misio3p

Ceny trzody chlewnej 2022

Polecane posty

krilan06    2430

Już nie mówię u kupnie duńczyków ale są w tym kraju gospodarstwa które sprzedają prosięta i non stop dostają dopłaty bo niby mają cykl zamknięty a są też tacy którzy kupują te prosięta i nic nie dostają 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4140
20 minut temu, galan99 napisał:

Będzie pomoc dla polskich rolników produkujących trzodę chlewną. Otrzymają oni nawet 70 tys. zł. Jakie są warunki przyznania dotacji? Jakie są stawki? Sprawdź!

Karwasz mać nie lubicie PiS , ale dotacje każdy lubi .

 

Łącznie polscy hodowcy otrzymają 155 mln. euro. Najmniejsze gospodarstwa mogą liczyć na jednorazową pomoc w wysokości 2,4 tys. zł., a największe nawet na 70 tys. zł. 

Zaproponowane przez rząd stawki pomocy przedstawiają się następująco:

2400 zł – jeżeli rolnik lub jego małżonek zgłosił oznakowanie co najmniej 10 sztuk i nie więcej niż 24 sztuk,

5000 zł – jeżeli rolnik lub jego małżonek zgłosił oznakowanie co najmniej 25 sztuk i nie więcej niż 49 sztuk,

10 000 zł – jeżeli rolnik lub jego małżonek zgłosił oznakowanie co najmniej 50 sztuk i nie więcej niż 99 sztuk,

20 000 zł – jeżeli rolnik lub jego małżonek zgłosił oznakowanie co najmniej 100 sztuk i nie więcej niż 199 sztuk,

30 000 zł – jeżeli rolnik lub jego małżonek zgłosił oznakowanie co najmniej 200 sztuk i nie więcej niż 299 sztuk,

40 000 zł – jeżeli rolnik lub jego małżonek zgłosił oznakowanie co najmniej 300 sztuk i nie więcej niż 399 sztuk,

50 000 zł – jeżeli rolnik lub jego małżonek zgłosił oznakowanie co najmniej 400 sztuk i nie więcej niż 499 sztuk,

60 000 zł – jeżeli rolnik lub jego małżonek zgłosił oznakowanie co najmniej 500 sztuk i nie więcej niż 599 sztuk,

70 000 zł – jeżeli rolnik lub jego małżonek zgłosił oznakowanie co najmniej 600 sztuk – zwierząt gatunku świnia (Sus scrofa) urodzonych w siedzibie stada posiadacza tych zwierząt w okresie od dnia 1 kwietnia 2021 r. do dnia 31 marca 2022 r.

I się chłopek będzie cieszył ochłapkiem i dalej produkował poniżej kosztów, nie zabija się kur znoszących złote jaja.

Edytowano przez Desperado
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek0093    5

Jak przejąłem gospodarstwo rolne od stycznia tego roku to znowu będę pokrzywdzony, bo urodzenia tylko będą liczyć się od tego roku a nie ma coś takiego jak kontynuacja od rodziców...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Ja dziś będąc w sklepie już słyszałem że znowu swianierze dostaną do 70tys na głowę i się zastanawiam co oni gadają wchodzę tu i wszystko jasne

Tylko zastanawiające skąd ludzie spoza gospodarstwa wiedza szybciej o dopłatach niż ja który trzyma świnie ? Chyba zbyt dużo wolnego czasu 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271
waldek0093 napisał:

Jak przejąłem gospodarstwo rolne od stycznia tego roku to znowu będę pokrzywdzony, bo urodzenia tylko będą liczyć się od tego roku a nie ma coś takiego jak kontynuacja od rodziców...

ja mam podobnie, dzwoń w poniedziałek do izby rolniczej w swoim województwie żeby nagłośnić temat, aktualnie rozporządzenie jest w fazie konsultacji a izby rolnicze to opiniuj tylko muszą wiedzieć że takie przypadki są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smertin    80

Na PiS nie głosowałem, nie trawię 90% z tego co robią, ale faktem jest, że jednak jakoś pomagają. Proszę mi tu tylko nie peirdoli..c że naprawiają to co sami zepsuli bo to co się dzieje z cenami od roku, dwóch to jest na skalę.globalna, a nie pomysły Jarka. A prawda jest taka, że jak wcześniej był nierząd sepleniacego podwładnego Merkel to na prośby o pomoc padały teksty - sory, taki mamy klimat. Sory wolny rynek, tylko debil pracuje za 5tysiecy na miesiąc, a jak nie masz pieniędzy durniu to weź kredyt.

 

 

 

 

Edytowano przez smertin
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

Nie politykuj i nie gadaj słowami TVPis od wywnętrzania swoich przemyśleń są inne działy,tutaj piszemy o cenach świń i nie chodzi mi o wypłaty TYCH na Wiejskiej

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167
9 godzin temu, smertin napisał:

Na PiS nie głosowałem, nie trawię 90% z tego co robią, ale faktem jest, że jednak jakoś pomagają. Proszę mi tu tylko nie peirdoli..c że naprawiają to co sami zepsuli bo to co się dzieje z cenami od roku, dwóch to jest na skalę.globalna, a nie pomysły Jarka. A prawda jest taka, że jak wcześniej był nierząd sepleniacego podwładnego Merkel to na prośby o pomoc padały teksty - sory, taki mamy klimat. Sory wolny rynek, tylko debil pracuje za 5tysiecy na miesiąc, a jak nie masz pieniędzy durniu to weź kredyt.

 

 

 

 

blondyna mówiła chyba o 6 tys. Tak mi się kojarzy;) O tych dopłatach też się dowiedziałem w piątek od usługobiorcy który trzyma bydło mleczne. Nic nie dostanę bo kupuję polskie warchlaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2430

Zboże do góry, zaraz się okaże po nowym roku że koncentraty też, energia do góry, także przy spadku ceny świń znowu może być spora dokładka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek0093    5
Dnia 14.10.2022 o 13:47, adamn999 napisał:

ja mam podobnie, dzwoń w poniedziałek do izby rolniczej w swoim województwie żeby nagłośnić temat, aktualnie rozporządzenie jest w fazie konsultacji a izby rolnicze to opiniuj tylko muszą wiedzieć że takie przypadki są.

Właśnie napisałem e-mail do kujawsko-pomorskiej izby rolniczej, opisałem całą moją sytuację. Zobaczymy czy nasze opinie coś zmienią w tej sprawie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436
90210grzesiu napisał:

9 godzin temu, smertin napisał:

Na PiS nie głosowałem, nie trawię 90% z tego co robią, ale faktem jest, że jednak jakoś pomagają. Proszę mi tu tylko nie peirdoli..c że naprawiają to co sami zepsuli bo to co się dzieje z cenami od roku, dwóch to jest na skalę.globalna, a nie pomysły Jarka. A prawda jest taka, że jak wcześniej był nierząd sepleniacego podwładnego Merkel to na prośby o pomoc padały teksty - sory, taki mamy klimat. Sory wolny rynek, tylko debil pracuje za 5tysiecy na miesiąc, a jak nie masz pieniędzy durniu to weź kredyt.

 

 

 

 

blondyna mówiła chyba o 6 tys. Tak mi się kojarzy;) O tych dopłatach też się dowiedziałem w piątek od usługobiorcy który trzyma bydło mleczne. Nic nie dostanę bo kupuję polskie warchlaki.

i to jest cholernie niesprawiedliwe dla tych co kupują warchlaka. Trzecia bodajże pomoc dla cyklu zamkniętego i producenta warchlaka a dla tuczu otwartego totalne zero... mogłoby by chociaż być do tych co tuczą polskie warchlaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

Waldek ja pisałem do Wielkopolskiej izby, i dzwoniłem do rajdowej rady izb rolniczych i zwrócą na to ministerstwu uwagę.


krajowej

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Jaka cena w łódzkim listopad grudzień będę miał kilka dziesiąt szt do odstawy,  takie pytanie mam do jakiej wagi trzymajcie, ja ok 110 są też nie raz 120 średnia A czasami ledwo 100 przekroczą , niektórzy mówią że minimum 130 mniejsze nie watro 

Edytowano przez mesi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandzior11    44
9 godzin temu, mesi napisał:

Jaka cena w łódzkim listopad grudzień będę miał kilka dziesiąt szt do odstawy,  takie pytanie mam do jakiej wagi trzymajcie, ja ok 110 są też nie raz 120 średnia A czasami ledwo 100 przekroczą , niektórzy mówią że minimum 130 mniejsze nie watro 

Jak masz swoje prosiaki to do 115 max dobrze wychodzi. Kupują drogie warchlaki musisz dociągnąć do 120-125 . Taka prawda ja oddaje od 98-110 przy cyklu zamkniętym. Wiem ze jak przetrzymam to zużycie paszy w górę a tak to miejsce się zwalnia rosną następne. Wagę koło 100 kg od urodzenia niejednokrotnie w 4.5 miesiąca wszystko zależy jak prosiaki wystartują 😁

Edytowano przez bandzior11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karis    1

Czy jak w zeszły tygodniu sprzedałem ostatnie sztuki i stan jest zero to załapie się na tą pomoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kmk90    15
Dnia 16.10.2022 o 21:52, turtojs napisał:

i to jest cholernie niesprawiedliwe dla tych co kupują warchlaka. Trzecia bodajże pomoc dla cyklu zamkniętego i producenta warchlaka a dla tuczu otwartego totalne zero... mogłoby by chociaż być do tych co tuczą polskie warchlaki

Myśle, ze producenci warchlaka wystarczająco długo finansują dla Ciebie pomoc poprzez sprzedaz warchalaka w granicach 250zl albo poniżej. Jeżeli nie zarobiłeś przy kupnie warchlaka w tych pieniądzach i sprzedazy za 7,5 albo 8zl to lepiej porzuć ta branże. Gwarantuje Ci, ze ostatni rok producenci warchlaka nie zarabiali a cykl zamknięty tuczem niwelował stratę na warchlaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

Można zawsze napisać do Pinokia że już nawet na miskę ryżu nie zostaje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj