superfarmer02

Znalezione na allegro i nie tylko 2022

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
stempos1980    7909
3 godziny temu, 6MaaJsTeR9 napisał:

U majstra na pewno zetor dałby sobie rade u ciebie też tylko  wyjmij cegłę z pod gazu 

Tylko u ciebie są tytanowe przekładnie powlekane diamentem😁

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorMisio    422
12 godzin temu, 6MaaJsTeR9 napisał:

U majstra na pewno zetor dałby sobie rade u ciebie też tylko  wyjmij cegłę z pod gazu 

Tylko wiesz kupić sprzęt za duży do danego ciągnika i go rozoielrzyc przez rok czy dwa to taki średni,a nawet chu....wy pomysł. lepiej poszukać mniejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380
14 godzin temu, ZetorMisio napisał:

Ale jeździć 120KM z przewracarka to na paliwo nie wyrobie. Poszukam czegoś mniejszego chyba.

nie koniecznie, wiesz, niektórzy c360 z lekkimi 6tkami latają, myślę że zetor ciężko ale da radę a 6tka to 1000 na wałek i jazda, lekko się będzie kręcił 

12 godzin temu, ZetorMisio napisał:

Że dużo więcej nie spali to wiem, ale "Ty wiesz jak on sianoooo ugniecie" koniec cytatu🤷i ten duży taki mało skrętny. Ciekawe czy Zetor ma mocniejszy podnośnik czy Belarus?🤔 Ciekawe czy ten facet ze Świderek nie ma nic ciekawego? 

nie dziaduj z inną ja mam 6tkę i do 4ki nie chce wracać, jest jako awaryjna 


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795
Dnia 2.06.2022 o 12:47, ZetorMisio napisał:

Na co zwracać uwagę przy zakupie takiego sprzętu?? Zetor 7245 da sobie z nimi radę?

https://m.olx.pl/d/oferta/przewracarka-kuhn-7501-mh-digidrive-CID757-IDOvSZ5.html?reason=observed_search

Chłopie, ja podobnego Deutz Fahra KH 2.64 6 gwiazdowego to na spokojnie ciągałem Zetorem 5211. Z podnoszeniem i z pracą nie miał żadnych problemów, robiłem nim w ładnej trawie o wydajności 20 kulek z hektara. Tylko jeździłem dwójką bo podobnie jak u ciebie mam nierówne łąki. Uważam, że twój zetor to z palcem w nosie będzie z tym pracował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19844
12 godzin temu, ZetorMisio napisał:

Tylko wiesz kupić sprzęt za duży do danego ciągnika i go rozoielrzyc przez rok czy dwa to taki średni,a nawet chu....wy pomysł. lepiej poszukać mniejszego.

Zobacz jaką  popierdółka robię przetrzasarka 6.6m

IMG_20220511_145908.jpg

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795

A i jeszcze na podstawie własnych doświadczeń: sprawdź, czy nie ma luzu na przekładni i czy gdzieś nie zazębiają się palce z sąsiadujących karuzel. U mnie jest taki problem, że dwa te same palce z sąsiadujących karuzel co jakiś czas się ścierały ze sobą aż w końcu się wkurzyłem i jednego całkiem zdjąłem, założyłem zamiast niego starą "spiralke" z ułamanymi palcami aby było tylko było jakieś wyważenie.

 Sprawdź, czy stojąc na równym podłożu siłowniki podczas składania dociągają do końca i czy samoczynnie się blokuje na zapadkach. I czy nie ma problemu z rozkładaniem z poziomu ciągnika. Ja muszę zawsze wychodzić i łomem odchylać zapadki a podczas składania dopychać ręcznie. 

I oceń stan kalamitek, czy były używane czy wszystkie pordzewiałe. Da to jakiś podgląda na to, jak poprzedni właściciel dbał.

Dobrze, jeśli w komplecie jest wałek ze sprzęgłem kierunkowym (koniecznie tylko taki wałek)

I standardowo szukaj pęknięć, spawów, sprawdź stan opon, łożysk, przegubów.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1121

Czasem jest tak że na pusto przy oględzinach przekładnia działa oki Ale jak pójdzie w ziemię trawę to dzieją się cyrki coś przepuszcza się nie kreci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    414

Nie zawsze musi to być wina przekładni, u mnie tak się działo, okazało się, że to tylko ścięty kołek w miejscu przekazania napędu na składaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorMisio    422
Dnia 3.06.2022 o 21:42, soltys48 napisał:

Zobacz jaką  popierdółka robię przetrzasarka 6.6m

IMG_20220511_145908.jpg

@KlimekPL, @soltys48 przewracarka kupiona. Jutro mam po nią jechać. Facet podjechał pod nią c330 to wydaje się olbrzymia,przy większym ciągniku powinna wyglądać lepiej 

Edytowano przez ZetorMisio
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795
4 godziny temu, ZetorMisio napisał:

@KlimekPL, @soltys48 zgrabiarka kupiona. Jutro mam po nią jechać. Facet podjechał pod nią c330 to wydaje się olbrzymia,przy większym ciągniku powinna wyglądać lepiej 

Chyba masz na myśli przetrzasacz nie zrabiarke? Ile teraz trzeba dać za taką zabawke?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380
1 godzinę temu, KlimekPL napisał:

Chyba masz na myśli przetrzasacz nie zrabiarke? Ile teraz trzeba dać za taką zabawke?

zależy jaka i jaki stam, jeśli chodzi o 6tki, ciągane od 2,5 tys, w górę, zawieszane od 6ciu, jednak na takie bezwkładowe cena x2, u nas są mniej popularne 6tki bo gospodarstwa i działeczki często mniejsze, i pod 60tki wiodące prym a 6tki już trzeba większe konie żeby bezproblemowo z tym jeździć i nie zawsze się sprawdzają   


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorMisio    422
6 godzin temu, KlimekPL napisał:

Chyba masz na myśli przetrzasacz nie zrabiarke? Ile teraz trzeba dać za taką zabawke?

Tak,masz rację już poprawione 🤦 stan całkiem ok, luzów na ramię nie ma, na tych palcach łączących elementy składane też nie,brakuje kilku zębów, jeden przewód hydrauliczny jest za chwilę do wymiany,i brak walka wom. Cenił 7,5 trochę opuścił. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    791
ZetorMisio napisał:

@Grzechooo,aż patrzyłem na nawigacji, 21km. A co tam?

A bo stoi tam coś takiego https://sprzedajemy.pl/sprzedam-plug-4-wola-chomejowa-2-e30984-nr65738224 myślałem że mieszkasz bliżej i coś więcej mi powiesz, kto może być z tamtych stron?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorMisio    422

Ty tu znasz dużo ludzi, kto tam od Radzynia więcej? Przyjedź popołudniu,🍻🍺 przewracarke obejrzysz 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12220

🍻🍻 po tym to sam się będziesz przewracał i bez przewracarki 🤭😜 jaką nabyłeś ?

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorMisio    422
7 minut temu, slawek74 napisał:

🍻🍻 po tym to sam się będziesz przewracał i bez przewracarki 🤭😜 jaką nabyłeś ?

Spokojna rozczochrana🤔 przyjedź,zobaczysz😉

@radekz200 a po cholerę mi ciciepa 🤷

Edytowano przez ZetorMisio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez bobytempelton
      Witam, z racji że sezon na komunie w pełni chciałbym abyście podzielili się pomysłami na prezent na komunię dla chrześnika chrześnicy, czy po prostu dla 9 latka z okazji tego święta. Chciałbym abyście pisali przydatne rzeczy które zostaną im na długo, lub długo w pamięci , oklepane rzeczy typu rowerki zegarki itd raczej odpadają, a pieniądze wydadzą i tyle z nich będzie , zachęcam do wypowiedzi
    • Przez vincenty4
      Witam, ostatnio w trakcie wykopów przerwany zostały stare dreny. W związku z tym odtworzyłem je wykorzystaniem rury drenażowej. Niestety woda wydostaje się średnio intensywną strużką w miejscu połączenia.
      Czy macie może pomysł jak dobrze uszczelnić połączenie rury drenarskiej 100 i starego ceramicznego sączka? Rura wchodzi na sączek na wcisk, ale jako że woda przepława z rury do sączka (którego otwór ma mniejszą średnicę), to woda stale wycieka się przez miejsce połączenia.
      Dzwoniłem po różnych sklepach, fachowcach i propozycje były różne: Bostik H550/h77, Puder ex P795, silikon dekarski, szara taśma, a nawet glina. Sprawę komplikuje jednak fakt, że woda cały czas sączy się z połączenia.

      Nie liczę więc na idealnie uszczelnienie, ale chciałbym zminimalizować wyciek, bo wodę z działki i tak potem odrowadzę do rowu melioracyjnego. 
      Będę wdzięczny za sugestie 🙂


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj