Polecane posty

Mateusz1q    1826
9 minut temu, Krowiarka napisał:

Info z mleczarni ryczałtowcom mleko w dół o VAT, ale jak jest z vatowcami? Tego nie wiem.

Sent pic or didint happent

Edytowano przez Mateusz1q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223

Ni huhu nic tylko zakończyć produkcję! Żygać mi się chce tym wszystkim.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Hmm chyba się doczytałam vatowcy też bez vatu. Tylko, że tu VAT będzie w kosztach i będzie można odliczyć.  Ryczałtowiec nic nie odliczy, tyle co nawozy będzie miał tańsze i paliwo. Wyjdą na tym gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Wg mnie vatowiec będzie mieć 0% a na ryczałt pozostanie. Gadanie jest o stawce 5% i jej redukcji na 0%. Czyli jakby to miało dotyczyć tylko vatowca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
22 minuty temu, Marcin133 napisał:

Kuźwa to ryczałtowcy dostaną szału ...trochę ucichło na forum ale zaraz będzie bum.

A żebyś ku🤬 wiedział że będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
29 minut temu, Krowiarka napisał:

Info z mleczarni ryczałtowcom mleko w dół o VAT, ale jak jest z vatowcami? Tego nie wiem.

. Nie ma żadnych decyzji , jedynie to jest błędna interpretacja społdzielni mleczarskiej 

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

PRZESTAŃCIE SIAĆ PANIKĘ, jeden troll napisał bez żadnych dowodów i teraz będzie gównoburza wielka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
10 minut temu, Krowiarka napisał:

Hmm chyba się doczytałam vatowcy też bez vatu. Tylko, że tu VAT będzie w kosztach i będzie można odliczyć.  Ryczałtowiec nic nie odliczy, tyle co nawozy będzie miał tańsze i paliwo. Wyjdą na tym gorzej.

To masz jakiś link do rozporządzenia ... Czy tylko dywagujesz jak wszyscy ? 

2 minuty temu, Mateusz1q napisał:

PRZESTAŃCIE SIAĆ PANIKĘ, jeden troll napisał bez żadnych dowodów i teraz będzie gównoburza wielka

W obecnej sytuacji wszystko jest możliwe i tyle 

Edytowano przez Bogdan_ja
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689
30 minut temu, Krowiarka napisał:

Info z mleczarni ryczałtowcom mleko w dół o VAT, ale jak jest z vatowcami? Tego nie wiem.

Az sie zagotowalem i zadzwonilwm do mleczarni. I dowiedzialem sie ze o niczym takim nie wiedza. Ale nawet w planach nie ma nic mowy o 7% vacie. Tylko o 5% dla vatowca. 

Wiec nie wiem kto w sierpcu podal taka informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
8 minut temu, Mateusz1q napisał:

PRZESTAŃCIE SIAĆ PANIKĘ, jeden troll napisał bez żadnych dowodów i teraz będzie gównoburza wielka

akurat ta Pani tylko napisał o czym poinformowała ją mleczarnia , w sumie jest taki burdel żę interpretacja prawa i przepisów jest bardzo trudna dla wszystkich 

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3898

Trzymajmy się mocno za kieszenie. Ten rok może byc albo nie być dla wielu gospodarstw. Te pajace zamiast brać się za pośredników którzy w większości przypadków biorą tylko kasę za przewalanie faktur i niepotrzebnie podbijają ceny czy sieci handlowe które mają 100% albo i większe marże to  biorą się za tych którzy najwięcej i najciężej pracuja. 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
58 minut temu, Krowiarka napisał:

Info z mleczarni ryczałtowcom mleko w dół o VAT, ale jak jest z vatowcami? Tego nie wiem.

 

36 minut temu, Krowiarka napisał:

Hmm chyba się doczytałam vatowcy też bez vatu. Tylko, że tu VAT będzie w kosztach i będzie można odliczyć.  Ryczałtowiec nic nie odliczy, tyle co nawozy będzie miał tańsze i paliwo. Wyjdą na tym gorzej.

Tu info z mleczarni, tu coś se doczytałam, a na forum se napisze całkiem  posta z d*py dla śmiechu 🙆

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Co cię  boli człowieku? Znajomy rolnik ryczałtowiec dowiedział się w mleczarni że ma mleko w dół, a to co doczytałam to news letter Top Agrar. I co tu jest do śmiechu?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14116
22 minuty temu, krzychu121 napisał:

Trzymajmy się mocno za kieszenie. Ten rok może byc albo nie być dla wielu gospodarstw. Te pajace zamiast brać się za pośredników którzy w większości przypadków biorą tylko kasę za przewalanie faktur i niepotrzebnie podbijają ceny czy sieci handlowe które mają 100% albo i większe marże to  biorą się za tych którzy najwięcej i najciężej pracuja. 

Ba no widzisz pytałem co by można było zmienić na tym naszym rynku to zbytnio nikt nie miał nic do powiedzenia. Jest dobrze, będzie lepiej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

jeszcze raz napisze żę jest burdel i nawet urzedy skarbowe mają problemy z weryfikacją przepisów , ale raczej zwrot vat rolnikom  pozostanie  

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3898
2 minuty temu, gregor1284 napisał:

Ba no widzisz pytałem co by można było zmienić na tym naszym rynku to zbytnio nikt nie miał nic do powiedzenia. Jest dobrze, będzie lepiej 

Bedzie wesoło w każdej branży. Z kim by nie rozmawiał to wszyscy koszta o 200-300% do góry 

3 minuty temu, jarecki napisał:

jeszcze raz napisze żę jest burdel i nawet urzedy skarbowe mają problemy z weryfikacją przepisów 

US to nie ma problemu żeby cię ujeba.c jak nie zapłacisz kilku złoty na czas ale na tym na czym powinien się znać j egzekwować to już się nie zna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Poprostu vatowcy maja bol 4 liter i wymyslaja glupoty ze vaciku nie odlicza od paliwa, nawozow i pradu. Trza nowy traktorek kupic do odliczenia.

Edytowano przez Bugii
  • Haha 1
  • Confused 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
19 minut temu, Krowiarka napisał:

Nie, nie znajomy znajomego tylko ojciec mojego pracownika.

Nie kompromituj sie

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj