Bananek

Pogoda rolnicza i nie tylko 2022

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
konteno    1773
1 minutę temu, TheraRolnik napisał:

Obalony dłużej się rozkłada co jest raczej minusem bo nie po to poplon żeby on 3 lata w ziemi siedział 

nie zawsze masz taki płodozmian że poplon ma okazję konkretnie wyskoczyć w górę , po zbożach i rzepaku tak ale nie po QQ ziarnowej 

4 minuty temu, TheraRolnik napisał:

Bo tak łatwiej a czy lepiej ? No nie powiedział bym ... 

oszczędniej , no i w uzasadnionych przypadkach pokaz umiejętności operatora w ustawianiu pługa i jakości przykrycia

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5019
2 minuty temu, TheraRolnik napisał:

Czyli lepiej jak to jest wpakowane na dno bruzdy niż wymieszane 🤔

Źle ścinacze czy przedpłużki ustaw i będzie w połowie wystawało. ;) 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
3 minuty temu, gregor1284 napisał:

Niedaleko typ handlował siuntkami i pospawal wal a znany też był tego że szlify na jednym czopie robili, Borty w przyczepach pianka i szpachel. No i sprzedał z tym pospawanym wałem a finalnie za to by został utopiony we własnym stawie przed domem. 😂

Znałem podobną historie tam skończyło się tylko na wkręceniu palców w maszynce do mięsa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9916
11 minut temu, soltys48 napisał:

Może znasz też takiego co pomaluje  w końcu moja Renatę 🤔

Do Kurzawy zaprowadź ;) o ile chłop jeszcze robi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7223
10 minut temu, gregor1284 napisał:

Jutro mogę kurpiankę spowrotem na kurpie zabrać 🤭 możliwe że będę gdzieś tam się szlajał 

Z całym szacunkiem Gregor, ale jesteś chyba ostatnią osobą z którą bym kobitę puścił 😁 toć ona mobilna, ma swój dyliżans. Jeszcze tego by brakowało żebym musiał ją wozić 😉

  • Confused 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19711
1 minutę temu, szymon09875 napisał:

Do Kurzawy zaprowadź ;) o ile chłop jeszcze robi 

W zeszłym roku chciał ode mnie tyle ile nowe w kolorze kosztują 

7 minut temu, TheraRolnik napisał:

Czyli lepiej jak to jest wpakowane na dno bruzdy niż wymieszane 🤔

A czy podczas orki wszystko wpada na dno bruzdy?

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14116
4 minuty temu, hubertb napisał:

Znałem podobną historie tam skończyło się tylko na wkręceniu palców w maszynce do mięsa. 

To tylko Kolegom partyzanta się tak robi za kretactwa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9916

Oszalał :o Ojciec chciał 932 jeszcze malować u niego. Cała kompletna 5 tys miała kosztować. Według mnie to nie dużo, biorąc pod uwagę fakt ze miał zaprowadzić ciagnik i on sam by rozebrał i później poskładał 

2 minuty temu, soltys48 napisał:

W zeszłym roku chciał ode mnie tyle ile nowe w kolorze kosztują 

A czy podczas orki wszystko wpada na dno bruzdy?

Żebyś czasem nie wpadł na pomysł głupi i do podróżnej do Kowalskiego nie pomyślał dawać... Widziałem kilka jego dzieł, to ja ci szprajem tak samo pomaluje 🤭 tak spierdolil znajomemu 28 że mi by było wstyd wziąć za takie coś pieniądze. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14116
3 minuty temu, pedro2 napisał:

Z całym szacunkiem Gregor, ale jesteś chyba ostatnią osobą z którą bym kobitę puścił 😁 toć ona mobilna, ma swój dyliżans. Jeszcze tego by brakowało żebym musiał ją wozić 😉

Dla mnie to jeszcze lepiej. To pochlamy jutro i ona mnie odwiezie a za tydzień jak będzie jechała to auto odbiorę 🤔 dwa litry, słoik ogórków i po udku z indyka chyba nam wystarczy? 😂

4 minuty temu, soltys48 napisał:

W zeszłym roku chciał ode mnie tyle ile nowe w kolorze kosztują 

A czy podczas orki wszystko wpada na dno bruzdy?

Sławek kiedyś się chwalił ze u nich tam za damski fiut malują ciągniki. W sensie ze tanio w pytę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7372
13 minut temu, gregor1284 napisał:

Niedaleko typ handlował siuntkami i pospawal wal a znany też był tego że szlify na jednym czopie robili, Borty w przyczepach pianka i szpachel. No i sprzedał z tym pospawanym wałem a finalnie za to by został utopiony we własnym stawie przed domem. 😂

Panie do roboty? Do roboty. 

Za tydzień, Ty uju co za ciągnik mi sprzedałeś, to do remontu się nadaje. No przecież ci mówiłem że do roboty. 😂

Oddawaj pieniądze, dobra nie ma sprawy, ile tam na umowie było? 😂

Edytowano przez Karol6130
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14116
1 minutę temu, Karol6130 napisał:

Panie do roboty? Do roboty. 

Za tydzień, Ty uju co za ciągnik mi sprzedałeś, to do remontu się nadaje. No przecież ci mówiłem że do roboty. 😂

Oddawaj pieniądze, dobra nie ma sprawy, ile tam na umowie było? 😂

Znajomego ojciec kiedyś sprzedał poloneza i od kupującego dostał kartkę na święta. Tyle co tamten ujow zmieścił ma kartce to mowi ze na przyczepe by nie weszło 😂 znajomi kupili hurlimana starego i silnik dupnal w drodze do domu to zamiast go odwieźć umówili się ze sprzedającym że najpierw sprawdza co uległo uszkodzeniu. Jak już rozkręcili silnik to tamten powiedział że mogą przywieźć ale odda im tyle co napisali na umowie 😂 później jakoś się dogadali ze jakieś ochłapy im dorzucił do remontu silnika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1141
20 minut temu, farmtrac8244 napisał:

-6 mówi się ,,wieje" jak w kieleckim guzik prawda czasem tam jest cieplej

Eeee tam, w kieleckiem też - 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19711
11 minut temu, szymon09875 napisał:

Oszalał :o Ojciec chciał 932 jeszcze malować u niego. Cała kompletna 5 tys miała kosztować. Według mnie to nie dużo, biorąc pod uwagę fakt ze miał zaprowadzić ciagnik i on sam by rozebrał i później poskładał 

Żebyś czasem nie wpadł na pomysł głupi i do podróżnej do Kowalskiego nie pomyślał dawać... Widziałem kilka jego dzieł, to ja ci szprajem tak samo pomaluje 🤭 tak spierdolil znajomemu 28 że mi by było wstyd wziąć za takie coś pieniądze. 

 

Zimą zeszłego roku powiedział za malowanie BLACH 14🤬🤬🤬

 

Gruby mnie na Kowalskiego namawiał ale DZIAD mi uświadomił to co Ty teraz piszesz 🤣

9 minut temu, gregor1284 napisał:

🤔 😂

Sławek kiedyś się chwalił ze u nich tam za damski fiut malują ciągniki. W sensie ze tanio w pytę 

Co jak co ale u nich potrafią pomalować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975
gregor1284 napisał:

3 minuty temu, Karol6130 napisał:

Najgorsza tragedia z tym wałem była 

Z drugiej strony to można było robić szlify od nowa 🤭

Niedaleko typ handlował siuntkami i pospawal wal a znany też był tego że szlify na jednym czopie robili, Borty w przyczepach pianka i szpachel. No i sprzedał z tym pospawanym wałem a finalnie za to by został utopiony we własnym stawie przed domem. 😂

w zbuczynie też pewien handlarz kiedyś w renault wałek w skrzyni spawal 🤦

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7372

Ostatnio jeden opowiadał jak pojechał kiedyś na wielkopolskie i lubuskie poszukać 30

Nabrał pieniędzy, poszedł do naganiacza i mówi że potrzebny mu ciągnik 

Za czym powiedział gdzie szukać to najpierw dwa dni piły

W końcu mu mówi że jest sprzęt z całego gospodarstwa do kupienia 

Ten wnerwiony bo naganiacz kasę wziął, wódkę wypił a całe gospodarstwo znalazł 

Pojechał, idzie dziadek, ten chce samą 30, dziadek całość, ten mówi że nie ma pieniędzy, ale ile by kosztowało 

Dziadek że 15 komplet, a ten już zadowolony bo sama 30 u nas tyle kosztowała 

Teraz przez tego olx zachód wie niestety jakie ceny na wschodzie i nie ma handlu 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19711
1 minutę temu, Uziu92 napisał:

w zbuczynie też pewien handlarz kiedyś w renault wałek w skrzyni spawal 🤦

Pffff wałek,w okolicach Wągrowca spawane tryby to normalka.

Mnie jeden z użytkowników też w podobny sposób wydymał ze zgrabiarką ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7372
6 minut temu, jacor73 napisał:

Eeee tam, w kieleckiem też - 6

Może termometry u was działają jak wagi 😂😉

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9916
2 minuty temu, soltys48 napisał:

Zimą zeszłego roku powiedział za malowanie BLACH 14🤬🤬🤬

 

Gruby mnie na Kowalskiego namawiał ale DZIAD mi uświadomił to co Ty teraz piszesz 🤣

Co jak co ale u nich potrafią pomalować 

Byś musiał jechać do Damasławka / wapna i tam ja gdzieś przy drodze porzucić. Pewnie że tydzień/dwa byłaby już w nowym lakierze. Ponoć najwiekszy% sprzedanej żółtej farby to te okolice 🤣🤣 

A tak serio to zapytam w poniedziałek, kolega mechanik ma znajomego lakiernika, za drzwi od A6 wziął 400 zł, przy większej robocie byłoby taniej pewnie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14116
5 minut temu, soltys48 napisał:

Zimą zeszłego roku powiedział za malowanie BLACH 14🤬🤬🤬

 

Gruby mnie na Kowalskiego namawiał ale DZIAD mi uświadomił to co Ty teraz piszesz 🤣

Co jak co ale u nich potrafią pomalować 

Pewnie cały interes z transportem taniej wyjdzie niż u was zakup samego lakieru 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19711

Transport nie wchodzi w grę 

6 minut temu, szymon09875 napisał:

Byś musiał jechać do Damasławka / wapna i tam ja gdzieś przy drodze porzucić. Pewnie że tydzień/dwa byłaby już w nowym lakierze. Ponoć najwiekszy% sprzedanej żółtej farby to te okolice 🤣🤣 

A tak serio to zapytam w poniedziałek, kolega mechanik ma znajomego lakiernika, za drzwi od A6 wziął 400 zł, przy większej robocie byłoby taniej pewnie 

Józek jest dobry fachman ale mówił że najzwyczajniej nie chce mu się,dość ma po całym dniu grzebania w gratach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1141
5 minut temu, Karol6130 napisał:

Może termometry u was działają jak wagi 😂😉

A jak i nas działają wagi? Nie utożsamiaj mnie z tymi januszexsami zza Kielc, ja prawie z łódzkiego i mazowieckiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7372

Napisane ogólnie. 

Nie każdy jest oszustem 

Prawdopodobnie nie robisz wag ani termometrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380
23 minuty temu, gregor1284 napisał:

Znajomego ojciec kiedyś sprzedał poloneza i od kupującego dostał kartkę na święta. Tyle co tamten ujow zmieścił ma kartce to mowi ze na przyczepe by nie weszło 😂 znajomi kupili hurlimana starego i silnik dupnal w drodze do domu to zamiast go odwieźć umówili się ze sprzedającym że najpierw sprawdza co uległo uszkodzeniu. Jak już rozkręcili silnik to tamten powiedział że mogą przywieźć ale odda im tyle co napisali na umowie 😂 później jakoś się dogadali ze jakieś ochłapy im dorzucił do remontu silnika 

Najgorsze złomy to się na giełdzie w Ciechanowie sprzedawało. 2km przed ciechanowem trzeba było płyny uzupełnić. Tam wszystko szło aby cena była nie wygórowana. 

8 minut temu, jacor73 napisał:

A jak i nas działają wagi? Nie utożsamiaj mnie z tymi januszexsami zza Kielc, ja prawie z łódzkiego i mazowieckiego.

To ty ziomek jesteś? Choć granicą tych województw długa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
41 minut temu, soltys48 napisał:

 

A czy podczas orki wszystko wpada na dno bruzdy?

Jeśli poplon tylko położony i pług z przedpłużkami to większość jest wrzucona na dno 🤷

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4404
27 minut temu, Uziu92 napisał:

w zbuczynie też pewien handlarz kiedyś w renault wałek w skrzyni spawal 🤦

Byłem tam z tydzien temu,tam niby zagłębie habdlarzy🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj