Polecane posty

mario666    1113

Co będzie dobrze ? Po 2700 w tamtym roku kupiłem I klnołem że drogi Za rok jak podniosą do 5 potem zrobią na 3 to jest dobrze ?  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7584

3 dni było po 2700 zł też mi się udało kupić , czy w tym roku będzie taka okazja ,może się trafi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

Rozmawiam z rolnikami na temat drogich nawozów i każdy ma jedną odpowiedź - sprzeda się zboże i kupi się nawozy .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario666    1113

Galan99 dla mnie to nie była okazja tylko wyciągnięcie pieniędzy na siłę I pewnie bym nie kupił Tylko jestem tego zdania jak się czegoś nie wsadzi to się nic nie wyciągnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7584

OK ale 5 tyś wsadzić a 2700 wsadzić że by coś zebrać jest , różnica tak czy nie .

Tak samo sprzedać można było pszenicę po 1590 zł a jak ktoś sprzeda jak teraz u Gruli UDRYCZE  jest cena 1150 za pszenicę i sprzedają . JEST RÓŻNICA CZY NIE TO JEST BIZNES .

Edytowano przez galan99
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario666    1113

Tak tylko wszyscy po to robimy aby zarobić a spekulanci robią wszystko aby na nas zarobić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

saletra lepiej się przemieszcza, ma szybszy efekt, może ciut mniej azotu ,ale efekt końcowy po zbilansowaniu będzie podobny. znajomy sypał raz sam mocznik, to też źle nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3615
22 godziny temu, GBRL napisał:

Dziadkowice, w pow. siemiatyckim transport to od 1 tony

Kolego jeśli byś mógł podać numer kontaktowy tutaj albo w wiadomości prywatnej. Kumpel spod Ciechanowca wziął by mocznik i któryś NPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
2 godziny temu, galan99 napisał:

 

  jest cena 1150 za pszenicę 

Zwykły jęczmień paszowy w żniwa sprzedałem po 1120 zł . Ale to tak jest , miała być min.1800 zł i w mojej okolicy nikt pszenicy jeszcze nie sprzedawał . A prawda to że przy granicy kuku po 600 zł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2202

Jaki mocznik dać przedsiewnie pod qq? Z inchibitorem czy bez? W tym roku sypnalem z po 180kg na ha i qq ładnie wyglądała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152
4 godziny temu, przemek28_28 napisał:

Ja sieje mało nawozów bo mało powierzchni ale całe to pierdolenie z tym rozpieszczaniem to dobre dla kogoś ktoś sieje z tonę. Rozumiem jak ktoś ten uff Rcw rozrzucił 

Ja rozrzucałem po 500kg/ha cena 1600 za tone była, czyli wyszło mnie nawożenie azotowe 800zł, plon qq po nim 12,4t/ha. Po moczniku z inhibtorem 250kg/ha cena 4600 za tonę, koszt 1150zł a plon 11,4t/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527

Na jednym polu

16 minut temu, Bercik92 napisał:

Jaki mocznik dać przedsiewnie pod qq? Z inchibitorem czy bez? W tym roku sypnalem z po 180kg na ha i qq ładnie wyglądała

Według mnie bez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579
5 godzin temu, Gromi napisał:

Znacie jakieś sklepy internetowe na których można kupić nawóz w przystępnej cenie z wysyłką na palecie ? Nie chodzi mi o jakieś super promocje, ale np ktoś pisał, że kupił mocznik w Agroas po 4050 zł za tonę, a w sklepie internetowym mają po 6 tys za tonę 😬

Ja kupiłem, ale ma na skład z  10 km. Agrolok od 4 ton przywozi. Ja Polski chciałem z inhibitorem. Dzisiaj słyszałem że wschodni po 3500 mają. Strzegom.

Na Facebuku widziałem około 3500 worki 700 kg wysyłka kurierem 250 zł worek. Sosnowiec chyba. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rambo2    133
7 godzin temu, mario666 napisał:

Co będzie dobrze ? Po 2700 w tamtym roku kupiłem I klnołem że drogi Za rok jak podniosą do 5 potem zrobią na 3 to jest dobrze ?  

Ludzie to mają pamięć złotej rybki niestety.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
Dnia 10.12.2022 o 21:03, Arab98792 napisał:

A ty to nie potrafisz rozmawiać i wymieniać się doświadczeniami tylko jakieś głupie wywody ? Z tą Choroszcza to co jakiś kolega ci z tego samego oddziału uciekł ?

Ten Chroszczów  to jakiś ekskluzywny ośrodek wypoczynkowy  ? bo pierwsze słyszę i mogę się tylko domyślać  że  niektórzy tam zmierzają  -jak to psychiatryk to dla niektórych już za późno  (bo ani pisać ani czytać ze zrozumieniem nie potrafią  a analizują ceny spot gazu i jej wpływ na nawozy )  

 

Oferta - GA 10.2022.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lajkzxc    65
18 godzin temu, galan99 napisał:

3 dni było po 2700 zł też mi się udało kupić , czy w tym roku będzie taka okazja ,może się trafi .

Oo to zrobiłeś biznes życia,    faktycznie trafiłeś na promocję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1762
18 godzin temu, galan99 napisał:

OK ale 5 tyś wsadzić a 2700 wsadzić że by coś zebrać jest , różnica tak czy nie .

Tak samo sprzedać można było pszenicę po 1590 zł a jak ktoś sprzeda jak teraz u Gruli UDRYCZE  jest cena 1150 za pszenicę i sprzedają . JEST RÓŻNICA CZY NIE TO JEST BIZNES .

1250 netto na porcie i do lutego towar mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932
16 godzin temu, Mariusz2903 napisał:

Zwykły jęczmień paszowy w żniwa sprzedałem po 1120 zł . Ale to tak jest , miała być min.1800 zł i w mojej okolicy nikt pszenicy jeszcze nie sprzedawał . A prawda to że przy granicy kuku po 600 zł ?

Strasznie niska cena za ten jęczmień. W żniwa woziłem bezpośrednio na skup to 1300 netto był jęczmień paszowy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Mówisz niska? Ja w żniwa po 1000zl jęczmień sprzedawałem. Takie ceny u nas w Lubelskim były. Ale mimo tego i tak wynik finansowy wyszedł dobry. Plon nadrobił za ceny w skupie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    78

miał ktoś do czynienia z mocznikiem firmy KREX bo mogę go mieć za 3890zl brutto w bb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznesmen95    48
2 godziny temu, v11 napisał:

Ten Chroszczów  to jakiś ekskluzywny ośrodek wypoczynkowy  ? bo pierwsze słyszę i mogę się tylko domyślać  że  niektórzy tam zmierzają  -jak to psychiatryk to dla niektórych już za późno  (bo ani pisać ani czytać ze zrozumieniem nie potrafią  a analizują ceny spot gazu i jej wpływ na nawozy )  

 

Oferta - GA 10.2022.pdf 208.21 kB · 28 pobrań

Choroszcz - miasto niedaleko Białegostoku, mieści się tam szpital psychiatryczny. Bywał tam miedzy innymi Krzysztof Kononowicz.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527
3 godziny temu, lajkzxc napisał:

Oo to zrobiłeś biznes życia,    faktycznie trafiłeś na promocję

2700 to  według Ciebie  droga saletra, jeśli tak to nie będziesz siał nawozu w tym sezonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
3 godziny temu, Aroo22 napisał:

Mówisz niska? Ja w żniwa po 1000zl jęczmień sprzedawałem. Takie ceny u nas w Lubelskim były. Ale mimo tego i tak wynik finansowy wyszedał dobry. Plon nadrobił za ceny w skupie. 

W ten sezon lubelskie i podkarpackie najniższe ceny na zboża są , jeśli zboża nie skoczą  lub nawozy nie stanieją to wynik finansowy może być mizerny , NPK pod oziminy i rzepak już dali a azotu jeszcze nikt nie ma i widzę że za dużo nie nakupi się .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lajkzxc    65
1 godzinę temu, miwigos napisał:

2700 to  według Ciebie  droga saletra, jeśli tak to nie będziesz siał nawozu w tym sezonie

Po pierwsze, odnoszę się do cen sprzed kilku miesięcy.   Po drugie,  niektórzy krzyczeli w poprzednim sezonie nie kupią,   nawozy poszybowały ponad 5 i wróciły do 3,    więc 2700 uważane jest za promocję i okazję. Ale łatwo zmanipulować poglądy 👏 Po trzecie o mój nawoz się nie martw bo czeka na przyszły sezon

 

Edytowano przez lajkzxc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj