Polecane posty

damianos95    432
8 godzin temu, jacor73 napisał:

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia: Jak ktoś ma nóż na gardle to jedzie i kupuje do czasu, aż mu się budżet przestanie bilansować. Rozumiem, że paliwa też nie tankujesz, bo cena jest sztucznie wywalona, czy należysz do tej kategorii jak to nazwałeś"głupich"?

Może i masz rację, ale z drugiej strony lepiej mogą wyjść na tym ci nie normalni. Kupią nawóz po 5, a że zasiewów będzie mniej to i pszenica może być wielokrotnością 1500

Niby tak ale chyba nie myślisz że jak unormuje się sytuacja z wojna itd to ktoś pozwoli zarobić Polakowi na zbożu zwyżki chwilowe ok ale na dłuższą perspektywę kilku lat nie liczylbym na to wystarczy że Chiny wypuszcza trochę zapasów jak sytuacja się uspokoi to już będzie ostry zjazd w dół że zbożami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369
49 minut temu, krilan06 napisał:

W 2020r coś lekko ponad 6tyg bez deszczu, teraz zapowiada się cały marzec bez deszczu

W 2020 ostatni deszcz był koło 8 marca, potem dopiero na weekend majowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3807
39 minut temu, Agrest napisał:

U mnie tego nie było więc wilgoci jeszcze mniej

Pytanie jaka klasa ziemii. Na piasku się kurzy a na torfie woda miejscami stoi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1284

Co myślicie o stosowaniu nawożenia azotem zbóż w tym czasie ? sam będę siał jare ale sąsiad miał robić N1 i się wycofał , powód wiadomy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2183
Tydzień temu sypałem na zboża później spadło pół centymetra śniegu. Nawóz się rozpuścił i trochę lepiej wygląda ale trochę żałuję. Należało się poczekać z tydzień może dwa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    53

Ja chyba przyszły tydzień rozsiewam bo w końcu ma przyjść ciepło to i może coś popada. Na dwóch działkach rozsialem saletrzak 1.03 to leży do tej pory nie rozpuszczony całkowicie. U mnie 3 tyg bez opadów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7483

Kiedy będzie padać ? . 

Zeszłym roku siana saletra była 10 marca .

W tym roku 7 marca przed śniegiem i to był dobry strzał .

Do końca marca nie widać opadów zaś na Kwiecień to dopiero pod koniec miesiąca czy się sprawdzi to się zobaczy .

Saletra potanieje jak będą siali dopiero pod koniec kwietnia 1 dawkę .

 

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1095
18 minut temu, EmilPlayP napisał:

Ja chyba przyszły tydzień rozsiewam bo w końcu ma przyjść ciepło to i może coś popada. Na dwóch działkach rozsialem saletrzak 1.03 to leży do tej pory nie rozpuszczony całkowicie. U mnie 3 tyg bez opadów.

A sprawdzałeś co tam leży, może to tylko otoczka dolomitowa. Ja siałem 7.03 i 12 została sama otoczka, reszta rozpuszczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    53

Dobrze prawisz bo tak jest ale mimo wszystko ja nie widzę aby te działki jakoś lepiej wyglądały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1095

nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie dopiero od wtorku temp w nocy lekko podskoczyły i jest około -2, tydzień temu przez dwie noce -10, potrzeba trochę czasu i ciepła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1867

Bo tam się nic nie zmieni, jak warunki na to nie pozwolą. Te zboża które były rzadkie zaraz dzień wystrzeli i przy takich warunkach wątpię żeby się dokrzewily. Ostatnie lata maj ratował sytuację oby było tak i teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    765

Wlkp, nie wygląda to wszystko ciekawie, kropli deszczu nie ma prawie od miesiąca, ostatni deszcz 19lutego i w prognozach opadów brak. Jak tak będzie dalej to druga dawka będzie zbędna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

za tydzień dopiero pierwsze opady. mocznik z inhibitorem chyba w sobotę na jęczmień pierwsza dawka z 60 N .miałem więcej ale lepiej w drugiej w normalnych warunkach dołożyć chyba. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1867
7 minut temu, HF86 napisał:

za tydzień dopiero pierwsze opady. mocznik z inhibitorem chyba w sobotę na jęczmień pierwsza dawka z 60 N .miałem więcej ale lepiej w drugiej w normalnych warunkach dołożyć chyba. 

Zależy gdzie ten deszcz doleci...

Screenshot_20220317-123026.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400
1 godzinę temu, Bercik92 napisał:

Tydzień temu sypałem na zboża później spadło pół centymetra śniegu. Nawóz się rozpuścił i trochę lepiej wygląda ale trochę żałuję. Należało się poczekać z tydzień może dwa..

Nie rozumiem, dlaczego żałujesz skoro nawóz się rozpuścił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245
19 minut temu, wojak1986 napisał:

Zależy gdzie ten deszcz doleci...

Screenshot_20220317-123026.png

na Śląsku szyby w autach, domach okien rudawe od wczorajszego osadu z deszczem, nie wiem czy to pyłek drzew czy inne ustrojstwo z Afryki...

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2183
22 minuty temu, krilan06 napisał:

Nie rozumiem, dlaczego żałujesz skoro nawóz się rozpuścił?

podejrzewam że nie poszedł głęboko w ziemie no i teraz jest zimno i dość sucho i nie wiem jakie będą efekty....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

Na pewno lepsze jak sypanie nawozu teraz jak robi się sucho. Jedno jest pewne - tak czy siak bez deszczu będzie du_a

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

ja podałem we wtorek przed opadem około 5mm druga dawkę na rzepak zobaczę dziś czy jeszcze leży decyzja w ostatniej chwili i bardzo dobra, w prognozach nie widac deszczu


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1284

Panowie nie chcę nikogo denerwować ale sypanie drogiego nawozu po to tylko żeby się rozpuścił  to chyba nie jest dobry pomysł , chyba że stosujecie się do tego że azot ma czekać na roślinę a nie na odwrót , wychodzi na to że będzie czekał jeszcze ze 2 tygodnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj