Polecane posty

d4rek    67
50 minut temu, Ursus932 napisał:

A po co ta waga podana 🤔 , żeby wszyscy zrozumieli że bamber ?

Napisałem to dla jaj tak jak kury się trzyma 😁 mam 14ha  - na zdjęciu była waga pojazdów bez ciągników rolniczych i limit tyle sprostowania.  W grudniu zalalem 1000l do zbiornika w hurcie po 5.34 albo 5.43 gdzieś tu pisałem i to mi starczy do zimy. Problem pojawia sie przy koszeniu sąsiad bierze w tysiącach bo ma 2 kombajny i ponoć nie ma zapisany w kolejkę i mówił że ciekawe jak z usługami jak będzie ropa po 10

Edytowano przez d4rek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12204

4.8 było na początku lutego znajomy wczoraj mówił i pewnie też zdrożało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

hehe ja dziś przypomniałem sobie jak kiedyś ludzie dodawali olej rzepakowy do paliwa , patrze a w sklepie 12 zł za butelkę chyba 0.9

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7977

napisze jak to pisali w cenach nawozu, trzeba było brać na początku lutego 😂 jak było taniej, ja kupiłem prawie 2000 l, na dziś jestem ze 4 tys do przodu 👍

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7977

co nie zmienia faktu że na całe życie się nie najesz. ale puki co nie muszę latać po CPN i szaleć.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
1 minutę temu, Uziu92 napisał:

co nie zmienia faktu że na całe życie się nie najesz. ale puki co nie muszę latać po CPN i szaleć.

Dokładnie co będzie to będzie nie ma co panikować. 

 

1 minutę temu, danielhaker napisał:

Tylko 6km? Blisko masz :) Ja 13km do najbliższej

To gdzie Ty stacjonujesz?😮

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3231

ja tez miałem zakupione na cały rok na jesieni ale złozyłem wniosek a oni mi wyliczyli ze jeszcze 400l mogę kupić bo widocznie coś podniesli czy stan bydła cały czas inaczej i dokupiłem 400l na cpn b7, mf i ursusy przepalą te b7 .

Edytowano przez Strongman
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korbol    83
8 minut temu, Uziu92 napisał:

napisze jak to pisali w cenach nawozu, trzeba było brać na początku lutego 😂 jak było taniej, ja kupiłem prawie 2000 l, na dziś jestem ze 4 tys do przodu 👍

Ja podobnie tylko 1,80 x 1900L. Kupiłem w styczniu zbiornik 2,5 tys litrów (6600 zł) z myślą o tym że za parę miesięcy wróci podatek, bo tak to zawsze w beczki lałem. I się zastanawiałem czy dobrze robię na gospodarstwo moich rozmiarów a obecnie już jestem 3400 do przodu na tym zakupie i ropą nie muszę się przejmować przez najbliższe półtora roku. Tak samo saletrę w listopadzie po 2860 brutto kupiłem i nie żałuję. Jak to mówią, taniej już było.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3231

ja tez w życiu podejmuje same dobre decyzje.Jak jasnowidz :D.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko979    67
d4rek napisał:

4 godziny temu, Bercik92 napisał:

W kolnie.?

Był ktoś ciągnikiem na cpn'ie jakiś limit, bo zbiornik 400l waga 11t za 50l to ciapkiem tylko 😁

Ja byłem wczoraj, podjechałem pod dytrybutor TIR na orlenie i weszło mi 280 litrów. Nikt nie miał problemu na stacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

jak w żniwa nie będzie minimum 450 za ha to nie ma co kombajnu drzeć tak patrząc na ceny wszystkiego 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

to niech jadą , u nas kombajnów trochę jest a i tak ludzie się niecierpliwią 

przetrzymaj pszenicę kilka deszczy to w plecy z parametrami i co to z tego 

50zł zaoszczędzą a 400 stracą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzemik61    35
2 godziny temu, marjanmeme napisał:

Nikt z was nie kupuje ropy w hurcie żeby takie cyrki na stacji odwalać? Ropa będzie tylko po 8zl. Już w zeszłym roku we wrześniu mi w hurcie powiedzieli "do końca roku 2021 6zl a do końca 2022 8zl" ale to było jak jeszcze o wojnie nie było mowy

Hurt u nas PŁN wielkopolska nie dostępny, po prostu mówią że nie mają dostępu do paliwa i cysterny stoją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

po mojemu orlen chce wyciąć konkurencję , pisałem wcześniej że 1lutego na orlenie było 2gr taniej jak u dostawcy 

po co mają dorabiać pośredników skoro mają rozbudowaną sieć stacji w całym kraju i każdy może się tam zatankować 

nie ma konkurencji nie ma przekrętów paliwowych

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

Nie ma konkurencji jest cena taka jak im się podoba. Zdrowa konkurencja jest dobra. Po co robić 1 wielkiego molocha

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12204
danielursus3p napisał:

U nas handlarze i rekiny łukowskie pojadoo, a za 450 to jeszcze i dupe wyliżo 🤷‍♂️

gdzie Ty masz te rekiny ,,łukowskie,, ? 😁 raczej mysłowskie 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7599

Będą Rekiny jak ropa będzie 16 zeta - wojna się szybo nie skończy jak NATO za odrę nie wróci , Władek grozi już jednemu z członków NATO .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2443

Dzisiaj Kowalczyk gadał że ludzie zupełnie niepotrzebnie kupowali w czwartek 24.lutego paliwo, zupełnie nieracjonalne zachowanie wg niego. No debil, paliwo podrożało już 1,50zł ale dla niego to nie problem

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
22 minuty temu, galan99 napisał:

Będą Rekiny jak ropa będzie 16 zeta - wojna się szybo nie skończy jak NATO za odrę nie wróci , Władek grozi już jednemu z członków NATO .

 

co Ty znowu wymyślasz... tak ludzie powiedzą "nie zbieram w tym roku zboża bo paliwo drogie" 

masz Ty wyobraźnię 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
53 minuty temu, slawek74 napisał:

gdzie Ty masz te rekiny ,,łukowskie,, ? 😁 raczej mysłowskie 😁

To handlarze, tam w twoim kierunku też się biją nieźle, który taniej 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj