misio3p

Ceny trzody chlewnej 2022

Polecane posty

Teraz jak cena idzie w górę to będą już uzupełniać chlewnie. I znowu cena może  trochę obniży bo będzie towaru za dużo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Zgodzę się z kolegą z piotrkowskiego, kilka lat temu budowa chlewni zwracała się do roku. Ale tylko ten "duży" ma możliwości i zdolność kredytową do dalszego rozwoju. Mały musi się zwinąć i nie wiadomo jak by się trzepał i państwo sztucznie by przedłużało jego agonię to i tak upadnie, przez rynek lub brak następcy. Sam jestem z tych małych i moją agonie jeszcze przedłuży dopłata do loch, jakby jej nie było to w 2022 byłby koniec loch. 

Można przedłużyć agonię rasami zachowawczymi, czy MOL-ami (małe przetwórstwo) ale to dla małej grupy zainteresowanych.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MonteChristo    1311

I co z tego małego przetwórstwa jak człowiek woli kupić tańsze gówno z marketu niż towar pryma sort, a różnice przeznaczy na używki 🤷‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian303    137
48 minut temu, simpleNICKpl napisał:

szczerze mówiąc prywatnie nie znam nikogo kto mając cokolwiek znaczącą hodowlę (mówię tutaj o 1000 stanowisk+) wycofuje się z tuczu. Znam tylko przypadki w których ludzie rezygnują okresowo z pełnego zasiedlenia gdy ryzyko jest zbyt wysokie. Większość za to planuje o rozbudowie hodowli. Sam chce dostawić budynek do 2000 stanowisk

A ja znam i to nie mało najróżniejszych przypadków. Nie chcę się wgłębiać, wystarczy spojrzeć na oficjalne statystyki, jak spada pogłowie świń.

Ale jak was stać, to rozbudowywujcie swoje hodowlę. Teraz jest najlepszy moment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simpleNICKpl    218

jakby ilość ziemii w okolicy wzrosłaby 4 krotnie to i hodowli byłoby 4 razy więcej. Kasę każdy ma ale nie ma już miejsca na gnojowice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko8    32

Też jestem z piotrkowskiego i o jakiej rozbudowie mówicie?Ci co pobudowali to są na sznurku agencji i produkowac musza ci co  nie  mają pusto i o ile potrafia liczyc to do żniw wstawień nie bedzie chyba ze kontrakt.Kazde ziarko zboza wymiecione tak ze nawet mysz z głodu zdycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian303    137
28 minut temu, simpleNICKpl napisał:

jakby ilość ziemii w okolicy wzrosłaby 4 krotnie to i hodowli byłoby 4 razy więcej. Kasę każdy ma ale nie ma już miejsca na gnojowice

Można zawsze szukać w dalszej okolicy. Ja do swoich owoców dojeżdżam prawię 30km. Nawet w bliższej okolicy, gdzie też mam niedobór ziemi, przy atrakcyjnej ofercie, można nabyć ziemię. Przy aktualnej cenie nawozów podejrzewam, że nie byłoby problemu znaleźć kogoś na umowę odbioru gnojowicy.

Opcji jest dużo. Tylko pytanie, czy jest sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1987
59 minut temu, sylwekbarca2 napisał:

Gobarto 9 E klasę.

A zapłacą? Znajomy nadal czeka na kasę od pośrednika odstawiającego do Gobarto, a miał być przelew max do 7 dni...

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simpleNICKpl    218
damian303 napisał:

28 minut temu, simpleNICKpl napisał:

jakby ilość ziemii w okolicy wzrosłaby 4 krotnie to i hodowli byłoby 4 razy więcej. Kasę każdy ma ale nie ma już miejsca na gnojowice

Można zawsze szukać w dalszej okolicy. Ja do swoich owoców dojeżdżam prawię 30km. Nawet w bliższej okolicy, gdzie też mam niedobór ziemi, przy atrakcyjnej ofercie, można nabyć ziemię. Przy aktualnej cenie nawozów podejrzewam, że nie byłoby problemu znaleźć kogoś na umowę odbioru gnojowicy.

Opcji jest dużo. Tylko pytanie, czy jest sens.

ja mówię o ludziach którzy mają 3000 stanowisk na 20 ha ziemii, jest wiele sposobów ale wszystkie są wykorzystane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147
1 godzinę temu, JanKrzysztof napisał:

A zapłacą? Znajomy nadal czeka na kasę od pośrednika odstawiającego do Gobarto, a miał być przelew max do 7 dni...

To pośrednik nie płaci temu rolnikow, Gobarto 14 dni. Co do półtusz Belgia w tamtym tygodniu 10 plus transport. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1550

jak to w końcu jest? nie daleko jeden kupił 60 ha ziemi z budynkami za 5mln. A gospodarz ok 100 ha ma. Produkcja prosiaka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simpleNICKpl    218

ano jest tak że jak ktoś ma łeb na karku, stałych odbiorców i dostawców to zarobi na każdym rzucie, ewentualnie w ostateczności zdarzy mu się wyjść na zero ale to i tak bardzo rzadkie przypadki. Przykład z poniedziałku, wszyscy mówili że jęczmień po 1500 netto biorą wożą i nikt taniej nie ma, a sam kupiłem za 1350 i dostawca mówił że wszystkim za tyle wozi. Sam połowę obecnie kupuje gotowca a połowę robię bo taniej mi pewne partie paszy kupić jak zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    319

Też twierdzę że z głową na karku idzie na zero wyjść. Jest trudno ale da się. Zarobek to duży znak zapytania. Najbardziej denerwują mnie ci co ciągle płaczą. Wziął kredyt poszedł na modernizację a teraz tekst że żona musi iść do Dino na kasę żeby kredyt spłacić. Tak mu źle a za chwilę wjeżdża nowy 150km traktor do tego jeszcze beka z aplikatorem i nowy rozrzutnik. I pierwszy na proteście agrounii bo nie opłaca się i musi zrezygnować chyba 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

wiesz co,niby jesteś rolnikiem a pitolisz jak miastowy

czy jeśli łazienkę będzie Ci robił płytkarz to też mu wygadasz ze zamiast ciąć płytki starym gównem kupił sobie nową przecinarkę ? Ludzie to są maszyny do pracy,co innego jak by sobie drona za 150 tyś kupił żeby się w niedzielę pobawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

No każdy rozumie że do pracyaszny ale cz nie jest zastanawiające po co komuś John cz Fendt 120km na 20 ha ? I płacz że trzeba splacac i że serwis drogi ? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1550

nie dam sobie ręki uciać ale o tym co mówię nie wiem czy nie jest cały czas na strajkach agrounii. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    319

Słuchaj niech sobie inwestuje ale niech nie nawija że się nie opłaca. Bo jak sie nie opłaca to nie rzucam się z motyka na słońce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, ws71 napisał:

Nie miał co z tym zrobic miał tego 500szt, warunek był aby zabrać całość [200szt], 15 lutego też chciałem wypchąć wszystko i dac sobie spokój, uratowała mnie znajoma dając na krechę zboże[ nałóg hodowli trzody to jednak straszna rzecz

 

 

 

 

 

 

 

Zastanowił bym się czy oby uratowała a nie wepchnęła w jeszcze większe bagno ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1847

@zycietoniejebajka1Wartość  moich zobowiązań  była równa wartości stada , na obecną chwilę  coś ok + 20 tys powyżej zobowiązań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj