Bananek

Pogoda rolnicza i nie tylko 2022

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jahooo    9239
3 minuty temu, kizak napisał:

      Mi akurat chodziło o ten spęd kardynałów około 1300 1400 roku ,za jakiegoś panującego Grzegorza było czy jak . Wtedy ,,uporządkowano'' to jakoś ,by wytyczne były jakieś logiczne ,a to co nie ,,potrzebne'' odrzucono w zapomnienie  i poniszczono pisma . 

akurat zakaz małżeństw i inne "ograniczenia", a także odrzucenie niewygodnych pism i nauk, to okres do końca XII wieku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
1 minutę temu, Łolek napisał:

i myk do dziury a potem piękny równy trawniczek

Dokładnie tak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, Łolek napisał:

coraz bardziej myślę o rozbiórce na części zamienne jak by coś się komuś nadało 

za duży przebieg.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1761
2 godziny temu, Łolek napisał:

Gwarancje masz jakąś chyba to dzwoń po serwis 

Gwarancja do bramy 🤣😁

Siema jak nigdy po ostatkach  głowa nie boli 😁 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192
Bananek napisał:

2 godziny temu, Qwazi napisał:

 @Bananek to już masz zmieniony licznik i uruchomioną fv?

Nie. Jedynie w tej skrzynce mi nabroili, bo pv podłączali i nie dokręcili śrub trzymających kable, a co za tym idzie iskrzyło i potopiło izolację. Jeden kabel odpaliło całkiem i zespawało do uziemienia. A nu jeho. Jutro koniecznie jadę po nową puszkę i rurki coby porządek zrobić w przewodach. 

oj luźne przewody mogą narobić szkody 🙆‍♂️

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
2 minuty temu, Łolek napisał:

coraz bardziej myślę o rozbiórce na części zamienne jak by coś się komuś nadało 

Jakie części dobrze zabalsamowane to i jeszcze komuś posłużą. 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16864
PRIMO napisał:

Do instalacji PV musi być licznik dwukierunkowy.  Wyłącz to i czekaj aż energetyka wymieni licznik i dopiero uruchom instalację.

To pierwsze zdanie to rzeczywiście odkrycie roku. Kto Ci napisał, że mam to włączone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    7923
21 minut temu, Bananek napisał:

Moje okrągły rok chodzą. Ale masz rację, jest to jakiś sposób na przyciągnięcie dzieci i wpojenie od małego pewnych wartości. Na mikołajki zawsze są też paczki ze słodyczami. Dziś kalendarze adwentowe dzieciaki dostały. 

Moje też chodzą cały rok. Najlepsza jest najmłodsza. Idzie do kościoła żeby sobie znaleźć tam koleżankę albo kolegę, a potem latanie po całym kościele albo placu kościelnym. Synuś to codziennie w świątyni i to więcej niż raz😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9239
1 minutę temu, 6465 napisał:

A jakoś tego nie zauważyłem. A teraz jak mam więcej w kieszeni to i księdzu więcej wrzucę.tym bardziej że widzę jak kostkę kładzie na cmentarzu żebym 1.11 po błocie nie łaził a i plebanię ociepla i strukturę kładzie. Dla mnie się to podoba.

tylko pytanie - po co ta kostka, po co te pomniki na cmentarzu ? po co ten gmach kościoła złocony wewnątrz ?

"gdzie dwóch lub trzech modli się w imię moje, tam i ja jestem pośród nich" - nic w Piśmie Świętym nie ma o gromadzeniu się w marmurowych świątyniach ani o tym, że do zmatwychwstania potrzebny jest solidny granitowy nagrobek, wielokrotnie opłacony księdzu - do tego potrzebne jest tylko wypełnianie Bożych przykazań, miłosierdzie i wiara w Chrystusa

  • Like 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16864
slawek74 napisał:

oj luźne przewody mogą narobić szkody 🙆‍♂️

Zgadza się. Kiedyś babie jeździłem poprawiać bo coś jej śmierdziało elektryką. Zajeżdżam, a tam z metr drutów bez izolacji już. Bezpiecznika w ogóle nie wybiło. Szczęście, że nie spaliło budynków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192
Pafnucy napisał:

kurna zamknięte w niedziele na PKS stacja paliw.

@slawek74 jutro to ni masz czasu?

jutro to po uszy zaj... w robocie 🙆‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12925
18 minut temu, Chłoporobotnik napisał:

Kiedy to siane? 

Tylko nie wierzę w to co miałbym robić.

Pewnie niektórzy z nich mają tak samo niestety 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9239
1 godzinę temu, Bananek napisał:

U nas wyłącznie w niedzielę. Fajny klimat. Zimno, ciemno, dzieciaki z lampionami, żadnych świateł w kościele aż do ewangelii. 

bo w tym wszystkim chodzi o to, aby młodzież czuła się w kościele jak u siebie, trzeba im pokazać, że są potrzebni i akceptowani

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
3 minuty temu, jahooo napisał:

tylko pytanie - po co ta kostka, po co te pomniki na cmentarzu ? po co ten gmach kościoła złocony wewnątrz ?

"gdzie dwóch lub trzech modli się w imię moje, tam i ja jestem pośród nich" - nic w Piśmie Świętym nie ma o gromadzeniu się w marmurowych świątyniach ani o tym, że do zmatwychwstania potrzebny jest solidny granitowy nagrobek, wielokrotnie opłacony księdzu - do tego potrzebne jest tylko wypełnianie Bożych przykazań, miłosierdzie i wiara w Chrystusa

jahooo na prymasa!!! Co najmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380
2 minuty temu, jahooo napisał:

tylko pytanie - po co ta kostka, po co te pomniki na cmentarzu ? po co ten gmach kościoła złocony wewnątrz ?

"gdzie dwóch lub trzech modli się w imię moje, tam i ja jestem pośród nich" - nic w Piśmie Świętym nie ma o gromadzeniu się w marmurowych świątyniach ani o tym, że do zmatwychwstania potrzebny jest solidny granitowy nagrobek, wielokrotnie opłacony księdzu - do tego potrzebne jest tylko wypełnianie Bożych przykazań, miłosierdzie i wiara w Chrystusa

A pewnie że pomnik do zbawienia nie potrzebny. Ale jak mam grób rodzinny po środku cmentarza, to za to 200 co dałem to bym kostki nie ułożył żeby po błocie nie chodzić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9239
Przed chwilą, jacek1296 napisał:

jahooo na prymasa!!! Co najmniej.

znam księdza, który tak uczy od dawien dawna, a ma już z 90lat - i nigdy nie zostanie prymasem ani nawet kardynałem, nawet kanonikiem go nie chcieli zrobić, bo nie przystaje do reszty tej bandy

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200
4 minuty temu, jahooo napisał:

tylko pytanie - po co ta kostka, po co te pomniki na cmentarzu ? po co ten gmach kościoła złocony wewnątrz ?

"gdzie dwóch lub trzech modli się w imię moje, tam i ja jestem pośród nich" - nic w Piśmie Świętym nie ma o gromadzeniu się w marmurowych świątyniach ani o tym, że do zmatwychwstania potrzebny jest solidny granitowy nagrobek, wielokrotnie opłacony księdzu - do tego potrzebne jest tylko wypełnianie Bożych przykazań, miłosierdzie i wiara w Chrystusa

 To niby jak ma kościół wyglądać ,czyżby twój Bóg ma mieszkać w chlewiku ,a sobie kładziesz marmury ,jemu cześc się nie należy . Polskie kościoły to pikuś ,popatrz na cerkwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4886
Przed chwilą, jahooo napisał:

znam księdza, który tak uczy od dawien dawna, a ma już z 90lat - i nigdy nie zostanie prymasem ani nawet kardynałem, nawet kanonikiem go nie chcieli zrobić, bo nie przystaje do reszty tej bandy

Bo tu ma być zachowana zasada BMW, kto się wychyla i myśli inaczej jest z automatu skreślony.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192
jahooo napisał:

1 minutę temu, 6465 napisał:

A jakoś tego nie zauważyłem. A teraz jak mam więcej w kieszeni to i księdzu więcej wrzucę.tym bardziej że widzę jak kostkę kładzie na cmentarzu żebym 1.11 po błocie nie łaził a i plebanię ociepla i strukturę kładzie. Dla mnie się to podoba.

tylko pytanie - po co ta kostka, po co te pomniki na cmentarzu ? po co ten gmach kościoła złocony wewnątrz ?

"gdzie dwóch lub trzech modli się w imię moje, tam i ja jestem pośród nich" - nic w Piśmie Świętym nie ma o gromadzeniu się w marmurowych świątyniach ani o tym, że do zmatwychwstania potrzebny jest solidny granitowy nagrobek, wielokrotnie opłacony księdzu - do tego potrzebne jest tylko wypełnianie Bożych przykazań, miłosierdzie i wiara w Chrystusa

weź przestań ....🤦‍♂️

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Wiem, to jest mundurówka. Jak włazisz w d... biskupowi( lub odwrotnie) to idziesz w górę. Masz swoje zdanie, klepiesz biedę na jakimś wypizdowie.

2 minuty temu, jahooo napisał:

znam księdza, który tak uczy od dawien dawna, a ma już z 90lat - i nigdy nie zostanie prymasem ani nawet kardynałem, nawet kanonikiem go nie chcieli zrobić, bo nie przystaje do reszty tej bandy

 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

12 minut temu, 6465 napisał:

A jakoś tego nie zauważyłem. A teraz jak mam więcej w kieszeni to i księdzu więcej wrzucę.tym bardziej że widzę jak kostkę kładzie na cmentarzu żebym 1.11 po błocie nie łaził a i plebanię ociepla i strukturę kładzie. Dla mnie się to podoba.

Ja jak księdzu poprzedniemu wrzucałem na schody to też widziałem jak sobie CLK kupił co by sobie butów nie budził.Temu też na schody wrzucają ale już bez mojego udziału.Co ciekawe przyjechał do parafii Vectrą a już pomyka Land Roverem

Edytowano przez marcin19071980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192
Bananek napisał:

slawek74 napisał:

oj luźne przewody mogą narobić szkody 🙆‍♂️

Zgadza się. Kiedyś babie jeździłem poprawiać bo coś jej śmierdziało elektryką. Zajeżdżam, a tam z metr drutów bez izolacji już. Bezpiecznika w ogóle nie wybiło. Szczęście, że nie spaliło budynków.

spalony agregat w chłodni i płytka w dojarce 🤦‍♂️ bo pod głównym bezpiecznikiem zrobiło się ,,luźno,, 😬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9916
13 minut temu, Łolek napisał:

Bo tak powinno być, kremacja pudełko i myk do dziury a potem piękny równy trawniczek z tablicami a nie gmachy betonowe po kilkanaście czy dziesiąt tysięcy 

Mnie mają spalić tego sobie życzę i coraz bardziej myślę o rozbiórce na części zamienne jak by coś się komuś nadało 

Bo tak powinno być, kremacja pudełko i myk do dziury a potem piękny równy trawniczek z tablicami a nie gmachy betonowe po kilkanaście czy dziesiąt tysięcy 

Mnie mają spalić tego sobie życzę i coraz bardziej myślę o rozbiórce na części zamienne jak by coś się komuś nadało 

Ja mam w portfelu napisane oświadczenie z grupą krwi i z tym że jak się co nada to mają zabrać jak mnie się już nie będzie opłacało naprawiać ;)

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj