Polecane posty

krzychu121    790
7 minut temu, Bugii napisał:

Poprostu vatowcy maja bol 4 liter i wymyslaja glupoty ze vaciku nie odlicza od paliwa, nawozow i pradu. Trza nowy traktorek kupic do odliczenia.

Bol to będą mieli wszyscy jak się okaże że zamiast zyskać to stracą wszyscy. Zresztą twoj przykład to pokazuje parę postów wyżej jak się zagotowales i szybko dzwoniłeś bo może dostaniesz wypłatę bez vatu. Narazie nic nie jest pewne , komu zabiorą a komu zostawia. Przyjdą wypłaty w marcu to się okaże. Już nie jeden się cieszył z nowego ładu a tu po przelaniu wypłaty na konto okazało się że jednak starcili zamiast zyskać . Także nie ciesz się czyimś nieszczęściem bo sam nie wiesz co cię czeka a to że ktoś na skupie ci powiedział że nie odlicza ci VAT jest tak pewna informacja  jak informacja o taniejących nawozach od Mietka  co chodzi i sprzata plac u gościa co handluje nawozami. 

• Like 6

Krowiarka    124
12 minut temu, Bugii napisał:

Poprostu vatowcy maja bol 4 liter i wymyslaja glupoty ze vaciku nie odlicza od paliwa, nawozow i pradu. Trza nowy traktorek kupic do odliczenia.

Czy ty rozumiesz co napisałeś? 😄 Vatowcy nie odliczą, ale i nie zapłacą i tak wyjdzie na czysto.

• Thanks 1

Marcin133    519

Krowiarka daj spokój bo się ugotują chłopaki....pożyjemy zobaczymy podejrzewam że i ryczałt i VAT dostanie po p...kieszeni

• Like 1

Wiadomość z agroFakt.pl

Krowiarka    124
2 minuty temu, Mateusz1q napisał:

Nie kompromituj sie

Czym jeśli można spytać? Takiej dziwnej fali jadu jaka jest na tym forum to nie ma chyba nigdzie w sieci.😒

• Like 4

komizmo    2037

Tyle zyskali ryczałtowcy, że pszenica u nas spadła już na 1100. Jak zwykle obłowią się wszyscy na kłócących się chłopkach

• Like 2

Krowiarka    124
1 minutę temu, Marcin133 napisał:

Krowiarka daj spokój bo się ugotują chłopaki....pożyjemy zobaczymy podejrzewam że i ryczałt i VAT dostanie po p...kieszeni

Fakt tutaj lepiej się nie odzywać nawet jak się coś wie.

• Like 11

Bugii    648
8 minut temu, krzychu121 napisał:

Bol to będą mieli wszyscy jak się okaże że zamiast zyskać to stracą wszyscy. Zresztą twoj przykład to pokazuje parę postów wyżej jak się zagotowales i szybko dzwoniłeś bo może dostaniesz wypłatę bez vatu. Narazie nic nie jest pewne , komu zabiorą a komu zostawia. Przyjdą wypłaty w marcu to się okaże. Już nie jeden się cieszył z nowego ładu a tu po przelaniu wypłaty na konto okazało się że jednak starcili zamiast zyskać . Także nie ciesz się czyimś nieszczęściem bo sam nie wiesz co cię czeka a to że ktoś na skupie ci powiedział że nie odlicza ci VAT jest tak pewna informacja  jak informacja o taniejących nawozach od Mietka  co chodzi i sprzata plac u gościa co handluje nawozami. 

Mam gospodarstwo ryczaltowe i vatowe wiec wszystko mi jedno. Jednak vat z mleka to nie przelewki. I z krowiarka oddajemy do tej samej mleczarni ktora jej powiedziala ze vat ryczaltowca zabiora a mi jakims cudem ze nic nie wiedza.

krzychu121    790

To machlojki robisz w takim razie jak sprzedajesz jako ryczaltowiec a kupujesz jako vatowiec. 😄Śmieje się ale skoro twój  brat ojciec czy syn jest na vacie to wiesz czym to pachnie 

• Like 3

Krowiarka    124
Napisano (edytowany)
31 minut temu, Bugii napisał:

Mam gospodarstwo ryczaltowe i vatowe wiec wszystko mi jedno. Jednak vat z mleka to nie przelewki. I z krowiarka oddajemy do tej samej mleczarni ktora jej powiedziala ze vat ryczaltowca zabiora a mi jakims cudem ze nic nie wiedza.

Ja nie napisałam, że w skupie nic nie wiedzą o vatowcach tylko, że  znajomy nie pytał o vatowcow, a o siebie ryczałtowca. 😄 i nam też pewnie zabiorą, ale nie mam potwierdzonego info ze skupu bo tam nie byłam. A kiedy tam pytaleś?

Edytowano przez Krowiarka

alfa    363

Moje zdanie jest takie w sprawie tego vatu ze czy ryczałtowiec czy vatowiec to staci i ten o ten konsument ostateczny nie zyska nic a obłowi się Euro cash biedry skupy  itp. Niestety ale jak patrzę na nierzad PiS to wydaje mi się że każdemu dobrze każdemu dają tylko jakoś tego nie widać a koniec końców każdy traci. Tu już lepiej nie będzie tu może być już tylko gorzej. Tak jak z gazem był podpisany przez Tuska z ruskim  dobry kontrakt oczywiście PiS musiał to zmienić bo ustalone przez po nie ważne jak to się skończy. Ale co pokrzyczeli w tvpis że odszkodowanie od ruskich dostali za gaz ludziska się na oglądali i co? A no to że ludzie naiwni myśleli że PiS taki cudowny i kasę wydarl od ruska. Jak teraz mamy? Każdy widzi cena gazu jest taka a nie inna 

• Like 1

Bugii    648
47 minut temu, Krowiarka napisał:

Ja nie napisałam, że w skupie nic nie wiedzą o vatowcach tylko, że  znajomy nie pytał o vatowcow, a o siebie ryczałtowca. 😄 i nam też pewnie zabiorą, ale nie mam potwierdzonego info ze skupu bo tam nie byłam. A kiedy tam pytaleś?

Najpierw to pisalas ze masz info z mleczarni poparte artykulem.

A na koniec okazalo sie ze masz te info od typa ktory stwierdzil ze lepiej oplaca sie doic czyjes krowy niz swoje. A artykul zaginal po drodze.....

Dream1990    94
Napisano (edytowany)

Projekt zmiany ustawy zakłada:

Art. 1. W ustawie z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2021 r. poz. 685, z późn. zm.1) ) po art. 146d dodaje się art. 146da–146dc w brzmieniu: „Art. 146da. 1. Od dnia 1 lutego 2022 r. do dnia 31 lipca 2022 r. dla:

1) towarów spożywczych wymienionych w poz. 1–18 załącznika nr 10 do ustawy, innych niż klasyfikowane według Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług w grupowaniu usługi związane z wyżywieniem (PKWiU 56),

– stawka podatku wynosi 0%.

Załącznik nr 10

3

CN 04

Produkty mleczarskie; jaja ptasie; miód naturalny; jadalne produkty pochodzenia zwierzęcego, gdzie indziej niewymienione ani niewłączone

Mleko krowie zaczyna się CN 04...

Więc macie odpowiedź.

Edytowano przez Dream1990
  • Thanks 1

Krowiarka    124
Napisano (edytowany)
31 minut temu, Bugii napisał:

Najpierw to pisalas ze masz info z mleczarni poparte artykulem.

A na koniec okazalo sie ze masz te info od typa ktory stwierdzil ze lepiej oplaca sie doic czyjes krowy niz swoje. A artykul zaginal po drodze.....

A typ doi swoje krowy ale ma kilku synów i 1 pracuje u mnie koniec zamykam temat z ludźmi myślącymi inaczej nie da się pogadać niestety

https://www.agrofoto.pl/articles/prow-2014-2020/zniesienie-vat-czy-obejmie-zboza-rzepak-i-bydlo-jakie-konsekwencje-dla-ryczaltowcow/?utm_source=IPR%2BNewsletterTAP&utm_medium=IPR%2BCodzienny&utm_campaign=IPR%2BNewsletterTAP

a tu jest artykuł

Edytowano przez Krowiarka

Bogdan_ja    953
Napisano (edytowany)
19 minut temu, Dream1990 napisał:

Projekt zmiany ustawy zakłada:

Art. 1. W ustawie z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2021 r. poz. 685, z późn. zm.1) ) po art. 146d dodaje się art. 146da–146dc w brzmieniu: „Art. 146da. 1. Od dnia 1 lutego 2022 r. do dnia 31 lipca 2022 r. dla:

1) towarów spożywczych wymienionych w poz. 1–18 załącznika nr 10 do ustawy, innych niż klasyfikowane według Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług w grupowaniu usługi związane z wyżywieniem (PKWiU 56),

– stawka podatku wynosi 0%.

Załącznik nr 10

3

CN 04

Produkty mleczarskie; jaja ptasie; miód naturalny; jadalne produkty pochodzenia zwierzęcego, gdzie indziej niewymienione ani niewłączone

Mleko krowie zaczyna się CN 04...

Więc macie odpowiedź.

Jest jedno małe ale  chłopie... To jest załącznik nr 10 a to są wymienione produkty ze stawka 5% i ta jest obniżona na 0...😜

RR jest na sprzedaż 7 %.... Wiec co wyjaśniłeś.... 😋

18 minut temu, Krowiarka napisał:

No i coi  gdzie doczytałaś te wieści co głosiła? 

Toć pisze wyraźnie że rr bez zmian.... 

Edytowano przez Bogdan_ja
  • Like 1

slawek74    8293
Marcin133 napisał:

a ,,pinokio,, lody 👍

radekz200    3889

Po kasie na koncie widzę ze polmlek miał jednak gest i sypnął trochę groszem 😂😂

Dream1990    94
5 minut temu, Bogdan_ja napisał:

Jest jedno małe ale  chłopie... To jest załącznik nr 10 a to są wymienione produkty ze stawka 5% i ta jest obniżona na 0...😜

RR jest na sprzedaż 7 %.... Wiec co wyjaśniłeś.... 😋

A widzisz żebym pisał że coś na ryczałcie się zmienia? chcieliście podstawę prawna - tu jest wycinek projektu.

• Thanks 1

Bugii    648
26 minut temu, Krowiarka napisał:

A typ doi swoje krowy ale ma kilku synów i 1 pracuje u mnie koniec zamykam temat z ludźmi myślącymi inaczej nie da się pogadać niestety

https://www.agrofoto.pl/articles/prow-2014-2020/zniesienie-vat-czy-obejmie-zboza-rzepak-i-bydlo-jakie-konsekwencje-dla-ryczaltowcow/?utm_source=IPR%2BNewsletterTAP&utm_medium=IPR%2BCodzienny&utm_campaign=IPR%2BNewsletterTAP

a tu jest artykuł

No w nim pisze jak byk ze rr 7% bez zmian przy sprzedazy produktow.

• Like 1
  • Thanks 1

radekz200    3889
11 minut temu, Marcin133 napisał:

Radek chwol się ile

Jak będzie faktura 😛 ale chyba troszke lepiej niz u ciebie 😛

Krowiarka    124

No jakby było inaczej to by było niesprawiedliwe, bo vatowiec odliczy VAT po czasie, a ryczałtowiec musiałby zapłacić. Artykuł jest z dzisiaj, a gadanie mojego znajomego z wczoraj skąd mu się to wzięło i kto mu co powiedział to nie wiem, ale przy okazji się zapytam.

• Confused 1

jarecki    2908

z tego co mi wiadomo to nic dla rolnika się nie zmieni zarówna dla ryczałtowca i vatowca tak samo będzie jak do tej pory , chyba żę rolnik vatowiec ma sprzedaż bezpośrednią .  taki był zamysł ustawodawcy , być możę  w projekcie popełniono błędy to prawdopodobnie zostaną naprawione .

Bogdan_ja    953
8 minut temu, Krowiarka napisał:

No jakby było inaczej to by było niesprawiedliwe, bo vatowiec odliczy VAT po czasie, a ryczałtowiec musiałby zapłacić. Artykuł jest z dzisiaj, a gadanie mojego znajomego z wczoraj skąd mu się to wzięło i kto mu co powiedział to nie wiem, ale przy okazji się zapytam.

No nie ośmieszaj się już....😋

• Haha 1

Krowiarka    124

Artykułu całego nie czytałam, bo ryczalt mnie nie interesuje jestem na vacie, a znajomy to znajomy. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez danielhaker
      Rolnicy każdego roku zmuszeni są śledzić uważnie zmieniające się ceny pszenicy w Polsce. Aktualne notowania pszenicy wcale nie są takie łatwe do oszacowania i determinuje je cały szereg różnych czynników, które mogą warunkować o znaczącej obniżce lub podwyżce ich cen. Umiejętne oszacowanie cen pszenicy 2022 wymaga od rolników sporego doświadczenia w branży, a także ciągłego śledzenia zmieniających się warunków rynkowych. Tylko wtedy będą w stanie przewidzieć, czy ceny pszenicy rosną czy spadają. 
      Jakie będą ceny pszenicy w 2022 roku?
      To pytanie zadają sobie rolnicy w całym kraju, kiedy tylko zbliża się sezon upraw. Zastanawiając się, od czego zależy cena pszenicy, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wielkość krajowej produkcji zbóż zarówno w obecnym sezonie, jak i w tym poprzedzającym. Warto zwrócić uwagę również na prognozy w kolejnym sezonie, uwzględniając również zboża importowane. Zdajemy sobie sprawę, że przewidzenie tych kwestii do najłatwiejszych zadań nie zależy i jest w dużej mierze niezależne od rolników, chociażby ze względu na zmieniające się czynniki pogodowe, ponieważ miniona susza może w znacznym stopniu wpłynąć na obecną cenę pszenicy. Przy prognozie cen pszenicy w 2022 roku należy uwzględnić również stan zapasów,  system krajowego handlu zbożem, ale też produkcję i zapasy światowe. Plony mogą też różnić się w zależności od poszczególnych regionów w kraju. 
      Cena pszenicy 2022 - prognozy
      Pomocne mogą okazać się również prognozy KOWR, czyli Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, który stara się określić, ceny pszenicy 2022 np. na podstawie jej zużycia czy wielu innych najpopularniejszych czynników. Warto czerpać wiedzę na temat zmieniających się cen zboża z różnych źródeł, aby finalna prognoza była jak najbardziej wiarygodna i miała najwyższa skuteczność, a prognozy specjalistów i analityków mogą okazać się cennym źródłem wiedzy.