Polecane posty

galan99    7583

Zaraz zostaną w puszczone bez oczekiwania bo tak długo  nie będą stali na granicy transport musi się odbywać szybko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

To że zielono czy to się przełoży na Polski rynek a bardziej Ukraińskie zboża .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    432
5 minut temu, toorano napisał:

zazieleniło się na matifie, oby tak dalej

U nas  na  skupach  cierpią  na  daltonizm selektywny   -  widzą tylko  czerwony  i  bardzo  szybko  na  niego  reagują  ,  zielony  na  nich  nie  działa

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276
2 godziny temu, QuQurydza napisał:

Dorohusk - Nawet do sześciu dni czekają kierowcy ciężarówek na wjazd do Polski z Ukrainy
PAP - Biznes
22 cze 2022, 11:07

22.06.2022, Lublin (PAP) - Około 140 godzin, czyli prawie sześć dni oczekują kierowcy ciężarówek na wjazd do Polski z Ukrainy przez przejście w Dorohusku (Lubelskie). W kolejce znajduje się ok. 2,9 tys. pojazdów - poinformował w środę PAP rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Lublinie Michał Deruś.W związku z blokadą ukraińskich portów zwiększył się w ostatnich tygodniach ruch towarowy na granicy polsko-ukraińskiej w województwie lubelskim. Jak przekazał rzecznik, z obserwacji funkcjonariuszy wynika, że najczęściej kierowcy transportują w ciężarówkach zboża, pasze dla zwierząt i produkty żywnościowe."Według danych strony ukraińskiej, aktualnie ok. 2,9 tys. samochodów ciężarowych znajduje się w kolejce na wjazd do Polski. Czas oczekiwania wynosi ok. 140 godzin, czyli prawie sześć dni. To najwięcej w ostatnim czasie" - podkreślił Michał Deruś.

Jeszcze transportu na żniwa zabraknie.

jak dla mnie to mogą tam stać do grudnia. Chcieli łatwego zarobku to niech tam gniją i płacą kierowcom dniówki.

  • Like 3
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1179
2 godziny temu, toorano napisał:

zazieleniło się na matifie, oby tak dalej

na rzepaku - 20 euro, na pszenicy skromnie, słabe te zieloności 

jak tak dalej pójdzie to rzepak w żniwa tańszy będzie jak ubiegłoroczny

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
5 godzin temu, Andpol napisał:

Po ile u Ciebie dzierżawy chodzą? U mnie nawet do 1,5t. i mam taką propozycję chyba ich trochę pojebało. Starym płacę po 1 tonie.

Jest tylko jeden typ co daje podobno tone i sporo ich ma ale w tym roku na wiosnę ciągnik kombajn poszedł bo na kredyt brakło i jeszcze chciał drugi kombajn sprzedać ale trochę sporą kasa ok 150 tys. A tak poza tym nikt więcej nie chce dawać. Znajoma oddała typowi z zawalowa za podatek i 400 kg zbiera u mniej kilka lat. 

Podobno na Miaczynie i Zawalowie jeszcze szaleli ale w tym roku rzepaku orali bo robak im zjadł i sieli kukurydzę. A jeszcze kilka lat temu były wzorowe gospodarstwa które miały po 12 t pszenicy. 

 

Jak miał bym komuś dać 1 t czy 1,5 t to lepiej kupić sobie to zboże lub swoje oddać bo bym miał dopłatę i zboże żeby wyżywić bydło i jeszcze sprzedać z tego by mi zostało i bez pracy i amortyzacji sprzętu. 

Na tą chwilę więcej niż dopłatą i podatek nie warto oddać 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
2 godziny temu, karol napisał:

To jak tak jest to na same żniwa jeszcze -200 zł na tonie to już bardzo nie dobrze wiec trzeba czekać co będzie koło Grudnia .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARTECH    19
9 godzin temu, GRZES1545 napisał:

Będzie jak z nawozami...po co tysiące ton przewalać dla zysku jak można kilkaset i rekordowe zyski odnotować po czasie.

 

Jak tak będą ceny opuszczać za zboże to chyba zostaną z ręką w nocniku  kij ma dwa końce !!!

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
16 minut temu, MARTECH napisał:

 

Jak tak będą ceny opuszczać za zboże to chyba zostaną z ręką w nocniku  kij ma dwa końce !!!

Za ostatnią złotówkę kupią nawozy ci co maja kupić nic nie zrobią im że nawozy będą drogie .

A z pszenicą to się okaże co będzie i kiedy co po ile .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kamil2509 napisał:

Coś jeszcze można zaradzić czy już po ptokach

Resized_20220622_181422.jpeg

Pryszczarek... nic nie zrobisz w tym momencie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom1985    28

Ukrainiec pracujący w Polsce z sąsiadem w polskiej firmie że u nich pszenica po przeliczeniu na złotówki to 600 zł tona

  • Sad 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233
2 godziny temu, kamil2509 napisał:

Coś jeszcze można zaradzić czy już po ptokach

Resized_20220622_181422.jpeg

W czym to masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
13 godzin temu, Agrest napisał:

Na wtorek +35⁰. Wtedy wywiesimy białą flagę. Deszczu mnie nie ma i w prognozach nie będzie. Nawet po tej kolejnej fali upałów widzą ochłodzenie bez deszczu

deszcz bedzie ale na żniwa 


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22
Dnia 20.06.2022 o 21:28, FarmerAdi napisał:

Dzisiaj dostałem propozycję od Ukraińskiego kontrahenta od którego kupuję komponenty białkowe żeby "nie szukać" pszenicy i kukurydzy bo chętnie mi dostarczą jutro podam jakie ceny. Za tydzień na Ukrainie ruszają żniwa ob. Odeski

Prosimy o relację z cen. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
1 godzinę temu, tom1985 napisał:

Ukrainiec pracujący w Polsce z sąsiadem w polskiej firmie że u nich pszenica po przeliczeniu na złotówki to 600 zł tona

,,Kupujmy nawozy 😬"  jak mawiał nasz minister. Oby te ceny okazały się tylko złym snem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Nie ma co patrzeć na DW, to taka sama gadzinówka jak tvn czy tvp.  Deutsche Welle to niemiecka propaganda w twoim domu, coś jak der onet.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, tom1985 napisał:

Ukrainiec pracujący w Polsce z sąsiadem w polskiej firmie że u nich pszenica po przeliczeniu na złotówki to 600 zł tona

800 konsumpcja. 

wolnych patelni brak. nawet o żwir ciężko bo całe tabory do ziarka w kolejce stoją. 

drogo to już było 😖

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2509    26
2 godziny temu, king12 napisał:

W czym to masz?

Pszenica i pszenżyto

W całej wiosce się cholerstwo zadomowiło w tamtym roku było trochę ale w tym to każdy jeździ szuka "starych środkow" bo ta pseudoekologia nawet stonki nie bierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj