Bananek

Pogoda rolnicza i nie tylko 2022

Polecane posty

TheraRolnik    4172
4 minuty temu, hubertb napisał:

Cycek krowy dotykasz dla mleka które jest smaczne, cycek kobiety dotykasz dla wznioślejszej rzeczy. 

 

Nie wiem, nie łapie krowych cycków 🤷

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2996
9 minut temu, GRZES1545 napisał:

A Ty draniu🤠

🙊🙊🙊🙊

 

  • Haha 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
3 minuty temu, TheraRolnik napisał:

Nie wiem, nie łapie krowych cycków 🤷

A kobiece czasem złapiesz czy podobnie jak z krowimi? 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kallina86    2303
4 minuty temu, hubertb napisał:

A dużo tych powierzchni szklanych? 

Trochę tego jest... A mycie okien to nie jest moje hobby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
Przed chwilą, Kallina86 napisał:

A mycie okien to nie jest moje hobby.

Nie znam osoby która to lubi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2996
48 minut temu, TheraRolnik napisał:

Wolę sobie zrobić frytki albo pierogi z marketu i iść do swojej "jaskini" jak to @Chłoporobotnik nazwał 

Czyli Was obu można ze sobą sparować (cóż za słowo, i po co ja oglądam te paradajsy) 😂😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kallina86    2303
1 minutę temu, hubertb napisał:

Nie znam osoby która to lubi. 

I dlatego myślę, że ta myjka musi być ulepszana. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2996
Przed chwilą, hubertb napisał:

Nie znam osoby która to lubi. 

Ja lubię, dosłownie 2 minuty i okno umyte 2 strony i 2 połowy bez smug, jakby szyby nie bylo 🙊🙊🙊😔

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172

Jak pyzy na parze 🤔

1 minutę temu, kris91 napisał:

Czyli Was obu można ze sobą sparować (cóż za słowo, i po co ja oglądam te paradajsy) 😂😂😂😂

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2996
Przed chwilą, TheraRolnik napisał:

Jak pyzy na parze 🤔

 

Ę? 🤭🤭🤭

@Kallina86 Nie dziw się tak, ludzie różne mają odchyły 😂😂😂😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048
21 minut temu, Chłoporobotnik napisał:

http://motellunar.pl/

@bratrolnika To to. 

Kurła, kupa piniendzów za te pokoje, nie ma jak w chałupie siedzieć... Nie myślałem, że aż tyle.

w miescie to juz trudno ponizej 200 zl za pokoj w miare warunkach znalezc

31 minut temu, bratrolnika napisał:

Tylko jak ja to i dwoje dzieci, zdzierzysz przez chwilę??? 

Piotrek, są tam koło ciebie jakie noclegi d wynajęcia??? Znasz temat???

Półeczka z trunkami pełna, coś się znajdzie

https://www.booking.com/searchresults.pl.html?aid=397594&label=gog235jc-1DCAEoggI46AdIHlgDaLYBiAEBmAEeuAEXyAEM2AED6AEB-AECiAIBqAIDuALHprqUBsACAdICJDk4ZGNlNTE1LTRjNWEtNGMxZC05YTBjLTcwNzI1YzU4MmYwY9gCBOACAQ&sid=aa4fe344600571aa9a82d05df70a7460&sb=1&sb_lp=1&src=index&src_elem=sb&error_url=https%3A%2F%2Fwww.booking.com%2Findex.pl.html%3Faid%3D397594%26label%3Dgog235jc-1DCAEoggI46AdIHlgDaLYBiAEBmAEeuAEXyAEM2AED6AEB-AECiAIBqAIDuALHprqUBsACAdICJDk4ZGNlNTE1LTRjNWEtNGMxZC05YTBjLTcwNzI1YzU4MmYwY9gCBOACAQ%26sid%3Daa4fe344600571aa9a82d05df70a7460%26sb_price_type%3Dtotal%26%26&ss=Noclegi+Zator%2C+Zator%2C+małopolskie%2C+Polska&is_ski_area=&ssne=Wrocław&ssne_untouched=Wrocław&checkin_year=&checkin_month=&checkout_year=&checkout_month=&group_adults=2&group_children=0&no_rooms=1&b_h4u_keep_filters=&from_sf=1&search_pageview_id=cab490e31703004e&ac_suggestion_list_length=5&ac_suggestion_theme_list_length=0&ac_position=2&ac_langcode=pl&ac_click_type=b&dest_id=3556106&dest_type=hotel&place_id_lat=49.99982&place_id_lon=19.430176&search_pageview_id=cab490e31703004e&search_selected=true&ss_raw=zator

 

  • Thanks 1

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2996
TheraRolnik napisał:

Na parzĘ 🤔

Będziecie naparzać obaj 🙊🙊🙊🤭😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kallina86    2303
6 minut temu, kris91 napisał:

@Kallina86 Nie dziw się tak, ludzie różne mają odchyły 😂😂😂😂😂😂

Ja wiem, ale żeby aż takie?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2996
1 minutę temu, Kallina86 napisał:

Ja wiem, ale żeby aż takie?!

Tylko nie mdlej teraz, podłogę też lubię myć 😂😂😂😂

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048

do mycia okien sa specjalne karchery-do tego plyn ,papier i szybko idzie-w ciagniku mylem niedawno, gdy zony nie bylo w domu  oczywiscie.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian303    137
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Trochę lepiej u nas, ale zdecydowanie mniej jak w ubiegłym roku. Czubki mróz trochę trącił ale ogólnie niesamowity osyp był.

Najbardziej tisel posypał. Ben connan nawet niezły.

Wczoraj 7ha zrobiłem abamektyną  na przędziora bo już jest a była to jedyna ciepła noc i nawet wilgotna. Teraz zimne noce.

Movento stosowałem w zamyśle na pryszczarki i przeziernika w ubiegłym roku. Było już wówczas po abamektynie więc na temat skuteczności na przędziorka się nie wypowiem. 

To zdjęcie z takiego ekstremalnego miejsca, na rządkach o długości 600m pas na około 50m ciągnący się 200m przez wszystkie rzadki. Nieważne czy porzeczka 8 czy 3 letnia, tak samo przetrzepane(mam tam 4 roczniki). Fala mrozu tam przechodziła, bo w miejscach, gdzie są większe zastoiska sytuacja jest o wiele lepsza.

U teścia jak taka fala poleciała na pomidorze to mało co przetrwało, choć na reszcie plantacji źle to nie wygląda.

U nas mróz poczynił większe szkody, nie dojść, że już przed nim się sypało, to po niektóre jagody i dość spore wiśnie, zrobiły się czarne. Podejrzewam, że około 1/3-1/2 tego co w zeszłym roku.

Masakra, z wiśnia nie będzie lepiej.

Pytam o movento, bo podczas lustrowania szkód, zauważyłem, szczególnie na dolnych liściach w hu rudego. Chociaż na początku maja pryskales milbemaktyna i widziałem efekty po niej.

Tą kwaterę (dużą) mam daleko 25km i żeby nie dymać tam co chwilę i sprawdzać pułapki, a potem jeszcze mieć problem ze zgraniem oprysku na przeziernika z grzybówka (więcej wyjazdów), rozłożyłem feromony na przeziernika( tak to naprawdę działa i nie tak drogie).  Takie były założenie, by wtedy dwa razy prysnąć na pryszczarka mospilanem i potem do zbioru nic. A tak muszę popryskac w pip droższym movento i liczyć, że przy okazji zadziała na przędziorka(zwiększę dawkę). 

Jakby interesowało napiszę jaka skuteczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380

10⁰C i piękne ☀️. Zero ☁️.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25619
5 godzin temu, damian303 napisał:

To zdjęcie z takiego ekstremalnego miejsca, na rządkach o długości 600m pas na około 50m ciągnący się 200m przez wszystkie rzadki. Nieważne czy porzeczka 8 czy 3 letnia, tak samo przetrzepane(mam tam 4 roczniki). Fala mrozu tam przechodziła, bo w miejscach, gdzie są większe zastoiska sytuacja jest o wiele lepsza.

U teścia jak taka fala poleciała na pomidorze to mało co przetrwało, choć na reszcie plantacji źle to nie wygląda.

U nas mróz poczynił większe szkody, nie dojść, że już przed nim się sypało, to po niektóre jagody i dość spore wiśnie, zrobiły się czarne. Podejrzewam, że około 1/3-1/2 tego co w zeszłym roku.

Masakra, z wiśnia nie będzie lepiej.

Pytam o movento, bo podczas lustrowania szkód, zauważyłem, szczególnie na dolnych liściach w hu rudego. Chociaż na początku maja pryskales milbemaktyna i widziałem efekty po niej.

Tą kwaterę (dużą) mam daleko 25km i żeby nie dymać tam co chwilę i sprawdzać pułapki, a potem jeszcze mieć problem ze zgraniem oprysku na przeziernika z grzybówka (więcej wyjazdów), rozłożyłem feromony na przeziernika( tak to naprawdę działa i nie tak drogie).  Takie były założenie, by wtedy dwa razy prysnąć na pryszczarka mospilanem i potem do zbioru nic. A tak muszę popryskac w pip droższym movento i liczyć, że przy okazji zadziała na przędziorka(zwiększę dawkę). 

Jakby interesowało napiszę jaka skuteczność.

Oczywiście interesuje.

Jaja cena tych feromonów?

Na pryszczarka też są?

U nas plantacja czerwonych masowo usychają. Całe pędy z owocami. Najbardziej jonkers, ale i w rolanie i rondomie widziałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
9 minut temu, Agrest napisał:

Oczywiście interesuje.

Jaja cena tych feromonów?

Na pryszczarka też są?

U nas plantacja czerwonych masowo usychają. Całe pędy z owocami. Najbardziej jonkers, ale i w rolanie i rondomie widziałem

E sadowniki Movento nie działa na przędziorka🤔 jasne! 

Dzień Dobry Wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12924

Witam witam siemanko 

Słonecznie 12 stopni i 9l przez ostatnią dobę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16862
Napisano (edytowany)

Witajcie śpiochy.

Nie najgorzej. 😉 

IMG_20220526_055638.jpg

Edytowano przez Bananek
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj