Polecane posty

6465    12395
11 godzin temu, wojtal24 napisał:

a Ty też z tych okolic Nikolex 410zl silopol nie nie wiem czy bierze narazie mloci swoją

 

Tomek a Woźniak z okolic Zdun zabierał od mojego kolegi ?

 

 

prawie codziennie latam przez WSC ja z WGS

 

Nie widzę żeby jakoś w okolicy ostro kosili. Pojedynczy zaczynają. Ale plon ponoć marny. Około 8t/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian24424    62
27 minut temu, 6465 napisał:

Nie widzę żeby jakoś w okolicy ostro kosili. Pojedynczy zaczynają. Ale plon ponoć marny. Około 8t/ha.

wczoraj kosił graniczący z moim polem naprawdę ładnie kukurydza wyglądała wysoka i w ogóle, w tamtym roku mu dała na tej działce 14t/h mokrej wczoraj 7t/h mokrej wilgotność 32%

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

na razie tylko szum schnacej kukurydyz na wietrze slychac.. nikt nawet nie mysli o koszeniu..

14 godzin temu, wojtal24 napisał:

ja też mieszkam w centrum i ja będę szczęśliwy jak mi średnia wyjdzie 8t mokrej w tym roku

ale u innych plony sa zawsze wysokie ,nawet 2 miesiace bez kropli deszczu jej nie szkodza 😂

oni na v klasie kosza wiecej niz my na III i to gdy pada porzadnie..


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12395
41 minut temu, Damian24424 napisał:

wczoraj kosił graniczący z moim polem naprawdę ładnie kukurydza wyglądała wysoka i w ogóle, w tamtym roku mu dała na tej działce 14t/h mokrej wczoraj 7t/h mokrej wilgotność 32%

U mnie od kilku lat średni plon miałem około 13t/ha. W tym też się spodziewam koło 7t. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ja spodziewałem się 8 , a wyszło 10 ponad. Wilgotność 25. Cena 460 za 30%. Sprzedane Adros Pasze Borowski Wielkopolska PPL

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    124

w rejonie połnocne mazowieckie WPZ sporo kosi. ale wilgotność poniżej 30. skoszony wczoraj kws amavit i Sobieski. średnia 8t. wilgotność 28 do 29.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewy410    15

Pytanie z innej beczki  ile lat można siac kukurydze po sobie czy są jakieś przepisy mówiące o tym

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355
28 minut temu, Lewy410 napisał:

Pytanie z innej beczki  ile lat można siac kukurydze po sobie czy są jakieś przepisy mówiące o tym

 

Chyba trzy lata liczone od tego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111
1 godzinę temu, Lewy410 napisał:

Pytanie z innej beczki  ile lat można siac kukurydze po sobie czy są jakieś przepisy mówiące o tym

 

U mnie znajomy posiał 12 rok i cos tam rośnie.Ale os następnego roku 3 lata i zmiana uprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewy410    15
34 minuty temu, lukasz1995 napisał:

U mnie znajomy posiał 12 rok i cos tam rośnie.Ale os następnego roku 3 lata i zmiana uprawy

Ale od 2024 tylko 3 lata  jak śiałem 2022 i 2023 roku to się nie wlicza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skowron16    17

nie daleko mnie gość ze 20lat siał kukurydze na jednej działce. Było to spowodowane tym że daleko była od domu jakieś 20km i nie opłacało mu się tyle jeżdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
15 godzin temu, lukasz1995 napisał:

U mnie znajomy posiał 12 rok i cos tam rośnie.Ale os następnego roku 3 lata i zmiana uprawy

Też miałem w tym roku właśnie 12rok po sobie i ciągle na ziarno , małe kliniaste kawałki.

Plon najwyższy odkąd uprawiam na ziarno.

3 lata i tj wyżej ktoś pisał jakiś międzyplony i mazna następne  3 lata 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5610

Zasiać niskie FAO i potem międzyplony na sztukę xD i tak co roku na 1/3 działek. Jak się rzuci 20kg gorczycy na ha to coś tam urośnie .

Edytowano przez Tomasz0611
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj