Polecane posty

proxy8441    248
53 minuty temu, JanKrzysztof napisał:

Lepiej wejdź w temat kukurydzy i zobacz ile tam ludzie koszą na 4 klasie. To nie nasza wina, że 10 ton mokrej qq to dla Ciebie sufit w dobrym roku, a dla innych podłoga. Chętnie się zamienię z tymi mądralami, co "nie wiedzą co to susza". Oni niech biorą sobie suszowe co roku z opadami na poziomie 300 mm, a ja chcę 600 mm deszczu rocznie i wtedy kilka suszowych wyhoduję sobie na polu.

  

Korn Kali 3250

Mocznik bez inhibitora 4600

Poli 6 4600

Fosdoran amonu 5200.

nam dojechał omański mocznik po 4700 z inhibitorem zamawiany początkiem września bodaj czy w sierpniu, podobno inhibitor nie przestaje działac po ok. 4 miesiącach jest to prawda?

9 godzin temu, mysza103 napisał:

To u mnie naliczyli strat 56.720 zł . Gospodarstwo 30 ha

a jakie plony poszczególnych gatunków osiągałeś?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

Saletrosan 3600
Zaksan 3800
Rsm 32 3500

Zaprol

ogólnie śmieszna akcja, bo jeszcze do niedawna szefowa mówiła, że u nich ceny takie wysokie, bo kupili drogo a, że ją stać na przetrzymanie to nie schodzi z ceny, a tu bach... trzy smsy przez dwa dni z cennikiem który mocno zjechał w dół :D

Edytowano przez Zetix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    500
16 minut temu, Tomek90 napisał:

Sromek z youtuba 10t na 6 klasie, a tako na 345 klasie 15-18t w suszy, te 18t to podlewane. 

Trzeba plaże orać i zbierać po 10t

Ja już na te kanały nie zaglądam, bo się nie daje tego oglądać.

Wczoraj mi się na fejsie jakaś kula wyświetliła na głównej i pier**li, że on się buduje, bo wg zasady chłop powinien założyć rodzinę, spłodzić syna i postawić dom. Czubek jak dla mnie. Myśliciele, korzeń z ziemi wyjmie i pokazuje jak mu aminokwasy go wydłużyły.

Ode mnie z okolic znowu jakiś jaro humus wszędzie rozlewa na 6 klasie i mówi jakie plony za***iste, a zamiast nawozu jakiś plonar czorny sypie. No se myśle do łba tego humusu nalej.

  • Like 1
  • Haha 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
31 minut temu, proxy8441 napisał:

a jakie plony poszczególnych gatunków osiągałeś?

Pszenica 5-6 ton,  były działki co się trafiało 7 ton i były takie z 4 tonami ( po innych latach plon zazwyczaj był 7-9 ton)

Rzepak 3,6 -3,8 tony/ha

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1761
13 minut temu, toooomaszewski napisał:

Ja już na te kanały nie zaglądam, bo się nie daje tego oglądać.

Wczoraj mi się na fejsie jakaś kula wyświetliła na głównej i pier**li, że on się buduje, bo wg zasady chłop powinien założyć rodzinę, spłodzić syna i postawić dom. Czubek jak dla mnie. Myśliciele, korzeń z ziemi wyjmie i pokazuje jak mu aminokwasy go wydłużyły.

Ode mnie z okolic znowu jakiś jaro humus wszędzie rozlewa na 6 klasie i mówi jakie plony za***iste, a zamiast nawozu jakiś plonar czorny sypie. No se myśle do łba tego humusu nalej.

Dokładnie. Jak slomkowi napisałem trochę to mnie zablokował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4136
16 minut temu, toooomaszewski napisał:

Ja już na te kanały nie zaglądam, bo się nie daje tego oglądać.

Wczoraj mi się na fejsie jakaś kula wyświetliła na głównej i pier**li, że on się buduje, bo wg zasady chłop powinien założyć rodzinę, spłodzić syna i postawić dom. Czubek jak dla mnie. Myśliciele, korzeń z ziemi wyjmie i pokazuje jak mu aminokwasy go wydłużyły.

 

A to ten co zielone kłosy ważył i plon miał mieć 13 ton/ha, tylko że przyszło gradobicie i postawiło chłopca do pionu.   :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    461

Ale później jak Aminokwasy weszły to 10t jest 😀 A i tylko Striptill 😂 

Edytowano przez SawekBraczyk
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263
50 minut temu, toooomaszewski napisał:

Ja już na te kanały nie zaglądam, bo się nie daje tego oglądać.

Wczoraj mi się na fejsie jakaś kula wyświetliła na głównej i pier**li, że on się buduje, bo wg zasady chłop powinien założyć rodzinę, spłodzić syna i postawić dom. Czubek jak dla mnie. Myśliciele, korzeń z ziemi wyjmie i pokazuje jak mu aminokwasy go wydłużyły.

Ode mnie z okolic znowu jakiś jaro humus wszędzie rozlewa na 6 klasie i mówi jakie plony za***iste, a zamiast nawozu jakiś plonar czorny sypie. No se myśle do łba tego humusu nalej.

Hmm może chodziło mu o korenie osobistego??

3-->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Dziś telefon ze składu: saletra 4000 saletrzak 3700 mocznik 5100. Wczoraj pytałem o saletrę to było 4500...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    500
44 minuty temu, Desperado napisał:

A to ten co zielone kłosy ważył i plon miał mieć 13 ton/ha, tylko że przyszło gradobicie i postawiło chłopca do pionu.   :D

A nie wiem, czy chodzi nam o tego samego, ale odnośników do yt nie będę pisał, bo po co nabijać wyświetlenia 🤭 Korbankowi też reklamę robi. Ale nie powie ogółowi, że baba jego robi w arimr, i wie co kto gdzie.

 

A moje okolice są takie, że urzędnicy wywłóczą czasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
2 godziny temu, Tomek90 napisał:

Sromek z youtuba 10t na 6 klasie, a tako na 345 klasie 15-18t w suszy, te 18t to podlewane. 

Trzeba plaże orać i zbierać po 10t

Ja tylko tam szoko oglądam oglądałem tego jokerfarma słomka kule to te ich gadanie nie wiem czemu ale jest wkur.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    461
42 minuty temu, toooomaszewski napisał:

A nie wiem, czy chodzi nam o tego samego, ale odnośników do yt nie będę pisał, bo po co nabijać wyświetlenia 🤭 Korbankowi też reklamę robi. Ale nie powie ogółowi, że baba jego robi w arimr, i wie co kto gdzie.

 

A moje okolice są takie, że urzędnicy wywłóczą czasem.

A ojciec jest Wójtem albo był . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Nie oszukujemy się muszą mieć plecy i zasoby bo u nie których ten rozwój to trochę za duży jak na taki krótki okres. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    500
8 minut temu, dzidzia202 napisał:

Nie oszukujemy się muszą mieć plecy i zasoby bo u nie których ten rozwój to trochę za duży jak na taki krótki okres. 

A jak nie ma pleców, to szuka kasy, tylko zapomina, że robi z siebie idiote, jednocześnie będąc bardzo, bardzo utwierdzonym, że jest bardzo, bardzo mądry i inteligentny. Takich ludzi po głosie w filmikach od razu się wyczuwa. Dżdżownice to bardzo poważny temat do poruszania targach rolniczych 🤦‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Taaa… plecy. W większości przypadków te plecy nazywają się BANK.

Najbardziej nad tym, skądś ktoś ma pieniądze zastanawiają się ci, którzy nic nie robią i stoją pod sklepem. Im sie nic nie opłaci. I zawsze maja odpowiedź:

a) Unio mu dała

b) mo plecy

c) znaloz złoto po Żydach

d) wszystkie odpowiedzi są prawidłowe 

:) :) :) 

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomhim1    116
5 godzin temu, JanKrzysztof napisał:

Lepiej wejdź w temat kukurydzy i zobacz ile tam ludzie koszą na 4 klasie. To nie nasza wina, że 10 ton mokrej qq to dla Ciebie sufit w dobrym roku, a dla innych podłoga. Chętnie się zamienię z tymi mądralami, co "nie wiedzą co to susza". Oni niech biorą sobie suszowe co roku z opadami na poziomie 300 mm, a ja chcę 600 mm deszczu rocznie i wtedy kilka suszowych wyhoduję sobie na polu.

 

To gratuluję takich wyników na 4b i 10t przy suszy to u ciebie dramat. Co do sumy opadów to nie koncert życzeń tylko nieprzewidywalna pogoda a ja też wiem jakie plony przy jakiej sumie opadów. Ja zajmuję się rolnictwem jak ty jeszcze dłubałeś w nosie i zjadałeś swoje gile.

5 godzin temu, JanKrzysztof napisał:

 

Edytowano przez tomhim1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj