Polecane posty

Gość   
Gość
3 minuty temu, jacus napisał:

moja szklana kula mowi ze to co zasialem na II-III klasie i bez nawozow urosnie[byle troche padalo]  a na reszcie zasialem zyto ktore i tak urosnie.

oj żebyś sie nie przeliczył...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

Na forum wszystko można napisać a prywatnie pewnie lata od składu do składu i sprawdza ceny albo już w magazynie azot trzyma. W zeszłym roku też miałem takich cwanych we wsi co to zarzekali się jesienią, że saletry po 3 tysiące nie kupią. Wiosną wozili po 4 tysiące i siali jeden za drugim.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    480

Stawiam ze na magazynie ma ,  a tu na forum że bez nawozu będzie 😅 Do mnie jutro reszta azotu przyjeżdża . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3624
16 minut temu, oregano napisał:

W zeszłym roku też miałem takich cwanych we wsi co to zarzekali się jesienią, że saletry po 3 tysiące nie kupią. Wiosną wozili po 4 tysiące i siali jeden za drugim.

Takich rekinów była cała masa ... 😄🙆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
6 godzin temu, oregano napisał:

A za co ma Ci dawać? Rolnictwo to biznes, radzisz sobie to fajnie, nie radzisz sobie to idź do innej pracy. Czy ktoś się przejmuje właścicielem zieleniaka, komisu samochodowego, fryzjerem czy mechanikiem? Nie.

Jak dla mnie wystarczy, jeśli nowy rząd przestanie sztucznie zawyżać ceny paliw, nawozów, przestanie skłócać nas z każdym sąsiadem i przestanie robić z TVP partyjnej telewizji za moje pieniądze. Z resztą sobie poradzę a te swoje daniny nawozowe/suszowe/węglowe i inne niech sobie wsadzą w tyłek.

TVP zawsze była partyjna , obojętnie kto nie rządził , i w przyszłości kto by nie rządził to tak samo zrobi że swoimi obsadzi stanowiska w TVP , i mam nadzieję że wówczas też będziesz narzekał że za twoje i moje pieniądze robią kolejną odsłonę partyjnej TVP

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

takiego k**estwa to nie pamiętam żeby z tvp ktokolwiek inny zrobił. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7599
1 godzinę temu, jacus napisał:

moja szklana kula mowi ze to co zasialem na II-III klasie i bez nawozow urosnie[byle troche padalo]  a na reszcie zasialem zyto ktore i tak urosnie.

na 4,3 ha na ktorych stwierdzono susze,wyliczyli mi 320 zl strat...

Tyle ci na protokóle napisali po wyliczeniu na 320 zł strat z 4,3 ha .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Osadkowski Legnica

RSM 32- 3300 

Polifoska 6 -4315

saletra Pulan 34,4 -3565

mocznik Polski 4090 Uzbekistan 3480 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2207

kurła to tani ten mocznik...ja z ponad miesiąc temu zapłaciłem za mocznik po 4400 😅 ale na szczescie wziełem tylko tone 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek0406    122
5 godzin temu, misio3p napisał:

Wykonałem ruch wyprzedzający, kupiłem już wapno, ale jeszcze nie mam mocznika:D

 

Przyjąłem tę samą taktykę 😅😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

W Agro Asie  kupiłem Polski po 4060 tydzień temu, z inhibotorem, z Uzbikistanu był 300 taniej ale nie chciałem. Sam sobie przywiozę bo mam 10 km a Osadek chciał 450 za transport 12 ton. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532

Bo boją sie że mocznik im zakwasi ziemie , każdy nawóz  azotowy zakwasza , nie wiemy co będzie za miesiąc , a co dopiero po żniwach , ja wcześniej nie kupuje , bo musi byc suche , przywoża i od razu wysiew, Damian mi przywozi

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1144

Nie każde wapno dostaniesz od ręki, np radkowit premium, a i tak lepiej go rozsiewać jak jest wilgotne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    118

Dziś przyjechała cysterna RSM32 po 3240.

Jeszcze mocno ciepła prosto z Puław.

Mam tam raptem 40 km.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3052

ja co roku sypie od 500 do 1000 kg -jak nie tlenkowe to granulowane.

2 godziny temu, Pafnucy napisał:

oj żebyś sie nie przeliczył...

na II czy III a klasie ??? na madach wislanych to samo spokojnie rosnie u unijnych rolnikow i 4 tony z symbolicznym nawozeniem, bez do 3 ton wyciagaja, jeden oprysk na chwasty

2 godziny temu, SawekBraczyk napisał:

Będziesz robił badanie na zawartość azotu ? Ze tak pewny że urośnie bez niczego ? 

badania n nie robie za to systematycznie wapnowanie i pozostale makroelementy.. poziom wysoki i b.wysoki.

od lat regularnie stosuje zrownowazone nawozenie..

2 godziny temu, SawekBraczyk napisał:

Stawiam ze na magazynie ma ,  a tu na forum że bez nawozu będzie 😅 Do mnie jutro reszta azotu przyjeżdża . 

mam30kg saletry we worku 😂.

 okaze sie co bedzie na wiosne - jesli stosunek ceny nawozu do zboza bedzie korzystny to pojdzie jak zwykle 300 kg saletry

1 godzinę temu, galan99 napisał:

Tyle ci na protokóle napisali po wyliczeniu na 320 zł strat z 4,3 ha .

 

dokladnie tak . jak to wyliczyli to nie mam pojecia. 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
4 minuty temu, jacus napisał:

jak nie tlenkowe to granulowane.

 

O kura to jakiś nowy podział 🤔🤣🤣🤣🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian303    137

Pytanie mam.

Zalega mi trochę śniegu na polu, a zależy mi by wysypać na zimę sól potasową (że względu na chlorki).

Czy ten śnieg nie ma wpływu na dotarcie tej soli do gleby i jak się rozłoży. Dodam, że na poniedziałek nadają dość spore opady śniegu i nie ma szans by do tego czasu znikł śnieg z pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minkes    72
16 minut temu, damian303 napisał:

Pytanie mam.

Zalega mi trochę śniegu na polu, a zależy mi by wysypać na zimę sól potasową (że względu na chlorki).

Czy ten śnieg nie ma wpływu na dotarcie tej soli do gleby i jak się rozłoży. Dodam, że na poniedziałek nadają dość spore opady śniegu i nie ma szans by do tego czasu znikł śnieg z pola.

Jak masz płasko to syp. Sól rozpuści się w śniegu. Posyp sobie garść na śnieg i zobacz co się stanie.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
11 godzin temu, SawekBraczyk napisał:

Dobra sprawa to to wyłącznie tv , szczególnie TVP . Pomaga 😅

dobra sprawa  to oglądanie tvp ale i tvn , ogólnie oglądanie czy korzystanie z kilku stacji informacyjnych czy portali internetowych .

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj