Polecane posty

krzychu121    3931
2 minuty temu, witejus napisał:

NAJUPRZEJMIEJ PRZEPRASZAM I DOPRASZAM SIĘ ŁASKI, ale to jest silniejsze ode mnie🤣, zlikwidujcie ten temat na tym forum, załóżcie osobne z płatnym, kodowanym dostępem i tam wylewajcie gorzkie żale na etatowych nierobów leżących trzy dni.I co najgorsze, te etatowe nieroby ośmielają się chlać mleko i żreć sery od Waszych osranych krów, co powinno być zabronione specjalną ustawą pod groźbą drakońskich kar🤣, co najwyżej gnojówkę niech chleją😆

Zawsze podejrzewałem że masz coś nie równo pod kopułą i właśnie wyszło szydło z worka 

  • Like 6
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7245
3 minuty temu, radekz200 napisał:

Chciałbym znać te uczucie 😂

Nic nie stoi na przeszkodzie 😉 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1597
1 godzinę temu, pedro2 napisał:

No tu się zgodzę, bez krów czas wolniej leci. Niekiedy nawet się mnoży, człowiek chodzi cały dzień przekonany, że to piątek... a wieczorem się okazuje, że jednak czwartek 😁

I to tak na trzeźwo ? 

1 godzinę temu, pedro2 napisał:

 😁

 

1 godzinę temu, pedro2 napisał:

 😁

 

1 godzinę temu, pedro2 napisał:

 😁

 

1 godzinę temu, pedro2 napisał:

 😁

 

Edytowano przez robert1226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2207
2 godziny temu, alfa napisał:

Nie wiem jak zdzinio u mnie taki może nie kolega poprostu znam go 2 lata jak rzucił.  Chlop zadowolony uprawia parę gatunków roślin na sprzedaż widziałem gorczyce na nasiono pszenicę lubin rzepak .   kupił trochę kombajna claas medion to dłubie ludziom trochę jakiś grosz też z tego jest.  A zima znalazł sobie hobby dla myśliwych rzeźbi podstawy pod trofea i sprzedaje to mówi że z nudów.  Żoną podobno teraz otworzyła jakiś zakład kosmetyczny zrobiła kursy bo zawsze ja to fascynowało . Jak z nim gadałem jakiś czas temu to mówi że decyzja życia i trafiona . Zobaczyli z dziećmi Chorwację byli w górach i nad morzem i planują jakieś Seszele.  Nigdy o tym nie myślał a dopiero doszedł do wniosku po rezygnacji że nie wie kiedy mu lata poleciały do 40 przy tych krowach i nim by się obejrzał to garb na karku żonka stara ręce jak tarka i 60 na karku . A ze teraz to czuje ze dzień faktycznie jest długi i trwa 24 godziny a miesiac ma 30 dni . I tu się zgodzę bo przy krowach w sezonie masz kwiecień a nim zdarzysz pomyśleć juz kukurydzę trzeba Kosic i rok zleciał.  Codziennie trzeba pieprzony schemat odwalać i czas za***prza jak szalony 

no tak o ile nie ma bydła a czy masz bydło czy krowy to i tak musisz rano wstać itd... i też jest to zobowiazanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    79

Jeśli chodzi o opasy to już wygląda to inaczej, uwierz , jak mają rozdaną paszę poprzedniego dnia powiedzmy o 15 i jest wysypane na dwa dni to jak pojawisz się następnego dnia o 10-11 to tam nic się nie stanie, no i oporządek trwa powiedzmy 10 min rano 10 wieczorem. Ja do podgarniania używam miniladowarki.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strsw33    93

Mleko będzie w cenie bo ludzie ngusy się robią i nikt przy tym robić nie chce tobie zobza że zasieje po robocie 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12204
radekz200 napisał:

Chłopaki a co i gdzie trzeba kupić żeby dostać kalendarz rujowy? 😂

na co Ci to 🤔🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    876
43 minuty temu, radekz200 napisał:

Chłopaki a co i gdzie trzeba kupić żeby dostać kalendarz rujowy? 😂

Oddaj mi cielaka i dam ci kalendarz 😁

 

https://www.mcb.com.pl/do-pobrania

Edytowano przez karol091193
  • Haha 2

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

Kumple wszystkich prezesow mleczarni a w szczególności tych co kolportują ich gazetę:D ostatnio byl artykuł o jakiejś firmie co rzekomo przekopała pole rolnikowi bez jego zgody a w następnym wydaniu było sprostowanie że to jednak nie prawda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331
1 godzinę temu, sw_kamil napisał:

Ciężko jest mi sobie wyobrazić kryzys większy jak bodaj był od 2014 do bodaj połowy 2016. 

Przypomnijmy 

Ruchawki na ukrainie i embargo ukrainy i rosji.

Zniesienie kwot mlecznych.

za***iste kary za mleko

Dwa czy trzy lata suszy (w grudniu /styczniu trzeba bylo kupowac siano bo juz swojego nie bylo)dopiero mokry był 2017 rok.

Pamiętam ze za 15 k litrów mleka bralem 12 k zł i z tego jeszcze mleczarnia ujebywala mi 2800 zl na poczet tych j**anych kar za mleko na którym zarobiła mleczarnia,przewoźnicy, hurtownia, sklep a karę placilismy i płacimy tylko my. 

Znajoma rodziców przeniosła się w 2016 roku z rotr do sierpca to już tak za sierpniowe/wrzesniowe mleko dostała 1,70 a u nas był w lipcu ze skupu ocenić obore bo też chcieliśmy przejść, choć tata się wahał. Pamiętam wszystko jakby to było wczoraj.

 

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14151

Też pamiętam jak za prawdę nas osm Chorzele gniotło ceną 66groszy za litr mleka. I po raz setny powiem ze kierowcy to złodzieje a mleko biorą od największych brudasów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1203
10 godzin temu, piotrek91p napisał:

Jeśli chodzi o opasy to już wygląda to inaczej, uwierz , jak mają rozdaną paszę poprzedniego dnia powiedzmy o 15 i jest wysypane na dwa dni to jak pojawisz się następnego dnia o 10-11 to tam nic się nie stanie, no i oporządek trwa powiedzmy 10 min rano 10 wieczorem. Ja do podgarniania używam miniladowarki.

No właśnie 10 min rano 10 wieczorem ale jednak do tego mieszanie wozu robienie bel czyli w najfajniejszym czasie zapierdol itp utrzymywanie maszyn zielonkowych jakies sporadyczne choroby mięsnych no i ogólnie dalej śmierdzisz krowa ,, co oczywiście nie do ciebie tylko nas wszystkich utrzymujących mleczne i mięsne ''

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6915

Też go odpaliłem. Bezpowrotnie

1 godzinę temu, vodz napisał:

Ciężko jest mi sobie wyobrazić kryzys większy jak bodaj był od 2014 do bodaj połowy 2016. 

Przypomnijmy 

Ruchawki na ukrainie i embargo ukrainy i rosji.

Zniesienie kwot mlecznych.

za***iste kary za mleko

Dwa czy trzy lata suszy (w grudniu /styczniu trzeba bylo kupowac siano bo juz swojego nie bylo)dopiero mokry był 2017 rok.

Pamiętam ze za 15 k litrów mleka bralem 12 k zł i z tego jeszcze mleczarnia ujebywala mi 2800 zl na poczet tych j**anych kar za mleko na którym zarobiła mleczarnia,przewoźnicy, hurtownia, sklep a karę placilismy i płacimy tylko my.

Weź nic nie mów. Przekroczyliśmy kwotę o 51%... Mocno zabolało. Dobry nowy samochód by za to kupił

Później tak jak mówisz susza i cena 1,10 a kary 90gr. Lepiej było to na pole wylać

  • Like 3
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    876
47 minut temu, Podlesiok napisał:

Niech spada 😂 lżej będzie rezygnować 😝

Ja tam nie widzę problemu. Niech tylko zakład zadeklaruje, że rozstajemy się w przyjacielskich relacjach z dnia na dzień i ja tam problemu nie widzę 


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj