Polecane posty

miwigos    3532
10 godzin temu, Tomek90 napisał:

A po ch*j komu 260m2 użytkowe?? 

Statwiasz taki dom to kasy nie brakuje i można lecieć grubo. 

 

Pozatym to jest jak z nakładami w pszenicy czy rzepaku jeden ma tyle, drugi 2 razy więcej bo wszystko usługa. Tak samo w domu fundamenty sam, muruje sam, dach sam, liczę tylko materiały. 

Na wsi 3 pokolenia mieszkają to ile byś metrów chciał, mam dom jedna kondygnacja 120 m2,  a są trzy piwnica ,parter ,piętro, dla mnie nie jest duży , jakby młody zzłożył rodzine , to ciasno sie robi

28 minut temu, Andpol napisał:

500 zł na transport starczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555
8 minut temu, miwigos napisał:
11 godzin temu, Tomek90 napisał:

A po ch*j komu 260m2 użytkowe?? 

Statwiasz taki dom to kasy nie brakuje i można lecieć grubo. 

 

Pozatym to jest jak z nakładami w pszenicy czy rzepaku jeden ma tyle, drugi 2 razy więcej bo wszystko usługa. Tak samo w domu fundamenty sam, muruje sam, dach sam, liczę tylko materiały. 

Na wsi 3 pokolenia mieszkają to ile byś metrów chciał, mam dom jedna kondygnacja 120 m2,  a są trzy piwnica ,parter ,piętro, dla mnie nie jest duży , jakby młody zzłożył rodzine , to ciasno sie robi

teraz już każdy chce mieszkać na swoim i mało gdzie po 3 pokoleniowe rodziny w jednym domu, przynajmniej u mnie w rodzinne tak jest  że każdy buduje swój  i nikt z dziadkami nie mieszka 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532

Tak dziadka do hospicjum najlepiej, u nas tupowo rolniczy teren , nikt nie ma 2-3 domów

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magikk    12

Chcę sprzedać zboże jako ekologia z certyfikatem, ale chciałbym sprawdzić czy na pewno wyjdzie mi ekologia. Z tego co wiem muszę zrobić badanie na pestycydy. Gdzie to można zrobić i jaki koszt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
11 godzin temu, Tomek90 napisał:

Dokładnie, banka mało to już rozmawiamy pewnie o wykańczaniu marmurem

właśnie stawiam parterówkę 150m2 , pewnie w 6 stówkach się wyrobię ale sam poza robotami ziemnymi to wiele nie zrobiłem , jakbym nawymyślał bajerów to mozna i 2 bańki wsadzić pozostaje jeszcze koszt działki , ja jak to na wsi kupiłem dość tanio ,. 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2272
27 minut temu, miwigos napisał:

Na wsi 3 pokolenia mieszkają to ile byś metrów chciał, mam dom jedna kondygnacja 120 m2,  a są trzy piwnica ,parter ,piętro, dla mnie nie jest duży , jakby młody zzłożył rodzine , to ciasno sie robi

500 zł na transport starczy?

Nie wiadomo czy młody ze chce z starym mieszkać. Inne rozmieszczenie pokoi, innaczej urządzony ogród czy inne ogrodzenie. Nie pasuje wszystkim to samo niestety. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
2 minuty temu, Konrad2510 napisał:

Wchodzisz zobaczyć cenę pszenicy a tu barany o cenie domów gadaja

Nie musisz obrażać  tu juz od dawna niema gadki o cenie pszenicy :D  jelonki 1470netto i zabierają ich transportem 70km.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

budowanie takich molochów na wsi to głupota, myślałem że ludzie mieli takie pomysły tylko w latach 70/80. wtedy to wynikało z złych doświadczeń, mieszkały 3 rodziny w ciasnej izbie więc jak budowali to tak żeby miejsca już nigdy nie zabrakło. teraz większość tych domów stoi pusta/prawie pusta.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
31 minut temu, Jurek87 napisał:

  jelonki 1470netto i zabierają ich transportem 70km.

to jelonki mają inną cene na swojej stronie www.  a płacą inaczej ? a po ile żyto u nich bo na stronce spadło na1150 netto .

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
6 minut temu, jarecki napisał:

to jelonki mają inną cene na swojej stronie www.  a płacą inaczej ? a po ile żyto u nich bo na stronce spadło na1150 netto .

nie wiem , tylko o pszenice pytałem , dzwonić pytać moze nie aktualizują cennika na www. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

aktualizują raz w tyg . to cena przenicy 1450 netto ale u nich na magazynie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1687
5 godzin temu, GABBER85 napisał:

To chyba jakąś prostą bryłę, a instalacje tam bedzie miał?

Prosta bryła nie w tym przypadku. Piwnica, parter, poddasze użytkowe z oknami w "kapliczkach" w każdym pomieszczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1828
4 godziny temu, miwigos napisał:

Na wsi 3 pokolenia mieszkają to ile byś metrów chciał, mam dom jedna kondygnacja 120 m2,  a są trzy piwnica ,parter ,piętro, dla mnie nie jest duży , jakby młody zzłożył rodzine , to ciasno sie robi

Tak na pewno, tak jest u mnie w rodzinie 330 m2 , dwoje dzieci i każdy poszedł na swoje , teraz dwoje prawie emerytów ma na utrzymaniu 330 m2, to co napisałeś to bylo tak z 10 lat wstecz , teraz to kazdy chce być na swoim i ewentualnie dojeżdżać do pracy na wspólnym gospodarstwie

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1336
4 godziny temu, Konrad2510 napisał:

Wchodzisz zobaczyć cenę pszenicy a tu barany o cenie domów gadaja

BEEEEEE ...   HEHEHE  Przenica po 1400 a nawóz po 6 .... BEEEEE, KTO BARAN TO SYPIE

  • Like 1

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
4 minuty temu, ws71 napisał:

Tak na pewno, tak jest u mnie w rodzinie 330 m2 , dwoje dzieci i każdy poszedł na swoje , teraz dwoje prawie emerytów ma na utrzymaniu 330 m2, to co napisałeś to bylo tak z 10 lat wstecz , teraz to kazdy chce być na swoim i ewentualnie dojeżdżać do pracy na wspólnym gospodarstwie

znałem jedno gospodarstwo co  ,, szef '' dojezdzał handelek szedł tam na całego , teraz jest monitornig 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4099
6 godzin temu, Agrest napisał:

Sprzedam Ci swoją po 1700.

Piszemy umowę?😜

To była próba powrotu do tematu  cen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1300

I już wiem że gówno ze sprzedaży będzie. Chciałem na pola chociaż po 200kg NPK-u sypnąć i po 200 kg saletry na wiosnę, ale już chyba zrezygnuje z nawożenia i zwijam interes. Wchodzę na ekologię, zero nawozów, wyciągnę co się da z tego co jest i zostanę na etacie. Chciałem dziś 10 ton sprzedać ale cena mnie zwaliła z nóg, 1350 brutto. Konsumpcja 1450. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    119
8 minut temu, ravoj napisał:

I już wiem że gówno ze sprzedaży będzie. Chciałem na pola chociaż po 200kg NPK-u sypnąć i po 200 kg saletry na wiosnę, ale już chyba zrezygnuje z nawożenia i zwijam interes. Wchodzę na ekologię, zero nawozów, wyciągnę co się da z tego co jest i zostanę na etacie. Chciałem dziś 10 ton sprzedać ale cena mnie zwaliła z nóg, 1350 brutto. Konsumpcja 1450. 

Gdzie kolego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlugin    322
16 godzin temu, polak97 napisał:

3 hts aluminuim to jest niestety 140tys

Jakie te hst duże ? Ja w zeszlym roku kupowałem 4,2m schucko pcv i płaciłem 14 tys .Alu było tysiąca droższe 

6 godzin temu, Jurek87 napisał:

właśnie stawiam parterówkę 150m2 , pewnie w 6 stówkach się wyrobię ale sam poza robotami ziemnymi to wiele nie zrobiłem , jakbym nawymyślał bajerów to mozna i 2 bańki wsadzić pozostaje jeszcze koszt działki , ja jak to na wsi kupiłem dość tanio ,. 

Dokładnie, ja parterówke stawiam 180m² i niedługo się wprowadzam i wyjdzie 750tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328
25 minut temu, ravoj napisał:

I już wiem że gówno ze sprzedaży będzie. Chciałem na pola chociaż po 200kg NPK-u sypnąć i po 200 kg saletry na wiosnę, ale już chyba zrezygnuje z nawożenia i zwijam interes. Wchodzę na ekologię, zero nawozów, wyciągnę co się da z tego co jest i zostanę na etacie. Chciałem dziś 10 ton sprzedać ale cena mnie zwaliła z nóg, 1350 brutto. Konsumpcja 1450. 

A materiał siewny w agro-tersie Chełm od 325 - 350 za q pszenicy ot ci polityka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj