Polecane posty

pedro2    7259
39 minut temu, galan99 napisał:

Okienka na stacjach dostawione i czekają na odpowiedni czas , darmo nie dostawiali .

Co do nawozów to nie nasza produkcja za dyktuje ceny tylko światowa .

recesja w Europie , a w Polce nie jednego  wałem przejedzie .

No ale mówiłeś już dawno, że będzie zaraz ponad dycha, dzie łona 🤔 idź cudaku 

34 minuty temu, Bogdan_ja napisał:

Toć to o tobie bidulu i twojej pierdziawe .. 🤣🤣🤣🤣

 

Nie, przecież od początku mówisz o swoim synalku, jak to jest dojony i cały czas na kresce żyje i taki niby bamber jakieś pierdziawy kupuje. No stary głąb 🤦

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7621

No ale mówiłeś już dawno, że będzie zaraz ponad dycha, dzie łona 🤔 idź cudaku 

Jak by nie Unia że zaplanowała jednakowe ceny dla wszystkich członków jednakowe ceny jak na gaz i nawozy , paliwa .

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    960
15 minut temu, Agrest napisał:

Jeśli import mocznik po 3800 jest prawdą, a wczoraj ktoś tu chyba nawet o 3200 pisał to jaki sens kupić saletrę?

Rozsiać wcześnie mocznik na N1 i czekać na tanią saletrę na N2

To ja już d*pę umoczył bo za saletrzak płaciłem po 3200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7621

Ci co nakupili już d*pę na moczyli i teraz pier**lą bo co maja innego powiedzieć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert10624    26

@krzysiek1979 U mnie zamówione ostatnie 12t RSM, łącznie będzie 35t nawozów azotowych, 15t saletry kupione po 3950 w sierpniu, 8t Saletrosanu 30 po 3900 w październiku, i teraz pół samochodu RSM, może z wiosny będzie taniej, ale jak każdy się rzuci w styczniu lutym na zakupy, to ceny znowu mogą wzrosnąć. :)

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1219
35 minut temu, krzysiek1979 napisał:

Kupujecie coś z N czy czekacie ? Uj wie co robić... na pobliskim skladzie saletra puławska po 3620 w bb. Salstrzak po 3220  import. Troche ludziska kupują z tego co widać. Na innych skladach niechetnie chcą zejść z ceny mają towar po 3900-3800. 

Nie wiem co zrobić ale trochę rozumiem składy nawozów bo oni kupili od producenta z myślą, że taniej niż nie będzie a okazuje się że ceny poleciały w dół i zostali z drogim towarem, którego nikt nie chce kupić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7259
15 minut temu, galan99 napisał:

No ale mówiłeś już dawno, że będzie zaraz ponad dycha, dzie łona 🤔 idź cudaku 

Jak by nie Unia że zaplanowała jednakowe ceny dla wszystkich członków jednakowe ceny jak na gaz i nawozy , paliwa .

 

To w końcu dobra ta łunia czy nie? 🤔 Ale cudujesz 😆


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7621
1 minutę temu, Hubert10624 napisał:

@krzysiek1979 U mnie zamówione ostatnie 12t RSM, łącznie będzie 35t nawozów azotowych, 15t saletry kupione po 3950 w sierpniu, 8t Saletrosanu 30 po 3900 w październiku, i teraz pół samochodu RSM, może z wiosny będzie taniej, ale jak każdy się rzuci w styczniu lutym na zakupy, to ceny znowu mogą wzrosnąć. :)

Tak powiadasz bo sam drogo nakupiłeś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7621
Przed chwilą, pedro2 napisał:

To w końcu dobra ta łunia czy nie? 🤔 Ale cudujesz 😆

Co do paliw , nawozów i gazu to tak dobra .

Oznacza to dodatkowe koszty dla hodowców, którzy sprzedają cielęta, gdyż zwierzęta będą musiały pozostać dłużej w gospodarstwie. – Są to propozycje zbyt daleko idące i szkodliwe dla sektora mięsnego i hodowlanego. Wszyscy jesteśmy zwolennikami poprawy dobrostanu zwierząt, ale nie możemy wylewać dziecka z kąpielą. Żadna rewolucja jeszcze nigdy nie przyniosła sukcesu. Trzeba apelować do posłów do Parlamentu Europejskiego, aby były to przepisy, które hodowcy mogą zaakceptować. Trzeba także pamiętać, że w obliczu wojny na Ukrainie Unia Europejska musi zagwarantować bezpieczeństwo żywnościowe swoim obywatelom. Przez mnożenie w ostatnim czasie takich restrykcyjnych przepisów może to się okazać nie do zrealizowania. Już teraz Unia Europejska ma najwyższe normy dotyczące dobrostanu zwierząt, a podnosząc jeszcze bardziej tą poprzeczkę, możemy zaraz stać się niekonkurencyjni na światowych rynkach – powiedział Jacek Zarzecki z PZHiPBM.

 Wśród propozycji Komisji Europejskiej są takie, które mogą ograniczyć eksport żywych zwierząt, a także transport wewnątrzunijny. Bruksela chce bowiem wprowadzić zakaz transportu żywych cieląt do 34 dnia życia.

A to nie wszystko tu już Unia nie taka dobra ale w nic nie czytacie co będzie wprowadzone jakie zmiany , jakie będzie to miało znaczenie dla gospodarki a jest tego do h*ja .

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3011
7 minut temu, Hubert10624 napisał:

@galan99 Stać mnie było to kupiłem :)

A mnie stać i nie kupiłem bo nie głupi przepłacać 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert10624    26

@Bogdan_ja Tamta odpowiedź była specjalnie dla gałana ;) Racja, wolałbym kupić taniej, jak każdy, ale co roku nawóz był kupowany zaraz po żniwach i tak zostało. Życzę każdemu, aby kupił azot 50% taniej niż ja. :)

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2157
26 minut temu, galan99 napisał:

Ci co nakupili już d*pę na moczyli i teraz pier**lą bo co maja innego powiedzieć .

Spokojny sen warty jest każdej ceny. 


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
25 minut temu, melon10641 napisał:

Nie wiem co zrobić ale trochę rozumiem składy nawozów bo oni kupili od producenta z myślą, że taniej niż nie będzie a okazuje się że ceny poleciały w dół i zostali z drogim towarem, którego nikt nie chce kupić. 

Niech sobie usrednia ceny ze sprzedanych nawozow, ktore kupili na dolku, a podnosili z kazda podwyzka lub wstrzymywali sprzedaz jak byla jakakplwiek przeslanka, ze mozna wydoic wiecej. 

Tak na powaznie, to przy tendencji zwyzkowej ceny na skladach byly podobne, bo kazdy podnosil. Teraz przy spadku rozrzut moze byc ogromny w zaleznosci, po ile kto kupil i ile ma na magazynie. Takze sprawdzac ceny to jedno, a drugie sprawdzac rozne zrodla, bo u jednego z laska opuszcza 200zl po miesiacu, a u drugiego mogly juz byc 2-3 obnizki w tym czasie, bo sciaga juz swiezy towar.

Edytowano przez asus921
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7621
16 minut temu, Hubert10624 napisał:

@galan99 Stać mnie było to kupiłem :)

Nie jednego stać było czy jest .

Tylko wyrzucona  kasa w błoto , strata nigdy się nie wróci .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7259
25 minut temu, galan99 napisał:

Co do paliw , nawozów i gazu to tak dobra .

Oznacza to dodatkowe koszty dla hodowców, którzy sprzedają cielęta, gdyż zwierzęta będą musiały pozostać dłużej w gospodarstwie. – Są to propozycje zbyt daleko idące i szkodliwe dla sektora mięsnego i hodowlanego. Wszyscy jesteśmy zwolennikami poprawy dobrostanu zwierząt, ale nie możemy wylewać dziecka z kąpielą. Żadna rewolucja jeszcze nigdy nie przyniosła sukcesu. Trzeba apelować do posłów do Parlamentu Europejskiego, aby były to przepisy, które hodowcy mogą zaakceptować. Trzeba także pamiętać, że w obliczu wojny na Ukrainie Unia Europejska musi zagwarantować bezpieczeństwo żywnościowe swoim obywatelom. Przez mnożenie w ostatnim czasie takich restrykcyjnych przepisów może to się okazać nie do zrealizowania. Już teraz Unia Europejska ma najwyższe normy dotyczące dobrostanu zwierząt, a podnosząc jeszcze bardziej tą poprzeczkę, możemy zaraz stać się niekonkurencyjni na światowych rynkach – powiedział Jacek Zarzecki z PZHiPBM.

 Wśród propozycji Komisji Europejskiej są takie, które mogą ograniczyć eksport żywych zwierząt, a także transport wewnątrzunijny. Bruksela chce bowiem wprowadzić zakaz transportu żywych cieląt do 34 dnia życia.

A to nie wszystko tu już Unia nie taka dobra ale w nic nie czytacie co będzie wprowadzone jakie zmiany , jakie będzie to miało znaczenie dla gospodarki a jest tego do h*ja .

Aha czyli tak jak ktoś tam wyżej napisał, zależy jak ci wiatr zawieje, raz dobra, raz nie 😆 kończę tą jałową dyskusje 🙋


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7621

Nie jak wiatr zawieje , tylko pod wiatr nawozu nie posieje to samo robi Unia , w jednym  pomaga a w kilku szkodzi .

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    483
1 godzinę temu, krzysiek1979 napisał:

Kupujecie coś z N czy czekacie ? Uj wie co robić... na pobliskim skladzie saletra puławska po 3620 w bb. Salstrzak po 3220  import. Troche ludziska kupują z tego co widać. Na innych skladach niechetnie chcą zejść z ceny mają towar po 3900-3800. 

Do końca listopada czekam a na początku grudnia reszte azotu i może jeszcze KornKali domówię . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393
43 minuty temu, galan99 napisał:

Nie jak wiatr zawieje , tylko pod wiatr nawozu nie posieje to samo robi Unia

To należy kupić rozsiewacz pneumatyczny wiatr nie szkodliwy jest dla tego rozwiązania 

 

1 godzinę temu, galan99 napisał:

Ogranicza hodowlę o 50 % wiec pytam dużo czy mało ?

Pytam jaki rok bazowy tego ograniczenia bo kiedyś w Polsce było 14 mil tucznika teraz ledwo 4 mil i spada drobiu jest więcej bydło też spada niestety 

 

1 godzinę temu, melon10641 napisał:

Nie wiem co zrobić ale trochę rozumiem składy nawozów bo oni kupili od producenta z myślą, że taniej niż nie będzie

Rok temu na koniec września brałem mocznik kierownik składu gadał że saletra będzie na placu za 1800 zł ta saletrę na wiosnę sprzedawali po 4400 więc mają z czego dołożyć do tego rocznej straty a cena i tak nie spadnie poniżej ich kalkulacji infacyjnej 👌 

 

1 godzinę temu, galan99 napisał:

To co będzie tyczyć , Polski  tak wierzę , bo sam Ardanowski ostrzegał .

Galan czy siejesz już w non tille jak brodaty wodzu kazał czy stosujesz już rolnictwo regeneratywne zmniejszające slad węglowy bo coś o tym Adamowski wspominał jedyne co dobrze powiedział że będzie drogo 

Dziś chcą zrobić to z prywatnymi handlowcami tym handlem nawozów w ksc że jedyny i słuszny partner w biznesie to spółki skarbu państwa nie prywaciarz z pobliskiego skupu tylko oni gdzieś to kiedyś było pod nazwą komuna 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Saletra - 3990 Salmag - 3690 Sol potasowa - 4690 Polifoska 8 i 6 - 4670 Saletrosan 2990 Ultra 8 - 4990 Mocznik 4990. Lokalne składy w Skalbmierz, TKA. Ceny spadły, przypominają krajowe ale kupujacych rolników nie widziałem. Schodza tylko niewielkie ilości, ludzie już nie panikują tak jak rok temu. Widać nauczyli się żyć i nie nabierają się na spekulacje związane z wojna czy dostępnością gazu...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

3760 saletra dziś na lokalnym składzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj