Bananek

Pogoda rolnicza i nie tylko 2022

Polecane posty

Belaruss820    1563
48 minut temu, hubertb napisał:

Jeszcze jedna uwaga siłowniki wspomagające są nurnikami, można je zastąpić siłownikiem jednostronnego działania ale efektem ubocznym będzie wolne opadanie ramion podnośnika. 

99% nie pasują lub maxgear. Jak już widzę jak taszczą pudełko z maksiem to od razu mówię żeby nie podejmuje się wymiany. 

Maxgeara kumpel mi zalozyl 2 wahacze w tamtym roku. W tym roku znowu zaczelo tłuc,on zdziwiony ze niemozliwe ze ten byl wsadzany,ze to z drugiej strony,ale okazalo sie ze maksio dal d*py i kolejny wskoczyl. Na drugi rok kompleksowo cale lemfordera zakladam bo w tym roku nie chcialo mi się już bo przed przegladem to bylo 1 dzien i tylko to na szybko mogl.dostac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian24424    62

u mnie po 300Tys zaczęły się same problemy, aż w końcu korba bokiem wyszła bo już na powrocie z nad morzą było słychać panewkę, ale mówię w d*pie albo dojadę albo nie i nie dojechałem xD sprzedałem z uszkodzonym silnikiem za 9tysięcy chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14228
3 minuty temu, Łolek napisał:

&key=4ddd69c9f7bf45ccd6f227bb8d175ae1005Nie ma jak w transporcie robić 

IMG_20220719_123448.jpg

Wnętrze prawie jak w polonezie przed 91 rokiem 🤔te wyloty to na bank z poloneza. 

Urwał nać byłem rwać ogórki. Jaka tam goręc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28797
20 minut temu, Łolek napisał:

&key=4ddd69c9f7bf45ccd6f227bb8d175ae1005Nie ma jak w transporcie robić 

IMG_20220719_123448.jpg

To tą nową mazdę tak szanujesz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1563

Kurła jakas plaga robactwa,takie czarne kreseczki. Ciezko nawet zobaczyc jak dokladnie wyglada bo takie male. Opanowaly całą zachodnią ścianę domu. Aby wyjsc to juz na Cb włażą,najgorzej z dziecmi bo we wlosach sie placzą te ujki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3242

no jęczmień sprzedany, 10ton z ha nie było ale 5.5-6tony było, jak na pierwszy raz, ekstra wynik

🙈

IMG_20220716_164031.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    10046
2 godziny temu, gregor1284 napisał:

Nie ma nic lepszego niż klient kupujący części 😂

Gwarancja tylko na robotę, coś pieknego 👍

32 minuty temu, Belaruss820 napisał:

Kurła jakas plaga robactwa,takie czarne kreseczki. Ciezko nawet zobaczyc jak dokladnie wyglada bo takie male. Opanowaly całą zachodnią ścianę domu. Aby wyjsc to juz na Cb włażą,najgorzej z dziecmi bo we wlosach sie placzą te ujki.

Te małe przecinki, u nas tego pełno :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6793
33 minuty temu, DANDYS napisał:

no jęczmień sprzedany, 10ton z ha nie było ale 5.5-6tony było, jak na pierwszy raz, ekstra wynik

🙈

IMG_20220716_164031.jpg

Ja na pierwszy raz 8 😛😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3242
radekz200 napisał:

33 minuty temu, DANDYS napisał:

no jęczmień sprzedany, 10ton z ha nie było ale 5.5-6tony było, jak na pierwszy raz, ekstra wynik

🙈

Ja na pierwszy raz 8 😛😛

zważ najpierw, a nie posilkujesz się co pokazuje kombajn


bo na przyczepie gdzie wchodzi 8zyta było 6200jecznienia 😛

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9281
1 godzinę temu, Damian24424 napisał:

u mnie po 300Tys zaczęły się same problemy, aż w końcu korba bokiem wyszła bo już na powrocie z nad morzą było słychać panewkę, ale mówię w d*pie albo dojadę albo nie i nie dojechałem xD sprzedałem z uszkodzonym silnikiem za 9tysięcy chyba

regularnie trzeba sprawdzać drożność sitka od turbiny albo je wydłubać, wymieniac co 80 tys membranę odmy, dbac o EGR (jak się zatnie na otwartym, nie odpala)

wymiana oleju co 12 tys, dobry filtr oleju (potrafi się zassać jak marnej jakości), dbanie o stan wtryskiwaczy, żeby nie lały ON, FAP (jak za często wypala, to idzie ON do oleju i rozrzedza), generalnie stan wtrysków jest bardzo ważny, bo zapchany FAP to proszenie się okłopoty

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, pawel885 napisał:

kuźwa tera nowela jak naprawić silnik w astrze...

chłopie oddaj głowicę do zakładu bo widzę że sam nie wiele zdziałasz 

Ocho , najmądrzejsi już kraczą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3271

Co wam powiem to wam powiem ze ludzie w tym roku kasy nabiorą za czarno porzeczkę po 7,5zł za  kg i plony bardzo dobre.

Słonce wyszło za chmur z godzinę i już przypieka.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Witam was, jak u was ze żniwami, myślicie zacząć w ten tydzień? Oczywiście jak będzie pogoda, ja myślę w weekend coś ruszyć. Pogoda jest teraz 31*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    13021
2 godziny temu, bratrolnika napisał:

To tą nową mazdę tak szanujesz???

Fiacika dupolo 

3 minuty temu, Piotrek1975 napisał:

Witam was, jak u was ze żniwami, myślicie zacząć w ten tydzień? Oczywiście jak będzie pogoda, ja myślę w weekend coś ruszyć. Pogoda jest teraz 31*

Ano zacznie się jak będzie suche, myślę że za tydzień 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12452
16 minut temu, TheraRolnik napisał:

@Dziad932 niestety taka prawda... 

Sam to możesz dzieciaka zrobić a nie silnik w astrze 🤭🤭

Dzieciaka to jeszcze nikt sam nie zrobił.

4 minuty temu, Piotrek1975 napisał:

Witam was, jak u was ze żniwami, myślicie zacząć w ten tydzień? Oczywiście jak będzie pogoda, ja myślę w weekend coś ruszyć. Pogoda jest teraz 31*

Wracałem z roboty to bizon w pszenżyto kosił .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    13021
1 godzinę temu, szymon09875 napisał:

Gwarancja tylko na robotę, coś pieknego 👍

Te małe przecinki, u nas tego pełno :o

A jak to wk***ia ech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12228
Piotrek1975 napisał:

Witam was, jak u was ze żniwami, myślicie zacząć w ten tydzień? Oczywiście jak będzie pogoda, ja myślę w weekend coś ruszyć. Pogoda jest teraz 31*

w moim rejonie mocno różnią się zboża jedne już prawie inne zielone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7909
2 godziny temu, jahooo napisał:

na liczniku coś ponad 190 tys, w rzeczywistości ponad 400

Co masz za dupowóz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
10 minut temu, 6465 napisał:

Dzieciaka to jeszcze nikt sam nie zrobił.

 

Ale raczej do tego pomocy nie potrzebuje żeby jakiejś zrobić 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez bobytempelton
      Witam, z racji że sezon na komunie w pełni chciałbym abyście podzielili się pomysłami na prezent na komunię dla chrześnika chrześnicy, czy po prostu dla 9 latka z okazji tego święta. Chciałbym abyście pisali przydatne rzeczy które zostaną im na długo, lub długo w pamięci , oklepane rzeczy typu rowerki zegarki itd raczej odpadają, a pieniądze wydadzą i tyle z nich będzie , zachęcam do wypowiedzi
    • Przez vincenty4
      Witam, ostatnio w trakcie wykopów przerwany zostały stare dreny. W związku z tym odtworzyłem je wykorzystaniem rury drenażowej. Niestety woda wydostaje się średnio intensywną strużką w miejscu połączenia.
      Czy macie może pomysł jak dobrze uszczelnić połączenie rury drenarskiej 100 i starego ceramicznego sączka? Rura wchodzi na sączek na wcisk, ale jako że woda przepława z rury do sączka (którego otwór ma mniejszą średnicę), to woda stale wycieka się przez miejsce połączenia.
      Dzwoniłem po różnych sklepach, fachowcach i propozycje były różne: Bostik H550/h77, Puder ex P795, silikon dekarski, szara taśma, a nawet glina. Sprawę komplikuje jednak fakt, że woda cały czas sączy się z połączenia.

      Nie liczę więc na idealnie uszczelnienie, ale chciałbym zminimalizować wyciek, bo wodę z działki i tak potem odrowadzę do rowu melioracyjnego. 
      Będę wdzięczny za sugestie 🙂


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj