NAME

Fendt 924 vs. Fendt 818 na 600ha ?

Polecane posty

NAME    0

Witam forumowiczów 

Stoję przed zakupem głównego ciągnika na gospodarstwie, ma on pracować na 100ha plus około 500ha usług i teraz moje pytanie co wybrać? 

Do wyboru:

Fendt 924 favorit vario o mocy 240 koni

Czy

Fendt 818 vario o mocy 180 koni 

 

Ciągnik ma pracować w transporcie z przyczepa 18t, zestawie siewnym zawieszanym 5.5tony, talerzowka 4.5m zawieszana oraz pługu 5 skibowym obrotowym 

Edytowano przez NAME

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

dobre zetsaw zawieszany 5,5t, co to jest kuźwa za maszyna że tyle waży ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NAME    0
2 godziny temu, ZELKOW napisał:

dobre zetsaw zawieszany 5,5t, co to jest kuźwa za maszyna że tyle waży ?

Pottinger vitasem 302add, zestaw na pusto waży około 3.5tony plus załadunek daje 5ton max 5.5 tony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
NAME napisał:

2 godziny temu, ZELKOW napisał:

dobre zetsaw zawieszany 5,5t, co to jest kuźwa za maszyna że tyle waży ?

Pottinger vitasem 302add, zestaw na pusto waży około 3.5tony plus załadunek daje 5ton max 5.5 tony 

Weś sprawdź jaki Ty chcesz siewnik a potem pisz te głupoty, vitasem 302add sam siewnik waży 980kg a brona aktywna ta cięższa 1t z chakiem czyli 2t wagi plus 1000L zbiornik to max 800kg ziarna czyli całość załadowana po brzehi pszenicą waży 2800kg i skąd Ci się wzieła 2x większa waga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NAME    0
1 godzinę temu, ZELKOW napisał:

Weś sprawdź jaki Ty chcesz siewnik a potem pisz te głupoty, vitasem 302add sam siewnik waży 980kg a brona aktywna ta cięższa 1t z chakiem czyli 2t wagi plus 1000L zbiornik to max 800kg ziarna czyli całość załadowana po brzehi pszenicą waży 2800kg i skąd Ci się wzieła 2x większa waga?

Właśnie weź się sam zorientuj zanim się wypowiesz bo widzę że nie masz o tym pojęcia...

brona waży 1773kg... a nie tonę nie wiem z jakiej bajki wziąłeś sobie wagę... a siewnik 1250kg... plus nadstawka , dołożony podest i wzmocnienia 500kg,  

zestaw mam od trzech lat w domu i wiem doskonale ile waży, 

Więc jak masz zamiar komentować to się zastanów na przyszłość tym bardziej że nie wypowiadasz się w temacie...

Edytowano przez NAME

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi89    38
3 godziny temu, NAME napisał:

Pottinger vitasem 302add, zestaw na pusto waży około 3.5tony plus załadunek daje 5ton max 5.5 tony 

To jakiej wielkości masz teraz zbiornik?

Masz jakieś zdjęcia ? 
do tego zestawu w takim razie seria 900 będzie chyba lepsza 

Edytowano przez edi89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po pierwsze aby ci doradzić musisz powiedzieć jaka strukturę pół masz jaka klasa ziemi i jakie jest ukształtowanie terenu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

nie wiem co to masz za siewnik ale producent podaje że max 1000l w opcji jest zbiornik podstawa to 600l , siewnik waży 981kg z podwójnym talerzem na redlicy, pewnie plus ta nadstawka na 1000l, brona aktywna z najcięższym wałem 1600kg no niech będzie że nadstawka waży 270kg to już masz razem wszystko 2850kg plus 800kg pszenicy to 3650kg, to jeśli Twój zestaw waży jeszcze więcej to wytłumacz w jaki sposób, ile wsypujesz w ten siewnik ? bo producent większego siewnika według specydikacji nie robi


8setka za mała napewno do siewnika jeśli nawet waży te 5,5t a 9setka tylko że favorit nie wiem czy te starsze miały ten problem co 9setka vario ale tam potrafiły półosie się rwać a przy takim cieżarze jak uczepisz z przodu kloca 2t i z tyłu ten siewnik to moze różnie być, a tak pozatym mam pytanie dlaczego 5skib do 240km ?

z resztą nawet jak ma te 5,5t jakimś cudem to 800 seria jest za mała, nie którzy nawet rezygnują takie ciężary 900 serią nosić bo różnie bywało tam z pół osiami , a to jest waga taka że jak powyżej 2t nie uczepisz z przodu to słabo się bedzie ciągnik podłoża trzymał na uwrociach czy przejazdach, a ma takie pytanie dlaczego 5skib do ciagnika 240km mocy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

Ty chcesz obrabiać 600 ha , i ty się zastanawiasz jaki ciągnik główny brać , czy 180 , czy 240 km ? Na taki areał to ciągnik 180 km to może być jako pomocniczy do ciągnika 300 km , a nie 180 km na główny ciągnik . Skąd żeś się urwał , że takie bajki piszesz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    444

Zależy od organizacji, typu upraw, posiadanych maszyn.

W mojej okolicy  dwa JD  ok 280koni + dwa pomocniki ok 180 koni uprawiają od wielu lat 2.5 tyś hektarów.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276

mnie tylko zastanawia gdzie jest możliwe takie zapotrzebowanie na usługi rolnicze,żeby były pięciokrotnie większe niż praca na własnym gospodarstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
4 godziny temu, mysza103 napisał:

Ty chcesz obrabiać 600 ha , i ty się zastanawiasz jaki ciągnik główny brać , czy 180 , czy 240 km ? Na taki areał to ciągnik 180 km to może być jako pomocniczy do ciągnika 300 km , a nie 180 km na główny ciągnik . Skąd żeś się urwał , że takie bajki piszesz .

Znam gospodarstwo 1000ha gdzie obrabiał to Case mx 170, i do tego miał 2x 1224 do pomocy🤣

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

taaa u nas też takie były agenty a przynajmniej drugie tyle se dopowiadali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Akurat to prawda. Mx oral 2-3 tygodnie dzień-noc a 1224 jeden uprawiał a drugi siał.  Tylko zmieniali sie operatorzy. Dziś robią 2x 936 vario i 4x 716 vario

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
Dnia 20.02.2021 o 09:00, NAME napisał:

Pottinger vitasem 302add, zestaw na pusto waży około 3.5tony plus załadunek daje 5ton max 5.5 tony 

Dziecko ,idź zapytaj ojca, co tam ma i nie pisz bajek. 2t ładunku, przy gęstości pszenicy 80, to zbiornik musi mieć minimum 2500l. W zawieszanym 3m siewniku?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
Dnia 20.02.2021 o 06:21, NAME napisał:

Witam forumowiczów 

Stoję przed zakupem głównego ciągnika na gospodarstwie, ma on pracować na 100ha plus około 500ha usług i teraz moje pytanie co wybrać? 

Do wyboru:

Fendt 924 favorit vario o mocy 240 koni

Czy

Fendt 818 vario o mocy 180 koni 

 

Ciągnik ma pracować w transporcie z przyczepa 18t, zestawie siewnym zawieszanym 5.5tony, talerzowka 4.5m zawieszana oraz pługu 5 skibowym obrotowym 

a mówią że niema głupich pytań, to i ja mam pytanie ,pewnie też głupie,te 100 ha i 500 ha usług nagle z nieba spadło czy dostałeś w spadku po dziadku? i czym to obrabiałeś czy też dziadek czym to obrabiał ? szejsiuntką i parą koni jako zaprzęg pomocniczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3877

Turbomatik E działa w ten sposób że do sprzęgła hydrokinetycznego jest podłączony olej tłoczony z pompki hydraulicznej. Do około 1600 obrotów działa jak zwykły turbomatik. Po przekroczeniu tych obrotów cewka elektryczna zamyka obieg i silnik jest spięty na stałe bez poślizgu. Duospeed to takie ubogie vario. Pod chłodnicą siedzi duża pompa hydrauliczna a w tylnym moście silnik hydrauliczny. Odłaczasz skrzynie biegów i ciągnik jedzie na napędzie hydraulicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3877

Przy podłodze jest dzwignia, taki reduktor na biegi szybkie, wolne i neutral. Dokładnie. Napęd hydrostatyczny bodajże do 20km na godzinę i normalny mechaniczny poprzez skrzynie.


Ciężko tylko znaleźć egzemplarz z działającym tym ustrojstwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryba1995    0

Czyli w np. orce mogę jechać powiedzmy trzecim biegiem i zamiast wolne/szybkie mogę operować bez stopniowo używając hydrostatu ? Czy jakoś to inaczej wygląda w praktyce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryba1995    0

Jak to działa w praktyce?? Warto poszukać fenda z tym Duo speed czy raczej zwykły turbomatic e ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3877

Te Duo Speed to jak nazwa wskazuje ciągnik jedzie. tradycyjnie poprzez skrzynie mechaniczną albo poprzez napęd hydrostatyczny. Ten hydrostat z tego co czytałem to był przeznaczony do pracy np z turem albo do pracy np z mulczerem. Nigdy nie widziałem działającej tej przekładni. Zawsze jest zdekompletowana albo zdjęta. Ich było bardzo mało i chyba słabo zdawało to egzamin. Moim zdaniem jak szukasz Fendta z tych lat produkcji to najlepszy jest zwykły turbomatik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj