Polecane posty

Bartek933    5395

Polski mocznik z inhibitorem 3,9 i siarczan magnezu posypowy 1231 zł,


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    911
58 minut temu, miwigos napisał:

To kup taniej, u mnie za pszenice moge dostać 1450 netto , do tej ceny 3 tysie pasują 

jak się stanie z ceną pszenicy to co z cena rzepaku to tak ci te ceny zgrają z saletrą po 3 000 że zaczniesz wózki pod biedronką odprowadzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1837
55 minut temu, miwigos napisał:

Liczysz że do wiosny kupisz tańszą saletre

Powtarzasz 5 raz że nie stanieje, miesiąc temu saletra była po 4300 a fosforan 5800 teraz 3500 i 4400 mocznik tak samo poszedł w dół, nikt nic nie uważa bo za miesiąc może być po 1000 jak się coś odjebie na świecie więc nie szydź z innych, kwestia zakupu w dobrym momencie to tylko i wyłącznie szczęście 

55 minut temu, miwigos napisał:

 

 

Edytowano przez Mateusz1q
  • Like 2
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    839
18 minut temu, Bartek933 napisał:

Tak

Kurła a ja we wrześniu kupiłem w starej cenie bo mialo być tylko drożej , po 1400..

Teraz wziąłem holista 15-30 na termin za buraki po 4130, i troszke mocznika tez na termin listopadowy po 4380.. nie licząc tegi siarczanu to mam nawozy po średnio 3-4,5k bo jeszcze kilka tys rsmu we wrześniu w tej cenie wziąłem..  

Sory, ale nie to, że kupilem drożej to juz taniej nie będzie, ale tutaj zgodzę sie z miwigosem, że na wieksze promocje bym nie liczył..  zaraz do tych cen doliczą nam jeszcze 8% vatu, a Putin jak cos oddali to ceny raczej do góry pojda..

Ceny plodow nie są dla nich wyznacznikiem, bo tu moze być relatywnie tanio w stosunku do cen nawozów.. wolałbym zeby bylo inaczej bo mam jeszcze rzepak i trochę pszenicy 🙂

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214

Widzę że ci co kupiły nawozy śmią sugerować tym co jeszcze nie kupiły a nawet wmawiać że nawozy nie stanieją tylko będą drożeć nie chcąc widzieć że mocznik o zawartości azotu 46,6 zalewa nas z całego świata w cenie 26 RSM-u. A może to klaki GA atakują różne fora że rolnicy mało kupują w tej atrakcyjnej cenie

  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolAnonim    70
8-20-30(5)  LITWA 4000   
     
AMERYKA 3800  mocznik
  3600  saletrosan
  3600  saletra
  3150  korn kali
18-48 4400 

fosforan

SZEPIETOWO, podlaskie 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

3700 saletra i 3700 import mocznik. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
songo    804
mogę kupić mocznik za 3800 i się zastanawiam czy brać, w porównaniu do saletry która jest po 3700 to wręcz promocja a od nowego roku 8% vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwy27    48

Ale niech tu nikt nie opowiada bzdur że przed żniwami kupił saletrę 34N po 2700 lub nawet po 3000 za t. Bo takich cen nie było a jak tak to niech pokaże fakturę. Bo najniżej była może 3100 lub więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19817
15 minut temu, Jurniczek napisał:

Widzę że ci co kupiły nawozy śmią sugerować 

🤔🤔🤔🤔

 

Dziś same kwiatki 🤭

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490
15 godzin temu, GBRL napisał:

 

 

Z jednej strony nie mamy własnego gazu i musimy kupować i na takim robić nawóz i nie zawsze jest tanio, a z drugiej strony jak gaz miesiąc temu był po 98 euro/MWh to pulan w detalu powinien być te 3000 🙂 tak samo jak rok temu ON był po 6 zł i VAT 23 % a baryłka 90 parę dolarów, tak teraz On 7.5-7.7 VAT 8% i baryłka poniżej 90 dolarów. Wnioski niech każdy wyciągnie sam na tej podstawie jak i podstawie wyników finansowych Orlenu i grupy azoty

Może i jest zawyżona ale weźcie pod uwagę że dolar kosztował poniżej 4 zł teraz aktualnie dobił do 4,50 a był blisko 5 zł, transport wzrósł, kosz przetworzenia wzrósł, transport z rafinerii na stacje też kosztuje, pensję pracowników i prezesów też do góry,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1837
9 minut temu, Tigon napisał:

Może i jest zawyżona ale weźcie pod uwagę że dolar kosztował poniżej 4 zł teraz aktualnie dobił do 4,50 a był blisko 5 zł, transport wzrósł, kosz przetworzenia wzrósł, transport z rafinerii na stacje też kosztuje, pensję pracowników i prezesów też do góry,

Głosowałeś na nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
3 godziny temu, miwigos napisał:

To kup taniej, u mnie za pszenice moge dostać 1450 netto , do tej ceny 3 tysie pasują 

Jeszcze zależy jaka była wydajność. U mnie ten sezon super pod tym względem ale niektórym susza i grad mocno obniżyło plon. A jaki będzie kolejny sezon też nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolAnonim    70
43 minuty temu, Tigon napisał:

Może i jest zawyżona ale weźcie pod uwagę że dolar kosztował poniżej 4 zł teraz aktualnie dobił do 4,50 a był blisko 5 zł, transport wzrósł, kosz przetworzenia wzrósł, transport z rafinerii na stacje też kosztuje, pensję pracowników i prezesów też do góry,

To czemu na stacji ON 7,80 a hurt poniżej 7zl zwykły obywatel kupuje na stacji i z tego zysk co najmniej złotówka na litrze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
songo    804

żeby jak wejdzie VAT, ludzie zawału nie dostali jak z 6zl podbije do 8zl, a tak to nikt nie zauważy że podatek dzwigneli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142

A z tym paliwem hurtowo to ile da sie najmniej zamowic litrów? I czy by do beczek zlali czy nosem by krecili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    839
1 godzinę temu, leniwy27 napisał:

Ale niech tu nikt nie opowiada bzdur że przed żniwami kupił saletrę 34N po 2700 lub nawet po 3000 za t. Bo takich cen nie było a jak tak to niech pokaże fakturę. Bo najniżej była może 3100 lub więcej.

Ja kilka dni po wybuchu wojny kupilem zaletę to cos koło 3100 dokladnie wyszła, ale z tą ceną 2700 to też myślę ze bajka, moze specjalnie zamienia 2 z 3 z przodu zeby lepiej sie czuć 

1 godzinę temu, Jurniczek napisał:

Widzę że ci co kupiły nawozy śmią sugerować tym co jeszcze nie kupiły a nawet wmawiać że nawozy nie stanieją tylko będą drożeć nie chcąc widzieć że mocznik o zawartości azotu 46,6 zalewa nas z całego świata w cenie 26 RSM-u. A może to klaki GA atakują różne fora że rolnicy mało kupują w tej atrakcyjnej cenie

Najwyzej będę kilka tysięcy w plecy jak stanieje, ale nie lubie kupowania nawozu w ostatniej chwili, nie widzę nadziei żeby saletra byla tansza niż 3-3,5k przy tym wyzysku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwy27    48

Ja ci powiem że w obecnych czasach nic mnie już nie zaskoczy choć sam kupiłem w czerwcu ale w obecnej sytuacji wielkiego biznesu się nie zrobiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    205
1 godzinę temu, RolAnonim napisał:

To czemu na stacji ON 7,80 a hurt poniżej 7zl zwykły obywatel kupuje na stacji i z tego zysk co najmniej złotówka na litrze 

U mnie Orlen 7.79 a inne stacje 7.39, 7.49

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    911

moim skromnym zdaniem zamiast płacić za nawóz po prawie 4 000 to bym wolał ziarna kupić

nie bardzo rozumie o co wy się sprzeczacie  ?????? nawóz jest za drogi do kupowania i nawet do siania hahhaha dla tych co taniej kupili [ sam mam saletre po 1200 po odliczeniu dopłat i się głowie czy zasiać czy sprzedać , jak by była po 5 000  i kupiec to bym się wcale nie zastanawiał

na obecną chwile najlepszym wyjściem to  niestabilność  cen przeczekać po jak najmiejszych poniesionych  kosztach , nawet kosztem utraconych dochodów

tak naprawdę to nie wiem po ile to ziarno jest w ogóle i czy kupują , ale jak np. kuku mokra czytam że  po 600  , to lepiej mokrej kupić niż posiać wiosną

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj