Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Agrest    25695
1 godzinę temu, mj23 napisał:

Oczyszczona wstępnie,  czy bezpośrednio po kombajnie ?

Miałem oczyszczoną wstępnie, przyjedzie po południu, od lutego tak się umawia🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Euro poszło na 5 zł, dopłaty będą większe, jakąś waloryzacja jednak jest:) przecież wyliczane z kursu euro. @stach12: nie pisz o dopłaty, będzie więcej dla innych 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mj23    43
3 minuty temu, Agrest napisał:

Miałem oczyszczoną wstępnie, przyjedzie po południu, od lutego tak się umawia🤭

Ja mam po 1600 i się zastanawiam , czy podnosić cenę,  czy wycofać ogłoszenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcincaja    23
Marl napisał:

Euro poszło na 5 zł, dopłaty będą większe, jakąś waloryzacja jednak jest:) przecież wyliczane z kursu euro. @stach12: nie pisz o dopłaty, będzie więcej dla innych 😀

czlowieku pieniądz traci na ważność i co z tego ze pszenica droga a reszta surowców brak słów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306
2 godziny temu, marcianjargit napisał:

Ile Żółkiewka ?

Wczoraj u Grabca 1600 brutto. Azotu brak czekają na dostawę nie wiadomo po ile. Npk coś jeszcze zostało z Poli5 i Poli plon. Ciekawe ile Zbronski na Celinie płaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    839
39 minut temu, pawelek98 napisał:

chyba analiza nie ma sensu w trakcie wojny, na dzień dzisiejszy giełda, kurs złotego ale i cena paliwa ma znaczenie

ciekawe jak zachowają się hodowcy drobiu czy będą wstawienia przy wysokiej cenie gazu i paszy , a hodowcy bydła też pewnie ograniczą, jednocześnie do portów mogą zawinąć statki po zboże z północnej Afryki

myślę że dziś najważniejszy spokój, bo coś czuję że USA i UK chcą nas wepchnąć do wojny, Niemcy siedzą cicho, Węgrzy protestują, UA już sprzedana przez zachód zobaczycie wygra wojnę militarnie a i tak będzie przegrana

ten raport to jest tylko i wyłącznie pod maklerów

Nie strasz ludzi swoim durnym gadaniem że ktoś chce nas do wojny wepchnąć, bo po 1. My = NATO, wierzcie czy nie ale sami nie zostaniemy!! 2. Cwanie chcieliśmy przekazać stare migi USA i dostać nowsze f16. 3. UK chce nam wysłać żołnierzy do pomocy, ruszenie żołnierzy UK przez Rosję na naszym terytorium = wojnie z UK, z innymi żołnierzami jest to samo !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gromi    80
31 minut temu, pawelek98 napisał:

i będzie wreszcie spokój tą agencję już dawno powinni zlikwidować, bo wspiera tylko pseudo rolnictwo

Już niebawem za dopłaty będzie można kupić ok 150 kg saletry lub 100 kg mocznika 🤣🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279
8 minut temu, Marl napisał:

Euro poszło na 5 zł, dopłaty będą większe, jakąś waloryzacja jednak jest:) przecież wyliczane z kursu euro. @stach12: nie pisz o dopłaty, będzie więcej dla innych 😀

a w przyszłym roku dopłaty na 700zł ha byłem na szkoleniu w ODR kiedyś za dopłatę kupiło sie tonę nawozu a dzisiaj 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gromi    80
26 minut temu, Marl napisał:

Euro poszło na 5 zł, dopłaty będą większe, jakąś waloryzacja jednak jest:) przecież wyliczane z kursu euro. @stach12: nie pisz o dopłaty, będzie więcej dla innych 😀

Obecny kurs euro nie ma wpływu na wysokość dopłat... Dzisiaj euro jest w okolicy 4,85 zł czyli spada w dół 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279

TJE 1700 zł konsumpcja cena z wczoraj

 

a spotkał się ktoś przy umowie że jak jest odbiór na kwiecień to jest zapis że w razie wojny albo zamknięcia portów umowa traci ważność ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
marcincaja napisał:

czlowieku pieniądz traci na ważność i co z tego ze pszenica droga a reszta surowców brak słów

Pieniądz traci na wartości a nie ważności. Weź trochę pomyśl... Problem utraty wartości dotyczy każdego, nawet takich co w rolnictwie nie robią. Płaczą Ci co pszenicę sprzedali a nawozu nie kupili...


@grys : na wartość dopłat nie mamy wpływu. Ale masz możliwość wyboru: bierzesz co jest albo rezygnujesz z doplat...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279

według mnie jesli sie to szaleństwo nie uspokoi to za 2 lata będzie głód bo teraz jeszcze sie da rade nawozy w miarę rolnicy maja paliwo maja także te zbiory będą w miare normalne jeśli nam jeszcze pogoda nie dokuczy ale nastepny sezon bedzie bez nawożenia i plony i jakość sie skonczy i co wtedy bedzie z kąt wtedy będzie żywność a może komuś właśnie o to chodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1219
1 godzinę temu, stach12 napisał:

inflacja wp***dol... dopłaty do tego stopnia że się wypełniać nie będzie opłacało

Dzban,
Kliknąć parę razy myszką nie chce się żeby 1000zł dostać do 1ha. Wygodni się ludzie robią.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7599
44 minuty temu, grys napisał:

a w przyszłym roku dopłaty na 700zł ha byłem na szkoleniu w ODR kiedyś za dopłatę kupiło sie tonę nawozu a dzisiaj 

100 KG i to nie każdego nawozu wyjdzie za 700 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
1 godzinę temu, Marl napisał:

Euro poszło na 5 zł, dopłaty będą większe, jakąś waloryzacja jednak jest:) przecież wyliczane z kursu euro. @stach12: nie pisz o dopłaty, będzie więcej dla innych 😀

Kurs euro do dopłat biorą z bodajże ostatniego dnia września.

Edytowano przez pawlus224
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1269
1 godzinę temu, stach12 napisał:

inflacja wp***dol... dopłaty do tego stopnia że się wypełniać nie będzie opłacało

Stach, a czy to nie Ty jakieś trzy tygodnie temu pisałeś, że pszenica w marcu poniżej tysiąca będzie?

  • Thanks 4

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199
1 godzinę temu, kwiapa napisał:

a Cedrob Rypin ile dzisiaj płaci?

Cedrob Rypin wstrzymał teraz podpisywanie umów na pszenicę. Przedstawiciel kazał dzwonić jutro, może będą podpisywać a może nie. Tyle kontraktów napodpisywali.

A jeśli chodzi o ceny to mieli taki porąbany system, że jak miałeś na sprzedaż przyczepkę to pszenica paszowa 1570 netto, a ilości powyżej 100 ton 1750 netto.

Na pszenżyto nadal podpisują umowy, cena 1350 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Wczoraj było nawet 1800 netto pasza, dzisiaj 1600 maks 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mądrala    215

Czy raport na temat zbóż ukazał się

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magikk    12

Podpisując kontrakt z realizacją do marca, a z realizacją np. do maja, to za który powinien skup więcej zapłacić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1325

OJEJU  , BO SPADŁA... to i odbije, trynd jest w góre, cienkie bolki już z bizona spuściły paliwo zeby na skup zawieźc tone? Idzie w gore i cza czekac

  • Haha 1

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj