Polecane posty

jan88    555

to wg Ciebie jak na giełdzie będzie powyżej 2 tyś za pszenicę i u nas będzie dużo zboża to nie będzie miał go kto kupić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3892

Z gdańska do Niemieckiego albo Litewskiego portu nie jest daleko. Kiedyś to stanowiło problem. Dzisiaj 12godzin i przejeżdżasz pół europy. To nie jest żaden problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555

no wiec eksport raczej nie jest problemem a cena zależy w głównej mierze od ceny giełdowej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1828
14 godzin temu, Taurus83 napisał:

Co ty porównujesz Polskę do kraju trzeciego świata?  Polska w bilansie handlu zagranicznym ma nadwyżkę Ok 2 mld dolarów i tyle stanowi właśnie wolumen exportu produktów rolnych. Powiedz w niemchech czy francji że są zacofani bo mają spilny export z produkcji rolnej. U nas jest dużo silnych branż eksportowych nie związanych z rolnictwem i nie pitol głupot że się cofamy.  

Wołowina prawie cała na eksport w postaci ćwierci, trzoda chlewna to kuriozum, potrzebujemy na samozaopatrzenie 18mln szt,produkujemy 9mln szt jedynie co drób ratował sytuację do pewnego czasu[ptasia grypa] skoro jestesmy tacy dobrzy to skąd w marketach mięso, ziemniaki z zach Europy

6 minut temu, Krzysztof81 napisał:

Z gdańska do Niemieckiego albo Litewskiego portu nie jest daleko. Kiedyś to stanowiło problem. Dzisiaj 12godzin i przejeżdżasz pół europy. To nie jest żaden problem.

Tylko ciekawe kto za to zapłaci u nas za 180 km do portu trzeba położyć ponad 100 zł za każdą tonę, czyli przy takich pomysłach już na dzień dobry ta tona u rolnika musiała by być tańsza o 200-300 zł uwzględniając sam transport

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975

Bieda będzie i tyle. Astronomiczne koszty produkcji i transport wywindują ceny żywności bardzo wysoko. Ostatnio kupiłem żytnią makę z podlaskiego młyna, a okazało się, że tam już nawet kilograma nie było, tylko 900 g.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3892
48 minut temu, ws71 napisał:

Wołowina prawie cała na eksport w postaci ćwierci, trzoda chlewna to kuriozum, potrzebujemy na samozaopatrzenie 18mln szt,produkujemy 9mln szt jedynie co drób ratował sytuację do pewnego czasu[ptasia grypa] skoro jestesmy tacy dobrzy to skąd w marketach mięso, ziemniaki z zach Europy

Tylko ciekawe kto za to zapłaci u nas za 180 km do portu trzeba położyć ponad 100 zł za każdą tonę, czyli przy takich pomysłach już na dzień dobry ta tona u rolnika musiała by być tańsza o 200-300 zł uwzględniając sam transport

Ja pracuje w przemyśle spożywczym. Dzisiaj zamawiam wieprzowine w Hiszpanii. W poniedziałek rano o 6 stoi ciężarówka z 22 tonami mięsa. To inaczej działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7598

Tylko rzepak ma dobrą cenę .

To na drugi rok zasieją tylko rzepaki i ceny tez w tedy nie będzie .

To słabe ceny na zboża .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3892
21 minut temu, jarecki napisał:

i nakazdy kg , cena transportu z hiszpani to 60 -80 gr .

Nawet niech będzie 1pln droższa to i tak tańsza niż z "polskiego" zakładu oddalonego o 50km.

Podejżewam, że za część broni dostarczonej Ukrainie zapłata będzie właśnie w naturze- pszenicą czy innymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8989
1 godzinę temu, Krzysztof81 napisał:

Ja pracuje w przemyśle spożywczym. Dzisiaj zamawiam wieprzowine w Hiszpanii. W poniedziałek rano o 6 stoi ciężarówka z 22 tonami mięsa. To inaczej działa.

To kur...W Polsce nie ma wieprzowiny?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317
12 minut temu, zbitom793 napisał:

Dzis dostałem sms od maklera

Screenshot_20220603-111710_Messages.jpg

Kto wysuszy za 200 zł kukurydzę przy tej cenie energii i 20 % ubytku masy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7598

Spokojnie zaraz napiszą że za 120 zł wysuszą .

Trzeba powiedzieć czy za 300 zł będą chętni jak gazu ma nie być na opalanie domów w zimie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1772
24 minuty temu, zbitom793 napisał:

Dzis dostałem sms od maklera

Screenshot_20220603-111710_Messages.jpg

Podobny widziałem u kumpla co wożę nieraz .

No ale każdy u mnie gadał że oszukuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975

Po tym cenniku widać jak na dłoni, że koniecznie chcą wykończyć słabe gospodarstwa. Wiedzą, że niektórzy muszą wywieźć w żniwa i wyssają z nich ostatnią kroplę krwi.

Edytowano przez JanKrzysztof
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I raczej te ceny mocno realne. 

drogo to już raczej było 🤑

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
5 minut temu, HF86 napisał:

I raczej te ceny mocno realne. 

drogo to już raczej było 🤑

Duszenie cenami ludzi na świecie dopiero się rozkręca. Od razu uprzedzam, że rolnik i tak z tego nic nie będzie miał, bo to co dodatkowo zarobi na sprzedaży płodów, odda przy kupnie nawozu czy paliwa. Ceny energii wywrócą ten pierdolnik do góry dnem.

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

cena żyta raczej ponizej 1200-1300 nie spadnie bo go w tym roku za duzo nie będzie .   A tak z innej beczki skoro zyto jest tansze od przenicy i to sporo to dlaczego chleb zytni czy bułeczki zytnie są sporo drozsze od przenicznych ?

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25685
47 minut temu, JanKrzysztof napisał:

Duszenie cenami ludzi na świecie dopiero się rozkręca. Od razu uprzedzam, że rolnik i tak z tego nic nie będzie miał, bo to co dodatkowo zarobi na sprzedaży płodów, odda przy kupnie nawozu czy paliwa. Ceny energii wywrócą ten pierdolnik do góry dnem.

Czyli paradoksalnie ten co jest na dnie , będzie na wierzchu.

Zgnoi się przedsiębiorczego, socjalbiorca będzie nadal grilował i piwko z biedry pił.

 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spwrp    118
24 minuty temu, jarecki napisał:

cena żyta raczej ponizej 1200-1300 nie spadnie bo go w tym roku za duzo nie będzie .   A tak z innej beczki skoro zyto jest tansze od przenicy i to sporo to dlaczego chleb zytni czy bułeczki zytnie są sporo drozsze od przenicznych ?

w żytnim jest więcej zboża w chlebie a pszennym jest wiecej tańszego wypełniacza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj