danielhaker

Ceny nowych ciągników 2022

Polecane posty

melon10641    1218

Jak ktoś ma inne źródła dochodu to można połowę ha oddać w ekologie i uprawiać poplony np ekologiczną gorczycę. Tylko wtedy masz stratę z tych ha a zarobisz w dotacji na ciągnik. Czy wyjdziesz na plus? Nie wiem. A na pewno tylko 3 lata? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1196
51 minut temu, simpleNICKpl napisał:

albo zrobi się wysyp "ekologicznych" rolników na 3 lata

Nie ma już ekologi na 3 lata tylko 5 i z tego co wiem żeby skorzystać z tego dofinansowania ma być całe gospo eko a nie jak kiedyś hektar i musi sprzedawać produkty eko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matmen    53

Plus na sam certyfikat czekasz co najmniej rok bo to okres przejściowy, i są za to jakieś chore opłaty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fanuel    32

Nic nie wiecie o ekologii, nie ma czegoś takiego.... żeby się na to załapać musicie przynajmniej 3 lata być w ekologii, obecnie zobowiązanie jest 5-letnie.

Traktory w nowym PROW nie są kosztem kwalifikowanym, większość dealerów jeszcze się łudzi, że będzie. Ciekaw jestem jaki to będzie dla nich szok, po tym co zrobili  w ciągu 2 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    98

skąd masz informację o tym, że ciągniki nie będą kwalifikowane na dofinansowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1592

Napewno będą tylko to już będzie bardzo utrudnione i mało kto będzie się w to pchał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770
Dnia 28.01.2024 o 13:54, mysza103 napisał:

Ja wszystek sprzęt jaki posiadam kupowałem za własne fundusze , podpierając się tylko finansowaniami fabrycznymi , więc jestem jednym z tych nielicznych , i dla mnie modernizacja powinna zniknąć całkowicie , niech każdy sobie kupuje taki sprzęt na jaki go stać (bez dopłacania z UE ), ale niech ten sprzęt będzie w normalnej cenie , a nie sztucznie zawyżanych cenach 

Zgadza się. Całe te dofinansowania powodują sztuczne zawyżanie cen. Ostatnim dobrym przykładem są dofinansowania na budowę silosów. Wystarczy zobaczyć jak wzrosły ceny w momencie ogłoszenia naboru. 

Przy tej koniunkturze zaraz będzie potrzeba 1000 ton pszenicy na sredniej klasy ciągnik ponad 130km.

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fanuel    32

Siedzę trochę w dofinansowaniach i wiem na jakich zasadach będą kolejne nabory. Ciągniki nie są kosztem kwalifikowanym. Kombajny są kosztem kwalifikowanym ale tylko dla grup producentów !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcianjargit    156
6 godzin temu, Fanuel napisał:

Siedzę trochę w dofinansowaniach i wiem na jakich zasadach będą kolejne nabory. Ciągniki nie są kosztem kwalifikowanym. Kombajny są kosztem kwalifikowanym ale tylko dla grup producentów !!!

I bardzo dobrze niech koncerny i dilerzy pójdą po rozum do głowy 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1196
Dnia 31.01.2024 o 19:02, kamil18fmr napisał:

skąd masz informację o tym, że ciągniki nie będą kwalifikowane na dofinansowania?

Nie będą finansowane . I bardzo dobrze a ekolog jak teraz wejdzie to za 3 lata złoży wniosek i to wątpię że się odwazy wszystkie grunty oddać bo ciągnik kupi a później popłynie bo plon 30 procent 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fanuel    32
Napisano (edytowany)

Ludzie jak myślicie, że wejdziecie w ekologię, żeby wziąć jakąś maszynę, kombajn, czy ciągnik to życie Was bardzo szybko nauczy (boleśnie) co to jest ekologia. Żeby uprawiać ekologię to trzeba mieć głowę na karku i lata doświadczenia, a przede wszystkim pewnego odbiorcę. 

To nie jest takie proste, wiąże się z wieloma sankcjami oraz trzeba mieć ścisły płodozmian, ekologiczny materiał siewny itd.

 

Pomijam fakt, że nie dostaniecie ciągnika.

Edytowano przez Fanuel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3922

Wydaje mi się że jednak to wszystko jeszcze zmienią. Nie wierzę że Niemcy które sprzedają najwięcej ciągników same na siebie by bat ukrecily. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
Napisano (edytowany)
3 minuty temu, krzychu121 napisał:

Wydaje mi się że jednak to wszystko jeszcze zmienią. Nie wierzę że Niemcy które sprzedają najwięcej ciągników same na siebie by bat ukrecily. 

A jakie są niemieckie ciągniki? Claas od biedy ale nie składany w de

Przemysł z Europy już od dawna jest wycofywany

Edytowano przez Mateusz1q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3922

Koncern sdf, Claas, fendt chociaż należy go grupy agco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770

Dla mnie brak dofinansowan to jest krok w celu wyleczenia tej patologi w cenach ciągników i maszyn. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał88    335

Podnoszą ceny bo pracowników trzeba utrzymać, przypuszczam że jak by mogli to by więcej fabryka opuściła. Ale każdy chce zapewnić sobie jakiś byt. Przyczepa u handlowca jest 10% droższa niż z fabryki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcianjargit    156
2 godziny temu, Michallem napisał:

CNH podobno podwyżka 3% 😂 

Niech podnoszą to się nie kupi

28 minut temu, Michał88 napisał:

Podnoszą ceny bo pracowników trzeba utrzymać, przypuszczam że jak by mogli to by więcej fabryka opuściła. Ale każdy chce zapewnić sobie jakiś byt. Przyczepa u handlowca jest 10% droższa niż z fabryki.

Podobno koncern podnosi nie dilerzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
7 godzin temu, Mateusz1q napisał:

A jakie są niemieckie ciągniki? Claas od biedy ale nie składany w de

Przemysł z Europy już od dawna jest wycofywany

Jd ma przecież fabrykę w Niemczech. Fynda też składają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fanuel    32

Podnoszenie cen pomimo braku popytu to stara jak świat zagrywka, żeby skłonić do zakupów niezdecydowanych. Jak kilkuset hektarowe gospodarstwa przy obecnej koniunkturze nie stać na kupno nowego to coś jest nie tak. 

Nie mam słów na to co się wyprawia z cenami. Czysta spekulacja, to samo co z płodami rolnymi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, melon10641 napisał:

Jd ma przecież fabrykę w Niemczech. Fynda też składają.

Chiny mają fabryki Mercedesa,  to niby mają  mówić że mercedes jest chińska firmą? Tak samo john deer to amerykaniec , a że produkowany na całym świecie to już inna bajka

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

Co do cen ciągników powiem na swoim przykładzie

Chcę kupić ciągnik ponad 200km 8-ton wagi skrzynia bezstopniowa dostałem wycena na 700tys było cena pokrywająca się z tego co jest na necie w ogłoszeniach lub ciągnikach np 100mtg używanych  zaczynam negocjacje i udało mi się zejść z cena na 600tys 

Pierwsza myśl chyba okazja ale przemyślałem i zbadałem sprawę z innej perspektywy 

Wnioski ten traktor powinien kosztować max 500 tys bo wychodzi to z kilku przyczyn

Wyliczenia matematyczne historia cen z przed cowidu +wojna na Ukrainie=inflacja ale teraz mamy powrót do starych cen może tak nie oficjalnie ale jednak tak jest 

Innym argumentem jest spadek sprzedaży

Jeszcze innym i najważniejszym jest myśl ile można utargować na cenie myslałem że to jest 10 -15,%ale zbadałem ten aspekt i wychodzą mi inne % a to jest najbardziej decydujące bo cenę jaką można utargować robi wrażenie 

Pytam was jakie jest wasze zdanie ile można uzyskać rabatu jakie jest wasze doświadczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207
11 godzin temu, Fanuel napisał:

Ludzie jak myślicie, że wejdziecie w ekologię, żeby wziąć jakąś maszynę, kombajn, czy ciągnik to życie Was bardzo szybko nauczy (boleśnie) co to jest ekologia. Żeby uprawiać ekologię to trzeba mieć głowę na karku i lata doświadczenia, a przede wszystkim pewnego odbiorcę. 

To nie jest takie proste, wiąże się z wieloma sankcjami oraz trzeba mieć ścisły płodozmian, ekologiczny materiał siewny itd.

 

Pomijam fakt, że nie dostaniecie ciągnika.

będzie dużo komosy Eko hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3922
55 minut temu, Zodiax napisał:

Co do cen ciągników powiem na swoim przykładzie

Chcę kupić ciągnik ponad 200km 8-ton wagi skrzynia bezstopniowa dostałem wycena na 700tys było cena pokrywająca się z tego co jest na necie w ogłoszeniach lub ciągnikach np 100mtg używanych  zaczynam negocjacje i udało mi się zejść z cena na 600tys 

Pierwsza myśl chyba okazja ale przemyślałem i zbadałem sprawę z innej perspektywy 

Wnioski ten traktor powinien kosztować max 500 tys bo wychodzi to z kilku przyczyn

Wyliczenia matematyczne historia cen z przed cowidu +wojna na Ukrainie=inflacja ale teraz mamy powrót do starych cen może tak nie oficjalnie ale jednak tak jest 

Innym argumentem jest spadek sprzedaży

Jeszcze innym i najważniejszym jest myśl ile można utargować na cenie myslałem że to jest 10 -15,%ale zbadałem ten aspekt i wychodzą mi inne % a to jest najbardziej decydujące bo cenę jaką można utargować robi wrażenie 

Pytam was jakie jest wasze zdanie ile można uzyskać rabatu jakie jest wasze doświadczenie?

Napisz co to za ciągnik . Dużo to wyjasni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcinrolnik12345kujawy
      Witam wszystkich, byłem wczoraj u handlarza oglądać sprowadzoną zza granicy ładowarkę, koszt kupna ok. 40tys. I tu mam problem, pytałem się go o umowe bo chce to zrobić legalnie to powiedział że ma takie "zaswiadczenie o własności maszyny z  pieczątką" od ostatniego własciciela z francji. Ładowarke potrzebuje na rok. Czy jak za rok sprzedam komuś ją na umowe kupna-sprzedaży i pójdę rozliczyć sie z urzędem skarbowym to czy nie bedę miał problemów? Wiem że temat może dla niektórych śmiesznie prosty ale ja to robie pierwszy raz i chce wiedzieć jak do tego podejsc. Nie posiadam gospodarstwa ani działalnosci. 
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj