Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
Maniekkkk napisał:

Większość ludzi che mieć więcej i więcej i więcej ,tak to działa ...... Pewnie jakaś część będzie chciała wziąć kasę i spokojnie sobie żyć gdzieś np w Hiszpanii , ale myślę że większość tak samo jak Polscy rolnicy nie potrafi żyć bez pracy.....

 

To źle kolega myśli. W NL rolnictwo jest traktowane jak każda inna działalność gospodarcza, mająca przynosić wymierne korzyści finansowe. Tam nie ma sentymentów tak jak u nas, bo ziemia była ojca, dziadka, pradziadka, to i ja muszę dozgonnie ją przewalać 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885
13 minut temu, janusz_zawierucha napisał:

To źle kolega myśli. W NL rolnictwo jest traktowane jak każda inna działalność gospodarcza, mająca przynosić wymierne korzyści finansowe. Tam nie ma sentymentów tak jak u nas, bo ziemia była ojca, dziadka, pradziadka, to i ja muszę dozgonnie ją przewalać 😉

W pewnym momencie tracisz płynność finansową i ziemia dziadka się przyda, ale ktoś już ją wcześniej upłynnił bo przecież nie będzie dokładał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniekkkk    183
43 minuty temu, janusz_zawierucha napisał:

To źle kolega myśli. W NL rolnictwo jest traktowane jak każda inna działalność gospodarcza, mająca przynosić wymierne korzyści finansowe. Tam nie ma sentymentów tak jak u nas, bo ziemia była ojca, dziadka, pradziadka, to i ja muszę dozgonnie ją przewalać 😉

Masz absolutną rację, oni traktują rolnictwo jak każdy inny biznes (w tym temacie zgoda)

No ale skoro jest podejście biznesowe, to tym bardziej należy się liczyć z tym że wielu zainwestuje w Polsce, i mając na starcie całkiem nieźle środki , brak obciążeń i wsparcie własnego państwa będą od startu bezkonkurencyjni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    205
3 godziny temu, Maniekkkk napisał:

Większość ludzi che mieć więcej i więcej i więcej ,tak to działa ...... Pewnie jakaś część będzie chciała wziąć kasę i spokojnie sobie żyć gdzieś np w Hiszpanii , ale myślę że większość tak samo jak Polscy rolnicy nie potrafi żyć bez pracy.....

 

Na jesieni kupowałem  silosy i płytę  warstwowa z Holandii . I tak troche rozmawialem z gosciem który  rozbiera obory i budynki w Holandii dlaczego wyburzaja cale gospodarswa. To mówił  ze średnia  wieku rolników  w Holandii  to cos ok 60 lat i poprostu nia mają  komu tego przekazać. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8526
1 godzinę temu, zaglub napisał:

ja też nie jestem za dopłatami a jak w gminie ogłoszą że czekają na wnioski to też pierwszy bede stał - bo takie mam prawo

🤣i będziesz głupio pier**lił,ważne co robisz a nie to co głupio kłapiesz dziobem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8990

 

5 minut temu, gomez181 napisał:

Panowie jak u was z dostępnością na punktach z azotem? Ogólnie dostępny?

Bez problemu wszystko jest praktycznie tylko chętnych jak na lekarstwo.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaglub    2
6 minut temu, witejus napisał:

🤣i będziesz głupio pier**lił,ważne co robisz a nie to co głupio kłapiesz dziobem

Jeśli uważasz ze głupio klepie dziobem to współczuje kolego 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 minut temu, gomez181 napisał:

Panowie jak u was z dostępnością na punktach z azotem? Ogólnie dostępny?

No własnie nie ma.A właściwie jest ale go nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Komuniści chcą wykończyć prywatne rolnictwo,zawsze tak było oni zawsze mieli takie plany. Dziwi mnie tylko że za Holandię się biorą w pierwszej kolejności myślałem raczej że pierw będą chcieli nasze rolnictwo unicestwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532
5 godzin temu, PanPawel napisał:

Czepiali i tyle , nie pamietam żeby przywozili mi salere i mieli pomarańczowe tablice , pasmi spięte bigbagi mało który ma,ale jak ma to tylko ostatnie 5-6 rzędów , z przodu nie zapinają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167
7 minut temu, miwigos napisał:

Czepiali i tyle , nie pamietam żeby przywozili mi salere i mieli pomarańczowe tablice , pasmi spięte bigbagi mało który ma,ale jak ma to tylko ostatnie 5-6 rzędów , z przodu nie zapinają

Na krajówce się nie spina;) Faktycznie nigdy z saletrą nie przyjechał na tablicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6423

U nas nie ma tradycji wysadzania w powietrze saletrą. No i przy tych cenach to terroryzm robi się drogą zabawą.😂

  • Haha 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

Saletra 3000. 

Na pierwszą dawkę mam 60% N co zawsze daje. A drugą jeśli ceny się nie zmienią znacznie w dół  odpuszczam całkowicie.  Reszta będzie wszystko dolistnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Ogólnie na tym składzie nawozy dostępne. Kierowca przed chwilą był i mówi że ruch mały. Ja np. Wczoraj zamówiłem dziś dostawa, a zawsze się czekało 2-3 tyg. 

Screenshot_20220123-193752.jpg

Edytowano przez limousine

Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniekkkk    183
23 minuty temu, GRZES1545 napisał:

Chyba to w temacie koronawirusa powinieneś wstawić 😁

Czasami trzeba się uśmiechnąć i rozluźnić atmosferę ......😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj