Polecane posty

pane    77
Dnia 19.11.2022 o 09:42, Damianek20 napisał:

W żniwa wszędzie był po 3050-2900 a później zaraz spadł na 2650 brutto i brał rotex z Grabowca tylko. 

🤣🤣🤣 Już niedługo będziesz większym tylko nie będziesz miał odwagi przyznać mi racji . 

Nie musisz czytać tego co pisze. Mamy wolność słowa a jeżeli tobie wszystko jedno ze przez Ukraińców zginęło dwóch naszych to dla mnie jesteś nie będę mówił kim. Na ich miejscu mógł być każdy z nas kto pojechał z towarem żeby go sprzedać .

jak to był byś ty pacanie to by nie było wielkiej straty :)

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5066
8 godzin temu, jaco512 napisał:

Wystarczy napływ z Ukrainy i zapomnij o cenie pszenicy czy kukurydzy.

Te produkty z Ukrainy jadą, jadą i dojechać nie mogą. Nasze zaś potaniały tylko dlatego, że ludzie uwierzyli, że dotarły i zawaliły nasze magazyny. 

Edytowano przez Leszy
  • Haha 2
  • Confused 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
5 godzin temu, Leszy napisał:

Te produkty z Ukrainy jadą, jadą i dojechać nie mogą. Nasze zaś potaniały tylko dlatego, że ludzie uwierzyli, że dotarły i zawaliły nasze magazyny. 

W jakiej części Polski mieszkasz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1185

https://tradingeconomics.com/commodity/urea-ammonium

https://tradingeconomics.com/commodity/urea

https://tradingeconomics.com/commodity/brent-crude-oil

warto czasem pośledzić giełdy może nie ma to w 100% przełożenia na nasz rynek ale na pewno jakiś wpływ jest,

można porównać ceny miesiąc do miesiąca i rok do roku, i widać wyraźne spadki cen mocznika rok do roku jak i surowców rolnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25718

Giełda w USA notuje pszenicę na poziomie 1340zł, taniej o 190zł od giełdy w Paryżu.

Według mnie bardzo duża różnica.

  • Thanks 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746
7 godzin temu, Leszy napisał:

Te produkty z Ukrainy jadą, jadą i dojechać nie mogą. Nasze zaś potaniały tylko dlatego, że ludzie uwierzyli, że dotarły i zawaliły nasze magazyny. 

Szkoda że nie widziałeś 20 tirów ze zbożem z  Ukrainy pod Płońskiem . 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8990
7 godzin temu, Leszy napisał:

Te produkty z Ukrainy jadą, jadą i dojechać nie mogą. Nasze zaś potaniały tylko dlatego, że ludzie uwierzyli, że dotarły i zawaliły nasze magazyny. 

Jak u Ciebie nie dojechały to się ciesz. A jak jesteś niedowiarek  to przyjedź zawiozę Cię tam gdzie zobaczysz ile tego u nas zostaje, jak chcesz to u Tobie przywiozą ile chcesz.

  • Like 6
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179
7 godzin temu, Leszy napisał:

Te produkty z Ukrainy jadą, jadą i dojechać nie mogą. Nasze zaś potaniały tylko dlatego, że ludzie uwierzyli, że dotarły i zawaliły nasze magazyny. 

Byłem w tamtym tygodniu na jednym skupie w Mirczu to stało 6 samochodów z pszenica z Ukrainy, przywiezione w big bagach, oraz jeden był wysypywany przede mną więc nie pierdziele że nie jedzie nic!!!

  • Like 5
  • Thanks 1

Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8990

Wyglada na to że  jest tak jak mówili w agrobiznes, rekordowe zbiory w Europie i za oceanem.🤔

Trochęnie to dziwi, bo w lecie masa pożarów na wszystkich prawie kontynentach, suszę i powodzie...możliwe że  to celowe manipulacje aby ceny żywności jeszcze bardziej nie wzrosły. 

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279

Panowie kiedy siać pszenicę przewódkę ten tydzień czy jeszcze czekać ? ktoś ma doświadczenie ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek1129    355

Z wukrainy zboże jechało,jedzie i będzie jechać. 

Cały ten import jest odgórnie chroniony. Nieważne czy czy towar spełnia jakiekolwiek wymogi, ma wjechać. Dodam że do tej pory wjeżdżło zboże głównie ze zbiorów  2021.

2 minuty temu, grys napisał:

Panowie kiedy siać pszenicę przewódkę ten tydzień czy jeszcze czekać ? ktoś ma doświadczenie ?

 

Nawet i w styczniu aby dało się siać.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279
6 minut temu, Marek1129 napisał:

 

ale lepiej czekać czy można teraz jak będzie lepiej pole przygotowane czeka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek1129    355
1 minutę temu, grys napisał:

ale lepiej czekać czy można teraz jak będzie lepiej pole przygotowane czeka 

Siej im wcześniej tym lepiej 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25718

Siałem kiedyś 9 listopada. Wyszła jeszcze końcem listopada lub początkiem grudnia.

Plon tylko 300kg niższy od ozimej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
1 minutę temu, pawelek98 napisał:

to 2019 roku

Tak nie znalazłem aktualnych ale myślę że dużych zmian nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1185
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Giełda w USA notuje pszenicę na poziomie 1340zł, taniej o 190zł od giełdy w Paryżu.

Według mnie bardzo duża różnica.

różnica w kursie euro/dolar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5066
1 godzinę temu, cinek1808 napisał:

Szkoda że nie widziałeś 20 tirów ze zbożem z  Ukrainy pod Płońskiem . 

Przecież nie twierdzę, że w ogóle tego nie ma, bo zawsze było. Wujka znajomy ma nieduży młyn, i od zawsze coś tam ściągał ze wschodu, ale produkcji na tym nie oprze. W ubiegłym sezonie ceny do grudnia szły w górę chyba, a potem zaczęły lecieć w dół. Po wybuchu tej wojny dopiero parcie na posiadanie ziarna wzrosło, i osłabło na samą wzmiankę o transporcie zboża przez nasze terytorium. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek123456    66
1 godzinę temu, Pronar82a napisał:

Byłem w tamtym tygodniu na jednym skupie w Mirczu to stało 6 samochodów z pszenica z Ukrainy, przywiezione w big bagach, oraz jeden był wysypywany przede mną więc nie pierdziele że nie jedzie nic!!!

a ile w mirczu teraz płacą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2040
1 godzinę temu, hubertb napisał:

Czytałem właśnie o pszenicy i znalazłem taki ranking :

Światowa produkcja pszenicy według kraju - AtlasBig.com

Popatrzcie na wydajność z ha dla poszczególnych państw 

Bardzo ciekawe co do udziału w produkcji Iranu i Pakistanu . 

Trzeba też pamiętać że Rosja i Ukraina jadą na oparach w produkcji . Myślę że dać im nawożenie takie jak u nas to są w stanie przegonić Chiny. 

A mimo tego Ukraina i Rosja ma bardzo duży wpływ na ceny. Ciekawostką jest sytuacja w której Chiny są najwięksi pod względem produkcji a zdjęli z rynku duża ilość zboża. Czyżby ich produkcja nie była w stanie wykarmić własnych obywateli 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj