Polecane posty

alfa    1203
11 minut temu, zetorr6441 napisał:

Właśnie kwestia obornika mój jak byś tak docisnął to by Ci wypłynął z drugiej strony...

Bela sianokiszonki robioną tą samą prasa na Max ciśnieniu może ważyć 400kg a może i tonę zależy od sm.

Znajomy podobny towar ważył to na skorupie 23m3 miał 21t.

Alfa kto ci robił te wyniki?

Grupa azoty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Z programu grunt to wiedza Ci robili te wyniki czy jakiś inny program był ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1203
4 minuty temu, zetorr6441 napisał:

Tym urządzeniem mobilnym?

Tak. A teraz zamówiłem dla siebie ten skaner. 

2 minuty temu, kibix napisał:

Z programu grunt to wiedza Ci robili te wyniki czy jakiś inny program był ? 

Nie poprostu dzwoniłem co roku i przyjeżdżają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1203
9 minut temu, MaciejAgroKanzas napisał:

Dużo liczą sobie za badania ? 

 

Za darmo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    318

Przywieźli saletrę w bigu. Trzeba monitoring uruchomić w stodole. Rozmowa z kierowcą który rano lądował we Włocławku to twierdzi że nie ma miejsca na placu żeby nawóz ustawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

przejeżdżałem tydzień temu koło Włocławka ale nic nie widzialem, moze z innej strony składują lub pod zadaszeniem 2800 brutto za saletrosan 30, drogo?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anusiak89    5
3 godziny temu, alfa napisał:

A to z tego zdjęcia ile według ciebie jest obornika na hektar 30 ton? A i chyba nie rozumiesz tego 6 i 9 ton wiesz dlaczego sypała 9? Bo jej nie wyłożyło a ta z duza iloscia saletry moddus 2 razy jej nie utrzymał i wyłożyło na glebę w połowie czerwca ro ile miała dać plonu? A ta z małą ilościa saletry ustala i dala plon 9 ton ale ziemia u mnie ma mnustwo obornika i gnojowicy i odpowiednie ph i daje plony jak nalezy. Tu masz badanie gleby pod pszenicę 

Screenshot_20211208_113356.jpg

Te badania tym urządzeniem to o kant d*py, zbadał mi tym urządzeniem gość z azotów, wyszło tak jak u ciebie, dałem te same próby do stacji fosfor niski potas niski i pH 5.6

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444
36 minut temu, proxy8441 napisał:

przejeżdżałem tydzień temu koło Włocławka ale nic nie widzialem, moze z innej strony składują lub pod zadaszeniem 2800 brutto za saletrosan 30, drogo?

Z  drugiej   strony zakładu Wisła -  tak że raczej   tam  nie  przechowują  -  🤣   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1203
32 minuty temu, anusiak89 napisał:

Te badania tym urządzeniem to o kant d*py, zbadał mi tym urządzeniem gość z azotów, wyszło tak jak u ciebie, dałem te same próby do stacji fosfor niski potas niski i pH 5.6

A ja sprawdzałem że stacja i jest różnica ale niewielka. Trzeba tym skanerem sucha ziemię badać jak mokra lub pył to fałszuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomek    53

Mi przywieźli z Puław prosto z linii.data produkcji 4godz.wcześniejsza jak kierowca był u mnie z nawozem(jeszcze ciepła)🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Do południa dzwonił kierowca. Wiezie dla mnie saletrę z Kędzierzyna zamawiana początkiem września jeszcze w normalnej cenie. Jednak Rola szanuje swoich klientów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1837

Stanieje coś ktoś ma przecieki? Akurat latem prow wypadł do realizacji i cała kasa poszła na maszyny i teraz nie stać mnie na nawóz co ja mam zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

materiały budowlane też miały tylko drozec, a taniej jest i to znacznie. także i tutaj może nie za wiele w dół ale raczej wyżej już nie będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1151
4 minuty temu, Mateusz1q napisał:

Stanieje coś ktoś ma przecieki? Akurat latem prow wypadł do realizacji i cała kasa poszła na maszyny i teraz nie stać mnie na nawóz co ja mam zrobić?

Chyba zbyt dużo wyjść to nie masz, skoro kasy brak to cierpliwie czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Nie stanieje bo niby dlaczego? Kwoty CO2 w górę, godzinową stawka pracownika w górę, składniki fosfor i potas od nowego roku w wyższych cenach. Do tego zboza w rekordowych cenach... Na wiosne będzie niedobór azotów bo zagraniczne zakłady wstrzymały produkcję. No cóż @Mateusz1q : zaryzykuj i czekaj, może w kwietniu pęknie banka cenowa i zaoszczędzisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetmar    56
45 minut temu, Mateusz1q napisał:

Stanieje coś ktoś ma przecieki? Akurat latem prow wypadł do realizacji i cała kasa poszła na maszyny i teraz nie stać mnie na nawóz co ja mam zrobić?

Przejść na ekologie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

Nikt nie powinien kupić tych nawozów i wszyscy by się opamiętali i zastanowili co dalej. Ale polski chłop jest ..... I nic się na to nie poradzi. Przyszłość rolnictwa bardzo mnie ciekawi jak to wszystko się dalej potoczy kto będzie na wozie, a kto będzie ten wóz pchał ...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7619

Czy na drugi rok cena pszenicy będzie 1300 zł jest taka szansa ? .

Jak tak to wiadomo ile można zainwestować by nie przeinwestować tonaż  pszenicy 6 ton z 1 ha .

Wedle ceny nawozu co już kupili po 2800 zł i przy zastosowaniu 500 kg na hektar saletry .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8540

Ten co nie ma pieniędzy nie kupi ,ten co ma kupi ,nie będzie się oglądał na innych ,bo zakłady azotowe straszą że na wiosnę w cale nawozów nie będzie.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj