Polecane posty

Jk1976    67
3 godziny temu, hardkor113 napisał:

Kowalczyk 1350 brutto

Po ile rzepak kupuje

3 godziny temu, hardkor113 napisał:

Kowalczyk 1350 brutto

Po ile rzepak kupuje

3 godziny temu, hardkor113 napisał:

Kowalczyk 1350 brutto

Po ile rzepak kupuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284
1 godzinę temu, Navara1988 napisał:

Wie ktoś ile płaci agroas za pszenicę ?

coś koło 1440 netto konsumpcje

konsumpcje to pewnie w dobrych pieniądzach pójdzie sprzedać. Zboża paszowe to będzie lipa. 

nie jeden skup się wyłoży w tym roku. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek1129    355
13 godzin temu, Damianek20 napisał:

Większy obszarnik został z rzepakiem i objezdził w koło i łącznie z bodaczowem i nikt nie chce kupić 

A po co bodaczowi rzepak od polskiego rolnika jak przynajmniej 1 skład (średnio 50 wag. ) na dobę wjeżdża z UA dla nich. Zauważyłem że firma co ma bodaczów zaczyna pszenicę ciągnąć.

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
8 godzin temu, Marek1129 napisał:

A po co bodaczowi rzepak od polskiego rolnika jak przynajmniej 1 skład (średnio 50 wag. ) na dobę wjeżdża z UA dla nich. Zauważyłem że firma co ma bodaczów zaczyna pszenicę ciągnąć.

Całkiem możliwe że tak jest bo wagony idą pełną parą. Jak tak dalej pójdzie to w ogole nikt nie będzie kupował na wschodzie albo za bezcen . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

Żółkiewka pasza 1350 brutto. Jeden kupuje tylko na wymianę za nawozy drugi śladowe ilości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spontan88    24

Witam kolegów po fachu.

Jestem małym rolnikem ale z dużym problemem. Otóż posiadam produkcję zwierzecą jak i roślinna i część nadwyżki z tej roślinnej tj pszenica i kukurydzą zawsze sobie sprzedałem....już tak z 10 lat.

W tym roku przytrafiła mi się rzecz mianowicie śniedź cuchnąca w prawnicy. Na młynie zapomnij żeby to sprzedać. Paszarnia też kręci nosem. Co wobec tego z tym zrobić jak to sprzedać...oprócz gorzelni za pół darmo.

Dodam że pola zmianowanie. Zboża pryskane 2 razy na grzyba produktami z wyższej półki jedyne co to czasami siałem swój materiał nie zaprawiony.

Wtym roku wszystko zaprawione ale jak czyt to dziadostwo może siedzieć w ziemi i kilka lat.

 

Ktoś coś mądrego podpowie

Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145
11 minut temu, Spontan88 napisał:

jedyne co to czasami siałem swój materiał nie zaprawiony.

Przyciąłeś 100 zł na hektarze tam gdzie nie powinieneś to teraz masz tego efekt, nawet najdroższe T1 i T2 nie pomoże na śmieć cuchnącą. 

Jeżeli jakaś paszarnia zdecyduje się to wziąć to i tak całuj ich za to po rękach, jednak najprościej moim zdaniem będzie całą pszenicę przepuścić przez swoje zwierzęta. 

Edytowano przez misio3p
  • Like 1

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kedar88    45
12 godzin temu, Navara1988 napisał:

Wie ktoś ile płaci agroas za pszenicę ?

1360 pasza

1400 konsumpcja ceny netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jogus    9

Podobno w tym roku trafiają się przypadki śnieci tak mi powiedziano w skupie jak wykryli u mnie. Zboża zaprawiane i trafiło się z nasion 2 rok po centrali. Nigdy nie miałem takiego problemu a pszenica często szła na konsumpcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276
15 godzin temu, mysza103 napisał:

Ja skosiłem 12 listopada , na jednym kawałku wilg. 32na drugim 38 w sumie 2,5 ha , było ugadane po 850netto , ale przy koszeniu na szybko dogadanie że na tą wodę coś się odbije . Finalnie faktura wystawiona na całość po 800 zł netto , pole zaorane i 14 listopada pszenica zasiana. Na dziś kiełki 

IMG_20221129_141523.jpg

jaką odmianę siałeś ? Też miałem zasiać 2 tyg temu ale dopiero teraz mam zaorane. Warto siać jeszcze? Czy myśleć o przewódce czy zwykłą ozimą posiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985

A nie podają ile zostaję? Bo każdy tłumaczy że to wszystko jedzie dalej do biednych krajów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024

Grabowiec oba skupy różnica tylko 10 zł . 1330-1430 brutto 

Agria Zamość 1330 netto 

Mołodiatycze 1250-1350 brutto

Hadam podobnie 

Kot Werbkowice  1300 pszenica 2700 rzepak

Jasina Metelin zero kontaktu. 

 

 

 

4 minuty temu, GRZES1545 napisał:

A nie podają ile zostaję? Bo każdy tłumaczy że to wszystko jedzie dalej do biednych krajów .

Zostaje i to bardzo dużo. Jak kolega wyżej pisał olejarnia w bodaczowie woli rzepak od Ukraińca i tłoczy z niego olej i sprzedają jako polski .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953
3 minuty temu, Damianek20 napisał:

 

Jasina Metelin zero kontaktu. 

 

 

 

W poniedziałek jak przejeżdżałem to było 1300-1400

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sam rzepak nie jest tu problemem, bo olejarnie mają ograniczone moce przerobowe, gotowy olej idzie z Ukrainy 

Ostatnio pisałem, że 30 ciężarówek ze zbożem było, a się pomyliłem to cukier przywiezli w bigbagach

a teraz żona była w biedronce to promocja na cukier podbno 😂

  • Haha 1

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284
21 minut temu, GRZES1545 napisał:

A nie podają ile zostaję? Bo każdy tłumaczy że to wszystko jedzie dalej do biednych krajów .

Może Polskę uznają za biedny kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuQurydza    125

W przypadku powrotu objętego sankcjami Rosyjskiego Banku Rolnego do międzynarodowego systemu SWIFT, Rosja jest gotowa dostarczać zboże za granicę - zadeklarował przewodniczący komisji rynków finansowych Dumy Państwowej Anatolij Aksakow

https://www.money.pl/gospodarka/rosja-prosi-zachod-o-zniesienie-sankcji-ma-cos-w-zamian-6838905276603040a.html

ceny czeka zjazd

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
41 minut temu, DamianRolnikSkup napisał:

sam rzepak nie jest tu problemem, bo olejarnie mają ograniczone moce przerobowe, gotowy olej idzie z Ukrainy 

Ostatnio pisałem, że 30 ciężarówek ze zbożem było, a się pomyliłem to cukier przywiezli w bigbagach

a teraz żona była w biedronce to promocja na cukier podbno 😂

Ciekawe zestawienie z tym co mówili dziś w agrobiznes. Przeprowadzają kontrolę płodów rolnych krajowych i zagranicznych, sprawdzają czym było pryskane i czy nie przekracza norm, najgorsze wyniki w truskawce z Egiptu, a dziwne że nic nie mówili o Ukraińskich towarach🙆‍♂️ Jedynie podali że znalezione były substancje zakazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj