Polecane posty

GRZES1545    8986
27 minut temu, Uziu92 napisał:

to teraz czekamy na pszenicę po 9999 za tone 👍

A kto ma tę pszenicę? większość rolników sprzedała już ziarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

Hmmm od kilku miesięcy można było się spodziewać że rosja zaatakuje Ukrainę a od kilku tygodni było to praktycznie pewne. Że za kilka dni będzie marzec i praca w polu się zacznie też można było się spodziewać a dziś wielu rolników się obudziło że nie ma paliwa do traktora. Że ludzie dziś zaczną na potęgę  tankować samochody pod korek i brać na zapas paliwo w garnki, czajniki i wszystkie pojemniki co znajdą nie można było przewidzieć ale jadąc obok stacji i widząc w kolejce "przedsiębiorców rolnych" z beczkami, mauzerami i wszelkiego rodzaju baniakami zaskoczynych tym że za kilka dni będzie marzec ciężko stwierdzić co o nas rolnikach myśleć. Już mnie nie dziwi czemu nikt nas i tych naszych strajków nie traktuje poważnie. Stacje wykorzystują sytuację ile się da i nic w tym dziwnego. Za kilka dni wszystko wróci do normy bo taki przeciętny Kowalski nie będzie się w tym paliwie kąpał ani go pił. Zapasu na 5 lat też nie zrobi.

Edytowano przez krzychrol
  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pojechałem wieczorem z ciekawości na cpn do pobliskiego miasteczka i kupiłem 200 l. po 5.39. W kolejce czekałem jakieś pół godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7399
5 godzin temu, danielursus3p napisał:

Podobno u was na tej stacji od WM do W....sk paliwa niet. W Bor...iu koleżanka mówiła że o 18 wykupione, kilka km dalej zajechałem wracając ze stolicy po fajki, nie nagrałem całej kolejki, ale lekko z 200 aut... 

 

Jak brali po 4 czy 2 tysiące to co się dziwić. 

Ciotka dzwoniła że w Garwolinie też sraka, z pracy się zwalniali i na stację po paliwo 

Nie dawno bo w październiku hurt był po ponad 6 zł. 

Wtedy bambry też na kupili. 

Mam bańki po hemi od dojarki i olejach do ciągnika. 

Bańki 20 litrów, należało się stanąć z nimi koło stacji, sprzedały by się pewnie wczoraj po 20 zł piorunem 

 

5 godzin temu, krzychrol napisał:

Hmmm od kilku miesięcy można było się spodziewać że rosja zaatakuje Ukrainę a od kilku tygodni było to praktycznie pewne. Że za kilka dni będzie marzec i praca w polu się zacznie też można było się spodziewać a dziś wielu rolników się obudziło że nie ma paliwa do traktora. Że ludzie dziś zaczną na potęgę  tankować samochody pod korek i brać na zapas paliwo w garnki, czajniki i wszystkie pojemniki co znajdą nie można było przewidzieć ale jadąc obok stacji i widząc w kolejce "przedsiębiorców rolnych" z beczkami, mauzerami i wszelkiego rodzaju baniakami zaskoczynych tym że za kilka dni będzie marzec ciężko stwierdzić co o nas rolnikach myśleć. Już mnie nie dziwi czemu nikt nas i tych naszych strajków nie traktuje poważnie. Stacje wykorzystują sytuację ile się da i nic w tym dziwnego. Za kilka dni wszystko wróci do normy bo taki przeciętny Kowalski nie będzie się w tym paliwie kąpał ani go pił. Zapasu na 5 lat też nie zrobi.

Jak wczoraj Mietek do ciągnika kupionego na kredyt zatankował 3000 l a Januszowi zabrakło ropy do pasata kupionego na  kredyt to co się dziwić

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

Północne Mazowsze, jechalem przez Mławe i mijałem lotos i circle k to cena ON w granicach 5,50, benzyna ok 5,38 i gaz 2,7. To co robią prywaciarze to jest ich 5 minut gdzie zarobią jak na tych podwyżkach nawozów przed Wigilią, wiadomo baryłka osiągnęła przez chwilę ponad 100 dolarów tyle co w 2014 i ceny pójdą w górę ale nie w taki sposób, że z automatu podnosimy do 7,5 czy 10 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

W tym sezonie zbierzemy plon ale w następnym będą masowe odłogowania nawozy+paliwo nic nikogo nie przekona do takiej inwrstycji jak nie wiadomo czy koszty się zwrócą takie moje skromne zdanie

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12409

Okolice Warszawy Orlen i lotos ON 5,75-5,79zł. Prywaciarza widziałem 5,99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5395

A w Ostrowie z stacji które mijałem najdroższy wczoraj był właśnie Orlen bo 6,09 reszta ok 20-50gr taniej.


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12199
Karol6130 napisał:

Mam bańki po hemi od dojarki i olejach do ciągnika.  Bańki 20 litrów, należało się stanąć z nimi koło stacji, sprzedały by się pewnie wczoraj po 20 zł piorunem   

po olejach kilka baniek jest po płynach niedawno oddałem a nawet dopłaciłem by z folią zabrali 🙄😁 byłby biznes 🤪 jak w ,,Ranczu,, na psach 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19759

Schell Podgaje 6.49🤦

7 godzin temu, GRZES1545 napisał:

A kto ma tę pszenicę? większość rolników sprzedała już ziarno.

Zboża na magazynach jest jeszcze bardzo dużo przynajmniej w mojej okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12199
Bartek933 napisał:

A w Ostrowie z stacji które mijałem najdroższy wczoraj był właśnie Orlen bo 6,09 reszta ok 20-50gr taniej.

franszczyzna...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7399

Orlen stoczek łukowski. 

Limit 50 litrów, ciężarowe wyganiane, verva 6 zł 

Może starczy jeszcze na dwie godziny. 

Przymnie podniósł z 5,82.

Druga stacja 6 zł. 

Obok miasta sucho w zbiornikach. 

Ludzie wkurw... 

Chłopy jeszcze obrządzają, albo mauzerów nie mają 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3927

Już chyba po sraczce. Do jutro pewnie znowu będą stacje miały pełne magazyny. Może i trochę dłużej im zajmie zanim rozwiozą cysternami po całej Polsce paliwo. Aż sam żałuję że nie pojechałem wczoraj z bańkami do miasta, Bez kolejki to brali by po 8 zł za litr z pocałowaniem w rękę 😄  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3668
10 minut temu, krzychu121 napisał:

Już chyba po sraczce. Do jutro pewnie znowu będą stacje miały pełne magazyny. Może i trochę dłużej im zajmie zanim rozwiozą cysternami po całej Polsce paliwo. Aż sam żałuję że nie pojechałem wczoraj z bańkami do miasta, Bez kolejki to brali by po 8 zł za litr z pocałowaniem w rękę 😄  

A jak by 2 tyg temu paliwo było po 8 zł to by strajki były jak w Kanadzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Na orlenie widzialem wczoraj 6.99. A na bp jakies 5 km dalej 5.59.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    858

Dziś paliwo ON 5.74 kolejka na 2 samochody. A wczoraj miasto zablokowane bo w kolejkach pełno samochodów stało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
22 minuty temu, krzychu121 napisał:

Już chyba po sraczce. Do jutro pewnie znowu będą stacje miały pełne magazyny. Może i trochę dłużej im zajmie zanim rozwiozą cysternami po całej Polsce paliwo. Aż sam żałuję że nie pojechałem wczoraj z bańkami do miasta, Bez kolejki to brali by po 8 zł za litr z pocałowaniem w rękę 😄  

Jak się do tego stopnia gawiedź rzuciła to nie będą tylko 2 dni. Kilka dni dłużej. 

 

30 minut temu, Karol6130 napisał:

Orlen stoczek łukowski. 

Limit 50 litrów, ciężarowe wyganiane, verva 6 zł 

Może starczy jeszcze na dwie godziny. 

Przymnie podniósł z 5,82.

Druga stacja 6 zł. 

Obok miasta sucho w zbiornikach. 

Ludzie wkurw... 

Chłopy jeszcze obrządzają, albo mauzerów nie mają 😂

Może przypadkiem po opryski byłeś? Bardzo zdrożały jak coś wiesz? Wybieram się dziś do Jacka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620
1 godzinę temu, sznajdik napisał:

W tym sezonie zbierzemy plon ale w następnym będą masowe odłogowania nawozy+paliwo nic nikogo nie przekona do takiej inwrstycji jak nie wiadomo czy koszty się zwrócą takie moje skromne zdanie

Ja się przygotowuje na taki właśnie scenariusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj