Polecane posty

Tigon    1490
1 minutę temu, tomhim1 napisał:

Ale czy do wszystkich nawozów dopłata miała by być czy tylko azotowych ? I jak ktoś ma 80ha to już się nie kwalifikuje czy dostanie do 50ha. ?

Do 50 dostaniesz, chyba że masz w tym łąki

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279

mowią ze do 50ha czyli max rekompensaty 25tyś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
46 minut temu, galan99 napisał:

Przed chwilą Biznesie minister powiadał do jednej tony nawozu  na 1 ha przypada 1 trzecia tony nawozu  1500 zł dopłaty do 50 ha .

Czyli 1 tona nawozu na 3 ha .

Daje to 500 zł do ha .

Henryk Kowalczyk, minister rolnictwa i rozwoju wsi podał szczegóły na temat dopłat do nawozów. Wsparcie ma dotyczyć nawozów zakupionych w okresie od 1 września 2021 roku do 15 maja 2022 r.

- Rolnicy na podstawie dowodów zakupu czy faktur, od 1 września 2021 roku, a więc kiedy pojawiły się pierwsze symptomy gwałtownego wzrostu cen nawozów do 15 maja tego roku, będą mogli ubiegać się o pomoc. Dzięki tym fakturom porównamy ceny do roku i okresu poprzedniego, żebyśmy mogli tę rekompensatę wypłacić. Ta rekompensata będzie różnicą kosztów w zakupie, a 500 zł jest górnym limitem pomocy do hektara gruntów ornych i 250 zł do jednego hektara użytków zielonych – wyjaśnił Henryk Kowalczyk.

Zaznaczył, że wsparcie nie wynosi 500 zł do tony nawozów.

- To nie jest 500 zł do tony, tylko przeciętnie jeśli się zużywa na jeden hektar upraw rolnych około 1/3 tony nawozów to oznacza, że będzie to rekompensata mniej więcej około 1500 zł do jednej tony nawozów – powiedział minister rolnictwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2202
FarmerDyzio napisał:

a Ciebie Bercik nie stać ?

Ja już obkupil się. Za tą samą kwotę co w zeszłych latach. Ale zastosuje nie więcej niż połowę dawki i mam spore ilości obornika

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wszyscy dostaniemy to samo. taki gest Kozakiewicza, tylko ubrany ladnie w słowa 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asaledr    10

Jest jakaś lista jakie nawozy bedą uwzględniane?

Agrosar 360SL zwrócą mi za to? 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

To ja w to nie wchodze

Kupię za swoje woreczek saletrzaku na ziemniaki i tyle na mnie zarobia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2202
hardkor113 napisał:

A co w sytuacji gdy mam fakturę na 16,5 tony a o dopłaty składam tylko 22 ha?

Dadzią do tych 22 ha czy wogule?

Pewnie dadzą ale tym od których bierzesz dzierżawy "na gębę"...


Rolnik1973 napisał:

To ja w to nie wchodze

Kupię za swoje woreczek saletrzaku na ziemniaki i tyle na mnie zarobia.

Dlaczego nie wchodzisz? Przecież dają darmo no i Niemcy płacą 🤭

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628
3 minuty temu, asaledr napisał:

Jest jakaś lista jakie nawozy bedą uwzględniane?

Agrosar 360SL zwrócą mi za to? 

A to glifosat traktujesz jako nawożenie dolistnie?🤭

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    499

Który to już raz w tym roku rozkręca się tutaj ten bełkot "dopłatowy" ? Żadnych subwencji do żadnych nawozów nie ma i nie będzie ! szkoda zaśmiecać ten temat setkami bezsensownych postów..

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    650

Super kasa się przyda. A lemingoza niech nie bierze :)

  • Like 1

Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
7 minut temu, Bercik92 napisał:

Dlaczego nie wchodzisz? Przecież dają darmo no i Niemcy płacą 🤭

 

Tak tak tylko Niemcy płacą z naszych kieszeni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637
Bercik92 napisał:

hardkor113 napisał:

A co w sytuacji gdy mam fakturę na 16,5 tony a o dopłaty składam tylko 22 ha?

Dadzią do tych 22 ha czy wogule?

Pewnie dadzą ale tym od których bierzesz dzierżawy "na gębę"...


Rolnik1973 napisał:

To ja w to nie wchodze

Kupię za swoje woreczek saletrzaku na ziemniaki i tyle na mnie zarobia.

Dlaczego nie wchodzisz? Przecież dają darmo no i Niemcy płacą 🤭

Pewnie tak zawsze po dupie czlowiek dostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

no ale tek na poważnie ja słtszałem w radiu jak minister mówił że będą te pieniądze, ale dziwne bo nikt nikt nie mówił gdzie to będzie składane i czy to jeszcze musi unia zatwierdzić bo z jego wypowiedzi wywnioskowałem że unia się zgodziła. chyba że nie dosłyszełem bo nawóz akurat rozsiewałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7225
5 minut temu, PRIMO napisał:

Tak tak tylko Niemcy płacą z naszych kieszeni. 

Niektórzy dalej myślą, że wszystkie dotacje z łunii to darmoszka, a oni tam z nieba pieniążki biorą i rozdają. 

  • Like 3

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

PIS sobie kampanię wyborczą już robi, rozdaje pieniądze, których rozdać nie może a jak UE nie da zgody to będzie tak: PIS dobry, UE zła.

To tak jak z Orlenem i paliwem. Obajtek co dwa dni w telewizji zapowiada obniżki po 10 groszy i całujcie go po tyłku bo taki łaskawy, ale jak wcześniej sztucznie wywindowali cenę paliwa, zwiększając marżę na każdym litrze z kilku groszy do 1zł (!) to o tym już ani słowa. W tym agrobiznesie to jest propaganda sukcesy jak w PRL-u. Nie oglądam tego od kilku lat i wam też to radzę.

  • Like 5
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

suma sumaru mam nadzieje że tej dopłaty nie będzie bo tak przeczytałem parę postów i wychodzi na to że unia musi się jeszcze zgodzić. zamiast tych 500zł to wole żeby deszcze padały o czasie :)

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zaraz zrobią kampanię, przyjmą wnioski i czekać. A w międzyczasie wybory. I jak wygramy to powiemy że unia nie pozwolila, A jak przegramy to że następcy nie wyplacili A my by dali 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1141
47 minut temu, Agrest napisał:

W Warszawie jest Wola I Ochota.

Ale z drugiej strony są Włochy i Bródno. 

 

I tu się z Tobą nie zgodzę Włochy graniczą i z Ochotą i z Wolą, a Bródno faktycznie po drugiej, tej gorszej stronie😉

Saletra 2900, cena z 2.03, niestety bez transportu.

Edytowano przez jacor73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Zaczynają mannę rozdawać. Będą wybory jak nic Jak ludzie usłyszą to się rzuca na składy by do 15 maja nakupić. Ceny jeszcze [ójda do góry  i w rezultacie rząd na swoje wyjdzie bo fabryki to samo wezmą i rządowi to co rozdał zwrócą. A gawiedź będzie się cieszyć. mamy idiotów w rządzie i tyle.

32 minuty temu, damianos95 napisał:

 

- To nie jest 500 zł do tony, tylko przeciętnie jeśli się zużywa na jeden hektar upraw rolnych około 1/3 tony nawozów to oznacza, że będzie to rekompensata mniej więcej około 1500 zł do jednej tony nawozów – powiedział minister rolnictwa.

Tak tak może 15 tys. Zakładają, że zużywasz 1/3 tony a zwrócą ci za 3 do hektara? Jeśli zużywasz zakładane 1/3 tony to z tej gadki logicznie wychodzi, że 500 powinno być na 3 ha Bo na tyle zakłądaja1 tonę. Zapowiadają 500 do ha. Zobaczymy jak będzie.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1141
27 minut temu, asaledr napisał:

Jest jakaś lista jakie nawozy bedą uwzględniane?

Agrosar 360SL zwrócą mi za to? 

Tak, tak, dadzą zwłaszcza jak nie wpiszesz w ewidencję ŚOR ale karę i to TY zapłacisz🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ja uważam, że jak ktoś ma 10 ha i zapowiadają zużycie 1/3 tony na ha. To dostanie zwrot do 3,33 tony ale nie więcej jak 500 zł na ha. Czyli nie więcej jak 5 tys. A to zależy jak drogie nawozy kupimy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984
51 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Ciekawe jak to rozegraja

Jak ktoś ma 10 ha pola to 5000zł

 

Kupić tonę saletry za 5200 to zwrócą 5000 i tona wyjdzie za 200zł🙆🏻‍♂️

A to nie będzie tak jak galan pisał... że 1tona nawozu   na 3 ha  I jak masz te 10ha to faktury na 3tony nawozu musisz mieć 🤔?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

No ja tez tak myślę, że tak będzie jak z wagonowaniem. Dopłata do tony wapna ale nie więcej niż 300 na ha.

Masz 10 ha do dopłaty 3,33 tony. Ale zwrócą ci nie więcej niż 5 tys. Zresztą podejrzewam, że oni sami dokładnie nie wiedzą jak to ma być.

Edytowano przez hubertuss
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj