Polecane posty

Desperado    4231
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Wypłacili już wszystkim nawet i 3 tyś na węgiel .

Sam chyba nie wierzysz w to co piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7658

Nawozowe wszystkim wypłacili , ktoś jak nie dostał , to zapewne jakiś błędy miał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2465
7 minut temu, galan99 napisał:

Nawozowe wszystkim wypłacili , ktoś jak nie dostał , to zapewne jakiś błędy miał .

Jak wszystkim skoro nawet Kowalczyk parę dni temu u Mazurka mówił że nie wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2474
3 godziny temu, Dziad932 napisał:

Panie podpremierze Kowalczyk !!! Do uja gdzie jest moje nawozowe !!! Kuźwa zanim dostanę przelew to inflacja wpierdoli 🙆‍♂️😅

 Nie bój żaby, wypłacili by ci tydzień ,czy dwa tygodnie temu , to byś kupił se od razu 2tony nawozu po 5 tys, a tak to rząd wie żeś dziad i specjalnie dopiero ci wypłaci te pieniążki jak już wejdą te dopłaty do fabryk , i wówczas nawóz będzie po 3-4 tys zgodnie z obietnicą  , a ty sobie w tedy kupisz nie 2 tony nawozu , tylko 3tony

 

3 godziny temu, karolr2 napisał:

Wczoraj zamówiłem 

Korn kali 3700zł

Fosforan 35% po 4 tyś

Saletrosan 30%N 4200zł 

Mocznik kupiłem wcześniej po 4200zl Jprd 80tyś na nawozy na skromne 30ha Kiedyś za dopłaty starczało inna paliwo deko zostawało 

Jak na 30 ha ogarnołeś wszystkie nawozy za 80 tys , no to szacun , bo mi żeby dać tylko tyle azotu co rok temu to za sam azot wychodzi ponad 100tys , a gdzie reszta , i też przy 30ha

 

3 godziny temu, Andpol napisał:

Za wungiel już płacą?

Z tego co się słyszy to rzeczywiście , jakieś pierwsze jednostki dostają , ale tak jak piszę jednostki ,czyli ułamek 1%

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1271
3 godziny temu, Meg5 napisał:

Ponad 4 tyś za tonę nawozu o 30 % zawartości azotu,  i to jest dobra cena ?   O ludzie ... 

To jest cena ,która przy obecnych cenach płodów rolnych,  jest  stanowczo za wysoka ! 

 Nie dramatyzuj. Koledzy z af zbierają 8-10 ton pszenicy z hektara, a Twoje czy moje piachy, już dawno by zalesili.

Edytowano przez bezbarwny

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1692
53 minuty temu, mysza103 napisał:

 

 

Z tego co się słyszy to rzeczywiście , jakieś pierwsze jednostki dostają , ale tak jak piszę jednostki ,czyli ułamek 1%

Nawozowy tylko część otrzymałem. Węglowy składany przez neta już otrzymałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2474
37 minut temu, jacek1296 napisał:

Nawozowy tylko część otrzymałem. Węglowy składany przez neta już otrzymałem.

To nawozowe płacili też ratami? bo u nas niektórzy jeszcze nie otrzymali , ale ci co dostali to jednym rzutem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
2 godziny temu, mysza103 napisał:

 Nie bój żaby, wypłacili by ci tydzień ,czy dwa tygodnie temu , to byś kupił se od razu 2tony nawozu po 5 tys, a tak to rząd wie żeś dziad i specjalnie dopiero ci wypłaci te pieniążki jak już wejdą te dopłaty do fabryk , i wówczas nawóz będzie po 3-4 tys zgodnie z obietnicą  , a ty sobie w tedy kupisz nie 2 tony nawozu , tylko 3tony

 

Jak na 30 ha ogarnołeś wszystkie nawozy za 80 tys , no to szacun , bo mi żeby dać tylko tyle azotu co rok temu to za sam azot wychodzi ponad 100tys , a gdzie reszta , i też przy 30ha

 

Z tego co się słyszy to rzeczywiście , jakieś pierwsze jednostki dostają , ale tak jak piszę jednostki ,czyli ułamek 1%

To ile ty tego azotu sypiesz? Pewnie też masz rekordy plonów po 14 ton 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konjan1    1
Dnia 28.09.2022 o 15:45, zieloneckiii napisał:

mocznik 4300, nie wiem czy się jeszcze zastanawiać?

 

bez inhibitora

 

4300 w Lubelskim , na pierwszą dawkę byłby ok? Bo chyba nie działa dosyć szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2474
1 godzinę temu, rolnik039 napisał:

To ile ty tego azotu sypiesz? Pewnie też masz rekordy plonów po 14 ton 

Po 180-200kg N na ha rsm26, to jest po 700-770 kg/ha x 30ha to masz przeszło 22tony , plus do każdego oprysku dodaje troszkę rsm, tak że w sumie zużywam (zużywałem) rocznie cysternę rsm 26 

Plony średnia 8 ton we wcześniejszych latach , a teraz susza zredukowała do 6 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
1 godzinę temu, mysza103 napisał:

Po 180-200kg N na ha rsm26, to jest po 700-770 kg/ha x 30ha to masz przeszło 22tony , plus do każdego oprysku dodaje troszkę rsm, tak że w sumie zużywam (zużywałem) rocznie cysternę rsm 26 

Plony średnia 8 ton we wcześniejszych latach , a teraz susza zredukowała do 6 ton

A ziemia jaka i stanowisko? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 godzin temu, galan99 napisał:

A gdzie sprawdzane , że nie dają ? .

 

Wypłacili już wszystkim nawet i 3 tyś na węgiel .

Mi węglowego też nie wypłacili ,bo dopiero w środę złożyłem wniosek 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2517
galan99 napisał:

Nawozowe wszystkim wypłacili , ktoś jak nie dostał , to zapewne jakiś błędy miał .

Bajki to pisz na innym portalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7658

To poczekasz do 2 roku zanim ci wypłaca za ten rok , mi jak będą wypłacać za następny . 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2489

@galan99 przestań piep..yc głupoty węglowe mają wypłacać w październiku bo samorządy przyjęły na wrześniowych sesjach przyjęcie kasy do budżetu po za tym te świadczenie muszą być wypłacone do 01.12.2022


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I jeszcze powinni doyebac tym co po kilka wniosków na komin pisali tak chociaż po 3 tyś kary za próbę wyłudzania 🤣

Screenshot_20221003-083839_Samsung Internet.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj