Polecane posty

miwigos    3537
8 godzin temu, Arab98792 napisał:

Dziwne trochę te wasze zachowanie 🙂 temat jest o nawozach i akurat o Uff który sam użyłem i dziele się swoimi doświadczeniami i jakie były plusy i minusy tego nawozu. Milionów na tym że to kupiłem nie zbiłem ale realnie zaoszczędziłem trochę na Azocie . Olej rybny jest płyny (tran) wiec bez problemu przechodzi przez dysze od palnika olejowego . Przy temperaturze -2 było trzeba podgrzewacz założyć . Stach ty z każdym kto powie cos w co nie wierzysz i  wyzywasz ?  

 

To napisz jak te tony rozpuściłeś ,  może jakieś zdjęcia , ciepła woda skąd , żródła podzieme, czy hektar lasu

6 godzin temu, v11 napisał:

No troche trwało żeby zrozumieć o co wam biega i po starej  lekturze z wiosny - tak  z charakteru i przemyśleń jak najbardziej tego  chłopa popieram i tam doczytałem ze "lepiej z mądrym stracić  niż z głupim znaleźć" .A wy taka stara zgrana paczka wyszukujecie sobie ofiarę i wspólny atak was bawi raz jednego drugiego a jednoczy was zawiść i nieżyczliwość .Nie tędy droga Panowie pewno w odróżnieniu ode mnie co niedziela wzorowo na mszę (bo żonka każe a proboszcz na kolędzie mógł by zapytać)  a tam hulaj dusza piekła nie ma .Też tam mi gdzieś mi przeleciał tekst że nigdy nieżyczliwy  i zawistny nie będzie miał sukcesu i zadowolenia z życia . Coś tam było też o widłach -dość trafne . Tłuczecie wywody cenowe o nawozach  a i tak kupicie w najbliższej lokalizacji .Zamiast się uczyć sączycie jad i już mi brak w miarę określeń żeby się nie upodlić bo nie sztuka rzucać błotem większą sztuką nie rzucić . Tak że nie wiem czy Pan czy diabeł ma wam błogosławić w przemyśleniach i pracy

Popierasz go , nie wyjaśnił jak rozpuscić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
6 godzin temu, v11 napisał:

No troche trwało żeby zrozumieć o co wam biega i po starej  lekturze z wiosny - tak  z charakteru i przemyśleń jak najbardziej tego  chłopa popieram i tam doczytałem ze "lepiej z mądrym stracić  niż z głupim znaleźć" .A wy taka stara zgrana paczka wyszukujecie sobie ofiarę i wspólny atak was bawi raz jednego drugiego a jednoczy was zawiść i nieżyczliwość .Nie tędy droga Panowie pewno w odróżnieniu ode mnie co niedziela wzorowo na mszę (bo żonka każe a proboszcz na kolędzie mógł by zapytać)  a tam hulaj dusza piekła nie ma .Też tam mi gdzieś mi przeleciał tekst że nigdy nieżyczliwy  i zawistny nie będzie miał sukcesu i zadowolenia z życia . Coś tam było też o widłach -dość trafne . Tłuczecie wywody cenowe o nawozach  a i tak kupicie w najbliższej lokalizacji .Zamiast się uczyć sączycie jad i już mi brak w miarę określeń żeby się nie upodlić bo nie sztuka rzucać błotem większą sztuką nie rzucić . Tak że nie wiem czy Pan czy diabeł ma wam błogosławić w przemyśleniach i pracy

Masz poszczepionkowego Alzheizmera, że musisz szukać, co pisałeś wiosną czy choroba afektywna dwubiegunowa mocno daje się we znaki? 

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    938

Zamówiłem trochę bo czort wie co będzie... 

Zaksan 3700, saletra import 3600 ( BB 950 KG xD ) , ultra 8 4550 i siarczan MG 1500 

 

Z lipca zakupy 

Kornkali 3400 , poli 6 4200 Foforan od Kazachów (10-48) ( BB 900kg xD ) 4800

 

Ci ze wschodu to jakieś duże paczki pakują mam jeszcze npk z phosagro to też 800kg 

 

Dziwi mnie tylko różnica w cenie mocznika i saletry, bo mocznik można już kupić u nas po 3900 , gdzie saletra 3700 a saletrosan 30 3800 ... 

Edytowano przez ThePerkins

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arab98792    4
2 godziny temu, miwigos napisał:

To napisz jak te tony rozpuściłeś ,  może jakieś zdjęcia , ciepła woda skąd , żródła podzieme, czy hektar lasu

Popierasz go , nie wyjaśnił jak rozpuscić

 Piec na drewno  i grzanie wody przez wymienik ciepła 🙂 ja nie pisałem o jakiś wielkich ilościach ( chyba mnie z kimś pomyliłeś ) 😂jedna ciężarówkę .Mam ci zdjęcia wysłać jak olej już wypalony  a mocznik ostatnie litry rozlane pod rzepak na jesieni ?

Kup 5 kg tego towaru weź garnek postaw na ogniu i zobaczysz że to proste 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8540
3 godziny temu, monstercase457 napisał:

zamość kuczyńska, transport 40km 150zł

W podobnej cenie ja kupiłem poli6 i mocznik imp w bb w Skalbmierzu, transport w cenie nawozów.

Edytowano przez witejus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Zawiozlem klientowi ziemniaki. Śnieg spadł i myślę, kupię może jakiś ladunken powrotny :) Przyszedł mocznik 46N z inhibitorem, polski, produkcja 6 lub 8 grudzień 22. Cena nieco spadła bo 4200zl, w cenniku Agrochem jest 4250 zł. Skoro za tyle sprzedali to może to oznaczać jakieś niewielkie obniżki cen wkrótce. Bo mały skład nawozowy raczej musi coś zarabiać, te 150/200zl na tonie musi mieć. Lokalizacja TKA.


Może wkrótce będzie nowy przedświąteczny cennik Agrochem lub Anwil :) :)


witejus napisał:

3 godziny temu, monstercase457 napisał:

zamość kuczyńska, transport 40km 150zł

W podobnej cenie ja kupiłem poli6 i mocznik imp w bb w Skalbmierzu, transport w cenie nawozów.

Po ile ten mocznik z importu. Bo ja kupiłem polski dziś, 4200 zl/t. Zapomniałem zapytać o importowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8540
7 minut temu, Marl napisał:

Po ile ten mocznik z importu.

3950 po długich targach😁 w bb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Jaki to producent? Z jakiego kraju. No niestety nie chcą cen tam obnizac. Kupili widać dość drogo a tu potaniało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8540
1 minutę temu, Marl napisał:

Jaki to producent? Z jakiego kraju.

? podobno z Omanu, twierdzą że z certyfikatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    911
14 godzin temu, pedro2 napisał:

I ja tak czuję, coś znajomy styl... 😉 dlatego chcę go sprowokować żeby się bardziej obnażył bo pultał się mocno na moje docinki 🤪

To podnóżek ogarka więc spokojnie, to normalne. Tzn dla normalnych nienormalne, ale oni obydwaj normalnością nie grzeszą  więc dla nich normalne. 

pedro2 

takiemu pajacowi jak ty można wszelkiej maści kit wcisnąc jeszcze lajka dasz bar...

jeden z ufff pozyskiwał spirytus a drugi tran , napisz co ty odzyskiwałeś pewnie ikrę  i narybek sprzedawałeś  hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GBRL    19

Mocznik import 3700

Saletra anvil 3650

Salmag/saletrzak 3450

8-20-30 4300

8-20-25 4100

Fosforan 18-46 4500

Reszta priv 

Lokalizacja BSI

 

 

 

Edytowano przez GBRL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65
3 godziny temu, ThePerkins napisał:

Zamówiłem trochę bo czort wie co będzie... 

Zaksan 3700, saletra import 3600 ( BB 950 KG xD ) , ultra 8 4550 i siarczan MG 1500 

 

Z lipca zakupy 

Kornkali 3400 , poli 6 4200 Foforan od Kazachów (10-48) ( BB 900kg xD ) 4800

 

Ci ze wschodu to jakieś duże paczki pakują mam jeszcze npk z phosagro to też 800kg 

 

Dziwi mnie tylko różnica w cenie mocznika i saletry, bo mocznik można już kupić u nas po 3900 , gdzie saletra 3700 a saletrosan 30 3800 ... 

Gdzie kupiłeś ultra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3537
3 godziny temu, Arab98792 napisał:

 Piec na drewno  i grzanie wody przez wymienik ciepła 🙂 ja nie pisałem o jakiś wielkich ilościach ( chyba mnie z kimś pomyliłeś ) 😂jedna ciężarówkę .Mam ci zdjęcia wysłać jak olej już wypalony  a mocznik ostatnie litry rozlane pod rzepak na jesieni ?

Kup 5 kg tego towaru weź garnek postaw na ogniu i zobaczysz że to proste 🙂

Nie mów że to proste i tanie , jaki kocioł musi być żeby chociaż baksa wsypać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arab98792    4
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Nie mów że to proste i tanie , jaki kocioł musi być żeby chociaż baksa wsypać

Ja nie palę w tym piecu tylko rozpuszczam w ciepłej wodzie która grzeje piec 🙂  zbiornik z mauzera i od pieca rury jako wymienik ciepła . Stach12  zobacz na worku skład nawozu i zobaczysz jaki jest procent oleju (tranu ) wystarczy ciepło żeby rozpuści ...  Ale rozumiem że możesz tego nie pojmować   bo dla ciebie jestem  "alchemikiem z wodogłowiem"🙂

Kup sobie tego 5 kg wsyp do 5 litrów wody i podgrzej  to uwierzysz 🙂

W lato byś wsypał to do wody to samo by się oddzieliło ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    358
3 godziny temu, GBRL napisał:

Mocznik import 3700

Saletra anvil 3650

Salmag/saletrzak 3450

8-20-30 4300

8-20-25 4100

Fosforan 18-46 4500

Reszta priv 

Lokalizacja BSI

 

 

 

Saletrosan jaka cena? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
22 godziny temu, JarekBazydlo napisał:

Bo jest problem z aplikacją tego uff

Znajomy pod kukurydze dal uff w tym roku i niezle to wyszlo , sypał rozsiewaczem do wapna. W dani podobno mieszaja z gnojowicą i leją tak na pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1004
9 godzin temu, JanKrzysztof napisał:

Masz poszczepionkowego Alzheizmera, że musisz szukać, co pisałeś wiosną czy choroba afektywna dwubiegunowa mocno daje się we znaki? 

Z mądrym stracić z głupim znaleźć i z idiotą dyskutować tego ostatniego  nawet wrogowi nie życzę 

1 godzinę temu, Arab98792 napisał:

Ja nie palę w tym piecu tylko rozpuszczam w ciepłej wodzie która grzeje piec 🙂  zbiornik z mauzera i od pieca rury jako wymienik ciepła . Stach12  zobacz na worku skład nawozu i zobaczysz jaki jest procent oleju (tranu ) wystarczy ciepło żeby rozpuści ...  Ale rozumiem że możesz tego nie pojmować   bo dla ciebie jestem  "alchemikiem z wodogłowiem"🙂

Kup sobie tego 5 kg wsyp do 5 litrów wody i podgrzej  to uwierzysz 🙂

W lato byś wsypał to do wody to samo by się oddzieliło ..

  No popatrz ponoć jestem najgłubszy a pojąłem a ten mnie przebija więc już nie jestem na końcu peletonu -Jednen pojmuje jak przeczyta a nie jednemu nawet młotem nie wbijesz wiedzy takich  w podstawówce kierowali  do szkoły uzawadniającej żeby chociaż śmieci umieli posegregować na wysypisku i nie stanowili obciążenia dla społeczeństwa a jeszcze inni przepchali się jakoś do  rolniczej a tam jak w średniowieczu byle trzy krzyżyki postawić się nauczyli to dostali świadectwo 

Edytowano przez v11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
25 minut temu, Jurek87 napisał:

Znajomy pod kukurydze dal uff w tym roku i niezle to wyszlo , sypał rozsiewaczem do wapna. W dani podobno mieszaja z gnojowicą i leją tak na pola.

Tez sypalem pod kuku rozsiewaczem do wapna. Troche z tym zabawy bylo. Reszta poszla dolistnie opryskiwaczem moim sposobem. Zaoszczedzilem killa bagow normalnego mocznika, ktory teraz stoi na ten sezon. UFFA mam moze z 250kg, to pojdzie dolistnie. Tylko wtedy bralem po 1300, a mocznik byl wtedy okolo 4tys, teraz im sie cos poprzewracalo z cenami.

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2110
13 minut temu, v11 napisał:

Z mądrym stracić z głupim znaleźć i z idiotą dyskutować tego ostatniego  nawet wrogowi nie życzę 

Jednen pojmuje jak przeczyta a nie jednemu nawet młotem nie wbijesz wiedzy takich  w podstawówce kierowali  do szkoły uzawadniającej żeby chociaż śmieci umieli posegregować na wysypisku i nie stanowili obciążenia dla społeczeństwa a jeszcze inni przepchali się jakoś do  rolniczej a tam jak w średniowieczu byle trzy krzyżyki postawić się nauczyli to dostali świadectwo 

Piszesz dokładnie w ten sam sposób co  @RU68 

3 minuty temu, Neveragain napisał:

Mocznik w BB 1000kg po 3800/t     Według mnie wychodzi dobrze cenowo. Ilość 24t

Polski?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1004
4 minuty temu, przemek28_28 napisał:

Piszesz dokładnie w ten sam sposób co  @RU68 

Polski?

Dość dokładnie się zapoznałem i pisałem że popieram delikwenta  Powinienem w cudzysłowie jako cytat 

Edytowano przez v11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj