Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Sory nie zrozumiałem,kajam się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953

2900-2873 ceny z wczoraj w zależności od skupu

ceny jeszcze spadną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
1 godzinę temu, Andpol napisał:

2900-2873 ceny z wczoraj w zależności od skupu

ceny jeszcze spadną?

Oczywiście, że spadną 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953
34 minuty temu, Kubawww napisał:

Oczywiście, że spadną 

Tylko do jakiego poziomu?

2380 rok temu sprzedawałem a za koszenie hektara płaciłem 400zł a teraz 600zł o reszcie nie wspomnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284
15 godzin temu, Zdzinio napisał:

Ja dzisiaj zdążyłem przed burzą skończyć rzepak średnia 4,2 t z ha, najlepiej od trzech lat wychodzi populacja  Gemini że Strzelec 4,5t. Zawsze biorę dwie odmiany populacyjne i dwie mieszańcowe, to jeszcze nigdy mieszance nie były lepsze od populacji i w tym roku biorę tylko populację szkoda przepłacać. A najlepszy jest mój sąsiad jak już wszyscy w okolicy zasieją rzepak to przejdzie po wsi i pozbiera resztki i zmiesza razem i plon w tym roku miał 3,9t

co za mieszance siejesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

U mnie to samo posiałem populacje i w końcu jestem zadowolony z plonu, mieszańce zawsze problem z równym dojrzewaniem, to znów ta obsada zawsze za mała itp

1 godzinę temu, Andpol napisał:

Tylko do jakiego poziomu?

2380 rok temu sprzedawałem a za koszenie hektara płaciłem 400zł a teraz 600zł o reszcie nie wspomnę.

Cena jest dobra tylko ludziom zawsze mało, 4t po 3 koła gdzie koszty 4-6 tys co tu więcej chcieć? Jak sobie głupcy nastukali dzierżaw po 4tys to sami sobie winni

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953
5 minut temu, Tigon napisał:

 

Cena jest dobra tylko ludziom zawsze mało, 4t po 3 koła gdzie koszty 4-6 tys co tu więcej chcieć? Jak sobie głupcy nastukali dzierżaw po 4tys to sami sobie winni

Jakbym miał 4 tony to byłbym zadowolony ale to się okaże jak resztę sprzedam a kosić mam jeszcze tylko popadało i dziś od żniw wolne.

Z ceny jestem nie zadowolony bo po 3 koła nie sprzedaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
17 godzin temu, smertin napisał:

Przez ostatnie 20 lat było tak RAZ. zapisuje od 20 lat ceny w żniwa i pazdziernik-grudzien.

Wtedy gdy była taka sytuacja to cena spadła o kilkadziesiąt złotych w porównaniu do ceny ze żniw. 

Jak czytam takie bzdury to przychodzą mi na myśl tylko dwie możliwości - albo jesteś małolitrażowym handlarzyną, albo po prostu zazdrosnym, nieżyczliwym, siejącym ferment durniem. 

Przyznaj się - która z opcji?

No "cyk" i przyznajemy się. Oczywiście dopuszczam też możliwość, że charakteryzują cię te dwa powyższe opisy. "Cyk".

 

 

W moim przypadku z tych cen obecnych co tu piszą, to już cena spadła o 500 zł , czy nawet więcej  , jaka była jak ja żniwowałem , bo wówczas było 3000 - 3100 netto.

Więc zależy do jakiej ceny się ktoś odniesie w październik - grudzień, przy porównywaniu cen , bo to może zrobić dużą różnicę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555
44 minuty temu, Tigon napisał:

U mnie to samo posiałem populacje i w końcu jestem zadowolony z plonu, mieszańce zawsze problem z równym dojrzewaniem, to znów ta obsada zawsze za mała itp

Cena jest dobra tylko ludziom zawsze mało, 4t po 3 koła gdzie koszty 4-6 tys co tu więcej chcieć? Jak sobie głupcy nastukali dzierżaw po 4tys to sami sobie winni

nie każdy ma 4 tony i nie płacą już 3 koła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325
2 godziny temu, kibix napisał:

co za mieszance siejesz?

Miałem Architekta, Phoenix bo rzepak po rzepaku a w nim można samosiewy zlikwidować i jeszcze jeden ale nie pamiętam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490
2 godziny temu, mysza103 napisał:

W moim przypadku z tych cen obecnych co tu piszą, to już cena spadła o 500 zł , czy nawet więcej  , jaka była jak ja żniwowałem , bo wówczas było 3000 - 3100 netto.

Więc zależy do jakiej ceny się ktoś odniesie w październik - grudzień, przy porównywaniu cen , bo to może zrobić dużą różnicę 

gdzie płacą 2500-2600?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

ale podajcie dokładny skup, u mnie przy granicy z ua wczoraj 2780 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Arabella, plon 4,6t cena 2800 zysk 9880 ( saletra po dopłatach wyszła 600zl dałem 600kg, profoska kupiona po 1800) Kosztów więcej jak 3tys nie mam podobnie jak w ostatnich latach. Ale czy trafi się jeszcze taki zysk,plon i taka cena kiedykolwiek w życiu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4067

Jaki wam olej wychodzi, ja robiłem badanie próbki i wyszło 48 % , to 9 % więcej niż w ubiegłym roku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836
1 godzinę temu, machtomi napisał:

Arabella, plon 4,6t cena 2800 zysk 9880 ( saletra po dopłatach wyszła 600zl dałem 600kg, profoska kupiona po 1800) Kosztów więcej jak 3tys nie mam podobnie jak w ostatnich latach. Ale czy trafi się jeszcze taki zysk,plon i taka cena kiedykolwiek w życiu?

To jest błąd, że sugerujemy się tymi cenami co były..  kup teraz za te 9k nawozu, a rok temu. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1309
53 minuty temu, Wicherek napisał:

Jaki wam olej wychodzi, ja robiłem badanie próbki i wyszło 48 % , to 9 % więcej niż w ubiegłym roku 

To w maju w Kruszwicy z takim olejem dostał byś prawie 6000 brutto.😄

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
Dnia 22.07.2022 o 11:08, Tigon napisał:

2650 podkarpackie 

 

Dnia 22.07.2022 o 13:17, BartekMachnio napisał:

Aktualizacja WZW 2600 tez juz kończę silosy porządkować i zostaje miał od 5,5 do 7 więc powinno być dobrze 

 

P.s czy rzepak jak np zlapie wilgoci od dołu to psuje się jak zboże czy jak ziemniaki że idzie dalej ? 

@Tigon  choćby tu , sam przecież piszesz że takie są ceny

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836
1 godzinę temu, Wicherek napisał:

Jaki wam olej wychodzi, ja robiłem badanie próbki i wyszło 48 % , to 9 % więcej niż w ubiegłym roku 

Myślę, że to źle zinterpretowałeś albo ktoś kto robił próbę. U znajomego na pertenie pokazuje dwie zawartości oleju i ta właściwa to ta niższa.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490
10 godzin temu, mysza103 napisał:

 

@Tigon  choćby tu , sam przecież piszesz że takie są ceny

Ale można i sprzedać drożej, lokalny gs za pszenicę też płaci 1000 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj