Polecane posty

Gość   
Gość

już przed cowidem było planowane. może dalej przez wojnę się odwlecze, ale zielony ład i Polski ład dobrze się nie skończą 🥴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
1 minutę temu, Lukas210 napisał:

Npk kupiłem w październiku to do tego dostanę czy tylko do azotu?

A ja mam żonę i dwójkę dorosłych synów czy też dostane dopłatę?

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, RU68 napisał:

A ja mam żonę i dwójkę dorosłych synów czy też dostane dopłatę?

Azot produkują , to możesz dostać 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nigdy nie pobralem 500 plus 

.

I ogólnie nie popieram wspierania gotówką. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984
40 minut temu, galan99 napisał:

dadzą 5 kg saletry do 1 ha będzie sprawiedliwie .

Miało  być  inaczej🤨 sam pisales...🙆‍♂️

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726
55 minut temu, damianos95 napisał:

Jak ja mam to wykazać jak ja nie biorę faktur tylko paragon a gdzie on jest to niewiem no i w tamtym roku np kupiłem 3 tony saletry po 1000 zł a teraz 1.5 tony za 4500 

Nie rozumiem zbytnio jak miałoby to wyglądać no wiadomo że maks 7500zl na 15ha bo po 500maks 

A jak mam udowodnić ile nawozu kupiłem rok temu jak nie mam faktur ? 

W tamtym roku wcale nie musiałeś kupować. Wtedy średnia cena będzie jakaś wyznaczona i do niej będzie przyrównane. Przeczytaj wszystko co napisałem od wczoraj w temacie i jak jeszcze czegoś nie wiesz to pytaj bo szkoda mi po 3 razy to samo pisać. Zresztą we wtorek się dowiesz tego samego w pełnej wersji. Ogólnie zważywszy na skomplikowanie tematu dość prosto to rozwiązali. Ale i tak połowa będzie niezadowolona, ale z wnioskiem pierwsi polecą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
6 minut temu, PawelWlkp napisał:

W tamtym roku wcale nie musiałeś kupować. Wtedy średnia cena będzie jakaś wyznaczona i do niej będzie przyrównane. Przeczytaj wszystko co napisałem od wczoraj w temacie i jak jeszcze czegoś nie wiesz to pytaj bo szkoda mi po 3 razy to samo pisać. Zresztą we wtorek się dowiesz tego samego w pełnej wersji. Ogólnie zważywszy na skomplikowanie tematu dość prosto to rozwiązali. Ale i tak połowa będzie niezadowolona, ale z wnioskiem pierwsi polecą.

Napisz do mnie priv bo nie mogę wysłać wiadomość 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

Każdy tu przewiduje różne dopłaty.  Już napewno jak ktoś ma na fakturze 1500/t to coś dostanie. Marzenie

Jeśli coś będzie to napewno na podstawie faktury.  Limit ton na gospodarstwo np. 500 kg./ ha. I cena z faktury. Czyli jeżeli np. Ktoś ma 20 ha. Max zwrot 10000. Jeżeli zakupił tylko 4 tony. To dostanie 4000. Jeszcze dodatkowo będzie napewno cena za tonę do której będą się odnosić.  Przykładowo 1500 będzie tym odnośnikiem.  : Jezeli ktoś kupił po 2000/t dostanie do tony 500 zł.  A jeżeli po 1800/t. dostanie 300 zł. Ale zacznijmy od tego czy wogole coś będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1129

Dlaczego Ci co postanowili kupić wcześniej mają dostać mniej zwrotu ? Jak kupowałem to każdy się w głowę pukał po co tak wcześnie kupować i to jeszcze tak drogo.I teraz Ci co mieli wyjebane jaja miaeli by dostać zwrot ? a Ci co postanowili zamrozić kasę , kupić nawóz i teraz dostać cały chuj , bo z perspektywy czasu kupili jednak tanio? albo nie dawać wcale albo do hektara wszystkim powiedzmy po 300 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
19 minut temu, Max83Max83 napisał:

Każdy tu przewiduje różne dopłaty.  Już napewno jak ktoś ma na fakturze 1500/t to coś dostanie. Marzenie

Jeśli coś będzie to napewno na podstawie faktury.  Limit ton na gospodarstwo np. 500 kg./ ha. I cena z faktury. Czyli jeżeli np. Ktoś ma 20 ha. Max zwrot 10000. Jeżeli zakupił tylko 4 tony. To dostanie 4000. Jeszcze dodatkowo będzie napewno cena za tonę do której będą się odnosić.  Przykładowo 1500 będzie tym odnośnikiem.  : Jezeli ktoś kupił po 2000/t dostanie do tony 500 zł.  A jeżeli po 1800/t. dostanie 300 zł. Ale zacznijmy od tego czy wogole coś będzie. 

Przecież dopłatą ma być do hektarów a nie kupionych ton 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

Chciałbyś kupić po 1400 i dostać 1000. Marzenie. Jeszcze trochę i jeden drugiemu oczy wydrapie. Zobaczysz to się przekonasz.

Kak do hektarów. To ma byc dopłata rekompensująca ceny nawozów a nie hektarów.  Ktos nic nie kupi i dostanie. To juz wogole nie ma sensu.  Poczekajcie do jutra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1129

a dlaczego dopłacać tym co nie chcieli kupować jak saletra była po 1500 ?


ktoś bronił wtedy kupować ?


może teraz jest ta sama sytuacja może 3 tys teraz to okazja ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526

W tym sęk że nie idzie kupić bo niema,wielu by kupiło na przyszły sezon

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2202
RU68 napisał:

A ja mam żonę i dwójkę dorosłych synów czy też dostane dopłatę?

Chyba ze wystąpisz o zwrot kosztów wychowawczych 🤔🙃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2996
HF86 napisał:

nigdy nie pobralem 500 plus 

.

I ogólnie nie popieram wspierania gotówką. 

Gotówki nie dają, tylko przelewem 😉🙊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836
44 minuty temu, miwigos napisał:

W tym sęk że nie idzie kupić bo niema,wielu by kupiło na przyszły sezon

Jestem w szoku, że przespałeś to okienko zakupowe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

85 % rolników nie ma zapasów na rok a co dopiero na 2 lata .

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526
5 minut temu, skywalker89 napisał:

Jestem w szoku, że przespałeś to okienko zakupowe..

Nie martw się na N1 mam, a co będzie dalej zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
2 godziny temu, Ursus932 napisał:

Azot produkują , to możesz dostać 🤭

Każdy żywy produkuje jakiś azot 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    296
3 godziny temu, Alanio2011 napisał:

Jak kupilem saletrzak po 930 to ile doplaty dostane?

 

 

Nawet o tym nie pisz, bo Cię namierzą i to Ty będziesz musiał dopłacić GA

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836
49 minut temu, miwigos napisał:

Nie martw się na N1 mam, a co będzie dalej zobaczymy

Chyba miałeś, bo już posiane ? 

Jestem w szoku bo tu niby taką kasą obracasz i na nawóz Ci było szkoda ? Takiemu gołodupcowi jak ja udało sie zamówić skład, bo uznałem że drugi raz nie dam się zaskoczyć podwyżkami i chyba się oplacilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526
29 minut temu, skywalker89 napisał:

Chyba miałeś, bo już posiane ? 

Jestem w szoku bo tu niby taką kasą obracasz i na nawóz Ci było szkoda ? Takiemu gołodupcowi jak ja udało sie zamówić skład, bo uznałem że drugi raz nie dam się zaskoczyć podwyżkami i chyba się oplacilo

Mylisz się miałem i mam , a pewności czy będzie za rok drożej niema  nikt , kika samochodów nawozu to  ryzko jest spore w dwie strony

23 minuty temu, Alanio2011 napisał:

Kupilem w piatek zapas saletry na dwa lata . Paliwa na  trzy lata i opalu na piec lat.

Nikt w to nie uwierzy

Edytowano przez miwigos
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj