Polecane posty

Taurus83    889
43 minuty temu, Agrest napisał:

Nie tylko, ale wiedziemy prym. Mogą się uczyć od nas

Oj kolego chyba za granicą dawno nie byłeś. W niemczech to całe bloki na hartz 4 siedzą. O pigmentododatnich przybyszach z południa nie wspominając. Francja to samo. UK  jeszcze większy social. Hiszpania, Włochy i Grecja na deser. 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25751

Tylko pisząc pasożyty społeczne na pierwszym miejscu polityków stawiam🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

oj weź. 

zaraz pisiopelo będzie znowu 🤭

pl wbrew pozorom dużo kombinuje. 

trochę pomocy z rządu i by mogło być cacy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciaastus    68
13 godzin temu, Taurus83 napisał:

To która trawa potrzebuje takiego nawożenia jak Pszenica?

A choćby Kostrzewa. P i K trzeba dać jak w pszenicy. Azotu 120 kg wystarczy. 

Ale nie o to mi chodziło. Chodziło mi o to, że nawozu potrzeba podobnie jak na zboża a dopłata 50% mniejsza. 

A Ty mnie łapiesz za słówka, droczysz się i licytujesz jak dzieciak w piaskownicy o łopatkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1294

Dopłat do nawozu brak , czyli nie dotrzymali słowa że przez sierpień wypłacą .

Kupujecie nawozy powyżej 5000 zł tona ? trochę drogawo ale jak po 7000 zł ma być to jak promocja , Kowalczyk obiecał nawozy po 3 z hakiem , zobaczymy co załatwią .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Teraz zastanawiam sie nad dokupieniem mocznikika za  5257 bo saletra za 4950 szałową ofertą nie jest 

Oj tam, nie słuchaj ich za bardzo, węgiel też miał być poniżej tysiaka 😀

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomhim1    116
24 minuty temu, Mariusz2903 napisał:

Dopłat do nawozu brak , czyli nie dotrzymali słowa że przez sierpień wypłacą .

Kupujecie nawozy powyżej 5000 zł tona ? trochę drogawo ale jak po 7000 zł ma być to jak promocja , Kowalczyk obiecał nawozy po 3 z hakiem , zobaczymy co załatwią .

No tak najlepiej nic nie robić ani nie ryzykować tylko czekać bo ktoś coś obiecał a później je..ać ich bo nie będzie lub czekać aż będą dopłaty. Trzeba było kupować jak saletra była po 3300zl bo chyba nie od dziś wiadomo że nawozy są potrzebne na nowy sezon .

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Takie gadanie typu trzeba było kupować  jak saletra była po 3300 to można sobie wiesz gdzie  wsadzić, to tak jakbym ja chciał teraz tobie  dooooebać  żę trzeba było kupić większą ilość  po 1640  rok temu jak ja i mieć jeszcze parę ton zapasu na kolejny sezon, ale niestetey to jest ryzyko i przypadek bo  nawet nie wierzyłem że 2000/t  saletra przekroczy i że ruskie pójdą na ukrainę

Rynek jest rozhuśtany i ceny już nie są do przewidzenia na dłuższy okres czasu, na ten krótki okres to ceny mają iść w górę, bo czemu by nie.

Edytowano przez Pigmei
Dopisek
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

To co myślicie o cenie pszenicy będzie szła do góry czy raczej nie bo jednak Ukraina coś tam exportuje i tak sobie myślę że ruski też jakieś obejście znaleźli na export. Rzepak j u mnie 2800 pszenica 1480netto. Kiedy ewentualnie może być zwyżka na przełomie roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620
17 godzin temu, Norman napisał:

No już cena w górę.

 

IMG_20220901_213359.jpg

Ooo nagle im się nawóz znalazł? Dzwoniłem tuż przed podwyżkami to nic nie mieli rzekomo, a jak produkcja staneła to się towar znalazł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2040
3 godziny temu, Pigmei napisał:

Teraz zastanawiam sie nad dokupieniem mocznikika za  5257 bo saletra za 4950 szałową ofertą nie jest 

Oj tam, nie słuchaj ich za bardzo, węgiel też miał być poniżej tysiaka 😀

I podobno ma być na składach za dwa tygodnie tyle co nawozów do bólu ale w cenie 1300 czy coś ko tego a pośrednicy mają doliczyć transport to ich zarobek. Zobaczymy bo handlarz się przysięgał i mówił żeby nie kupować po 3 tys . 

No to straciłem na lubofosie bo dałem 3500 brutto za 12-25 a tu ma taniec 🥺

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1294

Zajechałem na lokalny skład nawozu i saletry brak jest mocznik po 5220 zł , polifoski brak tylko poli start 5200 zł i saletrzak w cenie 4700 zł . Rzepak ostro w dół no zboża trzymają cenę ale pełnych dawek na oziminy PK to chyba przy tych cenach na nawozy nikt nie da u mnie Trnogran sypią po 300 kg na lub poli po 200 -250 na ha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    329
3 godziny temu, tomhim1 napisał:

No tak najlepiej nic nie robić ani nie ryzykować tylko czekać bo ktoś coś obiecał a później je..ać ich bo nie będzie lub czekać aż będą dopłaty. Trzeba było kupować jak saletra była po 3300zl bo chyba nie od dziś wiadomo że nawozy są potrzebne na nowy sezon .

Ja chciałem wtedy kupić ale był problem z dostępnością.  Kupiłem dopiero po 3.8 na początku zniw. I to tak wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9985
3 godziny temu, dzidzia202 napisał:

To co myślicie o cenie pszenicy będzie szła do góry czy raczej nie bo jednak Ukraina coś tam exportuje i tak sobie myślę że ruski też jakieś obejście znaleźli na export. Rzepak j u mnie 2800 pszenica 1480netto. Kiedy ewentualnie może być zwyżka na przełomie roku?

Ponoć tak, tak przynajmniej eksperci twierdzą. Aczkolwiek prognozy wysokich zbiorów w Ameryce nie napawają optymizmem.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

@Dastan Chyba jak we wszystkich składach, podobna sytuacja miała miejsce. Takim sprzedawcom należałoby podziękować, ale jak by wszystkich jedną miarą to nie będzie od kogo kupić. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

Ja także nie mogłem kupić przed zniwami saletry jak była obniżka  . Dopiero później jak skoczyła cena na 4100 . Jest to specjalna zagrywka grupy azoty   . Mają na składzie nawoz ale nie chcieli go sprzedać po niższej cenie  , wolą teraz po 5-6 tys wziąć za saletrę . Muszą z nawiązką odrobić pseudo dopłatę do nawozow . A niebawem grupa azoty ogłosi rekordowe zyski za 3 i 4 kwartał roku 

Mam nadzieję że zostanie sprowadzone sporo mocznika i uspokoi to pazerność naszych państwowych zakładów 

Edytowano przez piotr30piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5082
21 godzin temu, Agrest napisał:

Tylko pisząc pasożyty społeczne na pierwszym miejscu polityków stawiam🤣

Takich ich mamy jakie mamy społeczeństwo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj