Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szwagier24    38
2 godziny temu, Radosny8821 napisał:

Centralna Polska EBR. Pszenżyto, jeczmien 1260 netto. Pszenica paszowa 1440 netto. Owies i zyto 1120 netto. Skup zbóż. Kaczmarek.

Masz jakiś kontakt do niego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    957

Ktoś tu kiedyś pisał że w Hrubieszowie na bazie PKS ma jakiś skup powstać? Dworzec już burzą to może co zrobią do żniw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246

Ile spali na godzinę zestaw ciagnik 150km 2 przyczepy z ładunkiem 21ton, na trasie ok 17km i z powrotem na pusto oczywiście, może ktoś orientacyjnie podać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ford1    15

Deutz agrotron 120 km trasą 50 km w jedną stronę i z powrotem na pusto, ładunek 22 tony 50 l na kurs

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Unexpected napisał:

Ile spali na godzinę zestaw ciagnik 150km 2 przyczepy z ładunkiem 21ton, na trasie ok 17km i z powrotem na pusto oczywiście, może ktoś orientacyjnie podać?

Myślę ze 20-30 l na 100 km  

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NieMadry    121
26 minut temu, przybyslawice5211 napisał:

Myślę ze 20-30 l na 100 km  

20-30 l zgadza się ale nie na 100 km tylko na godzinę.  Szanowny kolego.  Trzeba liczy 1l paliwa na 2-3  kilometry przynajmniej mi tak wychodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

Dokładnie , bo jak by na 100 km spalał 20 litrów ON to lepiej samemu ciągać ładunki niż najmować TIR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu byłem zetorem 6245 po przyczepę 100 km tam i z powrotem i spaliłem 21 l na 100 km  50 na pusto i  3 t przyczepa z powrotem jak bym go trzymał na mniejszych obrotach to by pewnie mniej spalił  

 Ostatnio oglądałem Rolnika Łukasz na youtube i był ursusem 1614  po siewnik 226 km połowę dystansu na pusto i spalił na 100 km 33 l on          

Edytowano przez przybyslawice5211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomek    53

Ciągnik rolniczy zawsze więcej spali jak ciężarówka w przeliczeniu na tone/kilometr.W top agrare był kiedyś test ciągników w transporcie z przyczepą to spalanie wychodziło od 45 do 60 litrów na 100km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacolino    46
4 godziny temu, Unexpected napisał:

Ile spali na godzinę zestaw ciagnik 150km 2 przyczepy z ładunkiem 21ton, na trasie ok 17km i z powrotem na pusto oczywiście, może ktoś orientacyjnie podać?

40 do 50 litrów na 100km. Jak głębokie przyczepy, i masz taką możliwość to na pusto zakryj plandeką. Wydaje mi się, że pęď powietrza jakoś zawirowywuje na pusto i ciągnik znacznie więcej Pali. 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Kiedyś jak mi się chciało jeszcze jeździć dalej w trasę np po opryskiwacz, przyczepę Nh t5060 ok 100 KM to testowałem spalanie prawie na pusto i wychodzilo

- 30 l/100km przy 1500 obr/min to dawało 26 km/h czyli spalanie na godz. 7,5 litra

- 45 l/100km przy 2000 obr/min to dało 34 km/h czyli na h 15 litrów 

Także duża różnica zależy od ciężkość nogi operatora i przełożeń skrzyni biegów. 

  • Like 1

Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2100
3 godziny temu, przybyslawice5211 napisał:

Miesiąc temu byłem zetorem 6245 po przyczepę 100 km tam i z powrotem i spaliłem 21 l na 100 km  50 na pusto i  3 t przyczepa z powrotem jak bym go trzymał na mniejszych obrotach to by pewnie mniej spalił  

 Ostatnio oglądałem Rolnika Łukasz na youtube i był ursusem 1614  po siewnik 226 km połowę dystansu na pusto i spalił na 100 km 33 l on          

To zaczep temu 6245 22 tony to zobaczysz co to znaczy spalanie jak bedzie szedł na 3 moze 4

3 godziny temu, przybyslawice5211 napisał:

Miesiąc temu byłem zetorem 6245 po przyczepę 100 km tam i z powrotem i spaliłem 21 l na 100 km  50 na pusto i  3 t przyczepa z powrotem jak bym go trzymał na mniejszych obrotach to by pewnie mniej spalił  

 Ostatnio oglądałem Rolnika Łukasz na youtube i był ursusem 1614  po siewnik 226 km połowę dystansu na pusto i spalił na 100 km 33 l on          

To solówka z 14 ton an d*pie podchodziła do 38-40 litrow wiec nie wiem gdzie tu oszczędność na tym ursusie 33 litry

1 godzinę temu, Jacolino napisał:

40 do 50 litrów na 100km. Jak głębokie przyczepy, i masz taką możliwość to na pusto zakryj plandeką. Wydaje mi się, że pęď powietrza jakoś zawirowywuje na pusto i ciągnik znacznie więcej Pali. 

Nie wydaje. Głupia owiewka na solówce powodowała mniejsze spalanie o 2-3 litry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
21 minut temu, przemek28_28 napisał:

To solówka z 14 ton an d*pie podchodziła do 38-40 litrow

co to za solówka ? Chyba jelcz ...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosny8821    0
20 godzin temu, szwagier24 napisał:

Masz jakiś kontakt do niego? 

505406917. Można w necie wyszukać gościa jest na olx i ma swoją stronę chyba jakaś.

22 godziny temu, FarmerDyzio napisał:

po tyle daje z własnym transportem ? swoją drogą miał chyba tu kiedyś konto

Tak z jego transportem jeśli jest pełne auto to nic nie dolicza jeśli nie jest wypełnione na maxa to coś tam liczy. Ale przy tych cenach paliwa to lepiej zadzwonić i się dogadać co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8986
23 godziny temu, Radosny8821 napisał:

Centralna Polska EBR. Pszenżyto, jeczmien 1260 netto. Pszenica paszowa 1440 netto. Owies i zyto 1120 netto. Skup zbóż. Kaczmarek.

Dobra cena,LRA ceny w dół, 1300 brutto pszenica Agrifirm, 1400 Mirpasz 🤦‍♂️ co to się  dzieje? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalinaa    14

Pytanko Kurs 65km  pełno 35 ton pszenicy i powrót na pusto 65 km Ciągnik 230 km Ile myslicie spali i czy sie oplaca jechać swoim Czy jednak wynajać Tira 30-35 zł za tone wołaja u Nas za taki kurs . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
3 minuty temu, GRZES1545 napisał:

Dobra cena,LRA ceny w dół, 1300 brutto pszenica Agrifirm, 1400 Mirpasz 🤦‍♂️ co to się  dzieje? 

Giełdy w dół to i w PL ceny w dół. Nie ma się co oszukiwać, ceny są wywindowane przez wojnę i wcześniej czy później to padnie. Na razie na froncie nic się nie dzieje od dłuższego czasu, zboże z Ukrainy płynie swobodnie to i napięcie na rynku spadło. A co dalej to wróżenie z fusów.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2271
10 minut temu, Adrenalinaa napisał:

Pytanko Kurs 65km  pełno 35 ton pszenicy i powrót na pusto 65 km Ciągnik 230 km Ile myslicie spali i czy sie oplaca jechać swoim Czy jednak wynajać Tira 30-35 zł za tone wołaja u Nas za taki kurs . 

Ktoś za ciebie ma wiedzieć ile twój ciągnik pali?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276

doliczyć trzeba jeszcze czas pracy, zużycie opon itp. Jeszcze jak ktoś ma w przyczepach typowo rolnicze opony , to często nie wytrzymują długich tras i robią się problemy i koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj