Polecane posty

skywalker89    836
32 minuty temu, Dastan napisał:

Niemcy i nie tylko jak się wycofają z estrów to faktycznie będzie cena na rzepak.... A najprawdopodobniej tak będzie, bo u nich problem z olejem roslinnym, a jak wiadomo to powoduje niezadowolenie. Z likwidacji estrów to ludzie jeszcze się ucieszą no i olej będzie tańszy, a z inflacją trzeba będzie walczyć.

Chłopie, to wszystko po to żeby zbić teraz ceny.. nawet jakby to wycofali to zapotrzebowanie na oleje jest ogromne jak widać, a rzepaku wcale tak dużo nie będą mieć. Że u nas regionalnie jakieś lepsze plony się zdarzają, ale co to jest w skali światowej... po za tym, nie wiem czy wiesz ale unia chce zwiększyć udział biopaliw niemal dwukrotnie, teraz chyba jest koło 8% a chcą chyba do 2026r żeby było 17%.. także to co piszesz ja bym uznał jako fakenewsa, jeszcze się nie nauczyliście że teraz swiatem rządzi dezinformacja i manipulacja ?

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

2980 netto agroefekt, dwie stówki w dół od początku tygodnia 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    296

Tak sobie powiedziałem, że jak dostanę 3 tys netto to sprzedaję ale jednak trzeba magazynować

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja WZW 2600 tez juz kończę silosy porządkować i zostaje miał od 5,5 do 7 więc powinno być dobrze 

 

P.s czy rzepak jak np zlapie wilgoci od dołu to psuje się jak zboże czy jak ziemniaki że idzie dalej ? 

Edytowano przez BartekMachnio
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    353

Co te chłopy będą robić z takim majątkiem.. 

 

Swoją drogą dobrze ze w tym roku rzepaki sypią ponad 5t (informacje z pierwszej ręki od użytkowników AgroFoto) to chociaż masą nadrobią słabą cenę. 😆😆

  • Haha 3
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
3 godziny temu, tobago napisał:

Co te chłopy będą robić z takim majątkiem.. 

 

Swoją drogą dobrze ze w tym roku rzepaki sypią ponad 5t (informacje z pierwszej ręki od użytkowników AgroFoto) to chociaż masą nadrobią słabą cenę. 😆😆

Pod 6 ton nawet niektórym podchodzi szmalu tyle że można zglupiec od nadmiaru 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamKutno    165

U mnie 4t z hektara, no z małym plusem. Dookoła większość łapie pięć, więc to nie żadne wymysły. Koszę znajomym i jak do tej pory mój sypał najgorzej, kosiłem trzem rolnikom średnio dbającym, a wszystko powyżej 5. Taki rok.

Edytowano przez AdamKutno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver105    10

Jak w tym roku jest z odstawą rzepaku w depozyt? Ktoś to wgl oferuje i na jakich warunkach? A może ktoś już taką odstawe stosował w okolicach Lublina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836
9 godzin temu, BartekMachnio napisał:

Aktualizacja WZW 2600 tez juz kończę silosy porządkować i zostaje miał od 5,5 do 7 więc powinno być dobrze 

 

P.s czy rzepak jak np zlapie wilgoci od dołu to psuje się jak zboże czy jak ziemniaki że idzie dalej ? 

Jeśli coś się zepsuje od dołu od podłogi to do max 0,5cm, ale i to bym powiedział że raczej tylko w kątach, przynajmniej u mnie tak jest, podłoga raczej ok, a dookola w rogach troszeczkę dosłownie takiego zepsutego bywa.. trzymałem już w binie ze 3 razy na pewno 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michall51    46
35 minut temu, robi57362 napisał:

2800 brutto lubelskie 100 do góry

Wschód lubelskiego nadal 2700 netto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Ja jestem ciekaw jak gospodarka zdechnie , a juz zdycha patrzac na budowlanke czy rzepak, który idzie na biopaliwa bedzue ostro szedł do góry. Juz pamietam podobna sytuacje kiedy po wysokich zeszlorocznych cenach sporo dalo na skład i cyk bylo taniej jak w zniwa w zimie. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smertin    80
4 godziny temu, Dastan napisał:

Ja jestem ciekaw jak gospodarka zdechnie , a juz zdycha patrzac na budowlanke czy rzepak, który idzie na biopaliwa bedzue ostro szedł do góry. Juz pamietam podobna sytuacje kiedy po wysokich zeszlorocznych cenach sporo dalo na skład i cyk bylo taniej jak w zniwa w zimie. 

Przez ostatnie 20 lat było tak RAZ. zapisuje od 20 lat ceny w żniwa i pazdziernik-grudzien.

Wtedy gdy była taka sytuacja to cena spadła o kilkadziesiąt złotych w porównaniu do ceny ze żniw. 

Jak czytam takie bzdury to przychodzą mi na myśl tylko dwie możliwości - albo jesteś małolitrażowym handlarzyną, albo po prostu zazdrosnym, nieżyczliwym, siejącym ferment durniem. 

Przyznaj się - która z opcji?

No "cyk" i przyznajemy się. Oczywiście dopuszczam też możliwość, że charakteryzują cię te dwa powyższe opisy. "Cyk".

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

Ja dzisiaj zdążyłem przed burzą skończyć rzepak średnia 4,2 t z ha, najlepiej od trzech lat wychodzi populacja  Gemini że Strzelec 4,5t. Zawsze biorę dwie odmiany populacyjne i dwie mieszańcowe, to jeszcze nigdy mieszance nie były lepsze od populacji i w tym roku biorę tylko populację szkoda przepłacać. A najlepszy jest mój sąsiad jak już wszyscy w okolicy zasieją rzepak to przejdzie po wsi i pozbiera resztki i zmiesza razem i plon w tym roku miał 3,9t

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
52 minuty temu, Zdzinio napisał:

Ja dzisiaj zdążyłem przed burzą skończyć rzepak średnia 4,2 t z ha, najlepiej od trzech lat wychodzi populacja  Gemini że Strzelec 4,5t. Zawsze biorę dwie odmiany populacyjne i dwie mieszańcowe, to jeszcze nigdy mieszance nie były lepsze od populacji i w tym roku biorę tylko populację szkoda przepłacać. A najlepszy jest mój sąsiad jak już wszyscy w okolicy zasieją rzepak to przejdzie po wsi i pozbiera resztki i zmiesza razem i plon w tym roku miał 3,9t

Pytowy wiejski burak.Nieważne co co ja ważne co mój sąsiad,jak ja nie trawie takich wiejskich głupków!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
5 minut temu, SAUTER napisał:

Pytowy wiejski burak.Nieważne co co ja ważne co mój sąsiad,jak ja nie trawie takich wiejskich głupków!!!

Wsadźże łeb do kreciej nory i zamilcz, bo podskakujesz do kogoś co nic złego nie napisał a sam pokazałeś że burakowi do liści nie dorastasz,Nie chciałbym być twoim sąsiadem i na szczęście nie jestem.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325
13 minut temu, SAUTER napisał:

Pytowy wiejski burak.Nieważne co co ja ważne co mój sąsiad,jak ja nie trawie takich wiejskich głupków!!!

Czep się woza! Ani się nie śmieje zniego ani nie zazdroszczę bo sam mu daje za darmo końcówkę rzepaku, chodzi mi ot że że ja kupuję mieszańce i wale kupę kasy za nie a to jest gówno warte!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj