 300 zł przed tym szaleństwem i podnieść później na 500 zł bo takie ceny były przy nowych dostawach to im nie przeszkadzało. Fajnie się zarabiało 200-250 zł ma rolce zamiast 20-30 zł. Wtedy im nie przeszkadzało. A teraz są oburzeni że muszą parę zł dołożyć do interesu 

Teraz kupiłem folie Agriflex po 280 zł za rolke a zeszły sezon tą samą kupowałem po 390zl 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysonzi1    7
2 godziny temu, marcianjargit napisał:

A mi się wydaje że ciągniki stanieją te ceny to kosmos

Ale to nie tylko ciągniki. Ja rozglądam się za bezorkowcem 3m, to polskie sprzęty ok 50tys, na zachód wogole nie patrze bo 100+. Za polskie raptem 2 lata do tyłu to była połowa ceny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcianjargit    157
11 godzin temu, WojtekBuawski napisał:

Tak patrzę na tego olx i nie dowierzam. nowa Proxima HS z roku 2021 jest w tej samej cenie tj.290 brutto co z 2022. Pamiętam, że w 2021 kosztował ten ciągnik 250 brutto. Szybko się tego nie pozbędą jak nie zejdą z ceny tym bardziej ,że nie spełniają normy stage V i na prow nie przejdzie.

Ma nie być ciągników na prow

 

 

9 godzin temu, Rolniczek2070 napisał:

Teraz kupiłem folie Agriflex po 280 zł za rolke a zeszły sezon tą samą kupowałem po 390zl 

Gdzie kupiłeś agriflex

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    329
Napisano (edytowany)
13 godzin temu, WojtekBuawski napisał:

Tak patrzę na tego olx i nie dowierzam. nowa Proxima HS z roku 2021 jest w tej samej cenie tj.290 brutto co z 2022. Pamiętam, że w 2021 kosztował ten ciągnik 250 brutto. Szybko się tego nie pozbędą jak nie zejdą z ceny tym bardziej ,że nie spełniają normy stage V i na prow nie przejdzie.

To ja Ci lepiej powiem. Bylem w 2021 roku z kuzynem kupić nowego Belarus 1025 ( coś 105-110 km). Dał brutto 140 tys. Jakos przed świętami patrzę na olx na maszyny  a tam taki model jak kupował wtedy ( rocznik 2021) za 200 tys brutto. Nie zszedł im ciągnik od tamtego czasu i podnieśli o 60 tys cene. Dodam że wyposażenie podstawowe w obu czyli tylko most krzyżak i hydraulika na dwa silowniki. Nie chce skłamać ale to chyba w podstawowej wersji jest w tym modelu. I to nie jest mały lokalny diler MTZ tylko dość znana na rynku firma

Edytowano przez Badwolf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marcianjargit napisał:

Gdzie kupiłeś agriflex

 

A jeździ do mnie busem dealer Delaval i ma w ofercie właśnie folie i siatki też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simpleNICKpl    218
melon10641 napisał:

I jeden i drugi może mieć rację. Wszystko zależy od polityki firmy. 

i jeden i drugi ma rację, nie wiem czy to bajeczka czy nie ale po nowym roku dobijali się do mnie z novafarmu. Streszczając - handlowiec mówił, że w grudniu dostawali dopłaty z fabryki żeby sprzedać poniżej ceny w której zamawiali ciągniki. Istna patologia na rynku. Valtra serii q rok temu na kielcach 1-1.1mln, w listopadzie 1-0.9mln a teraz jak byłem na polagrze to za q265 chcą 813 tysięcy. Wszystkie w bardzo podobnym wyposażeniu tj maks bez udziwnień, i womu z przodu. Brak dofinansowań sprawia, że kto chcę sprzedać a nie sprzedawać będzie dawał coraz niższe ceny

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1219

No bo tak będzie. Nie będzie dofinansowań do ciągników to liczba klientów dramatycznie spadnie a za tym też i ceny samych ciągników. Zastanówcie się i rozejrzycie po okolicy - ile jest nowych ciągników wziętych nie za młodego czy modernizację? Nieliczne. 
Kto nie może modernizacji wziąć lub młodego to szuka używki. Kto może to bierze nowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simpleNICKpl    218

z resztą, w kombajnach zaczyna się dziać to samo. W agroskladzie stoi koło 30-40 kombajnów, niektóre sztuki wiem że stoją już od dobrych 2-3 lat i nie sprzedadzą ich bo nowe na zamówienie wychodzą taniej od placówek. Na przykładzie ch7 dwa lata temu za sam kombajn trzeba było liczyć na spokojnie bańkę, teraz przy fajnych rabatach idzie za 850 zamówić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3932

Sprawdza się to o czym pisaliśmy przed tym całym szalem. Ceny są sztucznie zawyżone zaczynając od dealerów kończąc na fabrykach. Zostały wymyślone bajki o braku dostępu do elektroniki itd i można było zdzierać ile się da. Do tego powszechny krzyk żeby pozbywać się pieniędzy i oszczędności bo inflacją je zjada. I ludzie brali co się dało nie patrząc na cenę bo przecież taniej nie bedzie. Kto na tym wszystkim skorzystał nie trzeba pisać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2464
19 minut temu, melon10641 napisał:

No bo tak będzie. Nie będzie dofinansowań do ciągników to liczba klientów dramatycznie spadnie a za tym też i ceny samych ciągników. Zastanówcie się i rozejrzycie po okolicy - ile jest nowych ciągników wziętych nie za młodego czy modernizację? Nieliczne. 
Kto nie może modernizacji wziąć lub młodego to szuka używki. Kto może to bierze nowy. 

Ja wszystek sprzęt jaki posiadam kupowałem za własne fundusze , podpierając się tylko finansowaniami fabrycznymi , więc jestem jednym z tych nielicznych , i dla mnie modernizacja powinna zniknąć całkowicie , niech każdy sobie kupuje taki sprzęt na jaki go stać (bez dopłacania z UE ), ale niech ten sprzęt będzie w normalnej cenie , a nie sztucznie zawyżanych cenach 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcianjargit    157
50 minut temu, malorolny121 napisał:

Do tego wszyscy wprowadzaja kredyt 0% nawet do 5 lat.

Zgadza się w nh było 3 % na początku roku już jest 0

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1219

Bo się dupsko pali.. Sprzedaż siadła to wolą i na 0% oddać aby poszedł i tak zarobią na marży. 

1 godzinę temu, mysza103 napisał:

Ja wszystek sprzęt jaki posiadam kupowałem za własne fundusze , podpierając się tylko finansowaniami fabrycznymi , więc jestem jednym z tych nielicznych , i dla mnie modernizacja powinna zniknąć całkowicie , niech każdy sobie kupuje taki sprzęt na jaki go stać (bez dopłacania z UE ), ale niech ten sprzęt będzie w normalnej cenie , a nie sztucznie zawyżanych cenach 

Rozumiem, nie każdy może korzystać z dotacji ale jak sam przyznałeś jesteś nie liczny, który tak robił.  Właśnie teraz będziemy widzieć koniec z dotacjami z UE bo w nowym rozdaniu ciągnika nie weźmie się jak się nie ma ekologii, więc prawie nikt nie będzie z tego korzystać. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3932
2 godziny temu, mysza103 napisał:

Ja wszystek sprzęt jaki posiadam kupowałem za własne fundusze , podpierając się tylko finansowaniami fabrycznymi , więc jestem jednym z tych nielicznych , i dla mnie modernizacja powinna zniknąć całkowicie , niech każdy sobie kupuje taki sprzęt na jaki go stać (bez dopłacania z UE ), ale niech ten sprzęt będzie w normalnej cenie , a nie sztucznie zawyżanych cenach 

Jeśli nie miales możliwości skorzystać z dofinansowania to ok. Ale jak nie chciałeś skorzystać z dofinansowania to moim zdaniem zrobiłeś głupotę. Połowę pieniędzy byś odzyskał 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simpleNICKpl    218
melon10641 napisał:

Bo się dupsko pali.. Sprzedaż siadła to wolą i na 0% oddać aby poszedł i tak zarobią na marży. 

1 godzinę temu, mysza103 napisał:

Ja wszystek sprzęt jaki posiadam kupowałem za własne fundusze , podpierając się tylko finansowaniami fabrycznymi , więc jestem jednym z tych nielicznych , i dla mnie modernizacja powinna zniknąć całkowicie , niech każdy sobie kupuje taki sprzęt na jaki go stać (bez dopłacania z UE ), ale niech ten sprzęt będzie w normalnej cenie , a nie sztucznie zawyżanych cenach 

Rozumiem, nie każdy może korzystać z dotacji ale jak sam przyznałeś jesteś nie liczny, który tak robił.  Właśnie teraz będziemy widzieć koniec z dotacjami z UE bo w nowym rozdaniu ciągnika nie weźmie się jak się nie ma ekologii, więc prawie nikt nie będzie z tego korzystać. 

albo zrobi się wysyp "ekologicznych" rolników na 3 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
    • Przez suf
      witam wszystkich, poszukuję New Holland Clayson 8070, jeśli ktoś jest zainteresowany sprzedażą to proszę o wiadomość, dzięki
    • Przez Marcinrolnik12345kujawy
      Witam wszystkich, byłem wczoraj u handlarza oglądać sprowadzoną zza granicy ładowarkę, koszt kupna ok. 40tys. I tu mam problem, pytałem się go o umowe bo chce to zrobić legalnie to powiedział że ma takie "zaswiadczenie o własności maszyny z  pieczątką" od ostatniego własciciela z francji. Ładowarke potrzebuje na rok. Czy jak za rok sprzedam komuś ją na umowe kupna-sprzedaży i pójdę rozliczyć sie z urzędem skarbowym to czy nie bedę miał problemów? Wiem że temat może dla niektórych śmiesznie prosty ale ja to robie pierwszy raz i chce wiedzieć jak do tego podejsc. Nie posiadam gospodarstwa ani działalnosci. 
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj