Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
2 godziny temu, czesio200 napisał:

Dokładnie. Ludzie się cieszą jak małe dzieci a ceny wszystkiego w koło z kosmosu. Sprzedałem jęczmień po 1200zl a tona saletry 3700. Wcześniej był po 600zl czy tam 700 a tona saletry 900zl.

 

 

 

 

 

 

I że niby traz masz gorzej ? 

Opublikowano
2 godziny temu, hubertuss napisał:

 

PS jak wypłacą w sierpniu to coś czuje, że srogo nawozy zdrożeją znowu. Tak się chłopa robi w wala.

POjedziesz  i kupisz  u  Helmutów  tam  zawsze  tanio  . Mam  wrażenie  niektórzy  to  wstają  rano  wcześniej  żeby  się  rozejrzeć  za  byle  pretekstem  żeby  się  do  kogoś  dopierd<>lić   bo  inaczej  mają  dzień  zjehany

  • Like 1
  • Haha 1
Opublikowano
1 godzinę temu, limousine napisał:

Właśnie kupiłem ostatnie 12 ton saletra po 3500.

U mnie od miesiąca w ogóle nie chcą sprzedawać. Miałeś zamawiane wcześniej czy to aktualna cena?

Opublikowano

Trochę mnie zdziwiło, czemu po kilku dniach przechowania lipcowego nagle GA zarządziła wykup i podniosła ceny o kilkaset złotych. Oficjalnie: problemy z gazem. Dziwnym zbiegiem okoliczności po kilku dniach ruszyły wypłaty dopłat do nawozów. I trzeba pomóc rolnikom spożytkować ten zastrzyk gotówki. 

Opublikowano

Ludzie zaczęli zamawiać bo cennik opuścili, to widzieli, że rolnicy mają kasę to teraz cena w górę... Zresztą co tu się dziwić, każdy by chciał jak najdrożej sprzedać. A że sytuacja energetyczna ( gazowa) w świecie napieta to efekty cenowe widać...

Opublikowano

Ja zakupami czekam do przyszłego roku pod rzepak będę dawał tylko PK po 200kg przemocą po rzepaku nic nie dostanie i po soi też nic. Ja zakupy opieram na cenach jakie będę widział że są i na kontraktach jakie można podpisać. Pytanie czy kupować czy nie to tak samo jak bym zapytał czy zagrać w totka. Można powiedzieć że tak bo kto nie gra nie wygrywa tak samo z nawozem kup może wygrasz a może i nie. Żyjemy w czasach że na czymś trzeba się opierać. W perspektyw to obniżek nie ma ale za rok jak światowe gospodarki złapie recesja to wszystko jebni... i już nikt nikogo nie będzie pytał. A prawda jest taka że ten rok jest lajtowy w przyszłym roku będzie jazda.

  • Like 2
Opublikowano

Stałe nawozy na kolejny sezon kupiłem jeszcze w lutym, natomiast rsm przyjechał „na przechowanie” i tu jest śmieszna sprawa, bo nawet nie wiadomo jaka jest jego cena… To jest obecnie nieporozumienie, czegoś takiego to jeszcze nie było. Obecywali poniżej 2500, ale jak będzie to nikt nie wie. Kilejny sezon sie wytrzyma, a potem mam nadzieje, że pozbęde się połowy areału, bo to bez sensu się tak dalej szarpać. Szkoda zdrowia.

Opublikowano
7 godzin temu, Rowan napisał:

No ale co tu sie dziwić, ludzie posprzedawali reszte zboża, bo trzeba było do nowego sie przygotować. Oczywiście za marne grosze, bo ukrai*a potrzebuje pomocy i trzeba ich zboże handlować. Więc dobrze wiedzą, że część rolników pieniądze ma. A jak juz zaczeli płacić ten ochłap, który tylko spowodował takie ceny nawozów, to te ceny trzeba było znów wywindować. Chory kraj, chora gospodarka.

Ale zobacz jak niektórzy gębę cieszą że PiS dał i saletra po 1200 wyszła 🙆‍♂️ teraz kupują bo za rok mają znowu dawać 500🤭

  • Haha 1
Opublikowano
8 minut temu, GRZES1545 napisał:

Ale zobacz jak niektórzy gębę cieszą że PiS dał i saletra po 1200 wyszła 🙆‍♂️ teraz kupują bo za rok mają znowu dawać 500🤭

A Ty zamiast ładnie przeprosić za te wszystkie farmazony które tu pisałeś, to dalej nie możesz przeżyć ,że ktoś kupił taniej i nie omłóci kupki pośladu xD 

  • Like 1
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Witajcie, poniżej zamieszczam listę 10 najpopularniejszych pytań dotyczących cen nawozów z jakimi sie spotykamy:
      Jakie będą ceny nawozów w 2025 roku?
      Ile będzie kosztować saletrzak w 2025 roku?
      Ile będzie kosztować mocznik w 2025 roku?
      Ile będzie kosztować saletra amonowa w 2025 roku?
      Jakie będą ceny nawozów wieloskładnikowych w 2025 roku?
      Ile będzie kosztować polifoska 4 w 2025 roku?
      Ile będzie kosztować polifoska 8 w 2025 roku?
      Ile będzie kosztować saletrosan w 2025 roku?
      Czy ceny nawozów pójdą w górę w 2025 roku?
      Co się będzie działo z cenami nawozów w 2025 roku?
      Zapraszam do wymiany opinii na temat cen nawozów, podawajcie proszę konkretne ceny nawozów u swoich dostawców, w poszczególnych powiatach. Informujcie czy cena dotyczy sprzedaży detalicznej czy są to ceny za dostawy całosamochodowe.
      Przykładowo niech to będą wpisy tego typu: powiat świdnicki, saletra Zaksan 33.5 - cena 1300zł netto - zakup całosamochodowy.
      Przy dyskusjach unikajmy poróżnień, wyzwisk, czy wycieczek politycznych. Rozmawiajmy merytorycznie, szanując rozmówcę i jego punkt widzenia.
    • Przez AgroMinerał
      Zainteresowanych proszę o kontakt pod numerem telefonu 577177974. Możliwy dowóz na terenie całej Polski. Produkt, suchy idealnie nadający się jako nawóz naturalny pod wszystkie rodzaje upraw.
       Chętnych zapraszam do kontaktu.
       Pozdrawiam 
      AB
    • Przez chabo
      Witam czy RSM 32 trzeba rozcieńczać wodą przed aplikacją w zbożach ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Bartek933
      Szereg czynników w ostatnim roku wywindował ceny nawozów do niespotykanego poziomu. Każdy z nas jest dotknięty wysoką ceną nawozów jako jednego z podstawowych składników produkcji rolniczej. Końcówka ubiegłego roku przyniosła mały spadek w cennikach sprzedawców nawozów. 
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v