zenmaniek

zmiana szerokości opryskiwacza

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomasz0611    5604

Przedłużyć belkę, dołożyć po jednej dyszy na każdym z końców i po filozofi ... Sam przerobiłem tak 14m Pilmeta na 15m.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604
Przed chwilą, zenmaniek napisał:

Czyli nie trzeba dorabiać ramy do belki?

I wystarczy po jednej dyszy na stronę?

Ramę trzeba odpowiednio przedłużyć o pół metra z każdej strony i na tym zamontować dyszę ;) Proste jak budowa cepa xD 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
57 minut temu, zenmaniek napisał:

Cześć

Zmieniał ktoś z was szerokość belki opryskiwacza z 12m na 13m?

Ja zmieniałem.

8 minut temu, zenmaniek napisał:

Czyli nie trzeba dorabiać ramy do belki?

I wystarczy po jednej dyszy na stronę?

A na  czym chcesz dyszę zamontować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604
4 minuty temu, zenmaniek napisał:

Tylko że później opryskiwacza nie złożę

No to nie zmienisz szerokości xD Bo dołożenie po jednej dyszy, bez zmiany szerokości belki nic nie da xD 

A tak serio, to trochę inwencji twórczej i wymyśleć jakieś składane przedłużki i tyle.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Nie wiem jaki masz opryskiwacz ale może wystarczy kawałek rurki i zrobić mocowanie na przegubie tak aby składał się końcówka do góry ( zobacz jak zrobiona jest belka w pilmecie eko 15 m tylko tam 3 końcówki się składa do góry )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

13 minut temu, zenmaniek napisał:

Tylko że później opryskiwacza nie złożę

Przyspawaj z 10 cm  na końcu lancy z tyłu lub z przodu, zależy jak tam pasuje, profil powiedzmy 40, w tym blokada z nakrętki wspawanej i pokrętło ze śrubą, w to  wsunąć cieńszy, 60-70 cm, ale tak by po wysunięciu było 50 cm, czyli blokada np ze śrubki żeby dalej nie wysunął się, na końcu dysza i wsuwasz po złożeniu, także do transportu ta sama szerokość, Rozumiesz to czy dalej tłumaczyć?

Edytowano przez deSilva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sam jesteś papudrak pacanie skoro nawet nie kumasz jak to zrobić. Po co pytasz ofermo jak nic ci nie odpowiada.

3 minuty temu, zenmaniek napisał:

Same papudraki widze 😁

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604
3 minuty temu, zenmaniek napisał:

Same papudraki widze 😁

Nie no dzięki dzięki

To pochwal się profesjonalisto jak to zrobić xD 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A gdzie Ci powie, jak pacan chce montować dysze bez ramy, konewkę niech weźmie i podlewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

metr przewodu ciśnieniowego, kilka zacisków, 2 końcówki do oprysków, 2 kije od szczotki oraz trochę sznurka i jedziesz z przeróbką.

  • Haha 1

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O to teraz dopiero się pogrążyłeś, to jest profesjonalne papudractwo.   :P  podałem mu najprostsze i super sprawdzające się rozwiązanie i to beeeeeeeeee, a Ty kije i sznurki chcesz montować?   xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    444

Zawsze można użyć wykorzystywane przez lotnictwo i NASA: srebrną taśmę i opaski kablowe( trytytki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Teoretycznie da sie bez przedluzania. Mam tak w ciaganym pilmecie 12m przerobione na 13.5, zeby pasowalo na sciezki od Poznaniaka (5 x 2.70 = 13.5)

Na koncu weza wkrecone jest mocowanie do dyszy pod katem 45 stopni co daje po 0.75m na kazda ze stron.

W normalych warunkach robi to robote, przy silniejszym wietrze jednak ten strumien latwiej zdmuchnie niz z dyszy skierowanej na wprost.

Tak przerobionego juz kupilem, jakbym sam robil, to chyba jednak bym belke przedluzal.

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029
3 godziny temu, deSilva napisał:

O to teraz dopiero się pogrążyłeś, to jest profesjonalne papudractwo.   :P  podałem mu najprostsze i super sprawdzające się rozwiązanie i to beeeeeeeeee, a Ty kije i sznurki chcesz montować?   xD

Nie pasowało mu twoje papudractwo to zaproponowałem profesjonalne rozwiązanie🤣😝


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj